Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Maj 2013 12:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Możesz zabrać ze sobą JEDNĄ sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach do 56 x 45 x 25 cm (wymiary obejmują rączki i kółka). Przestrzeń w schowku nad siedzeniem jest ograniczona, skorzystaj więc z opcji easyJet Plus Speedy Boarding, aby wejść na pokład w pierwszej kolejności i zapewnić sobie miejsce na bagaż w schowku nad siedzeniem.
czyli easy jet zafunduje istny wyścig szczurów! kto pierwszy wciśnie walizkę to może lecieć spokojnie a reszta niech sie martwi.

z niecierpliwością czekam aż ktoś napisze, ze ryanair traktuje ludzi jak bydło :mrgreen:
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#2 PostWysłany: 16 Maj 2013 12:30 

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 1078
Loty: 238
Kilometry: 354 517
niebieski
Bagaż gwarantowany - dobre :D
Niedługo będzie trzeba płacić, że otrzymać gwarancję, że bagaż w ogóle doleci na miejsce :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 16 Maj 2013 12:41 

Rejestracja: 09 Lut 2011
Posty: 364
Cytuj:
Bagaż podręczny
Przeczytaj zmiany w regulaminie odnoszące się do gwarantowanego bagażu podręcznego dotyczące podróży od 2 lipca. Na pokładzie naszego samolotu przestrzeń w schowku nad siedzeniem jest ograniczona, dlatego w przypadku popularnych lotów nie zawsze można zmieścić bagaż podręczny każdego pasażera na pokładzie. Z tego powodu od 2 lipca wprowadzamy zasadę gwarantowanego bagażu podręcznego.


Po 2 lipca, jeśli zabierzesz ze sobą JEDNĄ sztukę bagażu podręcznego o wymiarach nie większych niż 50 x 40 x 20 cm (wymiary obejmują rączki i kółka), zawsze zagwarantujemy możliwość umieszczenia bagażu w schowku nad siedzeniem lub, w razie konieczności, pod fotelem znajdującym się przed Tobą.

Możesz zabrać ze sobą JEDNĄ sztukę nieco większego bagażu o maksymalnych wymiarach 56 x 45 x 25 cm (wymiary obejmują rączki i kółka), jednak w przypadku popularnych lotów z kompletem pasażerów może być konieczne umieszczenie go w luku bagażowym.

Lub jeśli jesteś właścicielem karty easyJet Plus lub pasażerem, który wykupił taryfę Flexi lub opcję EasyJet Plus Upfront lub Extra Legroom:

Możesz zabrać ze sobą JEDNĄ sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach do 56 x 45 x 25 cm (wymiary obejmują rączki i kółka). Przestrzeń w schowku nad siedzeniem jest ograniczona, skorzystaj więc z opcji easyJet Plus Speedy Boarding, aby wejść na pokład w pierwszej kolejności i zapewnić sobie miejsce na bagaż w schowku nad siedzeniem.

PROSIMY PAMIĘTAĆ, ŻE NOWA ZASADA GWARANTOWANEGO BAGAŻU PODRĘCZNEGO OBOWIĄZUJE DOPIERO OD 2 LIPCA 2013 R.


Ale naplątali.....

Najpierw moimi ulubionymi liniami był Wizz, potem Easy Jet a teraz tylko franca trzyma poziom :D :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 16 Maj 2013 13:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Ile razy nie byłem w Luton to słyszałem jak prosili ludzi żeby Ci co mogą oddawali walizki do luku (bez dodatkowych kosztów).

Te samoloty nie mają miejsca na bagaż dla każdego, a przez to że większość ludzi w lowcostach lata z walizką blisko wymiarów dopuszczalnych to rodzą się problemy.

Teraz to jakoś w regulaminie ujęli przynajmniej.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 16 Maj 2013 13:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2010
Posty: 380
niebieski
przecież bagaż o ile spełnia wymiary podręcznego zawsze można wrzucić pod siedzenie, ta regulacja skutkuje tylko ponownymi kolejkami do boardingu mimo, że wszyscy mają teraz w U2 numerowane miejsca; kuriozum ale nie brałabym tego wszystkiego na poważnie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 16 Maj 2013 14:25 

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 351
niebieski
Dużo się nie zmienia, u nich w większości lotów zabierali bagaż do luku (bezpłatnie).
Trochę to denerwujące, bo skoro nie mają miejsca mogliby go ładować już przy check-in za free, ale w zasadzie bez większej różnicy w komforcie lotu. Oczywiście jak bagaż wysłali, to można było wejść z dodatkową torbą na pokład (np. ważne rzeczy z walizki).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 17 Maj 2013 16:03 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Cze 2011
Posty: 2560
Loty: 1
Kilometry: 539
Pozwoliłem sobie do nazwy tematu dodać słowo "bagaż gwarantowany"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 17 Maj 2013 16:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Napisz podręczny gwarantowany bo tak trochę myli :)
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 19 Lip 2013 13:25 

