Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Kwi 2012 18:57 

Rejestracja: 09 Mar 2012
Posty: 995
niebieski
Witam! Pierwszy raz lecę samolotem, stąd moje pytanie: Wylot mam z Wrocławia o godzinie 6:10 i zastanawia mnie na ile wcześnie przed wylotem muszę być na lotnisku (bez odprawy biletowo-bagażowej,bo odprawiam się online), by spokojnie i bez pośpiechu z wszystkim zdążyć? Muszę dojechać na lotnisko a trochę tam km mam i nie wiem jak wcześnie wyjechać. Pozdrawiam.


Ostatnio edytowany przez krasnal, 16 Sty 2017 11:15, edytowano w sumie 1 raz
Tytuł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
#2 PostWysłany: 17 Kwi 2012 19:06 

Rejestracja: 17 Maj 2010
Posty: 262
niebieski
Tak z godzinkę wcześniej powinno być ok, jeśli nie nadajesz bagażu rejestrowanego :) Ale jak pierwszy raz to może bądź troszkę wcześniej, żeby na spokojnie zapoznać się z infrastrukturą lotniska.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 17 Kwi 2012 19:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 228
O 5 rano będzie w sam raz, bez pośpiechu się wyrobisz, mając przy tym odpowiedni zapas czasu w razie jakiś problemów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 18 Kwi 2012 00:58 

Rejestracja: 09 Mar 2012
Posty: 995
niebieski
OK, dzięki za odpowiedzi. Postaram się zatem być o 5 już na lotnisku. Mam nadzieję, że szybko się połapię gdzie iść itp :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 18 Kwi 2012 01:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 557
chris0o napisał(a):
OK, dzięki za odpowiedzi. Postaram się zatem być o 5 już na lotnisku. Mam nadzieję, że szybko się połapię gdzie iść itp :lol:

Połapiesz się spokojnie, lotnisko nie jest duże, a w razie kłopotów pomocą służą ładne panie ubrane na pomarańczowo. 8-)
_________________
The best is yet to come.

Image

Moje podróże
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 18 Kwi 2012 10:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
Zależy gdzie lecisz, jeśli to lot krajowy to godzina to zdecydowanie za dużo. Przy bramce musisz być 15 minut przed odlotem, więc 45 minut będziesz się nudził ;p
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 18 Kwi 2012 10:35 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Przy pierwszym locie nie można się nudzić przez 45 minut. Zawsze znajdzie się coś ciekawego czego nie widziało się wcześniej. Chociażby obserwowanie płyty.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 18 Kwi 2012 18:52 

Rejestracja: 09 Mar 2012
Posty: 995
niebieski
Nudzić to ja się na pewno nie będę :D Raczej stresował :P lecę do Niemiec z Wizzairem, liczę na udany pierwszy lot, bez przeszywającego bólu głowy i uszu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 19 Kwi 2012 00:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
czy nie jest zle to kwestia indywidualna. ja z bolu niemal schodzilem. bylem bliski paniki tak strasznie bolalo ;(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 19 Kwi 2012 16:11 

Rejestracja: 09 Mar 2012
Posty: 995
niebieski
nrm napisał(a):
czy nie jest zle to kwestia indywidualna. ja z bolu niemal schodzilem. bylem bliski paniki tak strasznie bolalo ;(

:o Pocieszające... Na szczęście w razie takiego scenariusza lot trwa "tylko" 1h 25min, więc jakoś chyba przeżyję. Ponoć przed gate mam być 30min przed wylotem, więc te około 1h i 10min jak będę przed wylotem to raczej mi styknie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 19 Kwi 2012 16:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
Tu nie chodzi o straszenie czy pocieszanie. Zdaje sobie sprawę, że miałem jakiś rzadki przypadek (choć w necie potem znalazłem opisy osób, które przeszły podobnie pierwsze loty), nie mniej niewykluczone, że gdyby ktoś przed pierwszym razem mnie uprzedził to bym mógł się przygotować i być może uniknąć tej makabry ;) Tak więc miej wodę, miej gumę i będzie dobrze, pewnie bez żadnych przygód ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 19 Kwi 2012 16:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2011
Posty: 1072
Loty: 14
Kilometry: 31 648
srebrny
Jeśli lot jest rano 5-8 , trzeba być godz przed odlotem , miałem lot Krajowy ale kolejki były duże kontrolą bezpieczeństwa, gdyż było rano dużo odlotów - wtorek :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 19 Kwi 2012 16:35 

