Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Handel walutami
#10 PostWysłany: 05 Gru 2010 15:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
ExGliwice napisał(a):
charisgirl napisał(a):
A ktoś z Was korzystał już z tej opcji ??? Nie wiem czy opłaca mi się zakładać konto walutowe. W zasadzie jeśli chcę troszkę pozwiedzać to muszę takowe założyć, prawda? Jeśli tak to w którym banku polecacie?


BZWBK, jest za darmo.. z poza tym natychmiastowe transfery do walutomat.pl
Do tego karty rozliczane w EURO/USD/GBP pierwszy rok uzytkowania za free (potem 10pln)
Korzystam i polecam, bo oszczednosci sa spore (min 5%). Czyli srednio przy wakacjach tygodniowych np. dla rodzinki, ktore kosztuja np. 2000, stowka zostaje w kieszeni, zamiast isc do jakiegos pazernego banku.


ja korzystam z opcji konto + karta debetowa@ aliorBank
nie wiem czy jest to opcja najtańsza, acz na pewno szczególnie drogo nie wychodzi
a na pewno jest najwygodniejsza
czemu ?
załatwiam wszystko jedną kartą
darmowe [znaczy się - bezprowizyjne] wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce i na całym świecie [gdzie tzw cały świat jest pewnie w jakiś sposób określony, ale to już dla czepialskich]
karta to MasterCard, więc jeśli się nie mylę to rozliczana jest w euro w przypadku wybierania za granicą [w tym roku zdarzało mi się wypłacać korony norweskie, hrywny ukraińskie, euro no i polskie złotowki też się zdarzyło ;)] i gdy sprawdzam po powrocie wg. jakiego kursu waluta była przeliczana to wychodzi kurs bardzo korzystny [szczegółów co do kursów teraz nie podam bo ich nie pamiętam, ale odchodzą wszelkie problemy z wymienianiem kasy, przelewaniem na ewentualne walutowe, wymianą z powrotem gdy coś nam zostanie po wycieczce itp itd]
do tego można robić tą kartą zakupy przez internet [jest wypukła, choć nie jest kredytowa]
do tego ma wbudowany chip do pay-passa ;)

opłata za kartę to 5 pln za miesiąc, prowadzenie konta za darmo jeśli jest ono twoim 'pierwszym' kontem [nie wiem dokładnie co to ma znaczyć, ale jednym z warunków wystarczających były wpływy rzędu 2k pln na miesiąc], za wydanie karty chyba 15 pln [karta ważna 3 lata], nie pamiętam czy jest też jakaś roczna opłata za kartę

pewnie mając 3 karty, 4 subkonta w 3 walutach w 5 bankach mogłoby to wyjść o 2% taniej - ale bądźmy poważni i szanujmy swój wolny czas ;)
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: Handel walutami
#11 PostWysłany: 06 Gru 2010 20:16 

Rejestracja: 29 Kwi 2010
Posty: 388
niebieski
rw30 napisał(a):
pewnie mając 3 karty, 4 subkonta w 3 walutach w 5 bankach mogłoby to wyjść o 2% taniej - ale bądźmy poważni i szanujmy swój wolny czas ;)

o jakim czasie straconym mowisz? ze niby szybciej sie logujesz do Alliora niz ja do BZWBK, czy innego? ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Handel walutami
#12 PostWysłany: 10 Gru 2010 13:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
ExGliwice napisał(a):
rw30 napisał(a):
pewnie mając 3 karty, 4 subkonta w 3 walutach w 5 bankach mogłoby to wyjść o 2% taniej - ale bądźmy poważni i szanujmy swój wolny czas ;)

o jakim czasie straconym mowisz? ze niby szybciej sie logujesz do Alliora niz ja do BZWBK, czy innego? ;-)


o czasie straconym na wypełnianie wniosków [założenie kont / wydanie / przedłużanie kart], obsługi różnych systemów www różnych banków, ewentualne przelewy między kontami, co nieraz jest niezbędne itp itd - w porównaniu do opcji 'jedno konto, jedna karta' jakiejś dodatkowej zabawy takie kombinacje wymagają
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: lotuss4 oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group