Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Blackall napisał(a):
Jeśli przy gate nikt nie zwróci uwagi, to przejdzie i 50 litrowy, więc takie pytanie jest trochę bez sensu...

Natomiast maksymalna pojemność zgodna z wytycznymi to 40 cm x 20 cm x 25 cm = 20 litrów. A że plecaki zazwyczaj nie są idealnie dopasowane do sizera, to realnie jeszcze mniej. Zupełnie inną kwestią jest natomiast to, że ludzie w większości przypadków mają nieco za duże plecaki bo nikt tego aż tak mocno nie kontroluje (choć to zależy od dnia / lotniska / obsługi / szczęścia itp). Plecak można też ugnieść, a walizkę - niekoniecznie.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2008 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 101  Następna
Autor Wiadomość
#481 PostWysłany: 10 Lut 2012 09:07 

Rejestracja: 20 Kwi 2011
Posty: 312
niebieski
A np. ten:
http://allegro.pl/show_item.php?item=2104164391

U mnie plecak służy do zajechania. Jakość jest ważna, ale bez przesady. Plecaki u mnie średnio wytrzymują 2 lata.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
#482 PostWysłany: 10 Lut 2012 12:28 

Rejestracja: 28 Wrz 2011
Posty: 43
Polecam plecaki Wolfganga, cena większa, ale jakość świetna, albo plecak wisportu jakiś, najlepiej jeśli wytrzymały to z cordury jakiś, nie zawiedziesz się.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#483 PostWysłany: 10 Lut 2012 12:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Wrz 2011
Posty: 13
Loty: 267
Kilometry: 755 176
ja ostatnio kupiłem forclaz 50l ultralight i jestem zadowolony z niego - bez problemu przeleciał ze mną teraz w styczniu w kabinie 11 lotów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#484 PostWysłany: 13 Lut 2012 00:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2011
Posty: 270
witam

a co sądzicie o tym plecaczku ??

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004 ... PP090AKJCG
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#485 PostWysłany: 14 Lut 2012 14:53 

Rejestracja: 02 Wrz 2011
Posty: 6
Moim zdaniem CabinMAXy są ok jeśli chodzi o wymiary, ale gorzej z wygodą podczas noszenia. Są to raczej plecaki tylko na lot i do zostawienia w hotelu, a nie do chodzenia z nimi. Jeśli takie ma być jego przeznaczenie - to może być;)

Opinia wg znajomego, który posiada ów plecaczek;)

Ale czy nie lepiej wziąć sprawdzonego Forclaza (w podobnej cenie)?:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#486 PostWysłany: 15 Lut 2012 13:49 

Rejestracja: 08 Paź 2010
Posty: 34
Podzielam zdanie na temat cabin maxa, ostatnio odbyłem z nim 14 lotow. Wypchany po brzegi, przechodziłem bez zadnej kotroli. Do noszenia na dluzsze marsze juz zdecydowanie gorzej. Ale ogolnie nie narzekam. Swoja funkcje spelnia i jak dla mnie jest ok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#487 PostWysłany: 23 Lut 2012 23:41 

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 2
Witam :) Co sądzicie o takim plecaku: http://allegro.pl/plecak-hi-tec-v-lite- ... 56289.html ?
Plecak ma służyć głównie na co dzień jak i również podczas podróży. Pojemnosć 35l ale wyczytałem że hi-tec nie zawyża pojemności wiec myslę że dla mnie wystarczy. Zastanawia mnie specyficzne formowanie pleców i brak informacji od producenta o grubości, nie wiem więc jak zachowa się on podczas kontroli i pełnego wypchania. Proszę o podpowiedź :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#488 PostWysłany: 24 Lut 2012 01:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
przemas7 napisał(a):
Witam :) Co sądzicie o takim plecaku: http://allegro.pl/plecak-hi-tec-v-lite- ... 56289.html ?
Plecak ma służyć głównie na co dzień jak i również podczas podróży. Pojemnosć 35l ale wyczytałem że hi-tec nie zawyża pojemności wiec myslę że dla mnie wystarczy. Zastanawia mnie specyficzne formowanie pleców i brak informacji od producenta o grubości, nie wiem więc jak zachowa się on podczas kontroli i pełnego wypchania. Proszę o podpowiedź :)

czasami latam z podobnym nort fejsem (32 litry, niestety nie pamietam modelu a nie chce mi sie wstawac z krzesla zeby go sprawdzic) i masz dobre podejrzenia - jak sie taki plecak napakuje, to niestety robi sie bardzo gruby (25+). Na szczescie nigdy nie kazali mi go wkladac do koszyka, bo pozostałe wymiary ma zdecydowanie ok.