Rejestracja: 09 Mar 2012
Posty: 995
niebieski
Z tego co widzę w soboty z samego rana z Wrocławia dużo samolotów nie lata, więc chyba się wyrobię :)

Dobra, nie ma się co stresować niepotrzebnie. Na razie jestem nastawiony, że będzie dobrze :D jakby coś było nie tak, to na pewno gdzieś na forum napiszę ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 19 Kwi 2012 16:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 557
nrm napisał(a):
czy nie jest zle to kwestia indywidualna. ja z bolu niemal schodzilem. bylem bliski paniki tak strasznie bolalo ;(

Dalej Cię boli, kiedy jesteś w powietrzu? Nie bagatelizowałbym takich objawów, mogą świadczyć np. o infekcji zatok.
_________________
The best is yet to come.

Image

Moje podróże
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 19 Kwi 2012 16:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
Już nie. Odczuwam chyba standardowe objawy związane z ciśnieniem, żuję gumę, przełykam ślinę, popijam wodę. Jest znośnie. Czasami biorę jakiś aviomarin.

Tylko dwa pierwsze loty (na Teneryfę z przesiadką w Londynie) były dla mnie tak makabryczne. Ogromny kłujący ból w oczach, jakby ktoś szpilki wbijał. A jednocześnie wrażenie, że zaraz oczy mi rozsadzi od środka i po prostu pękną, wybuchną. Pierwszy raz w życiu coś takiego miałem więc bardzo się przestraszyłem. To było przy wznoszeniu/opadaniu. Na przelotwej już mogłem się uspokoić ;) Potem przez to bałem się lecieć znowu ale nie miałem wyjścia, musiałem wrócić z powrotem do domu :D Ale było juz lepiej, zacząłem stosować te wszystkie rady i faktycznie to pomaga ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 20 Kwi 2012 11:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 506
niebieski
Ja tak mialam 2 razy, okazalo sie ze mialam zapalenie zatok. Do tego doszla alergia, wiec zatoki zapchane. Potworne uczucie, bol od oczu az po zeby i tylko jedna mysl ze musze sie jakos stad wydostac :? Nie byly to moje pierwsze loty, po prostu te zatoki mi sie akurat wtedy nalozyly na wylot, ale po tej przygodzie na 2 lata odpuscilam latanie...
Potem za rada lekarki, przed lotem zazywalam loratadyne (na alergie) i zawsze mialam krople do nosa typu Otrivin. Pomoglo :D
Co do tematu: ja mam wrazenie ze na nowym wroclawskim terminalu sa straszne pustki. Ostatnio 3 wyloty praktycznie o tej samej godzinie, a do kontroli bezp. bylam sama, nie wiem gdzie sie reszta ludzi podziala, moze juz byli za bramkami. Przejscie od samochodu do gate'a zajelo mi jakies 10 min z przerwa na papierosa, wiec ta 1h10min na pierwszy raz to akurat, dowiesz sie co to znaczy lotniskowa nuda ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 20 Kwi 2012 18:52 

Rejestracja: 09 Mar 2012
Posty: 995
niebieski
Ja domyślam się, że to bez różnicy, ale domownicy mi trują "lepiej dmuchać na zimne"... Może to idiotyczne (wg mnie tak), ale jak już kazali się spytać: karta pokładowa z odprawy onlinee z wizza ma 2 strony i to jak je wydrukuję czy te 2 na 1 kartce czy na 2 kartkach osobnych to bez różnicy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 20 Kwi 2012 19:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1648
srebrny
Jest różnica, ponieważ jedna karta jest dla Ciebie, druga dla obsługi. Musisz wydrukować na dwóch kartkach. Domownicy mieli rację, żebyś podpytał ;) Inaczej zapłaciłbyś niezłą sumkę na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 20 Kwi 2012 19:06 

Rejestracja: 09 Mar 2012
Posty: 995
niebieski
No tego bym się nie spodziewał. Dzięki za informację! :) I wszystkim pozostałym za cenne porady 8-) Jutro lecim! :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 20 Kwi 2012 19:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1648
srebrny
Powodzenia! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group