Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 442 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Dortmund
#41 PostWysłany: 27 Mar 2012 00:09 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
No to DB Regio tańsze, jeśli jadą 2 osoby. Za 17,6 mamy 4 przejazdy czyli akurat dla pary w tę i z powrotem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu
Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN
 Temat postu: Re: Dortmund
#42 PostWysłany: 28 Mar 2012 12:24 

Rejestracja: 17 Gru 2011
Posty: 41
Ja osobiście polecam opcję biletu 90minutowego (2,40Euro). Chyba na 1 stronie ktoś pisał o tej opcji.
Najpierw wsiadamy do autobusu 440 i na Aplerbeck przesiadamy się do U47 (jedzie do centrum).
Jeśli chcemy jechać na stadion to na Markgrafenstrasse przesiadamy się na U45.
Ze stadionu do centrum jest około 25min piechotą (przynajmniej moim tempem) :)
Aha, bilet można kupić u kierowcy.

Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#43 PostWysłany: 28 Mar 2012 13:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 178
Loty: 2
Kilometry: 3 965
Chodzi mi właśnie o dotarcie z lotniska do centrum jak najtaniej oraz powrót w godzinach wieczornych :)
Czyli najtaniej busem ?? A bilet oprócz kierowcy gdzie mogę kupić ? Są jakieś automaty ?
Dodam jeszcze, że zaczynam podróż w sobotę rano a wracam w niedziele. Czy te autobusy wtedy kursują ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#44 PostWysłany: 28 Mar 2012 13:57 

Rejestracja: 17 Gru 2011
Posty: 41
Tu jest rozkład jazdy autobusu 440 z lotniska.
http://www.dortmund-airport.de/fileadmi ... ble440.pdf

Tańszej opcji nie znam.
Ja kupowałem bilet u kierowcy, na lotnisku nie ma żadnych automatów, za to jak będziesz w centrum to na przystankach są i tam spokojnie można kupić. W automatach jest też menu po angielsku więc luz.
Tutaj ceny wszystkich biletów:

Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#45 PostWysłany: 24 Kwi 2012 13:09 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6157
Loty: 228
Kilometry: 534 135
barrob1 napisał(a):
malyczak napisał(a):
Byłem 15.01.11 na meczu BVB więc opiszę jak najtaniej dojechać na stadion: Pomocna stronka vrr.de Na lotnisku zaraz po wyjściu z 1szego piętra kierujemy się na prawo i tam są 3 przystanki autobusowe opisane więc podchodzimy do odpowiedniego.
Wsiadamy w autobus 440 po ok. 13minutach wysiadamy na aplerbeck i idziemy na wprost i po ok 100m po lewo mamy przystanek Ubahna Wsiadamy w u47 i na przystanku markgrafenstrasse przesiadamy sie w u45 który zatrzymuje się pod stadionem. Koszt 2,3E w jedną stronę. Bilet grupowy (5os) kosztuje 12E za caly dzien na tej trasie za 5os :). W ubahnie kanar sprawdzal bilety wiec nie ryzykowałbym :lol: (kara 40E) Z powrotem z aplerbeck do lotniska jechaliśmy taksówką koszt 10,2E
Ogólnie lotnisko bardzo dobrze skomunikowane z miastem.
Czy ten bilet za 2,30 Euro (teraz chyba 2,40 Euro) to bilet 90 minutowy - jednorazowy typ A ?. Gdzie go kupiłeś ? - automat, kierowca, kiosk.


