Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2577 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 129  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 03 Kwi 2014 19:08 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 256
Loty: 38
Kilometry: 72 453
niebieski
lahcimmm2 napisał(a):
z innej beczki,
chce ubezpieczyć ojca, ma spore problemy ze zdrowiem - nadciśnienia, cukrzyca itd. a wybiera się w podróż do siostry,
jakie ubezpieczenie wykupić, żeby obowiazywalo?


Sprawdź Uniqa. Mają ubezpieczenie w zakresie nagłego zaostrzenia chorób przewlekłych w cenie podstawowej. We wrześniu za 9 dni na Europę za wariant KL 250 tys. zł płaciłam ok. 50 zł za osobę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
#162 PostWysłany: 06 Kwi 2014 16:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 304
niebieski
cu86 napisał(a):
Rozważałem opcję ubezpieczenia z Karty Euro 26 pod kątem wyjazdu do Azji i muszę powiedzieć, że prezentuje się ono mocno kiepsko. Kilka przykładów:

1. Ubezpieczenie w wersji World nie obejmuje wypadków podczas amatorskiego uprawiania sportów letnich i zimowych (dobrze, że dopuszcza jesienne i wiosenne..), tj. narciarstwo, snowboard, surfing i odmiany, teambuilding (np. paintball) - trochę lipa
2. Nie obejmuje również chorób tropikalnych, ale co dziwniejsze także: "zatrucia substancjami stałymi lub płynnymi, które wniknęły do organizmu drogą pokarmową" - czyli moim zdaniem 90% przypadków konieczności hospitalizacji przy ciężkiej srace w Azji
3. "Towarzystwo nie obejmuje ochroną [OC] szkód nieprzekraczających wartości 250E", a każda szkoda powyżej jest pomniejszana o te 250E

Na większość tych wyłączeń można by przymknąć oko, bo jak wiadomo Cena Czyni Cuda, ale brak ubezpieczenia przy zatruciach moim zdaniem skreśla je w wyjazdach do biedniejszych krajów



A sprawdzałeś ISIC'a? Wydaje się być całkiem znośny i za przystępną cenę jest ubezpieczenie na cały rok.
http://www.isic.pl/pl/ubezpiecznie-za-granica.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#163 PostWysłany: 06 Kwi 2014 17:36 

Rejestracja: 25 Sie 2013
Posty: 222
niebieski
Kasia111 napisał(a):
lahcimmm2 napisał(a):
z innej beczki,
chce ubezpieczyć ojca, ma spore problemy ze zdrowiem - nadciśnienia, cukrzyca itd. a wybiera się w podróż do siostry,
jakie ubezpieczenie wykupić, żeby obowiazywalo?


Sprawdź Uniqa. Mają ubezpieczenie w zakresie nagłego zaostrzenia chorób przewlekłych w cenie podstawowej. We wrześniu za 9 dni na Europę za wariant KL 250 tys. zł płaciłam ok. 50 zł za osobę.


Też ostatnio ubezpieczałem się w Uniqa -faktycznie mają nagłe zaostrzenie chorób przewlekłych w cenie podstawowej .
Za 4 osoby za 9 dni Europa ( Teneryfa) zapłaciłem 100 zł. Dodatkowo 7,20 kosztowało ubezpieczenie za 4 osoby dodatkowych kosztów dojazdu.
Co do jakości usług tej firmy ubezpieczeniowej nic nie podpowiem - nie korzystaliśmy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#164 PostWysłany: 06 Kwi 2014 18:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3536
srebrny
uniqa jak sama nazwa wskazuje unika wypłat jak tylko może
maja dużo negatywnych opinii w necie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#165 PostWysłany: 07 Kwi 2014 13:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 350
niebieski
czy ktoś może polecić sprawdzone ubezpieczenie od chorób przewlekłych?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#166 PostWysłany: 07 Kwi 2014 17:05 

Rejestracja: 29 Cze 2013
Posty: 136
ginger napisał(a):
czy ktoś może polecić sprawdzone ubezpieczenie od chorób przewlekłych?



Niezłe ubezpieczenie ma hestia, dopłata ok 30% do ceny podstawowej, ale i tak nie było drogo.

