Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Cze 2013 22:25 

Rejestracja: 12 Cze 2013
Posty: 9
Cześć,

Mam w planach objazdówkę po Azji w terminie od października do grudnia i gazylion rzeczy w głowie do odhaczeniu na miejscu. Docelowo chciałabym "zaliczyć" Tajlandię, Laos, Kambodżę i Wietnam. Jeżeli starczy mi czasu, również Singapur, Malezję, Indonezję... Początkowo planowałam wylądować w Bangkoku i stamtąd ruszyć dalej, wracając z powrotem do BKK w drodze do PL. Zależy mi jednak na optymalnym wykorzystaniu czasu i rozważam również inne połączenia, w tym z różnych lotnisk (przylot/powrót). Jakie jest Wasze doświadczenie w tym temacie? Czy Tajlandia jako baza startowa i powrotna to dobre rozwiązanie? Czy jednak rekomendujecie powrót z innego miejsca? Będę bardzo wdzięczna za wszelkie sugestie i pomocne rady!
btw. W podróż ruszam sama, więc jeżeli ktoś wybiera się w tamte regiony w tym właśnie czasie, chętnie udzielę się towarzysko we wspólnej podróży.

Ina.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#2 PostWysłany: 13 Cze 2013 10:37 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7801
wszystko zależy co chcesz robić - Wietnam, Laos, Kambodża i północna Tajlandia jeśli zwiedzanie i trekingi, a południowa Tajlandia, Malezja i Indonezja jeśli piękne plaże i nurkowania (choć i treking i zwiedzanie też się znajdą) ;)
osobiście byłem 2 miesiące na objazdówce zaczynającej się w Hanoi, Wietnam, potem Kambodża, Tajlandia, Malezja, Singapur, Indonezja i powrót z KL, Malezja - i pozostawiło to wielki niedosyt - pozwoliło jedynie liznąć dane kraje (sama Indonezja jest tak duża że można by 2 miesiące tam spędzić, zwiedzać szybko i dużo i ledwo zobaczyć te najważniejsze rzeczy), ale też pokazało które bardziej mi się podobają. I tym samym w tym roku wracam by znów odwiedzić południe Tajlandii, Malezję i Indonezję.
Zdecydowanie lot z dwóch miejsc a przynajmniej dolot powrotny jeśli z tego samego - to za duże dystanse są by tracić czas.
Jeśli miałbym napisać które miejsca wywarły na mnie największe wrażenie to Perhentian w Malezji (raj, po prostu raj) i rafy na Lembonganie, Indonezja. Było dużo pięknych miejsc, ale te dwa utkwiły mi w pamięci na zawsze :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 13 Cze 2013 11:23 

Rejestracja: 12 Cze 2013
Posty: 9
Dzięki za odzew. Zdaję sobie sprawę, że mając taki plan powinnam zacząć od Wietnamu i kierować na południe, ale ciężko wyhaczyć atrakcyjne cenowo bilety do Hanoi :). Miałabym kilka pytań do Ciebie, czy jest możliwość abyś napisał do mnie wiadomość, gdyż jestem tutaj świeżakiem i nie mam niestety takiej władzy :). Kiedy planujesz powrót?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 13 Cze 2013 11:48 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7801
Podróż planuję w tym roku sierpień-wrzesień, ok 1,5 msc. Jeśli masz pytania pisz na forum, być może inni skorzystają. Jeśli wolisz na prv to już pisać możesz - od 5 postów pojawia się taka możliwość
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 14 Cze 2013 08:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lis 2012
Posty: 137
witaj,
aktualnie siedzę w Kambodży w Phnom Penh (i będę jeszcze ze 2 miesiące tutaj), przedtem byłem na FIlipinach też kilka miesięcy.
Jeśli masz pytania odnośnie tych miejsc, coś Cię interesuję - śmiało pytaj, w miarę mojej wiedzy postaram się odpoweidzieć.
pozdrawiam!
_________________
Podróż przez Azję Płd.-Wsch. http://filipinyy.blogspot.com/
Film z Izraela 2014: http://youtu.be/Tu18KwWPZYE
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 14 Cze 2013 10:26 

Rejestracja: 25 Mar 2010
Posty: 982
Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
Wietnam jest akurat najmniej ciekawy z całego regionu. Stanowczo lepiej jest spędzić więcej czasu w Laosie i Kambodży. Wietnam jest zatłoczony i dość męczący, poza paroma perełkami, jak np. jaskinie w parku narodowym Phong Nha mozna go sobie darować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 14 Cze 2013 10:33 

Rejestracja: 30 Mar 2011
Posty: 9
Witaj Yarwar
ma prośbe ja planuje zwiedzić Cambodze i może dam jeszcze rade Laos w Styczniu bede jechał z Bangkoku do Angor . Mam pytanie i co dalej ?
Stolica i południe wyspy ? czy pólnoc ?
jeszcze nie byłem w Cambodzy więc za bardzo się nie orientuje co warto zobaczyć \jak byś mógl coś pdpowiedzieć to było by fajnie
PZDR
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 14 Cze 2013 11:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lis 2012
Posty: 137
witaj,
co do innych miejsc w Kambodży niż Phnom Penh to jeszcze Ci nie podpowiem - bo nie byłem nigdzie więcej.
Do tej pory szukałem mieszkania i to było moim priorytetem.
Jutro wybieramy się pooglądać najbardziej znane atrakcje stolicy, wtedy zdam relację.
Angkor - mam zaplanowany za 3 tygodnie więc też będę wówczas mądrzejszy.
pozdrawiam!
_________________
Podróż przez Azję Płd.-Wsch. http://filipinyy.blogspot.com/
Film z Izraela 2014: http://youtu.be/Tu18KwWPZYE
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 18 Cze 2013 14:13 

Rejestracja: 12 Cze 2013
Posty: 9
Mam pytanie dot. polityki wizowej w Laosie i Kambodży. Z tego co się zorientowałam, o wizę turystyczną (do 30 dni) można wnioskować praktycznie na każdym przejściu granicznym lądem. Pytanie, czy są to wizy jednokrotnego wjazdu, czy wielokrotnego przekroczenia?
Czy ktoś z Wam ma doświadczenie w kwestii wnioskowania o wizę do Wietnamu w którymś z państw ościennych (optymalnie w Kambodży na 30 dni)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 18 Cze 2013 14:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lis 2012
Posty: 137
DO Kambodży - jednokrotne.

Załatwiałem wizę do Wietnamu w Phnom Penh kilka dni temu - na drugi dzień była już gotowa. Wniosek ściągniesz ze strony ambasady albo na miejscu wypełnisz.
Potrzebne jest zdjęcie, paszport no i kasa :D
Tutaj link do wniosku=> http://www.vietnamembassy-cambodia.org/ ... c/download

Adres: 436 Monivong Blvd
Ambasada jest czynna:
Morning : 08.30.hrs. – 11.30 hrs.
Afternoon : 14.30 hrs. – 17.00 hrs.

Ceny wiz:
1) wiza na 30 dni (jednokrotne przekroczenie granicy) - 60 $
2) wiza na 30 dni (wielokrotne przekroczenie granicy) - 85 $
3) wiza na 90 dni (jednokrotne przekroczenie granicy) - 95 $
4) wiza na 90 dni (wielokrotne przekroczenie granicy) - 125 $
_________________
Podróż przez Azję Płd.-Wsch. http://filipinyy.blogspot.com/
Film z Izraela 2014: http://youtu.be/Tu18KwWPZYE
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group