Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat o ESTA: visa-waiver-program-co-i-jak,766,145377
Gdzie zostawić rzeczy

Warszawa: U fotografa na przeciwko za dyszkę zostawisz nawet wielka walizkę.

Historia wizyt w USA: https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/history-search

Linie lotnicze, które zwracają za bilety, w przypadku nie otrzymania wizy do USA
http://www.fly4free.pl/nie-otrzymales-w ... -za-bilet/

Nie jesteśmy biurem pośrednictwa w wypełnianiu wniosków wizowych!

https://pl.usembassy.gov/pl/vwp-faq-pl/

Jak mogę podróżować do USA? O: Każdy podróżny, który ma ważną wizę może nadal z niej korzystać. Osoba posiadająca ważną wizę nie musi ubiegać się o zezwolenie ESTA. Podróżujący z wizą mogą przebywać na terenie USA do 6 miesięcy, zależnie od decyzji oficera imigracyjnego na granicy USA.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 159  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Odp: Wiza - USA
#521 PostWysłany: 24 Kwi 2014 23:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
W latach 90-tych byla trochę inna polityka wizowa i zdecydowanie więcej odmownie rozpatrywanych wniosków.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#522 PostWysłany: 25 Kwi 2014 00:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1191
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
aviel napisał(a):
Ale uwaga! Moj maz dostal trzy razy odmowe w Krakowie w latach 90-tych. A od osmiu lat mieszkamy w UK i w 2010r. maz poszedl do ambasady w USA w Londynie gdzie dostal odmowe. Powod - "musisz isc do Polski po wize, tam ci odmowili i ja ci nie moge dac". Ja i dzieci wize mamy, a raczej mielismy, bylismy w USA dwa razy, raz tydzien w NYC raz 3 tyg na Florydzie. Sporo podrozujemy po roznych kontynentach. Naprawde nie bylo zadnego powodu odmowy.



Gucio prawda - chyba ze napisał we wniosku ze mu w Polsce odmówiono ponieważ oni nie maja wglądu do swoich baz w innych krajach, wiem bo z rodziny ktoś aplikował w warszawie i było pytanie z kim jedzie -ano jedzie z tym a tym - a czy ma już wizę? ma- nazwisko- szuka szuka, nie może znaleźć - a w Polsce dostał, nie za granica - a to jak za granica to nie znajdę,
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odp: Wiza - USA
#523 PostWysłany: 25 Kwi 2014 00:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
Musiał napisac, ze mial odmowę (tzn. powinien;-) ). A jeśli faktycznie nie maja wspolnych baz i w UK nie znali powodów odmowy to wcale nie takie dziwne, ze odesłali do PL..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odp: Wiza - USA
#524 PostWysłany: 25 Kwi 2014 01:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1191
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
juliaka napisał(a):
Musiał napisac, ze mial odmowę (tzn. powinien;-) ). A jeśli faktycznie nie maja wspolnych baz i w UK nie znali powodów odmowy to wcale nie takie dziwne, ze odesłali do PL..



polowa moich znajomych robiła w UK wszyscy dostali
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odp: Wiza - USA
#525 PostWysłany: 25 Kwi 2014 07:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
luftairways napisał(a):
juliaka napisał(a):
Musiał napisac, ze mial odmowę (tzn. powinien;-) ). A jeśli faktycznie nie maja wspolnych baz i w UK nie znali powodów odmowy to wcale nie takie dziwne, ze odesłali do PL..



polowa moich znajomych robiła w UK wszyscy dostali


A oni tez wcześniej 3 razy dostawali odmowe w PL?
Bo ja sie odnosilam tylko do takiego przypadku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#526 PostWysłany: 25 Kwi 2014 20:27 

Rejestracja: 02 Kwi 2014
Posty: 6
Ja wczoraj bylem, troche okienek i kontrola jak na lotnisku, na koniec urzedniczka, bardzo mila, posmialismy sie, 30sek i do widzenia;)


Wysłane z mojego iPhone
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#527 PostWysłany: 25 Kwi 2014 20:31 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Cytuj:
i do widzenia;)

Czyli odmowa? :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#528 PostWysłany: 25 Kwi 2014 20:32 

Rejestracja: 02 Kwi 2014
Posty: 6
Hehe, nie:p "Ok filip daje Ci wizę"


Wysłane z mojego iPhone
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#529 PostWysłany: 26 Kwi 2014 00:21 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
Zgadza sie w latach 90-tych byla inna polityka. I co tu duzo mowic, gdyby moj maz dostal wtedy wize to dzis nie bylby moim mezem :) Teraz jednak sytuacja jest zupelnie inna. Duzo podrozujemy i Ameryka jest po prostu na naszej "drodze". Maz powiedzial, ze konsul wiedzial dokladnie kiedy, gdzie i ile razy maz sie staral.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#530 PostWysłany: 04 Maj 2014 20:24 

