Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Blackall napisał(a):
Jeśli przy gate nikt nie zwróci uwagi, to przejdzie i 50 litrowy, więc takie pytanie jest trochę bez sensu...

Natomiast maksymalna pojemność zgodna z wytycznymi to 40 cm x 20 cm x 25 cm = 20 litrów. A że plecaki zazwyczaj nie są idealnie dopasowane do sizera, to realnie jeszcze mniej. Zupełnie inną kwestią jest natomiast to, że ludzie w większości przypadków mają nieco za duże plecaki bo nikt tego aż tak mocno nie kontroluje (choć to zależy od dnia / lotniska / obsługi / szczęścia itp). Plecak można też ugnieść, a walizkę - niekoniecznie.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2005 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 101  Następna
Autor Wiadomość
#911 PostWysłany: 13 Maj 2013 06:25 

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 140
jagiel napisał(a):
Nie zauważyłem tematu dotyczącego toreb, więc zapytam tutaj.

Czy z taką torbą:
http://allegro.pl/show_item.php?item=3243931108

może być jakiś problem przy locie z Ryanairem? Niby wymiary się zgadzają, ale chciałbym się upewnić, może ktoś podróżował z taką torbą?

mam ta torbe zarowno w ryanair jak i wizzair kontrole przechodzilem bez problemu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Dla cyfrowych nomadów: miesiąc w Tajlandii za 3859 PLN (z majówką). Loty z bagażem z Warszawy + 4* hotel Dla cyfrowych nomadów: miesiąc w Tajlandii za 3859 PLN (z majówką). Loty z bagażem z Warszawy + 4* hotel
Tygodniowa wycieczka na Azory za 1786 PLN. Loty Lufthansą z Katowic + 4* hotel Tygodniowa wycieczka na Azory za 1786 PLN. Loty Lufthansą z Katowic + 4* hotel
#912 PostWysłany: 28 Maj 2013 11:38 

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 11
Witam,
Mógłby ktoś się wypowiedzieć czy ten plecak spełni normy Wizzaira na mały bagaż podręczny?
No i czy warty jest zachodu, cena jest dobra i wygląda ok. Mam nadzieję, że ktoś doświadczony się wypowie.
http://allegro.pl/plecak-turystyczny-45 ... 34656.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#913 PostWysłany: 02 Cze 2013 20:01 

Rejestracja: 02 Cze 2013
Posty: 6
Witam,

jestem nowy na forum, więc proszę o wyrozumiałośc. W czerwcu po raz pierwszy wylatuję z dziewczyną tanimi liniami w małą wyprawę (włochy + hiszpania). Stoję przed trudnym wyborem 2 plecaków, które będziemy ze sobą nosic. Lecimy ryanairem, a tam jak wiadomo wymiary to 55x40x20

I tutaj pojawia się moje pytanie. Czy ktoś z was używa plecaka Forlcaz 50 (wymiary: 60x44x27)?
http://www.decathlon.pl/plecak-forlcaz- ... 72705.html
- Czy warto go kupic?
- Czy będą problemy na bramkach? Bo jak widac przekracza on normy o kilka centymetrów...
- Czy może przy mniejszym "załadowaniu" plecaka daje się on z łatwością modulowac tak, żeby spełniał wymagania linii lotniczych?

W związku z tym, może lepiej wybrac Forlcaz 40? (wymiary:58x37x27)
http://www.decathlon.pl/plecak-forlcaz- ... 45977.html

Czytałem wcześniejsze strony o plecakach, ale nie mogłem znaleźc jednoznacznej odpowiedzi.

Bardzo serdecznie proszę o pomoc wszystkich forumowiczów.

Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#914 PostWysłany: 02 Cze 2013 20:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Mateusz198989 napisał(a):
Witam,

jestem nowy na forum, więc proszę o wyrozumiałośc. W czerwcu po raz pierwszy wylatuję z dziewczyną tanimi liniami w małą wyprawę (włochy + hiszpania). Stoję przed trudnym wyborem 2 plecaków, które będziemy ze sobą nosic. Lecimy ryanairem, a tam jak wiadomo wymiary to 55x40x20

I tutaj pojawia się moje pytanie. Czy ktoś z was używa plecaka Forlcaz 50 (wymiary: 60x44x27)?
http://www.decathlon.pl/plecak-forlcaz- ... 72705.html
- Czy warto go kupic?
- Czy będą problemy na bramkach? Bo jak widac przekracza on normy o kilka centymetrów...
- Czy może przy mniejszym "załadowaniu" plecaka daje się on z łatwością modulowac tak, żeby spełniał wymagania linii lotniczych?

