Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 448 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Wrz 2012 14:02 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 180
Zbanowany
Połączone wątki Martynika-Gwadelupa.
Rozmowy o noclegach, dolotach itp.
W następnych postach będę chciał wyłapywać wątki dyskusji, porady itp. dotyczące większego gremium osób, tak aby w jednym miejscu zrobić coś na zasadzie kompendium wiedzy, jest to również wskazane z punktu transferu wiedzy pomiędzy poszczególnymi osobami (oczywiście z wasza pomocą).
Zaznaczam, iż w większości będą to skopiowane z postów lub komentarzy fragmenty tekstu.
Jeżeli któryś z autorów poczuje się urażony dajcie znać, napiszę czyj to cytat.
Ogólnie chodzi o to, iż nie chciałbym mieć łatki pana Ł i aby rozpoczęła się wrzawa że saymon kopiuje czyjeś teksty - po prostu tak jest szybciej.

Image


Ostatnio edytowany przez SAYMON_G 27 Wrz 2012 18:50, edytowano w sumie 6 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 23 Wrz 2012 14:05 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 180
Zbanowany
Jak dostać się do Paryża - porady, propozycje, promocje.
Uwagi dotyczące podróży, bagaży itp.

Zalecaną przez większość jest dostanie się do Paryża samolotem dzień wcześniej.
Z polski na chwilę obecną nie znalazłem żadnego połączenia na ORY, jednak lotniska CDG oraz ORY są dość dobrze skomunikowane oraz istnieje kilka wariantów komunikacji pomiędzy nimi. Koszt przejazdu od 6,5 EUR osoba komunikacją miejską (sposób opisany w postach), 19 EUR autobus bezpośredni, do ok.60 EUR taxi.
Istnieje kila połączeń np. z Berlina np. AirBerlin - np. 19.06.13 przylot na ORY 7.55, wylot 10.40, jednak taki margines czasu na przesiadkę może być dość ryzykowny. Dostanie się dzień wcześniej minimalizuje nam również ryzyko przesunięcia terminu lotu przez przewoźników.
Głównym opisywanym kryterium wyboru przewoźnika jest bagaż. Najdogodniejszą sytuację ma WAW, gdyż LOT organizuje loty z do Paryża właśnie z tego lotniska, z portów regionalnych podróż odbywa się z przesiadką (podnosi to automatycznie cenę biletu). W przypadku LOT w cenie biletu mamy wliczony bagaż, co może mieć znaczenie w przypadku np. zakupu rumu na bezcłówce (Gwadelupa i Martynika stanowią integralną część Unii Europejskiej. Można zatem przez 24h od momentu zakupu w sklepie bezcłowym przewozić płyny w bagażu podręcznym).
Możemy również polecieć lowcostami - bezpośrednio z portów regionalnych, jednak podczas planowania podróży musimy uwzględnić koszt dodatkowego bagażu, droższego i dłuższego dojazdu z lotniska Beauvais.
dla zainteresowanych tanim lotem do Paryża załączam link http://www.fly4free.pl/tanie-przloty-do-paryza-za-30-pln/#more-25430.
Gdyby ktoś planował dotarcie do Orly przez Beauvais, tu znajdzie poradę, jak przemieścić między lotniskami:
http://www.lonelyplanet.com/thorntree/thread.jspa?threadID=2175162
Koszt 23,50 Euro w jedną stronę - czyli mniej więcej 100 zł.

Zdecydowanie najmniej korzystny jest transport lądowy - w chwili obecnej jest jeden pociąg Moskwa - Warszawa - Poznań - Paryż (czas przejazdu ok. 20h z Poznania, w Paryżu jest w godzinach wieczornych - koszt w granicach 200-250 EUR 2 klasa). Można też dojechać droga lądową kolejami niemieckimi z polskiej granicy za 39 Euro w promocji w jedną stronę.
http://www.bahn.de/p/view/angebot/inter%20...%20eich.shtml

Również podróż autokarem zajmie nam ok.20h.


Ostatnio edytowany przez SAYMON_G 01 Paź 2012 08:21, edytowano w sumie 13 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 23 Wrz 2012 14:08 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 180
Zbanowany
noclegi - przydatne linki

GWADELUPA:

http://www.fly4free.pl/forum/gwadelupa-tani-nocleg,26,8108


Ostatnio edytowany przez SAYMON_G, 23 Wrz 2012 14:18, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 23 Wrz 2012 14:11 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 180
Zbanowany
utrzymanie - wyżywienie, koszty pobytu, gdzie warto kupować
Ponieważ obie wyspy stanowią integralną część terytorium Francji , połączenia telefoniczne z Martyniki czy Gwadelupy do PL będą kosztować tyle co wewnątrz UE

