Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 504 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Dubaj
#21 PostWysłany: 15 Maj 2013 19:29 

Rejestracja: 22 Sty 2013
Posty: 13
a i gdzie najkorzystniej wymien dolary na ich walute? na lotnisku czy w Dubaju juz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
 Temat postu: Re: Dubaj
#22 PostWysłany: 15 Maj 2013 19:57 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
pewnie w mieście - na lotniskach nigdy nie ma dobrych kursów :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj
#23 PostWysłany: 15 Maj 2013 20:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Kwi 2012
Posty: 64
Mężczyźni raczej chodzą w krótkich spodenkach i koszulkach, natomiast kobiety raczej powinny mieć spodenki/spódnicę za kolana, tak samo bluzki za ramiona. Jak zdarzy Ci się ubrać za krótko to nic się nie stanie, po prostu więcej osób się na Ciebie będzie patrzeć ;) W metrze, galeriach, autobusach, taksówkach itp jest klima więc warto mieć coś dłuższego. Dubaj jest bardzo nastawiony na turystów więc wszyscy są mili, pomocni ;)
Jeżeli chodzi o wymianę dolarów to śmiało można na lotnisku w Dubaju, kurs dolara na lotnisku 1 $- 3,60 dirhama. Natomiast w centrum handlowym np dubai mall 3,65.

Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj
#24 PostWysłany: 18 Lip 2013 20:29 

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 160
maxima napisał(a):
pewnie w mieście - na lotniskach nigdy nie ma dobrych kursów :)


A to nieprawda. W TPE i PVG były ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj
#25 PostWysłany: 06 Lis 2013 00:46 

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 480
Loty: 124
Kilometry: 221 068
niebieski
odświeżam temat.Będę w lutym w dubaju.Gdzie najtaniej znajdę nocleg?czy korzystał ktoś w tym mieście ze stronki airbn?bezpłatne wifi to dla mnie podstawa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj
#26 PostWysłany: 06 Lis 2013 07:49 

Rejestracja: 10 Sty 2013
Posty: 105
Loty: 70
Kilometry: 143 287
Witam, z prawie czystym sumieniem mogę polecić Kings Park Hotel - jakieś 10 minut taxi z lotniska, 3 minuty do metra... Śniadania ok, wifi bez zarzutu. Problem przy meldowaniu, bo booking.com (podobno) anulował wcześniej moją rezerwację, ale miałem wydruk z maila więc w tej samej cenie bez łaski dali pokój. No i ostatnia noc...zabawa obsługi w sąsiednim pokoju.

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj
#27 PostWysłany: 17 Kwi 2014 16:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 220
niebieski
A jak sie ma przepis i wszechobecne plotki - że kobieta może dzielić pokój z mężczyzną tylko jeśli mają ślub - do realnego stanu rzeczy ?

Napotkał ktoś na takie problemy?

i był ktoś w Dubaju w lipcu? Domyślam się, że będzie piekielnie gorąco, ale może jakoś to przetrzymam
_________________
77 flights / 108,796 miles
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj
#28 PostWysłany: 17 Maj 2014 10:11 

Rejestracja: 10 Wrz 2011
Posty: 53
Loty: 14
Kilometry: 27 461
Podbijam bo tez chcialbym uzyskac odp na te pytania :-)


Ostatnio edytowany przez lahcimmm2, 16 Paź 2016 22:24, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj
#29 PostWysłany: 17 Maj 2014 12:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 220
niebieski
W sumie mogę Ci już odpowiedzieć jak i samemu sobie :)

Poszukałem trochę no i ten "przepis" , że tylko małżeństwa mogą spać w hotelu w Dubaju nie jest przestrzegany.
Śmiało można lecieć z kim się chce. Jedynie w miejscach publicznych źle widziane jest okazywanie sobie uczuć ale za trzymanie za rękę raczej nikt cię nie zamknie w więzieniu ( chociaż gwarancji nie daje :D żeby nie było na mnie )

Średnia temp. w lipcu to 40 - 45 C także lekkie ubranka, dużo wody i klimatyzacja w pokoju i nie ma tak źle jak ktoś lubi ciepło
_________________
77 flights / 108,796 miles
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj
#30 PostWysłany: 18 Cze 2014 15:56 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 51
Loty: 39
Kilometry: 77 320
Witam mam zrobioną rezerwacje na hotel http://www.booking.com/hotel/ae/ramee-rose.pl.html i zastanawiam się nad bezkosztową zmianą na inny bo jest około 7 stówek taniej (13 nocy) - http://www.booking.com/hotel/ae/chelsea.pl.html . Sugeruje się tu raczej położeniem. Co sądzicie o tej dzielnicy Bur Dubai? Warto sie skusic? Licze na Wasze opinie:) Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj
#31 PostWysłany: 19 Cze 2014 00:48 

Rejestracja: 09 Maj 2014
Posty: 242
Zbanowany
dwa tygodnie tkwic w starej dzielnicy Bur Dubai ?