Rejestracja: 19 Lip 2013
Posty: 3
Nie zabijcie mnie, chcę tylko potwierdzić jasno i wyraźnie:
czy jak mój bagaż jest większy od "gwarantowanego", ale mieści się w wymiarach bagażu podręcznego to do luku bagażowego trafia ZA DARMO, czyli BEZ OPŁAT w przypadku, gdy brakuje miejsca na pokładzie samolotu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 25 Lip 2013 13:41 

Rejestracja: 19 Lip 2013
Posty: 3
Nikt nie odpisał, ale na szczęście dostałem maila od EasyJet wyjaśniającego sprawę:
Cytuj:
CABIN BAG
You can bring ONE piece of cabin baggage and if it is no bigger than 50 x 40 x 20 cm including handles and wheels, we guarantee it will always travel with you in the cabin, either in the overhead locker, or if necessary, under the seat in front of you.
You can continue to bring ONE slightly bigger cabin bag, free of charge, up to the current maximum size of 56 x 45 x 25 cm including handles and wheels, but on some busy flights this may have to go into the hold.

Pogrubiłem free of charge, co jasno mówi, że bagaż 56 x 45 x 25 cm jak będzie musiał lecieć w luku bagażowym to i tak będzie za darmo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 25 Lip 2013 14:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
lucasville napisał(a):
Nikt nie odpisał, ale na szczęście dostałem maila od EasyJet wyjaśniającego sprawę:
Cytuj:
CABIN BAG
You can bring ONE piece of cabin baggage and if it is no bigger than 50 x 40 x 20 cm including handles and wheels, we guarantee it will always travel with you in the cabin, either in the overhead locker, or if necessary, under the seat in front of you.
You can continue to bring ONE slightly bigger cabin bag, free of charge, up to the current maximum size of 56 x 45 x 25 cm including handles and wheels, but on some busy flights this may have to go into the hold.

Pogrubiłem free of charge, co jasno mówi, że bagaż 56 x 45 x 25 cm jak będzie musiał lecieć w luku bagażowym to i tak będzie za darmo.

no tak, a czemu miałbyś płacić skoro nie ma miejsca już w samolocie?
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 14 Sie 2013 16:34 

Rejestracja: 19 Lip 2013
Posty: 3
Bałem się, że wtedy będzie coś w stylu tego jak już na lotnisku mówią, że podręczny jest za duży, idzie do luku bagażowego i jest za to ekstra opłata. Tutaj mogłoby być podobnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 17 Lis 2013 21:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2012
Posty: 109
Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym "większym" podręcznym? Często się zdarza, że trzeba zdawać go do luku?
Pytam bo mam napięte czasy na przesiadki i każda minuta jest dla mnie cenna, a wiadomo że odbiór bagażu z luku trochę trwa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 17 Lis 2013 21:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 338
Loty: 16
Kilometry: 39 898
Cztery razy leciałem easyjetem i tylko raz miałem podręczny przy sobie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 17 Lis 2013 21:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Ktoś wie, czy "podręczny z luku" jest odbierany z karuzeli czy z wózków na płycie (jak w CRJ czy turbośmigłach przy "delivery at aircraft").
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 17 Lis 2013 22:01 

Rejestracja: 19 Maj 2011
Posty: 132
ja natomiast 4 loty i każdy z "dużym" podręcznym przy sobie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 17 Lis 2013 23:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2012
Posty: 109
Jedyna rada to zająć dobre miejsce w kolejce. Dla ostatnich może braknąć miejsca w standardowym bagażniku nad siedzeniami. W każdym bądź razie zabieram ze sobą worek na śmieci do zabezpieczenia plecaka (nówka sztuka :D ).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 21 Lis 2013 21:07 

Rejestracja: 27 Paź 2013
Posty: 19
ja 3 loty, 2 loty bagaż przy sobie, 1 lot bagaż podręczny poszedł do luku, miałam tez wykupiony rejestrowany, także podręczny trafił do luku przy check-in, a i tak zabrałam sporą torbę na aparat na podkład - na trasie EDI - KRK
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 17 Sty 2014 12:42 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 136
Loty: 238
Kilometry: 367 067
krasnal napisał(a):
Ktoś wie, czy "podręczny z luku" jest odbierany z karuzeli czy z wózków na płycie (jak w CRJ czy turbośmigłach przy "delivery at aircraft").


Powielam pytanie.

Cabin Crew zabiera bagaż z pokładu i sama wrzuca do luku ? dostaje się jakas etykietke na bagaż. jakoś nie wyobrażam sobie tego, a jakie są wasze doświadczenia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 17 Sty 2014 13:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Przy boardingu proszą, żeby osoby z dużymi podręcznymi zgłosiły się do bramki, dostają etykietę, sami niosą do samolotu i zostawiają na wózku na płycie lotniska. Nie wiem, jak jest z odbiorem bo sam miałem tylko mały plecak.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group