Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Blackall napisał(a):
Jeśli przy gate nikt nie zwróci uwagi, to przejdzie i 50 litrowy, więc takie pytanie jest trochę bez sensu...

Natomiast maksymalna pojemność zgodna z wytycznymi to 40 cm x 20 cm x 25 cm = 20 litrów. A że plecaki zazwyczaj nie są idealnie dopasowane do sizera, to realnie jeszcze mniej. Zupełnie inną kwestią jest natomiast to, że ludzie w większości przypadków mają nieco za duże plecaki bo nikt tego aż tak mocno nie kontroluje (choć to zależy od dnia / lotniska / obsługi / szczęścia itp). Plecak można też ugnieść, a walizkę - niekoniecznie.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2008 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 101  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 29 Sty 2010 10:41 

Rejestracja: 27 Sty 2010
Posty: 13
Szukam plecaka turystycznego, na kilkudniowe wyloty,
spełniającego wymogi rozmiarów bagaży podręcznych ustanowione przez tanich przewoźników,
może być o większych wymiarach ale żeby miał paski ściągające.


Ostatnio edytowany przez r4cz3k, 10 Lut 2010 17:04, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#2 PostWysłany: 29 Sty 2010 11:47 

Rejestracja: 26 Sty 2010
Posty: 15
Skonstruowałbym troche inaczej to pytanie. Ile litrów może miec najwięcej plecak, który przejdzie jako bagaż podręczny. Pamiętaj, ze nikt nie stoi przy odprawie z miarką, tylko stoi tam kosz, do którego musi wejść twój plecak (bez dopychania butem :)).

Ja latam z plecakiem 25-litrowym, w który spokojnie się pakuję z aparatem foto i małym śpiworem.

Polecić mogę firmę Milo, mają niedrogie plecaki (25 litrów - 120 złotych), a są bardzo praktyczne - wygodny system nośny i co dla mnie najwazniejsze komory na pasku biodrowym. Mam dwa plecaki Milo i służą mi od kilku lat.

Myślę, że możesz się też rozgladać wśród plecaków 30 35-litrowych i po prostu nie wypychać go na maksa.

Zobacz na przykład na ten 35 litrów Campusa
http://www.globtroter.sklep.pl/atrio-35 ... t/293.html

Wymiary: 52x27x21 cm

Wymiary dopuszczalne przez Ryanair'a: "Bagaż ten powinien ważyć nie więcej niż 10 kg i nie może przekraczać maksymalnych wymiarów 55 cm x 40 cm x 20 cm"

Spokojnie z nim przejdziesz odprawę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 31 Sty 2010 16:09 

Rejestracja: 25 Sty 2010
Posty: 139
Zbanowany
ja mam taki:

http://www.allegro.pl/item903073644_ple ... eryna.html

EYE 50L

tylko ze kupiony jak jeszcze byl po 80zł ;)

pasuje w kazdy koszyk - nawet jak jest super wypchany - sprawdzane wielokrotnie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 31 Sty 2010 16:40 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 505
Kilometry: 1 169 390
Mleko,jesteś rekordzistą ! 50 litrów. Faktycznie się mieści, jeśli nie wypchać go na maksa Wymiary zewnętrzne 52cm x 37cm x 27cm
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 01 Lut 2010 11:00 

Rejestracja: 27 Sty 2010
Posty: 13
Po dokładnym mierzeniu w makro kupiłem taki oto plecak http://www.allegro.pl/item891412791_pas ... ancja.html , na wysokość jest idealnie 55 cm, na szerokość około 40cm, a do ograniczenia grubości są paski ściągające. Polecam wszystkim, ponieważ za niską cenę jest bardzo dobrze wykonany plecak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 01 Lut 2010 11:06 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 505
Kilometry: 1 169 390
Rewelacja, 60L! Wygląda bardzo solidnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 01 Lut 2010 11:11 

Rejestracja: 27 Sty 2010
Posty: 13
Na zdjęciach z allegro są zdjęcia jak jest wypchany, mogę zrobić zdjęcia dla zainteresowanych jak wygląda pusty, ze ściągniętymi paskami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 01 Lut 2010 12:36 

