Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 438 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna
Autor Wiadomość
#361 PostWysłany: 22 Mar 2013 20:43 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
tania wypożyczalnia - samochody dostarczają renomowane znane sieci:
http://www.autoeurope.pl
na tydzień za 200eur mały samochodzik

wypożyczalnia na Martynice i Gwadelupie - na kod except 5% rabatu :)
http://en.jumbocar.com/

na lotnisku w FDF:
http://www.sous-les-cocotiers.com/locat ... inique.htm
kod souslescocotiers -10%
na miesiąc przed terminem najmu bardzo dobre ceny

dobre ceny mają też tu:
http://www.rentacar-martinique.fr/location/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#362 PostWysłany: 22 Mar 2013 23:32 

Rejestracja: 16 Sie 2012
Posty: 60
maxima napisał(a):
nordatlantique wysyłała :)

jak przygotowania do wyprawy tej dużej grupy wielkanocnej?? macie już wszystko?


Dzisiaj wyjęłam szorty Młodego i przymierzyłam czy są dobre :D poza tym nic, ale zaczynam planować poruszanie się metrem między 3 lotniskami w Paryżu - swoją drogą jestem pod wrażeniem jaki profesjonalny system planowania podróży komunikacją miejska mają w Paryżu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#363 PostWysłany: 26 Mar 2013 12:09 

Rejestracja: 26 Mar 2013
Posty: 2
Bardzo bym prosił wszystkich wyjadaczy
po gwadelupie i martynice o informację
jak dostać bilet i się odprawić! ??

Co trzeba mieć na lotnisku żeby wydali bilet itp...
bo raczej odprawy online nie ma .... ??

HeniO
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#364 PostWysłany: 26 Mar 2013 13:45 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
henio napisał(a):
Bardzo bym prosił wszystkich wyjadaczy
po gwadelupie i martynice o informację
jak dostać bilet i się odprawić! ??

Co trzeba mieć na lotnisku żeby wydali bilet itp...
bo raczej odprawy online nie ma .... ??

HeniO


a co masz mieć? zapewne dowód osobisty :twisted:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#365 PostWysłany: 26 Mar 2013 14:26 

Rejestracja: 26 Mar 2013
Posty: 2
pierwszy raz korzystam z FR linii
dlatego pytam! co by nie było za późno ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#366 PostWysłany: 26 Mar 2013 14:30 

Rejestracja: 08 Wrz 2012
Posty: 23
Jest ciekawa opcja dla tych, którzy będą na Martynice. Jest tam kilka portów dla katamaranów np. Fort de France czy Le Marin na południu. Jak ktoś nie ma planów warto pójść do portu i popytać na katamaranach czy nie mają wolnych miejsc i na pewno z kimś uda się dogadać. To dobra opcja by popłynąć na południe, bo tam kierują się głównie katamarany. Dodatkowo jest to tańsze niż organizowanie samemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#367 PostWysłany: 27 Mar 2013 00:51 

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 39
Aby lecieć na Martynikę wystarczy dowód osobisty czy trzeba miec ze soba paszport?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#368 PostWysłany: 27 Mar 2013 00:57 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
przecież to UE...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#369 PostWysłany: 27 Mar 2013 22:05 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 4
Pytanie dla tych co juz byli. Jakiej nawigacji samochodowej uzywaliście na martynice i Dominice?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#370 PostWysłany: 28 Mar 2013 00:01 

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 39
Wiem ze to UE ale chciałam Maximo potwierdzenia:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#371 PostWysłany: 29 Mar 2013 13:35 