W związku z tym, może lepiej wybrac Forlcaz 40? (wymiary:58x37x27)
http://www.decathlon.pl/plecak-forlcaz- ... 45977.html

Czytałem wcześniejsze strony o plecakach, ale nie mogłem znaleźc jednoznacznej odpowiedzi.

Bardzo serdecznie proszę o pomoc wszystkich forumowiczów.

Pozdrawiam!


Nieco ponad pół roku temu stałem przed podobnym wyborem i wiesz co wybrałem? Campus TUAN, trochę droższy, ale za 200zł da się kupić i naprawdę fajny, dobrze zrobiony plecak, zarówno do kosza RYAN jak i WIZZ (wizz oczywiście duży podręczny) wchodzi bez problemu. Dodatkowo nie budzi podejrzeń, na 9 lotów nigdy nie kazali mi go wkładać do kosza, a innym ludziom walizki już tak. Może wydaje się, że trochę nie na temat, ale sam rozważałem te Forclazy i jak zobaczyłem je na żywo to mnie nie przekonały. Campusa kupiłem od razu, zapakowałem do pełna, pojechałem na Ławicę przymierzyć do kosza WiZZ i RYAN i od razu wróciłem kupić drugi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#915 PostWysłany: 02 Cze 2013 22:17 

Rejestracja: 02 Cze 2013
Posty: 6
szymonpoznan1 napisał(a):
Mateusz198989 napisał(a):
Witam,


Nieco ponad pół roku temu stałem przed podobnym wyborem i wiesz co wybrałem? Campus TUAN, trochę droższy, ale za 200zł da się kupić i naprawdę fajny, dobrze zrobiony plecak, zarówno do kosza RYAN jak i WIZZ (wizz oczywiście duży podręczny) wchodzi bez problemu. Dodatkowo nie budzi podejrzeń, na 9 lotów nigdy nie kazali mi go wkładać do kosza, a innym ludziom walizki już tak. Może wydaje się, że trochę nie na temat, ale sam rozważałem te Forclazy i jak zobaczyłem je na żywo to mnie nie przekonały. Campusa kupiłem od razu, zapakowałem do pełna, pojechałem na Ławicę przymierzyć do kosza WiZZ i RYAN i od razu wróciłem kupić drugi.


Wielkie dzięki za odpowiedź!

Plecak faktycznie wart jest uwagi. Z tym, że oferty jakie widzę wahają się od 240 do 300 zł.

Nie wiesz może gdzie można go kupic za, wspomniane przez Ciebie, ok 200 zł?
Nie ukrywam, że cena ma dla mnie duże znaczenie..

Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#916 PostWysłany: 02 Cze 2013 22:27 

Rejestracja: 05 Gru 2010
Posty: 140
Mateusz198989 napisał(a):
szymonpoznan1 napisał(a):
Mateusz198989 napisał(a):


Nie wiesz może gdzie można go kupic za, wspomniane przez Ciebie, ok 200 zł?
Nie ukrywam, że cena ma dla mnie duże znaczenie..

Pozdrawiam!



http://www.sklep-presto.pl/product-pol- ... mpus-.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#917 PostWysłany: 02 Cze 2013 22:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Ja kupiłem w sklepie stacjonarnym w Poznaniu - zależało mi by móc pojechać na lotnisko, przymierzyć i w razie czego oddać ;) Ale Ty nie musisz już sprawdzać, więc choćby możesz kupić pod linkiem podanym powyżej :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#918 PostWysłany: 02 Cze 2013 22:33 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2237
Towar niedostępny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#919 PostWysłany: 02 Cze 2013 22:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Mateusz198989 napisał(a):
szymonpoznan1 napisał(a):
Mateusz198989 napisał(a):
Witam,


Nieco ponad pół roku temu stałem przed podobnym wyborem i wiesz co wybrałem? Campus TUAN, trochę droższy, ale za 200zł da się kupić i naprawdę fajny, dobrze zrobiony plecak, zarówno do kosza RYAN jak i WIZZ (wizz oczywiście duży podręczny) wchodzi bez problemu. Dodatkowo nie budzi podejrzeń, na 9 lotów nigdy nie kazali mi go wkładać do kosza, a innym ludziom walizki już tak. Może wydaje się, że trochę nie na temat, ale sam rozważałem te Forclazy i jak zobaczyłem je na żywo to mnie nie przekonały. Campusa kupiłem od razu, zapakowałem do pełna, pojechałem na Ławicę przymierzyć do kosza WiZZ i RYAN i od razu wróciłem kupić drugi.


Wielkie dzięki za odpowiedź!

Plecak faktycznie wart jest uwagi. Z tym, że oferty jakie widzę wahają się od 240 do 300 zł.

Nie wiesz może gdzie można go kupic za, wspomniane przez Ciebie, ok 200 zł?
Nie ukrywam, że cena ma dla mnie duże znaczenie..

