Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 39 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 30 Sie 2010 12:24 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
Po ostatniej 5 złotowej promocji mam bilety do Bergamo, Charleroi i Weeze na przełom listopada i grudnia. Myśl jest tak by polecieć gdzieś gdzie będzie ciepło jeszcze o tej porze roku czyli Maroko, Malta, pd Hiszpanii(?)a i właśnie Kanary. Tylko która z wysp jest ciekawsza do zwiedzania i łażenia. O tej porze to będą raczej liczyć się widoczki niż plażowanie. Lanzarotte? Gran Canaria? Teneryfa? Fuerteventura? jakie są za i przeciw tych wysepek, czy też mówiąc po staropolsku wsjo rawno?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN
Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto
#2 PostWysłany: 30 Sie 2010 13:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
Na teneryfie byłem, na GC lece, wiec o nich wiem najwiecej:

Teneryfa - piekne gory anaga, piekna plaza las teresitas, pico del teide reklamować chyba nie trzeba - to tak jak być na innej planecie. Do tego klify los gigantes, latarnia (i kolor wody!) na punta teno, barranco de masca.. Trzeba przyznać, że wyspa jest niesamowita, pod względem różnorodności widoków i przyrody. No i zmiana od 0m npm do 3718m npm to tez cos niesamowitego. Miast pare fajnych jest, ale jak dla mnie nie ma w zadnym nic rewelacyjnego.

Na Gran Canarie lece za 2 tygodnie, wiec juz mam praktycznie gotowy plan i wiem co można zobaczyć. Co rzuca się w oczy: najwyższy szczyt ma niecałe 2000m, nie ma z niego widoku takiego jak z teide, aczkolwiek widok teneryfy (z tego szczytu) też jest niezły. Klify - są, ale tez nie takie jak na teneryfie. Krater wulkanu - jest, ale zarośnięty. Drogi są kręte, ale wydaje mi się, że do teneryfy troche brakuje (choć to w tej chwili najgorzej mi ocenić ;) ) Jedynie czym GC wygrywa, to chyba tylko wydmy w maspalomas, puerto de mogan - niezły ponoć porcik i ogólne wrażenia ze środka wyspy - bardziej czuć klimat "dawnych" kanarów, więcej małych wioseczek.
Choć tak jak mówie, za 2tygodnie lece (dzięki biletom po 5€ z lipca ;) ) na 5 dni na GC, więc zobaczymy co da się z niej wycisnąć! :)

Oprócz tego obie wyspy są bardzo znane turystycznie, przez co w pewnych miejscach komerach osiąga zenitu, aczkolwiek te miesjca starałem się unikać, wiec za duzo nie powiem.

Co do lanzarote i fuerteventury dużo napisać nie mogę, ale obie są nieco bardziej dzikie, mniej tam turystów i obie wydają się wg mnie ciekawsze niż GC (pod wzgledem widokowym). Czy teneryfa nie wiem, nie byłem wiec jeszcze sie nie wypowiem. Fuerta to ponoć piękne piaszczyste plaże. Lanzarote to wyspa wulkan. Park narodowy Timanfaya, zatoka el golfo i jeszcze pare ciekawych miejsc. Polecam http://nurki.za.pl/Timanfaya/Timanfaya.html - zobacz sobie galerie zdjęć. Dla mnie coś niesamowitego..

Generalnie nie wiem czemu od zawsze lanzarote była moją ulubioną z tych czterech wysp, teraz tylko trzeba poczekać na info kiedy można lecieć i pewnie sobie klepnę.. :) A teneryfa kusiła, bo teide. Dlatego jeśli chodzi o krajobrazy, to polecam te dwie wyspy.


Ostatnio edytowany przez Blackall, 30 Sie 2010 14:53, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 30 Sie 2010 14:44 

Rejestracja: 02 Lip 2010
Posty: 44
byłem na GC, Lanzarote, Fuerteventurze. Najbardziej do gustu przypadła mi Lanzarote, każdy możliwy krajobraz tam zobaczysz :) Na Fuerteventurze zaciekawiły mnie głównie ładne plaże :) o GC za wiele się nie wypowiem, bo cały czas siedziałem w Las Palmas.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 31 Sie 2010 19:18 

Rejestracja: 31 Sie 2010
Posty: 3
Mateusz napisał(a):
GC to coś cudownego - kraj w miniaturze. Objechałem całą, jak masz konkretne pytania to wal :)