Rejestracja: 26 Lip 2012
Posty: 53
Co do boarding passów - przychodzą na maila nie wcześniej niż 48h przed wylotem. My właśnie jesteśmy na Gwadelupie i korzystamy z normalnej nawigacji (jak w Polsce) - po prostu mapy Francji obejmują też jej wyspy:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#372 PostWysłany: 29 Mar 2013 13:40 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 10
na Gwadelupie korzystałem na androidzie z
https://play.google.com/store/apps/deta ... mand&hl=pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#373 PostWysłany: 01 Kwi 2013 14:10 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
Przylecielismy wczoraj na Martynikę. Spimy narazie w Trois Ilets.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#374 PostWysłany: 03 Kwi 2013 13:53 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 9
hej,
właśnie wróciliśmy z dwutygodniowej wyprawy.
Byliśmy na Martynice i na Saint Luci.
Nasza wyprawa była totalnie niezorganizowana, jeździliśmy miejscowymi taxi cabami i stopami a między wyspami złapaliśmy łódź na stopa (jednak się da;)). Było cudownie.
Jeśli macie jakieś pytania odnośnie atrakcji, kosztów, sposobów przemieszczania, to chętnie odpowiem na wszelkie pytania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#375 PostWysłany: 05 Kwi 2013 13:51 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 9
hej pbciderek,
odpisuję na forum, ponieważ nie mogę znaleźć opcji odpowiedzi prywatnej na moim koncie.

Co do Plaż, to w Ste Anne jest bardzo duża i piękna plaża. Największa na całej wyspie jest plaża Pointe des Salies, plaża położona na samym końcu wyspy, ciągnie się przez kilka kilometrów. Jest tam zawsze dużo ludzi, ale na całe długości i nie widać tych tłumów.

Najbardziej klimatyczna plaża znajduje się w Pointe du Bout. Jest to kilka małych zatoczek z małymi plażami z widokiem na FdF. Widok nieziemski.

Najbardziej niemiłe doświadczenie mam z bardzo komercyjną plażą w Le Diamant, długa plaża jednak z ciemnym piaskiem i niesamowitą ilością krabów. Musisz uważać, żeby na któregoś nie nadepnąć. Plaża zdecydowanie nie zachęca do wylegiwania się na słońcu.

Plaża w Rivviere Pilote, też bardzo ładna, tylko tam wszędzie są .. nie wiem jak to się nazywa, chyba rafy albo wodorosty. Znaczy to tyle, że w wodzie pełno zielonych roślinek i kamieni. Jeśli chcesz popływać, to nie polecam.

Wbrew temu co pokazuje google, w Le Marin nie ma żadnej plaż (tylko taka mała, kamienista) ale za to port jachtowy. Na pewno tam traficie.

Plaże w Schoelcher to małe plaże położone prawie przy drodze, dla miejscowych, albo turystów mieszkających gdzieś blisko.



Niestety o północy dużo nie mogę napisać, bo my jej nie zwiedziliśmy. Na pewno polecam St Pierre, ale to jeszcze nie północ. Jeśli nie chcecie jeździć na darmo, to po wizycie na wulkanie, a to jedna z obowiązkowych atrakcji :) , możecie pojechać na północ. Tylko musielibyście bardzo wcześnie wstać.

Z opowiadań miejscowych, słyszałm, że plaża za La Trinite jest bardzo ładna, ale to już tylko ze słuchu mogę powiedzieć.

Co do zdjęć, to zapraszam do mojej galerii

https://plus.google.com/u/0/photos/1023 ... 4831984785

oraz bloga

http://podrozetess.blogspot.com/

Codziennie dodaję nowe zdjęcia i posty z wyjazdu.

Jakbyś miał jeszcze jakieś pytania, to pisz na dorum
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#376 PostWysłany: 05 Kwi 2013 14:40 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
Tess, a byliscie na wyspie St. Lucia??? Bo z Twojego bloga wynika, ze byliscie w St. Luce, a St.Lucia to wyspa na południe od Martyniki..
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#377 PostWysłany: 05 Kwi 2013 17:21 

Rejestracja: 30 Lis 2012
Posty: 110
Tess napisał(a):
hej pbciderek,

Najbardziej klimatyczna plaża znajduje się w Pointe du Bout. Jest to kilka małych zatoczek z małymi plażami z widokiem na FdF. Widok nieziemski.

Najbardziej niemiłe doświadczenie mam z bardzo komercyjną plażą w Le Diamant, długa plaża jednak z ciemnym piaskiem i niesamowitą ilością krabów. Musisz uważać, żeby na któregoś nie nadepnąć. Plaża zdecydowanie nie zachęca do wylegiwania się na słońcu.