Rejestracja: 25 Sty 2010
Posty: 139
Zbanowany
ten moj to nie jest 50L - tzn tak podejrzewam

to po prostu nazwa - taki "chłyt makentingowy" :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 17 Lut 2010 16:24 

Rejestracja: 27 Sty 2010
Posty: 184
ja mam taki:

http://www.e-pamir.pl/0,1718,plecak-act ... euter.html

wymiary 74/42/28 (wys/szer/gł)

Tą wysokość to po ściągnięciu da się mniej więcej doprowadzić do tych 55 cm. Plecak może trochę duży, ale przynajmniej wrzuci się tam śpiwór puchowy i trochę gratów, wszystkie ciuchy z siebie (na odprawie w kurtce, polarze - a potem wszystko do wora). Poza tym na miejscu jakieś żarło, mineralki etc... Poza tym plecak waży tylko 1,5 kg i przy jego wielkości i komfortowości systemu nośnego jest to świetny wynik.

MAM PYTANIE:
jakie jest wasze doświadczenie z mierzeniem bagażu podręcznego (bo o 10 kg to jestem spokojny, bardziej boję się o maniaków z calówką)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 17 Lut 2010 17:31 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 505
Kilometry: 1 169 390
Nikt nigdy mojego bagazu nie mierzył. Zawsze zasadą było - ma sie mieścic do kosza pomiarowego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 19 Lut 2010 16:37 

Rejestracja: 27 Sty 2010
Posty: 184
Kamil Lodziński napisał(a):
Nikt nigdy mojego bagazu nie mierzył. Zawsze zasadą było - ma sie mieścic do kosza pomiarowego.


To jeszcze pociągnę temat - co to jest ten kosz pomiarowy, , bo mój plecak ma jeden słaby punkt, tj. wysokośc 58 cm. Wysokosć ta jest związana z długością wewnętrznego stelaża, i tych 3 cm nie da się przepchnąć.

Czy ten kosz pomiarowy to ma jakieś przepusty/wloty DOKŁADNIE odpowiadające tym 20*40*55, przez co ta sztywna wysokośc 58 cm będzie niemal na pewno przedmiotem kwestionowania?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 19 Lut 2010 19:59 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 505
Kilometry: 1 169 390
Zobacz na zdjęcie z załącznika.

Załączniki:
100_7610.JPG
100_7610.JPG [ 783.03 KiB | Obejrzany 111763 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 29 Mar 2010 16:57 

Rejestracja: 27 Sty 2010
Posty: 184
no i przetestowałem te cuda i niestety mój plecak nie przejdzie. Tzn ten ocierający wysokością o 55 cm... Będzie trzeba się ograniczyć i wziąć rzeczywiście komaktowy plecaczek...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 03 Kwi 2010 13:19 

Rejestracja: 03 Kwi 2010
Posty: 152
Na wstępie witam wszystkich.
@mleko mam pytanie do Ciebie. Widzę że twój plecak ma system oddychający na plecach. Coś ala stelaż podobnie jak w moim Wolf Gang Walker 35. Miałeś kiedyś problemy z tym plecakiem na bramkach? W końcu tam w konstrukcji są kawałki blachy. Jak do tego podchodzą na europejskich lotniskach? Zwracano Ci uwagę z powodu tego plecaka?
_________________
Pozdrawiam Piotrek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 03 Kwi 2010 13:53 

Rejestracja: 25 Sty 2010
Posty: 139
Zbanowany
hmm mam tylko taki "stelaz" z 2 kawalkow blachy, ale obudowane materialem (fajnie to widac na skanerach na security) no ale to plecak, wiec nic nie moga zrobic przeciez

nie czepiali sie tego jeszcze NIGDY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 03 Kwi 2010 14:14 