MARTYNIKA

A tak rozpoznawczo : ceny na Martynice nie są aż tak bardzo kosmiczne jak by się wydawało. Np. browar z Gwadelupy 1 EUR za 0,5l. O rumie nawet nie wspominam :)
http://viewer.zmags.com/publication/0e7 ... e7fa969/26

Dyskontów jest tam trochę. Np. LeaderPrice : http://www.leaderprice-martinique.com/f ... s-magasins[/quote]


Ostatnio edytowany przez SAYMON_G, 25 Wrz 2012 09:51, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 23 Wrz 2012 14:20 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 180
Zbanowany
co warto zobaczyć. :geek:

.. A także popłynąć na Les Saints (wyspy Święte) i zatrzymać się w porcie Terre de haut.
Co prawda nie wiem jak tam jest teraz, ale dawniej na wyspie były 2 minibusiki dostawcze a cała reszta jeździła na skuterkach. wyspę można obejść w 45 minut na piechotę. Polecam, pięknie tam.
Ad Les Saintes to taniej jest popłynąć z Guadeloupe bo są to wyspy pod jurysdykcją UE/Francji. Nie trzeba płacić podatków wjazdowych. Koszt ok. 42,60 EUR rtn plus zwyżka na 2013r http://www.express-des-iles.com/informations-voyageurs/tarifs.cfm a płynie pewnie ze 20 min


Ostatnio edytowany przez SAYMON_G, 26 Wrz 2012 13:24, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 24 Wrz 2012 00:13 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 180
Zbanowany
może ktoś się orientuje czy jest honorowany EKUZ.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 24 Wrz 2012 00:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 623
niebieski
Na początku tygodnia przeniosę listę na:

http://www.poprostukaraiby.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 24 Wrz 2012 01:06 

Rejestracja: 18 Wrz 2012
Posty: 12
Strasznie duzo tych list... Wpisywalam sie na conajmniej 2 (lot 17.01-24.01 MArtynika, 2 osoby, 30lat).

Saymon, Twoja idea jest zacna, mam nadzieje ze sie uda to wszystko posklejac w sensowna calosc...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 24 Wrz 2012 01:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2010
Posty: 380
niebieski
Za ok 170 eur rtn mozna polecieć corsair ptp- sfg do mekki spoterow na saint Martin , wtedy artykuł na pierwszej f4f murowany :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 24 Wrz 2012 06:40 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 11
Witam, czy rozważał ktoś podróż do Paryża czymś innym niż samolot? Myślę np. o pociągu/autokarze/samochodzie ?

Jak analizuje różne możliwości, to dolot nie jest taki bezproblemowy, w moim wypadku trzeba być rano na lotnisku, więc nocleg w Paryżu obowiązkowy, to samo z powrotem, przylot się może opóźnić, więc lepiej wracać dzień później (tym bardziej, że zmiana lotniska też kosztuje czas).

Wygląda, że lot LOTem jest dosyć tanio - za 4 osoby poniżej 1500 zł da się kupić, więc chyba samolot wychodzi najtaniej, ale czy optymalnie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 24 Wrz 2012 07:09 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 11
SAYMON_G: Wynajem / wspoldzielenie kosztow auta - widzialem ze takie coś wpisałeś mi w tabelce, chciałbym to nieco sprecyzować, jak sobie takie coś wyobrażam.

Zakładając, że: i) mój pobyt się z kimś zazębia. ii) ktoś mieszka na tym samym osiedlu bungalowów/domków/hotelu. iii) jest normalną do dogadania się osobą, chcącą wspólnie ułatwić sobie życie... dopuszczam możliwość żeby było optymalnie kosztowo dzielić się wynajętym autem na zasadzie - jedna rodzina wynajmuje na tydzień, zaraz po tym, druga wynajmuje na tydzień (lub np. po 10 dni) [to jest ważne ze względu na sprawy formalno prawne, depozyty, main driver, etc.]. Ten kto wynajmuje korzysta z auta w 80% - np. zwiedzanie wyspy, długei wyjazdy na plaze, etc. Pozostałe 20% jest właśnie po to, żeby tę drugą rodzinę odebrać z lotniska / odwieźć pierwszą rodzinę na lot powrotny oraz to co potrzeba tym którym przypada 20% typu wyjazdy po codzienne zakupy, etc. Wtedy rysuje się pobyt na zasadzie 1 tydzień - jazdy i zwiedzanie, kąpiel na innej codziennie plaży, etc. oraz tydzień "na miejscu" z niewielkimi jazdami i to raczej takimi czysto "utylitarnymi (do sklepu, na lotnisko, etc.)".