Zalezy jakie masz priorytety w tym pierwszym hotelu masz plaze publiczna przy palmie i niedaleko do lepszej plazy w Dubai Marina, a w Bur Dubai masz tylko zwiedzanie np. Golden Souk czy Dubai Creek plus pelno wszelkiej masci drobnych arabsko indyjskich sklepikarzy. Problemem jest parkowanie w tej dzielnicy jesli masz wynajety samochod.

Ja wole okolice Dubai Marina na pobyt i samochod lub metro w kierunku Bur Dubai, a nie odwrotnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj
#32 PostWysłany: 19 Cze 2014 08:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2011
Posty: 264
niebieski
Moge polecic airbnb a dokladnej ta osobe: https://www.airbnb.com/rooms/1384266
lokalizacja mieszkania jest cudowna bo przy samym Burj Kalifa oraz Dubai Mall. Przed budynkiem znajduje sie sklep spozywczy, a na dachu budynku znajdziecie piekny basen z widokiem.

@lisek1910 - nie wiem co ty chcesz robic 14 dni w Dubaju... Ja bylam 7 dni i udalo nam sie tez zwiedzic Abu Dhabi, bylismy na pustyni, Wild Wadi, plaze, palma i naprawde nam wystarczylo. Kup lot do Muscatu albo Kataru, moze nawet na Sri Lanke cos ci sie uda znalezc. My po 7 dniach wyruszylismy na Malediwy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odp: Dubaj
#33 PostWysłany: 19 Cze 2014 09:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
kangaroo1983 napisał(a):
Moge polecic airbnb a dokladnej ta osobe: https://www.airbnb.com/rooms/1384266
lokalizacja mieszkania jest cudowna bo przy samym Burj Kalifa oraz Dubai Mall. Przed budynkiem znajduje sie sklep spozywczy, a na dachu budynku znajdziecie piekny basen z widokiem.



Jak sie umawialas na koniec w sprawie zwrotu kluczy? Ktos byl czy mozna bylo je gdzies zastawic?
Bardzo fajne mieszkanie:) Tylko ja wyjezdzam z Dubaju w nocy i jestem ciekawa jak ta sprawa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj
#34 PostWysłany: 19 Cze 2014 09:49 

Rejestracja: 09 Maj 2014
Posty: 242
Zbanowany
Nie widze problemu wybrania na ostatni dzien jakiegos hotelu, fajny apartament z ciekawa lokalizacja tylko przy cenie prawie 200EUR za noc to mam prawie dwa pokoje w 5* hotelu w terminach do wrzesnia.

A co mozna robic przez 7 dni na wysepkach wielkosci wiekszego osiedlowego parkingu ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odp: Dubaj
#35 PostWysłany: 19 Cze 2014 10:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2011
Posty: 264
niebieski
generalnie polecam airbnb poniewaz cenie sobie prywatnosc, nie lubie hoteli nawet tych 5*
my dogadalismy sie co do ceny z wlascicielka mieszkania i nie placilismy 200EUR za noc
popatrz na centy hotelu Address, sasiadujacego z mieszkaniem ktore wynajelismy...
dla nas ta lokalizacja byla idealna poniewaz mielismy wynajety samochod
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez lahcimmm2 16 Paź 2016 22:25, edytowano w sumie 2 razy
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odp: Dubaj
#36 PostWysłany: 19 Cze 2014 10:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
Turndown napisał(a):
tylko przy cenie prawie 200EUR za noc to mam prawie dwa pokoje w 5* hotelu w terminach do wrzesnia.



Gdzie konkretnie?

@kangaroo - dzieki! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj
#37 PostWysłany: 19 Cze 2014 11:22 

Rejestracja: 09 Maj 2014
Posty: 242
Zbanowany
@juliaka: nie wiem w jakim okresie sie wybieracie ale przypuszczam ze to bedzie okres wakacyjny czyli do wrzesnia. Wtedy w Dubai jest niski sezon z powodu upalow i ceny hoteli sa nizsze niz w innych okresach.

Sheraton Mall of Emirates byl w tamtym tygodniu po 97EUR + podatki 20% obecnie jest chyba po 130EUR netto,
Sheraton Creek Hotel jest po 110EUR netto,
Le Royal Meridien w Dubai Marina z przepieknymi terenami basenowymi i plaza jest po 140EUR netto,
Sheraton Dheira 45EUR ale to dla extremistow jest bo jesli sam hotel w Bur Dubai jest czysty i fajny to problematyczne sa przelatujace samoloty nad nim i 2 nocne kluby w srodku ale cena jest cena.

w Twoim przypadku moze bym troche rozgraniczyl pobyt i np. spedzil 9 dni w Dubai a 5 dni w Ajmanie w hotelu The Ajman Saray Luxury Collection koszt obecnie to 75EUR netto.