Rejestracja: 03 Kwi 2010
Posty: 152
Ok. Podziękował. Muszę i tak śmignąć na Okęcie z załadowanym plecakiem to pomęczę się z koszami tanich linii. Bo plecak parę razy latał ale wszystko normalnymi liniami lotniczymi jako podręczny i nie było problemu z wymiarami (nie kontrolował nikt).
_________________
Pozdrawiam Piotrek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 12 Kwi 2010 15:11 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 3
witam,

a jak wygląda kwestia aparatu foto?

wiem, że niby powinna byc 1 sztuka bagażu ale mam taką sytuacje, ze jadę z małym plecakiem (20l) ale mam dużą torbę z aparatem, lampą, obiektywami która nijak nie wejdzie do plecaka. czy musze kupić większy plecak/ dopłacić za rejestrowy czy wpuszczą mnie bez problemu z plecakiem i aparatem?

pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 12 Kwi 2010 16:41 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 505
Kilometry: 1 169 390
Wszystko zależy od konkretnego lotniska, ale zarówno w Wizz jak i Ryanair byłem proszony, by włożyć aparat do plecaka podręcznego. Na 90% mozesz założyć, ze będzie to traktowane jako drugi plecak.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 12 Kwi 2010 19:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2010
Posty: 108
za regulaminem wizzair
Cytuj:
"Pasażerowie mogą wnosić na pokład tylko jedną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 20 cm i wadze nieprzekraczającej 10 kg. Dodatkowo pasażerowie mogą wnosić następujące przedmioty:
- płaszcz lub koc,
- telefon komórkowy,
- materiały do czytania podczas lotu;
- dla dzieci w wieku poniżej 2 lat: żywność, składany wózek dziecięcy, małe łóżeczko;
- para kul w przypadku osób niepełnosprawnych ruchowo.

Jeśli waga lub rozmiar bagażu podręcznego przekraczają wymienione powyżej limity, zostanie on przewieziony jako bagaż rejestrowany po obciążeniu opłatą za bagaż
Pasażerowie z wieloma sztukami bagażu podręcznego nie będą mogli przejść kontroli bezpieczeństwa i będą musieli powrócić do punktu odpraw, przepakować bagaż podręczny lub pozbyć się dodatkowych sztuk bagażu.

Płyny w bagażu podręcznym podlegają następującym ograniczeniom:
Płyn musi znajdować się w pojemniku o maksymalnej pojemności 100 ml.
Wszystkie pojemniki z płynami nieprzekraczające limitu 100 ml pojemności powinny swobodnie mieścić się w przezroczystej, zamykanej torbie plastikowej o pojemności 1 l i wymiarach 20 cm x 20 cm.
Torbę plastikową należy oddzielnie przedstawić do kontroli bezpieczeństwa.
W przypadku niespełnienia powyższych wymagań płynów należy pozbyć się przy punkcie kontroli bezpieczeństwa."


więc w skrócie kupuj plecak do którego wejdzie Ci aparat + inne duperele, a który nie będzie przekraczał wymiarów: 55 x 40 x 20 cm oraz masy z załadunkiem 10kg i miłego lotu :)
i proponował bym też ograniczyć sobie ilość sprzętu typu 20 obiektów z których użyjesz pewnie max 3 ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 21 Kwi 2010 18:32 

Rejestracja: 21 Kwi 2010
Posty: 1
Witam.

Wybieram się niedługo w lot z Poznania tylko z bagażem podręcznym. Nie mam plecaka w rozsądnych rozmiarach, ale mam torbę która jest trochę za duża (z pewnością za długa). Latałem z nią już Ryanairem parę razy z Gdańska i nikt nigdy nie prosił mnie o włożenie torby do kosza pomiarowego. Czy Wam zdarzało się, że pracownik linii lotniczej osobiście kontrolował czy bagaż się mieści? Pytam bo nie wiem czy coś w tej kwestii się nie zmieniło, a nie chciałbym się gorzko rozczarować kilkadziesiąt minut przed odlotem.

Latali z nią też członkowie mojej rodziny i nikt im tej torby nie mierzył. Czy duże jest ryzyko, że poproszę mnie o wpychanie tej torby do kosza?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2008 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 101  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group