Plaża w Rivviere Pilote, też bardzo ładna, tylko tam wszędzie są .. nie wiem jak to się nazywa, chyba rafy albo wodorosty. Znaczy to tyle, że w wodzie pełno zielonych roślinek i kamieni. Jeśli chcesz popływać, to nie polecam.


wszystko jest kwestia gustu oraz momentu w ktorym sie na dana plaze trafi. Glony moga byc wszedzie, w zaleznosci od pradow i tego kiedy ostatni raz pokazaly sie serwisy sprzatajace.
Kraby sa na wszystkich plazach, ale wychodza w zaleznosci od pogody. Na Salines kiedys po deszczu oblazly mi caly recznik :)

Ja na przyklad wole Le Diamant od Pointe du Bout, bo ta ostatnia to po prostu sztuczna mini plaza ktora zostala po opuszczonym hotelu. Jachty z cumowiska wywalaja czesto za burte resztki zarcia, nie ma drzew. Taka zwykla plaza, nic specjalnego. W Le Diamant jest przynajmniej dostep do otwartego morza, wiec woda jest duzo mniej zanieczyszczona. ALe i tak raczej na zadna z tych dwoch plaz nie wybralabym sie majac wolny dzien na lenistwo i kapiel. W tamtej okolicy fajniejsze sa plaze w Anses d'Arlet


Tess napisał(a):
Niestety o północy dużo nie mogę napisać, bo my jej nie zwiedziliśmy. Na pewno polecam St Pierre, ale to jeszcze nie północ. Jeśli nie chcecie jeździć na darmo, to po wizycie na wulkanie, a to jedna z obowiązkowych atrakcji :) , możecie pojechać na północ. Tylko musielibyście bardzo wcześnie wstać.


St Pierre to juz polnoc :) Dalej zostaje juz tylko kilka kilometrow drogi. Warto nocowac na miejscu, na plazach w le carbet sa piekne zachody slonca, widac "zielony promien" na samym koncu. To moim zdaniem najfajniejsze miejsce na wieczor.

Tess napisał(a):
Z opowiadań miejscowych, słyszałm, że plaża za La Trinite jest bardzo ładna, ale to już tylko ze słuchu mogę powiedzieć.


Za Trinité plaze sa juz w wiekszosci zbyt niebezpieczne by sie kapac; a te dostepne sa malo ciekawe. Ale w samej Trinité, na polwypsie Caravelle jest bardzo duzo plaz. Male zatoki, mozna w niektorych miejscach znalezc sie na plazy calkiem samemu. Swietne na surfing, albo spokojny odpoczynek w hamaku, na niektorych mozna zobaczyc sporo ladnych ryb.



Fajne zdjecia Tess!
_________________
https://www.facebook.com/MartynikaOdPodszewki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#378 PostWysłany: 05 Kwi 2013 17:44 

Rejestracja: 18 Wrz 2012
Posty: 12
Tess!
Dzięki za odpowiedź! Super zdjęcia i relacja - będę czytał dokładnie :) Jak mi się nasunie jakieś pytanie to jeszcze napisze. a tak na szybko - jakie mieliście numery rzędu w samolocie?
pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#379 PostWysłany: 06 Kwi 2013 14:32 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
Może dopisze jako ciekawostkę. Mieliśmy lot z ory do fdf z 2h przesiadka na Gwadelupie. Na lotnisku PAN nie mówiący po angielsku zmienił nam na lot bezpośredni na Martynikę. Nie wiem z czego to wynikało, ale może się zdarzyć:-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#380 PostWysłany: 06 Kwi 2013 14:35 

Rejestracja: 10 Gru 2011
Posty: 170
maxima napisał(a):
Może dopisze jako ciekawostkę. Mieliśmy lot z ory do fdf z 2h przesiadka na Gwadelupie. Na lotnisku PAN nie mówiący po angielsku zmienił nam na lot bezpośredni na Martynikę. Nie wiem z czego to wynikało, ale może się zdarzyć:-)

Mieliscie samochód wypożyczony ?Mapa jest niezbedna czy można dać sobie radę bez niej?chodzi głównie o drogi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 438 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group