Bilet całodniowy można zakupić online na stronie vrr.de.
Kosz takiego biletu to 12,6€

teraz pytanie, poruszał się ktoś na tym bilecie całodniowym ? Jak to wygląda, wsiadamy normalnie do busa czy Uban i sobie jeździmy w max 5os przez 24h ? Kierowca nic się nie burzy ?
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Dortmund
#46 PostWysłany: 24 Kwi 2012 18:45 

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 9
Jeździliśmy w trójkę i busem i Ubahn'ą. Bilet sprzedał nam kierowca. Nikt się nie burzył. Na stadion metrem też można było dojechać. Poza Dortmund się nie wybieralismy, więc nie wiem czy działa np. na trasie do Bochum.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#47 PostWysłany: 25 Kwi 2012 18:42 

Rejestracja: 09 Mar 2012
Posty: 996
niebieski
Tylko wchodźcie lepiej przednimi drzwiami i pokazujcie bilet kierowcy, bo "się burzy" :P

Tagesticketem grupowym można jeździć po całym Dortmundzie S-Bahnem, U-Bahnem czy busem ;p Max w 5 osób. Obowiązuje na cały dzień do godziny 3:00 dnia następnego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#48 PostWysłany: 08 Maj 2012 14:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2011
Posty: 776
Ile zajmie podróż z/na lotnisko w Dortmundu (w obie strony).

Powiedzmy, że potrzebuję 2h na miejscu i nie wiem ile czasu doliczyć na transport, żeby zdążyć na lot powrotny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Bruner lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#49 PostWysłany: 08 Maj 2012 15:16 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 577
Loty: 70
Kilometry: 83 301
http://www.fly4free.pl/dortmund-na-mecz ... nodniowke/

:mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#50 PostWysłany: 27 Cze 2012 08:42 

Rejestracja: 26 Lis 2011
Posty: 156
Nie wiem czy ktoś zauważył ale Shuttle Bus z lotniska na stacje Holzwickede nie kosztuje już 1,5EUR tylko 3EUR (choć może tego nie zauważyłem wcześniej). Zdecydowanie lepiej się przespacerować w 15min. W drodze na stację jedna pizzeria i 2 bary bary typu Donner Kebab. Ceny normalne.

Co do podróży kolejami to na stacji są 2 automaty. Uważnie cza prześledzić opcje biletowe bo jest ich mnóstwo, jak ktoś śmiga tylko na jednym odcinku, warto przemyśleć opcje biletu czasowego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#51 PostWysłany: 27 Cze 2012 10:10 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
malyczak napisał(a):
Byłem 15.01.11 na meczu BVB więc opiszę jak najtaniej dojechać na stadion: Pomocna stronka vrr.de Na lotnisku zaraz po wyjściu z 1szego piętra kierujemy się na prawo i tam są 3 przystanki autobusowe opisane więc podchodzimy do odpowiedniego.
Wsiadamy w autobus 440 po ok. 13minutach wysiadamy na aplerbeck i idziemy na wprost i po ok 100m po lewo mamy przystanek Ubahna Wsiadamy w u47 i na przystanku markgrafenstrasse przesiadamy sie w u45 który zatrzymuje się pod stadionem. Koszt 2,3E w jedną stronę. Bilet grupowy (5os) kosztuje 12E za caly dzien na tej trasie za 5os :). W ubahnie kanar sprawdzal bilety wiec nie ryzykowałbym :lol: (kara 40E) Z powrotem z aplerbeck do lotniska jechaliśmy taksówką koszt 10,2E
Ogólnie lotnisko bardzo dobrze skomunikowane z miastem.


Mała, ale cenna uwaga - z biletem na mecz Borussi poruszanie się transportem miejskim w Dortmundzie jest bezpłatne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#52 PostWysłany: 29 Cze 2012 14:19 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6157
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Pytanie:
Podróżował ktoś na trasie Lotnisko - miasto - Lotnisko busem 440 +uBan w sobotę ?
Z tego co widzę, z lotniska da się wydostać, gorzej wrócić :/
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#53 PostWysłany: 08 Lip 2012 23:56 

Rejestracja: 09 Mar 2012
Posty: 996
niebieski
JIK, Jeśli za miasto przyjmujemy np. stację metra Hauptbahnhof no to nie wiem w czym problem.
Przykładowe połączenia na sobotę 14.07

12:09 HBF -> 12:31 Aplerbeck U47
12:34 Aplerbeck -> 12:45 Airport 440

12:49 HBF -> 13:11 Aplerbeck U47
13:14 Aplerbeck -> 13:25 Airport 440

i tak prawie przez cały dzień odjazd XX:09 bądź 49 z Hbf.

