Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 29 Kwi 2010 17:00 

Rejestracja: 29 Kwi 2010
Posty: 21
Zbanowany
Jestem osobą z przedziału 16-18l, na stronie Ryanaira pisze, że nie ma problemu jak jestem w Polsce zameldowany, bo jakbym był zameldowany w Hiszpanii to muszę mieć zgodę poświadczoną notarialnie - myślicie, że nie będzie problemu? Gdybym to jeszcze sam leciał, ale zabieram ze sobą osobę, która już sama podróżować nimi nie może jeszcze z przedziału do 16l.
Cytuj:
Osoby mieszkające w Hiszpanii/Francji w wieku od 16 do 18 lat podróżujące bez rodziców/opiekunów prawnych na podstawie ważnego dowodu tożsamości lotami na obszarze EOG muszą mieć formularz (wydawany przez lokalny komisariat policji) zawierający pisemne pozwolenie na podróż od rodziców. Formularz ten należy okazać na stanowisku odprawy i podczas kontroli paszportowej. Bez tego formularza dzieci nie zostaną wpuszczone do samolotu.

I właśnie się boję, ze mogą to źle interpretować, w Stansted ostatnio mnie nie chcieli przepuścić, mówiąc, że od 18l mogę sam, ale się wytłumaczyłem, że zaraz wracam od nich, i 18l obowiązuje tylko poza UE i na trasy Portugalskie i z niechęcią mnie puścili, nie pytał bym, gdybym leciał sam lub osobą starszą ;) Pozdrawiam


Ostatnio edytowany przez Mlodyy, 29 Kwi 2010 19:11, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Rodos od 2060 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Rodos od 2060 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Wietnamu: Ho Chi Minh, Phu Quoc, Nha Thrang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3505 PLN Wycieczka do Wietnamu: Ho Chi Minh, Phu Quoc, Nha Thrang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3505 PLN
#2 PostWysłany: 29 Kwi 2010 17:47 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Widziałem ostatnio taką sytuację na lotnisku w Krakowie. Dziewczyna miała mniej niż 18 lat, leciała sama. Obsługa Ryanaira nie chciała jej przepuscić. Leciała do Włoch. Skończyło się na tym, że zapewniła, ze na lotnisku we Włoszech czeka na nia opiekun i poleciała
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 29 Kwi 2010 19:09 

Rejestracja: 29 Kwi 2010
Posty: 21
Zbanowany
Wow, dziwni ludzie w KRK pracują - takich problemów to mi nigdy nie robili, tylko jednorazowo w STN właśnie. Tylko tu mi nie chodzi o to czy mogę lecieć gdziekolwiek bo w Bergamo już byłem sam (Rębiechowo-Bergamo by W6 i dalej Bergamo-Hahn by FR). Moja niepewność wynika z faktu, że muszę być za kogoś odpowiedzialny, i boje się, czy źle nie zinterpretują tego "rezydentów Hiszpanii" jako wszystkich poniżej 18stu. Teoretycznie nie powinni, a praktycznie.. Wydrukuje sobie to ze strony Ryanaira po angielsku i na żółto zaznaczę, żeby w razie co pokazać. Jedyne czego jestem pewny to fakt, że poniżej 18l. nie mogę sam do Portugalii lecieć, ale nie wybieram się.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 29 Kwi 2010 22:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2010
Posty: 108
Mlodyy ale napisz, też kto Cię nie chciał puścić dalej ?
odprawa paszportowa ? check in ? osoby na bramce ? odprawa bagażu podręcznego ?

bo jak w check in, to najlepiej będzie jak sobie zrobisz tak jak mówisz, czyli wydrukować regulamin ryianaira :)
a jak np. ludzie z odprawy paszportowej, to już chyba trudniej, bo to zależy od prawa kraju czy tam lotniska :|

imho proponuję Ci zadzwonić w pierwszej kolejności na lotnisko z którego odlatujesz i dopytać o to kogoś :)


ale wg. Ryanair powinno wszystko grać:
Cytuj:
Firma Ryanair nie przewozi osób nieletnich (w wieku poniżej 16 lat) bez opieki. Dzieci w wieku poniżej 16 lat muszą podróżować z osobą towarzyszącą w wieku powyżej 16 lat. Opieka i usługi specjalne są NIEDOSTĘPNE.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 29 Kwi 2010 22:52 

Rejestracja: 29 Kwi 2010
Posty: 21
Zbanowany
Sulik napisał(a):
Mlodyy ale napisz, też kto Cię nie chciał puścić dalej ?

Po wylądowaniu kontrola paszportowa.
Sulik napisał(a):
imho proponuję Ci zadzwonić w pierwszej kolejności na lotnisko z którego odlatujesz i dopytać o to kogoś :)

Odpada, za duże koszta - napisałem mejla im :)

De facto, nie zakładał bym tego tematu, gdyby się u nich idiotyczny zapis nie znalazł, że osoby MIESZKAJĄCE w Hiszpanii muszą mieć zgodę rodziców poświadczoną notarialnie - bałem się, że mogą to źle zinterpretować, że wszyscy poniżej 18l, pół biedy jakbym sam leciał...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group