Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 71 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 31 Paź 2014 11:49 

Rejestracja: 31 Paź 2014
Posty: 4
Po założeniu konta w RF otrzymałem członkostwo w WDC Standard, a potrzebuję członkostwa rozszerzonego do WDC Grupa.
Normalnie bez logowania na swoje konto na stronie Wizz'a, po wyszukaniu konkretnego lotu podane są ceny dla członków WDC i ceny normalne bez zniżek dzięki WDC.

Po wybraniu lotu pojawia się wtedy propozycja zakupu karty WDC w 2 opcjach: Standard lub Grupa.
Po skorzystaniu z opcji zakupu WDC, cena za członkostwo zostanie doliczona do ceny wybranych przez nas biletów.

Teraz moje pytanie:
Ponieważ mam członkostwo w WDC Standard, po zalogowaniu się na swoje konto na Wizzair i po wyszukaniu lotów nie pojawia się już propozycja zakupu członkostwa WDC (zapewne dlatego, że już takowe posiadam), niestety nie pojawia się również opcja rozszerzenia członkostwa do Grupa.

Gdy chcę wykupić członkostwo typu Grupa osobno - w usługach na stronie Wizz'a, to chcą abym zapłacił pełną kwotę, czyli 229 zł.

Czy ktoś wie jak rozszerzyć członkostwo do Grupa, dopłacając tylko różnicę do członkostwa Standard, czyli 229 - 139 = 90 zł ???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 31 Paź 2014 12:07 

Rejestracja: 31 Paź 2014
Posty: 9
Nie da się.
DZwoniłem przed chwilą na infolinię Wizz i kobita powiedziała, że dla posiadaczy KK RF jest tylko członkowstwo typu standard i nie da się go rozszerzyć dopłacając różnicę.
Jedynie co pozostaje to zakup członkowstwa po standardowej cenie. Paranoja !!!
Nie wiem co zrobić, bo kartę też kupowałem pod tym kątem żeby móc z żoną i dzieciakiem razem latać korzystając z WDC.
Zasady zmienili po przyznaniu karty, jak dla mnie jest to oszustwo !!
Góra
 Profil Relacje PM off
chris0o lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 31 Paź 2014 12:10 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Oszustwo to może za mocno powiedziane, ale pokazuje stosunek firmy do klienta... tak samo zresztą jak wprowadzanie zmian w WDC z dnia na dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 31 Paź 2014 12:32 

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 391
Loty: 100
Kilometry: 105 516
niebieski
To jakiś absurd.
W takim razie dla 3 lub 4 osobowej rodziny bardziej teraz będzie się opłacać wnioskowanie o do Raiffa o kartę dla żony, żeby mieć dwie odrębne karty i dwa odrębne członkostwa standard. I najlepiej potem jeszcze dorobić sobie dodatkowe karty krzyżowo, żeby spełniać wszystkie warunki bezpłatności wspólnie.
Do mnie nowa karta szła tydzień i aktywowałem 16 października.
Na stronie WWW mam WDC standard, ale robiąc rezerwację przez aplikację mobilną mam stare zasady i konto ważne do stycznia (jeszcze z CITI).
Dlatego nie proszę o przedłużenie konta żeby chociaż na mobilnej mi działało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 31 Paź 2014 12:49 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Mnie Wizz systematycznie coraz bardziej wkurza od wprowadzenia rozróżnienia w rozmiarach podręcznego, dlatego latam z nimi tylko wtedy, gdy nie ma żadnej sensownej alternatywy...
Góra
 Profil Relacje PM off
Maciek25 lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 31 Paź 2014 16:03 

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 309
Loty: 24
Kilometry: 30 624
Jak to się nie da dokupić???
Przedwczoraj (dzień po aktywacji karty) otrzymałem od nich maila, gdzie wyraźnie jest napisane, że w każdej chwili mogę dokupić wersję Grupa.
Kod:
Jako członkowi karty powiązanej marki, na Twoim koncie Wizz aktywowaliśmy bezpłatne członkostwo typu Partner w klubie WIZZ Discount Club, które umożliwi Tobie cieszenie się wspaniałymi korzyściami!

Rozszerz swoje członkostwo klubowe o typ Grupa, aby objąć zniżkami maksymalnie 5 towarzyszy podróży, takich jak znajomi i rodzina. Możesz w łatwy sposób rozszerzyć swoje członkostwo klubowe o typ Grupa, uiszczając różnicę w subskrypcji podczas kolejnej rezerwacji lotu.

Twoje członkostwo jest ważne do: 29 10 2015 r.

Zawsze zaloguj się na stronę wizzair.com, aby móc dokonać rezerwacji biletów i bagażu po obniżonych cenach klubowych!

Klubowe ceny biletów i opłaty za bagaż WIZZ Discount Club są dostępne dla towarzyszy podróży tylko wtedy, gdy członek Klubu podróżuje w tej samej rezerwacji. W przypadku członkostwa typu Partner 1 dodatkowy pasażer (w tym dziecko, ale wyłączając niemowlę) może z Tobą podróżować w tej samej rezerwacji i korzystać z obniżonych cen biletów i opłat za bagaż.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 31 Paź 2014 21:41 

Rejestracja: 31 Paź 2014
Posty: 4
Ja nie napisałem, że nie można rozszerzyć, bo możliwość taka jest. Niestety, ale rozszerzając do konta Grupa zapłacisz pełna kwotę, czyli 229 zł.