Na przyszłość polecam http://efa.vrr.de
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#54 PostWysłany: 08 Sie 2012 15:10 

Rejestracja: 12 Lut 2011
Posty: 29
Witam,
w piątek wybieram się do Dortmundu. W związku z różnymi opcjami dostania się z lotniska do centrum.
Czy kupienie biletu dziennego (TagesTicket) za 5,70 euro upoważnia mnie do jazdy bez limitu autobusem 440 z lotniska do stacji U-bahn oraz do jazdy środkami komunikacji, tramwaj/autobus to niby metro? Chciałbym piątek przeznaczyć dzień na małe zwiedzanie wydając przy tym jak najmniej na bilety jak się da.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#55 PostWysłany: 08 Sie 2012 16:35 

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 329
robroy napisał(a):
Czy kupienie biletu dziennego (TagesTicket) za 5,70 euro upoważnia mnie do jazdy bez limitu autobusem 440 z lotniska do stacji U-bahn oraz do jazdy środkami komunikacji, tramwaj/autobus to niby metro?

Jeśli interesuje Cię tylko Dortmund i dojazd z lotniska autobusem 440, to bilet dzienny za 5,70 (Preisstufe A) jest wystarczający. Natomiast nie wiem, czy bilet dzienny VRR jest ważny w dni robocze przez cały dzień, czy dopiero od 9 rano. Ja korzystałem z biletu dziennego NRW, który jest ważny w dni robocze dopiero po 9 rano.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#56 PostWysłany: 08 Sie 2012 16:57 

Rejestracja: 18 Lut 2012
Posty: 3
Bilet dzienny vrr jest ważny od momentu skasowania do 3 w nocy
TagesTicket (Day Ticket)
The TagesTicket is valid for all trips for one person on one
day. Validity runs from time of stamping until late that night.*
* until 3 a.m. the following day

http://ausschreibungen.vrr.de/imperia/m ... elcome.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#57 PostWysłany: 15 Sie 2012 13:41 

Rejestracja: 15 Sie 2012
Posty: 13
Witajcie :)
witając się jako nowy członek tego forum, piszę z zapytaniem.
W przyszłym tygodniu w 2 osoby lecimy do DTM, a następnie jedziemy do Herne, więc będziemy jechać w ten sposób:
440 Airport -> Aplerbeck -> U47 HBF
w tym miejscu zaczyna się problem. z DTM HBF do Herne możemy jechać: RB 43, RE3 oraz S2
Czy by przejechać tę trasę wystarczy kupić 2 bilety Preisstufen B na 120min (4,90Euro)?
Czy wybór rodzaju środka lokomocji z DTM do Herne ma wpływ na cenę?
Czy ten bilet obowiązuje, jeżeli się uda zamknąć w 120 minutach, także w Herne?

Z góry dziękuję za pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#58 PostWysłany: 16 Sie 2012 17:24 

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 329
Rufus napisał(a):
Czy by przejechać tę trasę wystarczy kupić 2 bilety Preisstufen B na 120min (4,90Euro)?

Na bilecie jednorazowym "Preisstufe B" za 4,90 euro możesz przejechać z lotniska do Herne o ile zmieścisz się w 120 minut. Możesz jechać RB, RE, S-bahnem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#59 PostWysłany: 20 Paź 2012 16:10 

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 118
pytanie czysto techniczne ;-)
czy na trasie od lotniska do stacji w Holzwickede jest chodnik?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dortmund
#60 PostWysłany: 20 Paź 2012 16:26 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
nomia napisał(a):
pytanie czysto techniczne ;-)
czy na trasie od lotniska do stacji w Holzwickede jest chodnik?


Tak. Na całej długości. Przejście na stópkach to przyjemny spacer po małym niemieckim miasteczku (zaraz koło lotniska jest pole opanowane przez króliki, ale póżniej zaczyna się miasto). Po drodze jest również McDOnald's i jakiś market (ale nieco schowany). 20 minut, w porywach do 25, żeby dojść do stacji DBahn.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 442 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group