Wynająłeś samochód? Ile Cię to kosztowało? Ile kaucja? Opłaca się przez neta rezerwować, czy raczej na miejscu? Ja będę na GC 12 dni na przełomie września i października, mysłałem też żeby o jakąś inną wyspę zahaczyć, ale nie wiem czy 12 dni to nie za mało...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 31 Sie 2010 20:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
maxxx napisał(a):
Mateusz napisał(a):
GC to coś cudownego - kraj w miniaturze. Objechałem całą, jak masz konkretne pytania to wal :)


Wynająłeś samochód? Ile Cię to kosztowało? Ile kaucja? Opłaca się przez neta rezerwować, czy raczej na miejscu? Ja będę na GC 12 dni na przełomie września i października, mysłałem też żeby o jakąś inną wyspę zahaczyć, ale nie wiem czy 12 dni to nie za mało...

Ja bym zahaczyl, zwlaszcza o wyspe na którą cięzko dolecieć. Jeśli nastawiasz sie na typowe zwiedzanie dzien w dzien, to 5-7 dni GC oblecisz.

Wypożyczalnie polecam autoreisen/orcar (choć ich chyba nie ma na GC) - dość duże, dobre wypożyczalnie, tanio, rezerwacja przez neta, auto oczywiście na kanarach to podstawa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 31 Sie 2010 20:16 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
Jakie mniej więcej i orientacyjne są koszty transferu między wyspami? Jaką kwotę na okrągło przyjąć do budżetu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 31 Sie 2010 20:22 

Rejestracja: 20 Sie 2010
Posty: 12
naviera armas, fred olsen i google ci powiedzą
jak masz -26 lat są zniżki (przynajmniej jeżeli chodzi o naviera armas) 14 euracza w jedną stronę i 22 eu w obie. Ceny innych wypraw promami masz na ich strone internetowej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 31 Sie 2010 20:24 

Rejestracja: 31 Sie 2010
Posty: 3
Blackall napisał(a):
Wypożyczalnie polecam autoreisen/orcar (choć ich chyba nie ma na GC) - dość duże, dobre wypożyczalnie, tanio, rezerwacja przez neta, auto oczywiście na kanarach to podstawa.


A ile wynosi kaucja? Nie mogę znaleźć informacji o jej wysokości na stronach :roll:

Cytuj:
Jakie mniej więcej i orientacyjne są koszty transferu między wyspami? Jaką kwotę na okrągło przyjąć do budżetu?


Ja ceny sprawdzałem tutaj:http://www.aferry.pl/Prom-do-Wyspy-Kanaryjskie.htm ale liczę, że na miejscu znajdę coś tańszego ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 31 Sie 2010 20:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
maxxx napisał(a):
Blackall napisał(a):
Wypożyczalnie polecam autoreisen/orcar (choć ich chyba nie ma na GC) - dość duże, dobre wypożyczalnie, tanio, rezerwacja przez neta, auto oczywiście na kanarach to podstawa.


A ile wynosi kaucja? Nie mogę znaleźć informacji o jej wysokości na stronach :roll:

Cytuj:
Jakie mniej więcej i orientacyjne są koszty transferu między wyspami? Jaką kwotę na okrągło przyjąć do budżetu?


Ja ceny sprawdzałem tutaj:http://www.aferry.pl/Prom-do-Wyspy-Kanaryjskie.htm ale liczę, że na miejscu znajdę coś tańszego ;)

Promy podane wyżej i z nich trzeba korzystać.
Jeśli chodzi o samochód - płacisz kartą kredytową na miejscu. Nic wcześniej. Ew jeśli nie masz kredytówki to niektóre wypożyczalnie (np. właśnie autoreisen/orcar) biorą kaucje ok 50-200€ zależnie od humoru. My byliśmy przygotowani na więcej (info z netu), a wzięli 50€ - oddane oczywiście przy zdaniu auta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 31 Sie 2010 21:01 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
kissball napisał(a):
naviera armas, fred olsen i google ci powiedzą
jak masz -26 lat są zniżki (przynajmniej jeżeli chodzi o naviera armas) 14 euracza w jedną stronę i 22 eu w obie. Ceny innych wypraw promami masz na ich strone internetowej

wielkie dzięki za namiary :) 26 lat to się miało nie pamiętam kiedy więc trochę więcej trzeba wysupłać z kieszeni ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 05 Wrz 2010 15:53 

