Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2853 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 143  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 13 Mar 2011 18:46 

Rejestracja: 13 Cze 2010
Posty: 107
Zawsze sprawdzana jest zgodność nazwiska z karty pokładowej z dokumentem tożsamości, oraz zdjęcie z dokumentu z Twoją aparycją ;) Dodatkowo skanowany jest kod paskowy znajdujący się na karcie pokładowej, ale tutaj bywa różnie. Czasem skanują go przy Tobie przed wejściem do samolotu, ale w większości przypadków (tak przynajmniej wynika z mojego doświadczenia) pracownicy tylko odrywają dolną część karty pokładowej i sprawdzają kod paskowy kiedy Ty już jesteś w chmurach. Nie ma możliwości, aby wtedy poprawić literówki.
Dzwoń na irlandzką infolinię. Literówkę odpuściłabym może w przypadku np. adresu, ale przy nazwisku mogą być problemy.
_________________
You could fly to the moon, you can try to escape
but don't you know that happiness is here?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
#62 PostWysłany: 13 Mar 2011 19:04 

Rejestracja: 21 Gru 2010
Posty: 395
niebieski
karollo23 napisał(a):
A mam jeszcze pytanie do tych osób co dużo latają. Jak dokładnie wygląda odprawa czy te bilety sprawdzają tylko z dowodem czy się zgadza czy jakoś skanują i sprawdzają w systemie czy dana osoba istnieje bo są programy do otwierania plików pdf (w takim formacie są właśnie bilety) i można by zmienić wtedy tą pomyłkę tylko nie wiem właśnie jak to wygląda przy kontroli i odprawie? Przeszło by to??

Może by i przeszło, ale to jest fałszowanie dokumentu, zdajesz sobie z tego sprawę? :evil:

Zadzwoń na infolinię i poproś, żeby zmienili tą literówkę w ich systemie, a wtedy wydrukujesz sobie ponownie kartę pokładową.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 13 Mar 2011 19:22 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Oleńko nie pisz nie mając pewności, bo wprowadzasz w błąd. Temat zamykam, wszystko w tej sprawie jest napisane pod linkami podanymi przez Murdocka.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 17 Mar 2011 18:06 

Rejestracja: 27 Lut 2011
Posty: 36
Witam.Jutro lecę do Londynu.Dzis otrzymałem maila od Wizzair takiej treści:

WAŻNA INFORMACJA!

Pasażer nie może podróżować bez podania wymaganych informacji.



Jeden lub więcej portów docelowych w rezerwacji wymaga podania informacji o dokumentach podróży w celu zapewnienia zgodności z obowiązującymi przepisami bezpieczeństwa. Aby wypełnić formularz, należy kliknąć tutaj.

Dane muszą zostać dostarczone nie później niż 4 godziny przed odlotem. W przeciwnym razie pasażer może nie uzyskać pozwolenia na podróż.

Jeśli dostarczyli już Państwo wymagane dane, prosimy o zignorowanie tego e-maila.


Informacje o locie
Numer potwierdzenia: -----
Daty i godziny lotu:
18/03/2011 Katowice (1040) Londyn Luton (1210)
21/03/2011 Londyn Luton (2040) Katowice (2355


Wszystko wpisalem przy odprawie online.Czy powinienem sie obawiać, że nie wpuszczą mnie do samolotu??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 17 Mar 2011 18:28 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
wembley napisał(a):
(...)

Jeśli dostarczyli już Państwo wymagane dane, prosimy o zignorowanie tego e-maila.

(...)
Wszystko wpisalem przy odprawie online.Czy powinienem sie obawiać, że nie wpuszczą mnie do samolotu??



Właściwie wystarczy przeczytać ze zrozumieniem. Bez komentarza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 21 Mar 2011 10:25 

Rejestracja: 23 Lut 2011
Posty: 6
Witam, wszystkich ponownie!
Gdyby ktoś kiedyś znalazł się w podobnej sytuacji do naszej (dotyczy nieważnego dokumentu) niech próbuje do końca! Otóż w piątek, dzień przed wyjazdem odebraliśmy DO i wycieczka miała miejsce!! :):):) Faktycznie, wyrobienie dokumentu to kwestia 3-4 dni, dłużej trwa dostarczenie go do urzędu.. (Nie ma czegoś takiego jak tryb przyspieszony!! kwestia poproszenia pani urzędniczki by od razu wysłała zgłoszenie). Nam wszystko udał się załatwić w 1,5 tygodnia.
Co do próby wyjazdu na nieważnym dowodzie, teraz już wiem, że byłaby to wielka głupota z naszej strony... :P
Pozdrawiam wszystkich i dzięki za rady :)

PS. Bergamo czy Mediolan?? - Zdecydowanie bardziej Bergamo, polecam!! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 21 Mar 2011 10:34 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
brakuje tu fejbukowego przycisku "Lubię to" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro lubi ten post.
 