Kaydy lubi cos innego, jak kangaroo1983 nie lubi hoteli wiec trudno powiedyiec co dla Was bzlo by dobre, ten apartament bralbym jesli jechalbym paczka 6 osob i jakos dogadal sie z wlascicielem aby nie doplacac za wszystkie osoby.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj
#38 PostWysłany: 19 Cze 2014 20:33 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
@Turndown

A jaki hotel polecasz? Lecimy na tydzien w listopadzie z dzieckiem 11 lat, wiec zalezy nam na basenie w hotelu i dobrej lokalizacji, by pozwiedzac. Cena tak 150 EUR za noc, wiec na booking jest w czym wybierac.

Ktora lokalizacja jest najwieksza? Lepiej blizej palmy czy blizej lotniska?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj
#39 PostWysłany: 19 Cze 2014 22:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
Turndown napisał(a):
@juliaka: nie wiem w jakim okresie sie wybieracie ale przypuszczam ze to bedzie okres wakacyjny czyli do wrzesnia. Wtedy w Dubai jest niski sezon z powodu upalow i ceny hoteli sa nizsze niz w innych okresach.

Sheraton Mall of Emirates byl w tamtym tygodniu po 97EUR + podatki 20% obecnie jest chyba po 130EUR netto,
Sheraton Creek Hotel jest po 110EUR netto,
Le Royal Meridien w Dubai Marina z przepieknymi terenami basenowymi i plaza jest po 140EUR netto,
Sheraton Dheira 45EUR ale to dla extremistow jest bo jesli sam hotel w Bur Dubai jest czysty i fajny to problematyczne sa przelatujace samoloty nad nim i 2 nocne kluby w srodku ale cena jest cena.

w Twoim przypadku moze bym troche rozgraniczyl pobyt i np. spedzil 9 dni w Dubai a 5 dni w Ajmanie w hotelu The Ajman Saray Luxury Collection koszt obecnie to 75EUR netto.

Kaydy lubi cos innego, jak kangaroo1983 nie lubi hoteli wiec trudno powiedyiec co dla Was bzlo by dobre, ten apartament bralbym jesli jechalbym paczka 6 osob i jakos dogadal sie z wlascicielem aby nie doplacac za wszystkie osoby.



nie wybieram na 2 tyg do Dubaju;) będę 4 dni (w zasadzie 3 z kawałkiem) dni i potrzebuję 3 noclegów.
od 2 października, dla 4 osób.

podane przez Ciebie hotele są w cenach (pokój 2-os, najtańsza opcja) za nasze 3 noce:
3570 + 20% + 20AED
1942 + 20% + 20AED
3737 + 20% + 20AED
sporo poza naszym budżetem..

tylko Deira wypada sensownie - 1035 + 20% + 15AED

a fajne mieszkania przez airbnb 2000-2800, czyli maksymalnie za parę zapłacimy 1400.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj
#40 PostWysłany: 20 Cze 2014 00:20 

Rejestracja: 09 Maj 2014
Posty: 242
Zbanowany
@juliaka: moja ocena dotyczyla apartamentu podanego w wypowiedzi wczesnie fajna lokalizacja ale drogo. W okresie 2 pazdziernika na 3 noce 4 osoby wylicza airbnb koszt 820EUR czyli 4143AED. Pewnie na airbnb znajdzie sie jakis inny apartament taniej ale nie tego dotyczyla rozmowa. Kalkulacja hoteli SPG dotyczyla sezonu martwego, a poza tym okresem to niestety cena rusza w gore jak rolercaster w FerrariWorld.
Sheraton Deira odradzam jesli nie bedzie on sluzyl tylko za baze wypadowa i posiadacie zatyczki do uszu na noc aby uchronic sie od niskich tonow generowanych przez nocne kluby.

@pasta: nie moge nic radzic tylko moge sugerowac, kazdy ma inne priorytety jak to widac tutaj po forum.
Listopad to juz wysokie ceny na miejsca noclegowe w Dubai, to nie Egipt i nawet te trzy gwiazdkowe oferuja dobra jakosc a chyba wiekszosc ma na dachach jakis basen. Przygladaj sie ofertom sieci Accor maja czeste oferty z znizkami na terenie UAE i przystepne ceny a jak nie to pozostaje jakis brooker internetowy niekoniecznie booking.com . Moze jakies dwie lokalizacje cos taniego na nocleg jako baza wypadowa na miasto wtedy moze by stara dzielnica nawet Bur Dubai a na druga czesc jakis apartament prywatny w Dubai Marina gdzie jest publiczna plaza, pelno knajpek i sklepow gdzie mozna robic zakupy. Przynajmniej bedziesz miec porownanie do warunkow noclegowych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 504 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group