Czy ktoś wie jak to zrobić płacąc tylko różnicę, bo takie było moje pytanie??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 31 Paź 2014 21:55 

Pisz w tej sprawie z prywatnego e-maila do wizzair na:
customerrelations.pl2@wizzair.com

wklejając treść pierwszego postu z tego tematu oraz adres e-mail swojego mywizz (odpowiedź możesz uzyskać tylko od wizzair, bo to jest świeża zmiana w podziale wdc na różne rodzaje)
Góra
 PM off  
      
#9 PostWysłany: 31 Paź 2014 21:59 

Rejestracja: 31 Paź 2014
Posty: 4
Dzięki za szybką odpowiedź :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 02 Lis 2014 11:16 

Rejestracja: 31 Paź 2014
Posty: 9
Również napisałem do nich maila.
Ale czy to cokolwiek zmieni ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 03 Lis 2014 11:35 

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 309
Loty: 24
Kilometry: 30 624
Ja już mam odpowiedź od nich: można rozszerzyć dopłacając różnicę, a że WDC Standard w naszym przypadku kosztowało 0zł to różnica wynosi 229zł... Na dzień dzisiejszy innej opcji nie ma. Już nie dopytywałem jak to technicznie zrobić, ale w takim przypadku to podejrzewam, że wystarczy kliknąć 'Zrezygnuj' przy WDC w swoim profilu i potem ponownie wykupić z tabelki, która zapewne pojawi przy wybieraniu lotów. Ja naiwnie myślałem, że jak jest napisane, że można rozszerzyć dopłacając różnicę to będzie to 90zł...
Góra
 Profil Relacje PM off
z0mb3k uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 03 Lis 2014 22:35 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
Darek_2003 napisał(a):
Ja już mam odpowiedź od nich: można rozszerzyć dopłacając różnicę, a że WDC Standard w naszym przypadku kosztowało 0zł to różnica wynosi 229zł... Na dzień dzisiejszy innej opcji nie ma. Już nie dopytywałem jak to technicznie zrobić, ale w takim przypadku to podejrzewam, że wystarczy kliknąć 'Zrezygnuj' przy WDC w swoim profilu i potem ponownie wykupić z tabelki, która zapewne pojawi przy wybieraniu lotów. Ja naiwnie myślałem, że jak jest napisane, że można rozszerzyć dopłacając różnicę to będzie to 90zł...

Ja bym się nie poddawał. Na stronie jest napisane "różnica w opłatach członkowskich" a nie różnica w faktycznie zapłaconej cenie.
Cytuj:
Masz już członkostwo w klubie WIZZ Discount Club, ale pragniesz je rozszerzyć, aby uzyskać więcej korzyści z członkostwem typu Standard lub Grupa?
Nie martw się. Możesz rozszerzyć swoje członkostwo do typu Standard lub Grupa w każdym momencie podczas trwania członkostwa klubowego, uiszczając ewentualną różnicę w opłatach członkowskich. Możesz rozszerzyć swoje członkostwo typu Standard o członkostwo typu Grupa, uiszczając różnicę w opłatach członkowskich. Rozszerzenie członkostwa nie przedłuża daty jego wygaśnięcia. Zawężenie członkostwa nie jest dostępne.

A nie da się kupić WDC mając tę gorszą wersję? Może wtedy pokaże ile to kosztuje członków z niższym statusem.
Swoją drogą "przedłużenie daty" to chyba coś takiego: 23.12.2000000000000000000000000000000014 :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 03 Lis 2014 23:27 

Rejestracja: 31 Paź 2014
Posty: 4
Skoro oni pogrywają w taki sposób, to mam inne pytanie:

Czy jeżeli znajoma ma kartę debetową RF, do której otrzymała członkostwo typu STANDARD, to co będzie jeżeli wypowie umowę z RF i zamknie konto ?
Czy członkostwo w WDC pozostanie, czy wygaśnie?

Czy naliczone zostaną jakieś dodatkowe koszty ? (np. 139 zł za członkostwo WDC)

Teoretycznie skoro członkostwo kosztowało 0 zł, to nie mogą kazać dopłacać 139 zł za WDC, a skoro w regulaminie jest podane, że do karty debetowej członkostwo jest na 12 miesięcy, to niezależnie od tego czy posiadam konto w RF czy nie powinienem mieć członkostwo WDC. Oczywiście to czysta teoria, a czy ktoś wie jak jest w praktyce?