Takie coś rozumiem jako sensowne współdzielenie auta, gwarantujące brak konfliktów i sensowność takiej operacji. Ponadto ja nie wyobrażam sobie funkcjonowania na takim wyjeździe (brak All Inclusive i brak transferu z lotniska) bez wynajętego samochodu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 24 Wrz 2012 08:42 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 180
Zbanowany
BartProkop : wpisane jest 'akceptują wspólne wynajęcie samochodu'.
Generalnie nasz pobyt się zazębia i również myślałem o takim rozwiązaniu, kwestia tylko li wyłącznie czy na przykład 1 rodzina tydzień czy np. po 2 dni na zamianę.
Też lecisz z dziećmi i np. zwiedzanie przez tydzień non stop samochodem myślę że jest dość uciążliwe przy małych dzieciach.
Dla mnie zwiedzanie chciałbym wprowadzić jako przerywnik do plaży (np. 2 dni plaża , 2 dni zwiedzania lub coś takiego).
Generalnie nasz profil pobytu się pokrywa, widzę że mamy podobne zapatrywania na większość spraw. możemy pomyśleć o wynajęciu bungalowów w pobliżu (nie wspólnie) to by ułatwiło z tym autem, inną sprawą jest że mamy dzieci w podobnym wieku, tak że myślę że jakość to pożenimy (oczywiście jeżeli dopuszczacie taką możliwość).
Co do dojazdów - mam ten sam problem, sprawdzałem pociągi lecz ok. 20 h. jazdy (pociąg z Moskwy przez Katowice), ale to tak na szybko było.
Czekam jeszcze na EasyYet poda godziny z berlina w moim terminie - być może będzie się opłacało pojechać do berlina pociąg,samochód - następnie samolot na Orly.
Generalnie zakup montowany na szybko, dlatego po czasie widzę że z dziećmi lepiej było lecieć na tydzień, w jedną stronę jechać 2 dni wcześniej do paryża, 2 dni disneyLand, ale w tej chwili musimy wykombinować jakieś sensowne rozwiązanie, żeby dzieciakom nie urządzić hardcore z transportem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 24 Wrz 2012 09:03 

Rejestracja: 26 Kwi 2011
Posty: 155
proszę o dopisanie nas do listy, 5 osób, 14-23. 01, wg poniższego planu
Mon, Jan 14 03:20 PM [ Paris- Orly, FR (ORY) ]
Arrive: Mon, Jan 14 07:10 PM [ Ft De France, MQ (FDF) ]

Depart: Tue, Jan 15 08:00 AM [ Ft De France, MQ (FDF) ]
Arrive: Tue, Jan 15 08:45 AM [ Pointe A Pitre, GP (PTP) ]

Depart: Wed, Jan 23 05:15 PM [ Pointe A Pitre, GP (PTP) ]
Arrive: Thu, Jan 24 06:20 AM [ Paris- Orly, FR (ORY) ]

Przylot jest na Gwadelupę, ale jeśli jakimś cudem można by wysiąść wcześniej na Martynice nie tracąc powrotu do domu to chętnie zrobimy obie te wyspy. Planów jeszcze nie mamy dobrze sprecyzowanych. Jakie mogą być ceny przelotów/promów/katamaranów/itd. między tymi wyspami? Widziałem, że co niektórzy z doświadczeniem żeglarskim chcą podróżować droga morska, bardzo chętnie dołączymy. Jeśli nie to pewnie weźmiemy auto na kilka dni, zjeździmy Gwadelupę ( właściwie to 2 małe wyspy) i trochę się pobyczymy na plaży. My: ekipa 5 osób-backpaxów podróżująca wspólnie nie-pierwszy raz:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 24 Wrz 2012 09:04 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 11
SAYMON_G: tak, mamy wiele cech wpolnych, mysle, ze sie dogadamy, bedzie mi bardzo milo. Terminy mamy jakie mamy i to jedyna stala. To co pisales z autem mi odpowiada - jak pisalem nie potzrebuje auta na wylacznosc na 2 tygodnie, tylko tak jak pisalem przez mniej wiecej polowe czasu, a pozostale sporadycznie - po przyslowiowe bulki do sklepu podjechac.