Rejestracja: 31 Sie 2010
Posty: 3
A jak jest z parkingami na GC? Nie ma problemu, żeby gdzieś samochód na bezpłatnym zostawić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 05 Wrz 2010 17:19 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 335
niebieski
W lutym rezerwowałem Forda Focusa kombi na GC.Koszt na 6 dni-214 eu.Ponieważ było nas pięcioro cena była wg mnie ok.Kaucji żadnej!Należy tylko pamiętać,że kierowca ma mieć kartę ,którą płaci-nie osoba towarzysząca!
Co do parkingów to nigdzie nie było absolutnie żadnych problemów.Płaciłem chyba tylko w tych podziemnych w Las Palmas.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 21 Wrz 2010 12:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2010
Posty: 130
Loty: 42
Kilometry: 79 377
jeśli chodzi o promy, to moim zdaniem najlepiej jest korzystać z naviera armas (najniższe ceny, ale warto sprawdzić też freda olsena, może akurat). bylam w sumie na czterech wyspach i na czele mojej klasyfikacji jest gomera (mało turystów, ale też i zdecydowanie najdrożej), pozniej lanzarote (też robi niesamowite wrażenie), no i fajnie jest wejść sobie na wulkan. ;)
samochód wypożyczaliśmy w cicar (bukowaliśmy corsę, a jakoś zawsze dostawaliśmy kluczyki do astry).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 08 Paź 2010 12:24 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
Pytanie do tych co byli na Lanzarote. W jakim mieście wybrać sobie hotel by nie było to totalne zadupie gdzie po 20 zamiera życie a jednocześnie by nie mieć imprezowni 24h/dobę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 08 Paź 2010 19:55 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 335
niebieski
@ osiek
myślę,że najbliższa twoim wymaganiom jest Playa Blanca.Niestety tam jest trochę drożej niż w innych miejscach na Lanzarote.Za to tam właśnie najmniej wieje(takie mam odczucia) co na Lanzarote wieczorem nie jest bez znaczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 08 Paź 2010 20:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2010
Posty: 130
Loty: 42
Kilometry: 79 377
ja zatrzymywalam sie w puerto del carmen - jedno z wiekszych miast turystycznych na wyspie (najwieksze?). przy brzegu jest glowna ulica i tam skupia sie cale zycie. na calej wyspie nie ma praktycznie zadnych (albo jest ich b.malo) wysokich hoteli, malych hotelikow natomiast jest cale mnostwo. przy brzegu jest dosyc rozrywkowo, natomiast im dalej wglab, tym spokojniej (pod warunkiem, ze w hotelu karaoke jest tylko raz w tygodniu) - tak wynika z moich kilkudniowych obserwacji. mnostwo anglikow, a w menu kroluje english breakfast. ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 20 Paź 2010 17:03 

Rejestracja: 19 Paź 2010
Posty: 77
Mam takie pytanie. Czy samochod musze rezerwowac?
Mozna podejść do biura i po prostu wypozyczyc? :>
Chcialbym na 2-3dni wypozyczyc ale nie wiem dokladnie ktore :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 20 Paź 2010 17:05 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
Pewnie że możesz wejść z ulicy i wypożyczyć ale licz się z tym że akurat takiego auta nie będzie jakie Ty chcesz, albo w ogóle nie będzie samochodów i przeważnie jest drożej niż przez net rezerwując wcześniej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 20 Paź 2010 20:02 

Rejestracja: 19 Paź 2010
Posty: 77
Jeszcze jedno pytanko.
Jak lece lotem łamanym (na przesiadki) to czy musze do kazdego lotu wykupywac ubezpieczenie?
Lece do z katowic do londynu a z londynu do gran canaria. To czy ubezpieczenie wykupione na podroz KTW-STN > STN-KTW obejmie tez podroz na canaria?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 20 Paź 2010 22:06 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Po pierwsze - wykupować.
Po drugie - absolutnie nie opłaca się kupować ubezpieczenia oferowanego przez linie lotnicze (moim zdaniem).
Po trzecie - jeśli już to robisz, w przypadku tanich linii - każdy odcinek lotu musisz ubezpieczyć oddzielnie.

Jeśli natomiast piszesz o ubezpieczeniu turystycznym - to wykupujesz od dnia do dnia i gdzie podróżujesz nie ma zbyt dużego znaczenia. Oczywiście jeśli twoje ubezpieczenie obejmuje podróże europejskie, a wyskoczysz do Maroka - to owszem, będzie miało znaczenie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 39 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group