Mimo wszystko bezpieczniej sie czuje lecąc z poczciwym maysenem, który ma 45litrów, ale jest wezszy (spokojnie wchodzi 20x40, ten pierwszy wymiar idealnie na styk, drugi spokojnie zostaje luz). Natomiast, jako ze latam glownie FR, to, czy plecak ma 55 cm, czy moze 62, nie ma wiekszego znaczenia. Do koszyka wejdzie, wysokosc w przypadku plecakow juz zazwyczaj nikogo w Ryanie nie interesuje (no chyba ze ktos ma grubo powyzej 55 to inna sprawa)

No i ogolnie 45+10 to sporo wiecej niz 32/35.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#489 PostWysłany: 27 Lut 2012 14:53 

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 2
dzięki za odpowiedź. zdecydowałem się jednak na ten plecak myslę że, na krótki wypad będzie wystarczający. pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#490 PostWysłany: 28 Lut 2012 11:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2011
Posty: 54
witajcie
czy taki plecak pasowałby jako podręczny do Irlandczyka czy easyJeta?

http://www.cerrotorre.pl/product-pol-34 ... -36-L.html

jego wymiary: 61 x 32 x 26 cm

dzięki za podpowiedź.
R
_________________
Moje podróże

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#491 PostWysłany: 29 Lut 2012 05:39 

Rejestracja: 07 Maj 2010
Posty: 256
Adriatyk napisał(a):
witajcie
czy taki plecak pasowałby jako podręczny do Irlandczyka czy easyJeta?

http://www.cerrotorre.pl/product-pol-34 ... -36-L.html

jego wymiary: 61 x 32 x 26 cm

dzięki za podpowiedź.
R

Weź miarkę i idź do sklepu jakiegoś. 61 to za dużo, cholera wie jak oni to mierzą, czy da się jakoś ściągnąć paskami ten komin.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#492 PostWysłany: 01 Mar 2012 21:39 

Rejestracja: 12 Paź 2011
Posty: 6
Znowu w promocji jest plecak Osprey Kestrel http://sklep.alpinsport.pl/c/57/plecaki_w_podroz.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#493 PostWysłany: 01 Mar 2012 22:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
Adriatyk napisał(a):
witajcie
czy taki plecak pasowałby jako podręczny do Irlandczyka czy easyJeta?

http://www.cerrotorre.pl/product-pol-34 ... -36-L.html

jego wymiary: 61 x 32 x 26 cm

dzięki za podpowiedź.
R

wejdzie bez problemu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#494 PostWysłany: 02 Mar 2012 16:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Blackall napisał(a):
Adriatyk napisał(a):
witajcie
czy taki plecak pasowałby jako podręczny do Irlandczyka czy easyJeta?

http://www.cerrotorre.pl/product-pol-34 ... -36-L.html

jego wymiary: 61 x 32 x 26 cm

dzięki za podpowiedź.
R

wejdzie bez problemu


Bardzo dobra cena, wymiary ok ale jakaś mała pojemność się wydaje na te wymiary. Może źle liczę ale wyszło mi więcej niż 36l
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#495 PostWysłany: 04 Mar 2012 19:14 

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 15
Ktoś może kupił i wypróbował już tego ALPINUSa SAMUM z allegro? Zamierzam kupić plecak, który będzie nadawał się do podróżowania tanimi liniami. Zastanawiam się nad Alpinusem bądź Campusem Maysen. Są w podobnej cenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#496 PostWysłany: 04 Mar 2012 22:47 

Rejestracja: 17 Lut 2011
Posty: 74
Loty: 60
Kilometry: 121 126
Spotkał się ktoś z plecakiem The North Face Electron 40? Czasem pojawiają się nowe sztuki na allegro w podejrzanie niskiej cenie, strona firmowa nic o nich nie wspomina, trudno znaleźć jakiekolwiek info na jego temat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#497 PostWysłany: 05 Mar 2012 14:55 

Rejestracja: 27 Sie 2011
Posty: 17
leemc napisał(a):
Spotkał się ktoś z plecakiem The North Face Electron 40? Czasem pojawiają się nowe sztuki na allegro w podejrzanie niskiej cenie, strona firmowa nic o nich nie wspomina, trudno znaleźć jakiekolwiek info na jego temat.