Przy czym przyznam, że nie testowałem go w praktyce - całe szczęście nie było potrzeby.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#167 PostWysłany: 10 Kwi 2014 11:17 

Rejestracja: 03 Kwi 2014
Posty: 2
jak podróżujemy autem gdzies blisko to bierzemy od Starter assistance, teraz też widze, że maja ubezpieczenia turystyczne, ale moim zdanie to przede wszystkim trzeba czytać i pytać

ja ludzi od Startera i nie tylko ich zresztą zawsze przepytuje czy to mam w ramach pakietu itp.

niestety w tym przypadku lenistwo nie popłaca
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#168 PostWysłany: 10 Kwi 2014 14:58 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 595
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
Niedawno odkryłem że moje konto osobiste w Pekao ma ubezpieczenie dla właściciela i współwłaściciela rachunku (od razu ja i żona jesteśmy objęci) w Allianz. KL 80k zł, utrata bagażu (600 zł), opóźnienie lotu (300 zł), transport nieletnich do domu (koszt biletu i opiekun), transport zwłok (bez limitu kwotowego).

Co sądzicie o kwocie kosztów leczenia 80k? Czy to wystarczy na Europę i Azję? Reszta to w większości śmieszne kwoty (w porównaniu do kwot które padały tu na forum), ale lepiej mieć w pakiecie niż nie mieć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#169 PostWysłany: 11 Kwi 2014 09:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2011
Posty: 163
bruce09lili napisał(a):
Co sądzicie o kwocie kosztów leczenia 80k? Czy to wystarczy na Europę i Azję? Reszta to w większości śmieszne kwoty (w porównaniu do kwot które padały tu na forum), ale lepiej mieć w pakiecie niż nie mieć.


Z tym KL 80K to trochę jak z wróżeniem z fusów.. Niewiadomo co Cię trafi i gdzie.

Ostatnio miałem nieprzyjemną sytuację (musiałem awaryjnie b. szybko wracać do kraju) i gdybym w Generali wykupił pakiet Assistance 2 to miałbym powrót refundowany.
Tak to musiałem zapłacić ze swojej kieszeni za bilet na lotnisku.

PS W krajach biednych (Afryka) koszty leczenia są większe niż w krajach rozwiniętych.

PS2 Poza kosztami leczenia ważne są również koszty ratownictwa.
_________________
Nadaję prosto z podróży:
https://www.facebook.com/szach.mateusz.matt
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#170 PostWysłany: 11 Kwi 2014 09:54 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 595
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
A jak to jest z korzystaniem z 2-3 ubezpieczalni jednocześnie? Załóżmy że mam oprócz tego ubezpieczenia w koncie osobistym jeszcze jakieś ubezpieczenie w karcie kredytowej w innym banku. Można w momencie wyczerpania kwoty KL rozpocząć korzystanie z drugiego ubezpieczenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#171 PostWysłany: 11 Kwi 2014 09:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2011
Posty: 163
bruce09lili napisał(a):
A jak to jest z korzystaniem z 2-3 ubezpieczalni jednocześnie? Załóżmy że mam oprócz tego ubezpieczenia w koncie osobistym jeszcze jakieś ubezpieczenie w karcie kredytowej w innym banku. Można w momencie wyczerpania kwoty KL rozpocząć korzystanie z drugiego ubezpieczenia?


Mhmm nie jestem prawnikiem, ale KL to KL... więc myślę, że można poprosić lekarza/szpital, by wystawili dwa oddzielne rachunki i będzie po problemie
_________________
Nadaję prosto z podróży:
https://www.facebook.com/szach.mateusz.matt
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#172 PostWysłany: 14 Kwi 2014 23:04 

Rejestracja: 30 Gru 2013
Posty: 1
bruce09lili napisał(a):
A jak to jest z korzystaniem z 2-3 ubezpieczalni jednocześnie? Załóżmy że mam oprócz tego ubezpieczenia w koncie osobistym jeszcze jakieś ubezpieczenie w karcie kredytowej w innym banku. Można w momencie wyczerpania kwoty KL rozpocząć korzystanie z drugiego ubezpieczenia?
W rozmowie z centrum alarmowym ubezpieczyciela, u którego zgłosisz nagłe zachorowanie/wypadek poinformuj, że masz jeszcze jedno ubezpieczenie. Oni się już sami między sobą rozliczą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#173 PostWysłany: 17 Kwi 2014 16:27 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2347
srebrny
to ciekawe ubezpieczenie - zabezpiecza nawet przed odwołaniem podróży, nie tylko po jej rozpoczęciu i nie trzeba nawet zapłacić kartą za podróż, kosztuje 12 zł miesięcznie do karty Visa Premium
http://www.mbank.pl/download/ubezpiecze ... podroz.pdf
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#174 PostWysłany: 23 Kwi 2014 20:02 