Pozdrawiam!


Kupowałem za 199zł w Presto co jakiś czas są za taką właśnie cenę.
Używam, jestem bardzo zadowolony . Polecam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#920 PostWysłany: 02 Cze 2013 22:38 

Rejestracja: 02 Cze 2013
Posty: 6
http://www.sklep-presto.pl/product-pol- ... mpus-.html[/quote]

Widziałem stronę, ale niestety towar jest niedostępny. Napisałem do sklepu i może uda się nabyc.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#921 PostWysłany: 03 Cze 2013 02:54 

Rejestracja: 26 Gru 2011
Posty: 102
Z ciekawosci rzucilem okiem na alledrogo po ile sprzedaja te szaro-zielone forclazy 40 co osttanio byle w decathlonie po 69zl. Schodza ladnie po nawet 99zl - piekna lokata prawie 50% by byla w plecaki jakby sie czlowiek obkupil :D

@Mateusz - jakis koles krzyczy 40zl za uzywanego forclaza, na fotkach wyglada swiezo. Ja bym sie nie zastanwial (no chyba ze ten Campus sam sie nosi ;) ) najwyzej puscisz go dalej jak nie przypasuje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#922 PostWysłany: 03 Cze 2013 12:19 

Rejestracja: 02 Cze 2013
Posty: 6
Dostałem negatywną odpowiedź z Presto - Tuana już nie mają w takiej cenie. Dodatkowo z allegro spadł już ten plecak w cenie 240 zł i najtańszy kosztuje 284 zł z przesyłką, a dla mnie to za dużo.

Co do używanego forlcaza - napisałem już do sprzedawcy, dziękuję za podpowiedź.

Mam tylko obawy co do jego rozmiarów (wymiary znacznie przekraczają te Rayanowskie :/), no i litraż jest dużo mniejszy niż w campucie.

Może polecicie jakiś inny plecak o pojemności ok 55l i cenie ok 200 zł (oczywiście wymiary na Rayana dalej są aktualne)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#923 PostWysłany: 03 Cze 2013 12:37 

Rejestracja: 21 Mar 2013
Posty: 1
Decathlonowy plecak sprawdzony 2 krotnie do Ameryki południowej wielokrotnie w lotach europejskich. Genialny jak za ta cenę do Ryana i Wizza. Nikt się nie czepia. bardzo ładowny i co ważne w podróży łatwy dostęp do głównej komory.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#924 PostWysłany: 03 Cze 2013 14:30 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2010
Posty: 1141
Loty: 188
Kilometry: 335 734
Jeśli to kogoś zainteresuje to tutaj jest wyprzedaż plecaków karrimora http://pl.fieldandtrek.com/SearchResult ... ksack-sale

Kupowałam na tej stronie plecak w zeszłym roku (wysyłka do polski 10 funtów) i mogę zdecydowanie polecić. Ja składałam się z dwoma innymi osobami z forum żeby zminimalizować koszty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#925 PostWysłany: 03 Cze 2013 19:52 

Rejestracja: 02 Cze 2013
Posty: 6
Pani z Presto zasugerowała mi taki plecak:

http://www.sklep-presto.pl/product-pol- ... 50-4F.html

używa go ktoś? Warto go kupic? Cena jest atrakcyjna..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#926 PostWysłany: 05 Cze 2013 09:22 

Rejestracja: 02 Cze 2013
Posty: 6
Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat plecaka widocznego powyżej? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#927 PostWysłany: 05 Cze 2013 09:32 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22255
no ja kupile tez z presto ten plecak
http://www.sklep-presto.pl/product-pol- ... i-Tec.html

pasuje idealnie na wymiary roznych lin (Air Baltic, Estonian, Ryanair) jako podreczny, i jest strasznie wygodny :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#928 PostWysłany: 07 Cze 2013 13:56 

Rejestracja: 06 Cze 2013
Posty: 4
Witam,
Wiem,że podobnych pytań są tysiące ale zależy mi na aktualnych danych.
Czy ktoś wie gdzie w woj.śląskim(okolice Katowic) kupić Forclaza/Arpenaza 40 lub 30 ?
W koodzie w Katowicach niestety Arpenazów brak .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#929 PostWysłany: 07 Cze 2013 14:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1986
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
w Decathlonie? (Gliwice, Sosnowiec)

i nie bierz Arpenaza 30 - to jak dla mnie bardziej miejscki plecak niż turystyczny...taki worek :)
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#930 PostWysłany: 07 Cze 2013 14:05 

Rejestracja: 06 Cze 2013
Posty: 4
Wielkie dzięki bo nie mogłem się zdecydować :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2005 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 101  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group