Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 395 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna
Autor Wiadomość
#321 PostWysłany: 05 Sty 2013 14:14 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
CZy karty maja aktywowane pLatnosci przez internet ?
czy w bankach 'widac' odrzucone transakcje ?

trudno mi powiedziec, trzeba wiecej danych

probowalas ponownie, na wypadek jesli to cos u ryana ?
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Afrykę: loty do Kilimandżaro z dużym bagażem z Warszawy od 2768 PLN Odkryj Afrykę: loty do Kilimandżaro z dużym bagażem z Warszawy od 2768 PLN
Boże Ciało w Egipcie: all inclusive w 4* hotelu za 2189 PLN. Wylot z Katowic Boże Ciało w Egipcie: all inclusive w 4* hotelu za 2189 PLN. Wylot z Katowic
#322 PostWysłany: 05 Sty 2013 14:19 

Rejestracja: 05 Sty 2013
Posty: 13
1. Płatności przez Internet są aktywowane, z limitem dużo większym niż wartość biletu
2. Banki nie widzą odrzuconych transakcji, nie wyświetlają się one w wyciągach, a przynajmniej nie odnalazłam nigdzie takiej opcji (mBank i PEKAO). Na chwilę obecną nie wyświetlają się te 2 próby płatności na żadnym z wyciągów bankowych, więc śmiem sądzić, że po prostu nie ma takiej opcji ;)


Ostatnio edytowany przez mloda92 05 Sty 2013 15:20, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#323 PostWysłany: 05 Sty 2013 14:22 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3940
platynowy
Odrzucone to odrzucone - może bank nie puszcza transakcji w "egzotycznej" walucie NOK albo sam Ryanair ma jakiś problem z autoryzacją. Spróbuj inną kartą.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#324 PostWysłany: 05 Sty 2013 15:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 1225
srebrny
Kolejne pytanie, czy dokonujesz transakcji w kraju, w którym została wydana karta ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#325 PostWysłany: 05 Sty 2013 15:20 

Rejestracja: 05 Sty 2013
Posty: 13
mezzo - tak



Spróbowałam jeszcze raz, rezerwacja dla 1 osoby, zapłata,
rezerwacja dla drugiej osoby, zapłata i przeszło, dostałam potwierdzenie na e-mail.
Widocznie był problem z płatnością dla 2 osób, nie mam pojęcia dlaczego, najważniejsze, że jest ok.


Dzięki za pomoc ;)


Temat do zamknięcia, jeśli nikomu więcej się nie przyda.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#326 PostWysłany: 05 Sty 2013 17:24 

Rejestracja: 02 Lis 2012
Posty: 9
Ważne, że się udało. Ale trochę dziwne. Ja zawsze kupuję naraz dla 2 osób i jest OK. Ciężko wykryć dlaczego mogło być coś źle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#327 PostWysłany: 10 Sty 2013 18:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Cze 2012
Posty: 60
Hej!
Też mam Visa Electron i niedawno kupowałem bilety na londyńskiego EasyBus'a (ceny w funtach). Płatność mi odrzucało pisząc, że niezgodny numer karty z wybranym jej typem. Nie mając nic do stracenia wybrałem więc z listy kartę VISA CREDIT i przeszło bez problemów :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#328 PostWysłany: 08 Cze 2013 14:57 

Rejestracja: 08 Cze 2013
Posty: 1
Mam ten sam problem, nie mogę zamówić 2 biletów. Wszystko dobrze wpisuję i zaznaczam, mam możliwość przelewów o kwocie większej niż kosztują bilety. Mam kartę MasterCard Debit z Mbanku. Próbowałam nawet osobno zamówić ale to nic nie pomogło. Już nie wiem co robić a za miesiąc chcę wylecieć:(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#329 PostWysłany: 08 Cze 2013 15:19 

Rejestracja: 08 Lip 2011
Posty: 555
niebieski
bogusia2013 napisał(a):
Mam ten sam problem, nie mogę zamówić 2 biletów. Wszystko dobrze wpisuję i zaznaczam, mam możliwość przelewów o kwocie większej niż kosztują bilety. Mam kartę MasterCard Debit z Mbanku. Próbowałam nawet osobno zamówić ale to nic nie pomogło. Już nie wiem co robić a za miesiąc chcę wylecieć:(

możliwość przelewów to jedno, a czym innym jest limit transakcji internetowych wykonywanych kartą.
kupujesz bilety w PLN? czy w obcej walucie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#330 PostWysłany: 08 Cze 2013 16:30 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
bogusia2013 napisał(a):
Mam ten sam problem, nie mogę zamówić 2 biletów. Wszystko dobrze wpisuję i zaznaczam, mam możliwość przelewów o kwocie większej niż kosztują bilety. Mam kartę MasterCard Debit z Mbanku. Próbowałam nawet osobno zamówić ale to nic nie pomogło. Już nie wiem co robić a za miesiąc chcę wylecieć:(


Twoja karta moze byc rozpoznawana przez system Ryanair jako kredytowa, wtedy platnosc bedzie odrzucana jesli nie zaznaczysz "Mastercard credit". Z niektorymi kartami tak jest. Zakladam oczywiście, że płatności internetowe masz aktywowane na tej karcie i ich limit wystarczający.

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#331 PostWysłany: 08 Cze 2013 17:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2011
Posty: 446
niebieski
bogusia2013 napisał(a):
Mam ten sam problem, nie mogę zamówić 2 biletów. Wszystko dobrze wpisuję i zaznaczam, mam możliwość przelewów o kwocie większej niż kosztują bilety. Mam kartę MasterCard Debit z Mbanku. Próbowałam nawet osobno zamówić ale to nic nie pomogło. Już nie wiem co robić a za miesiąc chcę wylecieć:(

Zwiększ limit na transakcje internetowe/telefoniczne w systemie transakcyjnym mBanku. Domyślny jest 0.
_________________
odi profanum vulgus et arceo
Góra
 Profil Relacje PM off
ohsosimple lubi ten post.
 