P.S. Bardzo mi się nie podoba taki program lojalnościowy i osobiście zrezygnuję z konta RF jeżeli tylko upewnię się że nie poniosę z tego tytułu dodatkowych kosztów. Jest to wprowadzenie w błąd Klienta i nic poza tym.... Nieładnie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 03 Lis 2014 23:53 

Mike End0rphine napisał(a):
Teoretycznie skoro członkostwo kosztowało 0 zł, to nie mogą kazać dopłacać 139 zł za WDC, a skoro w regulaminie jest podane, że do karty debetowej członkostwo jest na 12 miesięcy, to niezależnie od tego czy posiadam konto w RF czy nie powinienem mieć członkostwo WDC.


Zapewne będzie tak jak tu napisałeś, czyli nic nie powinni anulować (choć po ostatnich ich ruchach i zmianach niczego nie można byż pewnym, przy czym stracisz co najwyżej owe 139 zł, zyskując 50 zł za aktywowanie karty i zł za zebrane pkt.
Zanim coś uczynisz przemyśl to, a nuż za pewien czas zmienią zasady tak jak być powinno...
Góra
 PM off  
      
#15 PostWysłany: 06 Lis 2014 13:37 

Rejestracja: 31 Paź 2014
Posty: 9
Właśnie dostałem maila:

"Szanowny Panie,



Dziękuję za skontaktowanie się z działem obsługi klienta Wizz Air.



Pragnę wyjaśnić, iż w przypadku członkostwa w Wizz Discount Club wynikającego z umowy z Raiffeisen Polbank, klient otrzymuje je bezpłatnie. Oferta rozszerzenia członkostwa w Wizz Discount Club typu Standard do poziomu typu Grupa jedynie za różnicę w cenie skierowana jest do klientów, którzy opłacili członkostwo w Wizz Discount Club w cenie 139 PLN.



W związku z tym, jeśli jest Pan zainteresowany korzystaniem z członkostwa typu GRUPA, zachęcam do opłacenia rocznej składki w wysokości 229 PLN.



W razie pytań lub wątpliwości proszę o kontakt.



Z poważaniem, "

Tak więc lipa ;-(
Czy w związku z tym mogę zrezygnować z tej KK ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 06 Lis 2014 13:43 

Rejestracja: 03 Gru 2013
Posty: 519
srebrny
Dokładnie tej samej treści maila dostałam przed chwilą:( czyli doopa
_________________
Bali https://www.fly4free.pl/forum/bali-lipiec-2023-relacja-z-raju-prawie-na-zywo,215,171983
Malediwy https://www.fly4free.pl/forum/malediwy-ferie-2023-mathiveri-i-ukulhas,215,169789
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 06 Lis 2014 14:01 

artekkavs napisał(a):

Czy w związku z tym mogę zrezygnować z tej KK ?


Zrezygnować zawsze możesz ( z tego co pamiętam na koniec pełnego miesiąca po dniu złożenia rezygnacji z karty, ale to sprawdź w otrzymanym do umowy regulaminie), przy czym zastanów się czy warto, bo i tak zamierzałeś kupując tą kartą zbierać przy okazji pkt wizz na zakup biletów lotniczych i usług Wizzair Hungary.

Ponadto ja po zaznajomieniu się z warunkami wykupienia i zmiany wdc kontynuował bym proces reklamacji w wizzair, gdyż w żadnym odnośniku nie ma zastrzeżenia, że dopłata za wdc grupowe z wdc standard nie dotyczy posiadaczy wdc wynikającego z posiadania kk Raiffeisen WIzzair:
Kod:
Masz już członkostwo w klubie WIZZ Discount Club, ale pragniesz je rozszerzyć, aby uzyskać więcej korzyści z członkostwem typu Standard lub Grupa?
Nie martw się. Możesz rozszerzyć swoje członkostwo do typu Standard lub Grupa w każdym momencie podczas trwania członkostwa klubowego, uiszczając ewentualną różnicę w opłatach członkowskich. Możesz rozszerzyć swoje członkostwo typu Standard o członkostwo typu Grupa, uiszczając różnicę w opłatach członkowskich. Rozszerzenie członkostwa nie przedłuża daty jego wygaśnięcia. Zawężenie członkostwa nie jest dostępne.


http://wizzair.com/pl-PL/travel_service ... usive_Club
Góra
 PM off  
      
#18 PostWysłany: 06 Lis 2014 14:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
A ja dopiszę tylko, że z przytoczonego przez gornego tekstu wprost wynika, że opłata za grupę to różnica w opłatach członkowskich - a te są dwie, 139 i 229zł (czyli różnica to 90zł), a nie różnica pomiędzy tym za ile WDC dostali kartowicze a ceną WDC Grupa.
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 06 Lis 2014 14:24 

Rejestracja: 31 Paź 2014
Posty: 9
OK.
W takim razie nie odpuszczam :twisted:
Poszła druga reklamacja. :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 06 Lis 2014 14:26 

Rejestracja: 03 Gru 2013
Posty: 519
srebrny
Też wysłałam:) dzięki za pomoc:) może jak ich zasypiemy, to coś pomoże?
_________________
Bali https://www.fly4free.pl/forum/bali-lipiec-2023-relacja-z-raju-prawie-na-zywo,215,171983
Malediwy https://www.fly4free.pl/forum/malediwy-ferie-2023-mathiveri-i-ukulhas,215,169789
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 71 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group