      
#68 PostWysłany: 21 Mar 2011 10:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
TUSIAGGG napisał(a):
PS. Bergamo czy Mediolan?? - Zdecydowanie bardziej Bergamo, polecam!! :)

bergamo bergamo, z orio center i lambrusco ;-)

super ze sie udalo i wszystko przebiegło pozniej juz pewnie bezstresowo :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 26 Mar 2011 00:27 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 6
Witam,

zjadlem litere w dlugim nazwisku dwu czlonowym przy rezerwacji...czy to problem ? czy mam dzwonic i zmieniac juz teraz czy czekac az wyłapią na lotnisku? pomocy

dziekuje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 26 Mar 2011 00:51 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 6
aa i dodam ze nie moge niezwlocznie zadzwonic bo ich linia nie dziala w weekendy...a jest piatek 23...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 26 Mar 2011 01:16 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
search.php?keywords=pomylka+w+nazwisk*&terms=all&author=&sc=1&sf=all&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=Szukaj

ale jak chcesz to zadzwon (skypem) na linie w IRLandii
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 26 Mar 2011 02:14 

Rejestracja: 24 Lut 2010
Posty: 145
Normalnie to zmiana rezerwacji jest na stronie Ryanaira - zakladka zarzadzanie rezerwacja i opcja zmiana nazwiska, ale to bedzie cie kosztowac ok 400zl z tego co bylo i dzwonienie wiele tutaj moze nie zmienic jedynie za polaczenie telefoniczne zagraniczne jeszcze sie zaplaci.

Mozna probowac leciec z tym co masz czyli ze zlym nazwiskiem, ale to ryzykowne bo moga gdzies zauwazyc i nie przepuscic rozne kontrole sa jedne bardziej inne mniej dokladne, sprawdzaja karte pokladowa w sumie 3 razy (raz przy bramce kontroli bagazu, dwa przy gate, trzy przy wchodzeniu do samolotu). Ja raz zrobilem blad z data urodzenia dla znajomych, ale jakos nie zauwazyli i to bylo jeszcze kiedys dawno co ta data urodzin byla widoczna na wydrukowanej karcie pokladowej, teraz juz nie widac daty urodzin na tej karcie, ale dane maja w komputerze. Nazwisko jest jednak widoczne na karcie pokladowej pogrubiona czcionka. Zorirntowalem sie dopiero po wycieczce ze data urodzin byla zla. Ale jakbym to zauwazyl wczesniej to wolalbym kupic nowy bilet - jesli bylby tani i nie ryzykowac, lub nie leciec, bo pozniej po zawroceniu gdzies za granica - bilet moglby kosztowac kikaset zlotych lub ta zmiana nazwiska, danych ok 400zl.

Gdybym mial taka pomylke z nazwiskiem na bilet w jedna strone, nie powrotny z Polski to moze poszedlbym na lotnisko i sprobowal czy przepuszcza czy nie, jak nie to wrocilbym do domu z lotniska. Z tym ze to dla krajów z ukladu Schengen, gdzie po przylocie na lotnisku juz nie sprawdzaja dokumentów. Poza ukladem z Schengen np Wielka Brytania ale z UE sprawdzaja jeszcze dokumenty po przylocie ale to głównie dowód osobisty ewntualnie pszport, kart pokladowych raczej nie, ale tez moga.

To tyle co moge poradzic z tego co wiem i praktycznie tez zauwazylem. To nie sa bilety kupowane w wersji elastycznej tzn ze mozna zmieniac daty wylotów i dane pasazerów bez oplat.


Ostatnio edytowany przez hol2, 26 Mar 2011 02:23, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 26 Mar 2011 02:23 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 6
dzieki, zadzwonie ale chyba dopiero w poniedzialek ... naczytalem sie na roznych forach ze kwestia 1 do 3 literek jesli nie zmienia to zasadniczo nazwy np Julia na Julita...to nie jest problem. Okaze sie, lecialem raz z literka bez polskich znakow, ale to chyba nie da sie przyrownac.

Tak czy tak jesli cos to bardziej oplaca mi sie kupic jeszcze jeden bilet niz zmieniac nazwisko

pozdrawiam i dziekuje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 26 Mar 2011 10:20 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Zamykam. Jest temat na forum.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: dwa imiona (Ryanair)
#75 PostWysłany: 06 Kwi 2011 21:09 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 7
witam,
nie podałam podczas rezerwacji lotu (Ryanair) drugiego imienia...
czy ktoś ma jakieś doświadczenia, czy będzie to problem na lotnisku, jako ze podczas odprawy online nie można juz zmieniać imion i nazwisk pasażerów? czy lepiej zaryzykować, czy dzwonić na infolinie i próbować odkręcić...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 06 Kwi 2011 21:18 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
nie jest to żaden problem - ja drugiego imienia nie podaje nigdy;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 06 Kwi 2011 21:20 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 7
dzięki za info - uspokoiłeś mnie:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 06 Kwi 2011 21:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2010
Posty: 108
Po co drugie imię na rezerwacji, jak wiele osób na świecie niema drugiego imienia wcale.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 07 Kwi 2011 08:36 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 7
tak, ale mam na dowodzie dwa imiona a w rezerwacji wpisałam jedno i bałam się że będzie z tego powodu problem
cieszę się ze nie:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 08 Kwi 2011 13:55 

Rejestracja: 08 Kwi 2011
Posty: 5
Po wydrukowaniu karty pokładowej zorientowałam się że błędnie napisałam imię mojej koleżanki, tzn zamianst Magdalena było Magalena.Ale nie było żadnych problemów z lotem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2853 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 143  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group