Bungalow zdecydowanie osobny - tak jak pisales, ale w poblizu, na tym smaym osiedlu - czemu nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 24 Wrz 2012 09:07 

Rejestracja: 26 Kwi 2011
Posty: 155
a jesli chodzi o dolot, to kupilismy cos takiego: Katowice - Paryż Beauvais 13.01 ( było po 19PLN bez WXC)
powrót 24.01 Paryż Beauvais - Wrocław ( wczoraj na Ryanair po 15 PLN). Jeśli się wyrobimy to chcielibyśmy zobaczyć trochę Paryża.
Pozdro!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 24 Wrz 2012 09:18 

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 21
SAYMON_G napisał(a):
BartProkop : wpisane jest 'akceptują wspólne wynajęcie samochodu'.
Generalnie nasz pobyt się zazębia i również myślałem o takim rozwiązaniu, kwestia tylko li wyłącznie czy na przykład 1 rodzina tydzień czy np. po 2 dni na zamianę.
Też lecisz z dziećmi i np. zwiedzanie przez tydzień non stop samochodem myślę że jest dość uciążliwe przy małych dzieciach.
Dla mnie zwiedzanie chciałbym wprowadzić jako przerywnik do plaży (np. 2 dni plaża , 2 dni zwiedzania lub coś takiego).
Generalnie nasz profil pobytu się pokrywa, widzę że mamy podobne zapatrywania na większość spraw. możemy pomyśleć o wynajęciu bungalowów w pobliżu (nie wspólnie) to by ułatwiło z tym autem, inną sprawą jest że mamy dzieci w podobnym wieku, tak że myślę że jakość to pożenimy (oczywiście jeżeli dopuszczacie taką możliwość).
Co do dojazdów - mam ten sam problem, sprawdzałem pociągi lecz ok. 20 h. jazdy (pociąg z Moskwy przez Katowice), ale to tak na szybko było.
Czekam jeszcze na EasyYet poda godziny z berlina w moim terminie - być może będzie się opłacało pojechać do berlina pociąg,samochód - następnie samolot na Orly.
Generalnie zakup montowany na szybko, dlatego po czasie widzę że z dziećmi lepiej było lecieć na tydzień, w jedną stronę jechać 2 dni wcześniej do paryża, 2 dni disneyLand, ale w tej chwili musimy wykombinować jakieś sensowne rozwiązanie, żeby dzieciakom nie urządzić hardcore z transportem.


Odnośnie dojazdu do Paryza z dziećmi - też jedziemy z dzieckiem. I gdy na spokojnie przeanalizowałam wszystkie opcje to skłaniam się do lotu Poznań-Warszawa-Paryż (z przesiadką w Wawie LOT). Sam lot W-wa-Paryż lub Berlin Paryż wychodzi 300PLN/os, a Poznań= Paryż 500PLN. Co daje ok 600PLN drożej na naszą 3 osobową rodzinę. Ale jak doliczę dojazd autem do W-wy/Berlina to muszę liczyć bak paliwa 300PLN plus parking (w-wa 200PLN berlin 300PLN). Tak więc łaczny koszt byłby porównywalny. Myślę że z innych lotnisk regionalnych jest podobnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 24 Wrz 2012 09:58 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 180
Zbanowany
@aga0905 - tylko głównie chodzi żeby jeszcze były jakieś sensowne czasy przesiadek.
Dla lot dolicz sobie jeszcze koszt i czas przejazdu pomiędzy lotniskami, z berlina jest połączenie na ORY.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 24 Wrz 2012 10:06 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 180
Zbanowany
@krzywiec - spoko pomysł, jakbyś potrzebował pomocy przy pisaniu to się polecam.
Ze swojej strony znam bazy danych (w szczególności Oracle) oraz django, możemy coś zmontować.
Niestety mój hosting nie umożliwia instalacji żadnych z tych rzeczy, nie wiem jak u ciebie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 24 Wrz 2012 10:34 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Transfer między CDG i ORY (RER) jest relatywnie prosty i nie jest bardzo drogi.
Całość powinno zająć ok. 1,5 h średnio rozgarniętej osobie.
Można tez wsiąść do autobusu bezpośrednio z jednego lotniska do drugiego ale tu przejazd juz wychodzi drożej.

Poza tym nie planujcie sobie przylotów na styk (lot do Paryża/wylot na Kariaby(w okresie okołoziomowym z tym różnie może być w Europie i we Francji, gdzie jak spadnie 0,5 cm sniegu jest kompletny paraliz komunikacji i ruchu w mieście)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 24 Wrz 2012 10:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2011
Posty: 775
marek2011 napisał(a):
Transfer między CDG i ORY (RER) jest relatywnie prosty i nie jest bardzo drogi.
Całość powinno zająć ok. 1,5 h średnio rozgarniętej osobie.
Można tez wsiąść do autobusu bezpośrednio z jednego lotniska do drugiego ale tu przejazd juz wychodzi drożej.

Poza tym nie planujcie sobie przylotów na styk (lot do Paryża/wylot na Kariaby(w okresie okołoziomowym z tym różnie może być w Europie i we Francji, gdzie jak spadnie 0,5 cm sniegu jest kompletny paraliz komunikacji i ruchu w mieście)


Z tego co na razie znalazłem to transfer będzie kosztował 19EUR w jedną stronę, trochę drogo.
Ja planuję polować na bilety z Berlina bezpośrednio na Orly.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 448 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group