Rejestracja: 21 Sty 2014
Posty: 3
W Europie z powodzeniem korzystam z karty EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego). Jest wszędzie honorowana i co ważne bezpłatna. Mogą ją sobie wyrobić osoby ubezpieczone w oddziałach NFZ. Mój znajomy w zeszłym roku trafił do szpitala w Hiszpanii, miał komplet badań, zabrała go karetka, potem hospitalizacja i nie zapłacił ani grosza. EKUZ naprawdę się sprawdza.
Góra
 Profil Relacje PM off
Chriss lubi ten post.
 
      
#175 PostWysłany: 23 Kwi 2014 20:08 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Cytuj:
i co ważne bezpłatna

Karta tak. Usługi medyczne w jej ramach zwykle już nie.
Góra
 Profil Relacje PM off
tartal lubi ten post.
 
      
#176 PostWysłany: 24 Kwi 2014 10:46 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1388
Loty: 817
Kilometry: 1 221 079
srebrny
klayton napisał(a):
Cytuj:
i co ważne bezpłatna

Karta tak. Usługi medyczne w jej ramach zwykle już nie.


Usługi medyczne zawsze (lub prawie zawsze) są bezpłatne w ramach EKUZ. Natomiast pobyt w szpitalu najczęściej już nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#177 PostWysłany: 24 Kwi 2014 10:50 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Cytuj:
Usługi medyczne zawsze (lub prawie zawsze) są bezpłatne w ramach EKUZ

Statystycznie rzecz biorąc napisałbym, ze są prawie zawsze płatne ;-)
Zerknij na informacje dostępne w internecie.
Ubezpieczenia indywidualnie płatne w zasadzie zawsze w razie zdarzenia wychodzą globalnie korzystniej finansowo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#178 PostWysłany: 24 Kwi 2014 10:58 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1388
Loty: 817
Kilometry: 1 221 079
srebrny
klayton napisał(a):
Cytuj:
Usługi medyczne zawsze (lub prawie zawsze) są bezpłatne w ramach EKUZ

Statystycznie rzecz biorąc napisałbym, ze są prawie zawsze płatne ;-)
Zerknij na informacje dostępne w internecie.


Bzdury piszesz. Najpierw przeczytaj sobie zasady działania EKUZ.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#179 PostWysłany: 24 Kwi 2014 19:58 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
@DMW

https://www.ekuz.nfz.gov.pl/wypoczynek/wyjezdzam-do

Proponuję rzucić okiem choćby na Belgię, Bułgarię, Chorwację, Cypr, Czechy, Estonię, Francję, Grecję, Islandię, Liechtenstein, Luksemburg, Łotwę, Niemcy, Norwegię, Portugalię, Słowację, Słowenię, Szwajcarię, Szwecję.
A potem przypomnieć sobie statystykę ze szkoły. I biologię... ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#180 PostWysłany: 25 Kwi 2014 01:23 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1388
Loty: 817
Kilometry: 1 221 079
srebrny
NFZ refunduje koszty wszystkich procedur medycznych związanych z nagłym zachorowaniem i leczeniem. Napisałem "prawie wszystkich" mając na myśli wysokokosztowe i specjalistyczne procedury, na które jest wymagana zgoda NFZ.
Współpłacenie pacjenta obowiązuje jedynie na niektóre usługi nie związane bezpośrednio z procesem leczenia np. transport medyczny, koszty pobytu w szpitalu (w sensie pościel, wyżywienie) itp.
I właśnie z tego względu niezbędne jest wykupienie dodatkowego prywatnego ubezpieczenia, które pokryje koszty nie refundowane przez NFZ.
ps. a co ma tu do rzeczy statystyka i biologia..?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2577 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 129  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group