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 4
Sorry , może nie w tym wątku ale nie mogę odnaleźć swojego, przeczytałem przed kupnem biletu:
"Wszyscy podróżujący do ( lub mający przesiadkę w ) USA muszą posiadać ESTA (Electronic System for Travel Authorisation)."
Jak mam paszport z promesą do wizy na jeszcze 7 lat to ok? ,byłem już raz w usa i wróciłem w terminie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#531 PostWysłany: 04 Maj 2014 20:25 

Rejestracja: 09 Lut 2014
Posty: 21
Tak, bez problemu możesz korzystać ze swojej wizy.
_________________
Using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#532 PostWysłany: 04 Maj 2014 20:33 

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 4
Dzięki za błyskawiczną odpowiedź,tak się domyślałem ale nie będąc pewien zapytałem zawodowców.. Dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#533 PostWysłany: 04 Maj 2014 20:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lis 2012
Posty: 1366
Loty: 247
Kilometry: 401 466
srebrny
Poza tym ESTA dotyczy pasażerów korzystających z ruchu bezwizowego, czyli na pewno nie obywateli Polski ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#534 PostWysłany: 04 Maj 2014 20:58 

luftairways napisał(a):
aviel napisał(a):
Ale uwaga! Moj maz dostal trzy razy odmowe w Krakowie w latach 90-tych. A od osmiu lat mieszkamy w UK i w 2010r. maz poszedl do ambasady w USA w Londynie gdzie dostal odmowe. Powod - "musisz isc do Polski po wize, tam ci odmowili i ja ci nie moge dac". Ja i dzieci wize mamy, a raczej mielismy, bylismy w USA dwa razy, raz tydzien w NYC raz 3 tyg na Florydzie. Sporo podrozujemy po roznych kontynentach. Naprawde nie bylo zadnego powodu odmowy.



Gucio prawda - chyba ze napisał we wniosku ze mu w Polsce odmówiono ponieważ oni nie maja wglądu do swoich baz w innych krajach, wiem bo z rodziny ktoś aplikował w warszawie i było pytanie z kim jedzie -ano jedzie z tym a tym - a czy ma już wizę? ma- nazwisko- szuka szuka, nie może znaleźć - a w Polsce dostał, nie za granica - a to jak za granica to nie znajdę,

To już wiadomo , dlaczego odsetek odmów dla Polaków przekracza 10%. Ciągle ci sami ludzie dostają odmowę i walczą dalej. :)
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
pazur uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#535 PostWysłany: 11 Maj 2014 18:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Pytanie do zorientowanych. Planuje aplikowac o wize wraz ze swoja partnerka. Nie mamy slubu a chcialbym razem z nia przejsc cala procedure. Czy jest mozliwosc umowienia sie razem na wizyte u konsula w wawie?

Wysłane z mojego ZP800H przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#536 PostWysłany: 11 Maj 2014 18:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2871
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
Shaq napisał(a):
Pytanie do zorientowanych. Planuje aplikowac o wize wraz ze swoja partnerka. Nie mamy slubu a chcialbym razem z nia przejsc cala procedure. Czy jest mozliwosc umowienia sie razem na wizyte u konsula w wawie?

Wysłane z mojego ZP800H przy użyciu Tapatalka

na 99 % konsul zgodzi się na taki trójkąt:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#537 PostWysłany: 11 Maj 2014 18:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lis 2013
Posty: 101
Loty: 166
Kilometry: 357 801
Shaq napisał(a):
Pytanie do zorientowanych. Planuje aplikowac o wize wraz ze swoja partnerka. Nie mamy slubu a chcialbym razem z nia przejsc cala procedure. Czy jest mozliwosc umowienia sie razem na wizyte u konsula w wawie?

Wysłane z mojego ZP800H przy użyciu Tapatalka


tak :)
_________________
http://mamasaidbecool.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#538 PostWysłany: 11 Maj 2014 18:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Smiejecie sie a pisalem o slubie w kontekscie szans na wize. Mowilo sie, ze rodzina ma wieksze etc ;-)

Wysłane z mojego ZP800H przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#539 PostWysłany: 11 Maj 2014 19:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
No a odpowiadając na pytanie można umówić się we dwójkę na rozmowę o wizę podczas zapisywania się przez internet. Czy to pomoże? Nie wiem, wtedy raczej albo oboje dostaniecie albo nie, więc będzie sprawiedliwie ;) Z drugiej strony idąc oddzielnie jedno może dostać a drugie nie. Z trzeciej strony :D jeśli osoba która pierwsza dostanie wizę, to druga teoretycznie ma większe szanse. W moim przypadku pytano czy osoba którą wpisałem jest moją dziewczyną/narzeczoną i czy ma już wizę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza - USA
#540 PostWysłany: 29 Maj 2014 15:36 

Rejestracja: 29 Maj 2014
Posty: 1
Witam serdecznie, chce poleciec do Stanow w celach edukacyjnych - 30 dni. Czy potrzebuje wize? Obecnie jestem w Chinach, mam tu wize dwuletniego pobytu. Pracownik biura posredniczacego zapewnia, ze nie potrzebuje. Jednakze przegladajac info w necie mam inne wrazenie. Czy ktos z Was sie orientuje ? Serdecznie prosze o info. Pozdrawiam, Michal
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 159  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group