      
#332 PostWysłany: 26 Cze 2013 18:00 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 2
Cześć :) Ja od godziny męczę się z rezerwacją biletu w Ryanairze. Po dokonaniu (lub niedokonaniu) pierwszej rezerwacji wyskoczył wszystkim nam znany błąd. Zrestartowałam router, przeskoczyłam na inną przeglądarkę, dokonałam drugiej rezerwacji (to samo nazwisko i lot). I znowu ten sam błąd. Potwierdzenia rezerwacji jak nie było, tak nie ma. Na infolinię dzwoniłam i już zrezygnowałam. Z konta bankowego nic nie ubyło. A jak sprawdzam w wyczyszczonej przeglądarce rezerwację, to wyświetla mi się komunikat: "Dane wprowadzone w celu odczytania rezerwacji nie są zgodne z zarejestrowanymi.
Sprawdź, czy informacje są poprawne, i spróbuj ponownie." Nie mam pojęcia, czy mam czekać, czy olać to i zarezerwować bilet w Wizzairze??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#333 PostWysłany: 26 Cze 2013 20:22 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3940
platynowy
nitroglycerine napisał(a):
Nie mam pojęcia, czy mam czekać, czy olać to i zarezerwować bilet w Wizzairze??

Może jest problem z Twoja kartą. Ewentualnie napisz do kogoś z forum po pomoc w zakupie.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#334 PostWysłany: 26 Cze 2013 20:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2011
Posty: 776
Nie prościej napisać do kogoś z forum?

Rezerwację byś miała w kilka minut :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#335 PostWysłany: 26 Cze 2013 21:08 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 2
Dzięki za pomoc, bilet w jedną stronę kupiłam w Wizzairze, jednak prawdopodobnie będę potrzebować pomocy przy bilecie w drugą stronę. Jeszcze raz dzięki za info :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#336 PostWysłany: 16 Wrz 2013 16:11 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 5
Dodam tylko od siebie - informacja z dzisiaj.

Próbowałem zapłacić za bilet 5 razy. Za 6tym znalazłem dopiero ten temat i udało się następująco:
Jeżeli ktoś chce użyć karty do eKonta mBanku (Visa Electron) to NIE MOŻE zaznaczyć jako typu karty Visa Electron tylko VISA DEBIT :lol: Jaja jak berety :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#337 PostWysłany: 13 Paź 2013 18:20 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 647
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Próbowałem kupić dzisiaj bilety w aplikacji mobilnej Ryanair, pierwsza transakcja w PLN poszła bez problemu, natomiast druga w Euro wisi w statusie niepotwierdzona, a po wejściu w rezerwację mam to co przedstawione na screenie.

Na karcie nie ma żadnej blokady itd. więc wnioskuje że prawdopodobnie transakcja nie dojdzie do skutku. Zależy mi żeby dokonać ją dzisiaj i tu pytanie - jakie jest prawdopodobieństwo że jednak pobiorą kasę i będę miał te bilety? Wolałbym uniknąć dwukrotnego kupna tych samych biletów :?

Załączniki:
ryanair.png
ryanair.png [ 9.92 KiB | Obejrzany 4262 razy ]
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#338 PostWysłany: 13 Paź 2013 18:30 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3940
platynowy
Mikolaj2206 napisał(a):
jakie jest prawdopodobieństwo że jednak pobiorą kasę i będę miał te bilety?

Raczej nie ma takiej możliwości. A jeśli nawet, to po telefonie na infolinię bezpłatnie skasują zduplikowaną rezerwację i zwrócą kasę.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#339 PostWysłany: 13 Paź 2013 18:44 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 647
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
mucha napisał(a):
Mikolaj2206 napisał(a):
jakie jest prawdopodobieństwo że jednak pobiorą kasę i będę miał te bilety?

Raczej nie ma takiej możliwości. A jeśli nawet, to po telefonie na infolinię bezpłatnie skasują zduplikowaną rezerwację i zwrócą kasę.


A widzisz, dokładnie po godzinie i 10 minutach przyszła rezerwacja i pobrało kasę... Dobrze, że jednak się wstrzymałem :).

Rada dla następnych - czasami warto poczekać tę godzinę ;)
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#340 PostWysłany: 10 Lut 2014 18:15 

Rejestracja: 10 Lut 2014
Posty: 8
Witam! Jestem nowa na forum i proszę o wyrozumiałość.
Otóż razem z rodzicami planujemy pierwszą rodzinną podróż samolotem do Londynu. Termin przypada na lipiec i chcemy lecieć Ryanairem.
Wszystko idzie gładko dopóki nie przychodzi do płatności. Wypełniałam wszystkie pola wielokrotnie, z dużą dokładnością, a mimo to ciągle wyskakuje, że jest jakiś błąd i rezerwacja nie została utworzona. Mamy kartę debetową Visa Electron w pko. Właśnie wróciliśmy z banku żeby jeszcze raz upewnić się czy mamy odpowiedni limit na operacje internetowe i niby wszystko się zgadza - limit wynosi 2000zł dziennie. Koszt biletów to 984 zł, a na koncie jest ponad 1400zł.
Co więc może być problemem w utworzeniu rezerwacji? Jesteśmy juz naprawdę zirytowani tą całą sytuacją więc proszę o jak najszybszą odpowiedź. Macie jakieś pomysły?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 395 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group