Owszem, kupiłem taki kilak miesięcy temu w, jak to zostało ujęte, podejrzanie niskiej cenie i z perspektywy czasu nic złego o nim powiedzieć nie mogę. Pełnoprawny produkt, ometkowany, wykończony jak inne plecaki NF i do tego bardzo wygodny, choć wagą nie grzeszy. Co więcej mój produkt był made in Wietnam, a paczka przyszła z Chin przez Warszawę. Jedynie termin realizacji dość długi, ale nie wybiega poza opis aukcji. Produkty NF są mega tanie w niektórych regionach świata. Swój poprzedni plecak NF przytargałem z Indii za śmieszne pieniądze. Niestety nie osobiście.

Swoją drogą w niedzielę lecę budżetowo do Liverpoolu, myślicie, że po wypchaniu ww. plecak nie będzie zbyt duży na podręczny?

Rozmiary producenta:
47 cm(Wysoki) * 29 cm (Szerokość) * 15 cm
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#498 PostWysłany: 05 Mar 2012 15:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
W zeszłym tygodniu wracałem z Liverpoolu, w LPL kontrola była niemal gestapowska - 2 sizery i waga. Kilkoro pasażerów musiało dopłacać.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#499 PostWysłany: 06 Mar 2012 08:25 

Rejestracja: 17 Lut 2011
Posty: 74
Loty: 60
Kilometry: 121 126
mrfire napisał(a):
Owszem, kupiłem taki kilak miesięcy temu w, jak to zostało ujęte, podejrzanie niskiej cenie i z perspektywy czasu nic złego o nim powiedzieć nie mogę. Pełnoprawny produkt, ometkowany, wykończony jak inne plecaki NF i do tego bardzo wygodny, choć wagą nie grzeszy. Co więcej mój produkt był made in Wietnam, a paczka przyszła z Chin przez Warszawę. Jedynie termin realizacji dość długi, ale nie wybiega poza opis aukcji. Produkty NF są mega tanie w niektórych regionach świata. Swój poprzedni plecak NF przytargałem z Indii za śmieszne pieniądze. Niestety nie osobiście.
Swoją drogą w niedzielę lecę budżetowo do Liverpoolu, myślicie, że po wypchaniu ww. plecak nie będzie zbyt duży na podręczny?
Rozmiary producenta:
47 cm(Wysoki) * 29 cm (Szerokość) * 15 cm
Dużo się zmieści do tego plecaka? W stosunku do wymiarów te 40 litrów wydaje się być zawyżone. Z jakich materiałów jest zrobiony? Naprawdę waży 1,2kg jak w opisie? Spokojnie powinien wejść jako podręczny, jeśli to są wymiary po upakowaniu.

digrez napisał(a):
Ktoś może kupił i wypróbował już tego ALPINUSa SAMUM z allegro? Zamierzam kupić plecak, który będzie nadawał się do podróżowania tanimi liniami. Zastanawiam się nad Alpinusem bądź Campusem Maysen. Są w podobnej cenie.
Samum chyba jest za duży na podręczny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#500 PostWysłany: 06 Mar 2012 13:29 

Rejestracja: 27 Sie 2011
Posty: 17
leemc napisał(a):
Dużo się zmieści do tego plecaka? W stosunku do wymiarów te 40 litrów wydaje się być zawyżone. Z jakich materiałów jest zrobiony? Naprawdę waży 1,2kg jak w opisie? Spokojnie powinien wejść jako podręczny, jeśli to są wymiary po upakowaniu.

Używam go na co dzień po mieście, na uczelni, na małych wypadach i cenię sobie komfort noszenia. W kwestii wymiarów, odnoszę wrażenie, że opisują plecak z wypiętym stelażem (siatką dystansującą), który jest wypinany razem z pasem biodrowym, który jak wiadomo, nawet po odpowiednim spięciu, zwiększa obwody.
Upycham do niego laptopa 17" w pokrowcu, kilka książek, masę drobiazgów i drugie śniadanie bez trudu. Zrobiłem przed momentem test. Wypchałem główną komorę poduszką i kocem, co dało w efekcie całkiem otyły plecak. Szybki pomiar: 52 * 34 * 26 (wys. * szer. * głębokość). Pozostała przegroda, choć straciła nieco przestrzeni, nadal może jeszcze coś pomieścić. Na obronę testowanego plecaka należy wspomnieć o paskach kompresujących, którymi można całkiem nieźle ścisnąć zawartość, czego nie uczyniłem przy powyższym teście. Paski są z dołu (x2) oraz po bokach (prawo-lewo).
Nie posiadam wagi, ale biorąc za odnośnik ciężar 1,25kg jestem w stanie stwierdzić, iż waga 1200g to waga rzeczywista, którą można pomniejszyć wypinając siatkę dystansującą ze stelażem.
Plecak w całości wykonany jest z nylonu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2008 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 101  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group