Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 438 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Następna
Autor Wiadomość
#401 PostWysłany: 21 Kwi 2013 23:08 

Rejestracja: 23 Cze 2011
Posty: 19
A ja wróciłem wczoraj i już nie mogę się doczekać powrotu w tamte rejony :)

Nie spodziewałem się aż tak udanego wyjazdu, ale dzięki Agacie, z która zrobiliśmy jakieś 10 wycieczek bawiłem się doskonale i zwiedziłem większość najciekawszych miejsc na wyspie w trakcie 12-dniowego pobytu (m.in. wodospad z Mantą i innymi forumowiczami :)).
Przez pierwszy tydzień pobytu mieszkałem w Karibea Baie du Galion Resort, który zaraz przed moim wyjazdem zbankrutował, zmienił nazwę i formę działalności na aparthotel. Lokalizacja bardzo dobra, pokoje czyste i świetny widok na morze. Za wszystkie usługi, takie jak sprzątanie na życzenie trzeba już jednak dopłacać. Nie mogę specjalnie polecić ani odradzić. Dostałem od nich kod rabatowy 10% na następną rezerwację. Jeśli ktoś jest zainteresowany noclegiem u nich, prześlę kod przez priv.

Drugą część pobytu spędziłem w mieszkaniu wynajętym w Sainte-Anne, do którego zabrała mnie Podszewka. To miejsce mogę z czystym sumieniem polecić i nawet incydent z zalaniem apartamentu po kostki w trakcie ulewnych deszczów ostatniego dnia pobytu nie zdołał zepsuć pozytywnych wrażeń :P. Także w tym wypadku zostałem poratowany przez Agatę, która przyjechała przedzierając się przez zalaną wyspę, żeby zawieźć mnie na lotnisko :)

Jeśli chodzi o jedzenie, w Tartane zawsze była otwarta któraś z wielu knajpek przy plaży, dobrze zaopatrzona piekarnia i sklepik spożywczy na stacji benzynowej. W St. Anne z jedzeniem było jeszcze lepiej, bardzo duży wybór restauracji. Do tej pory nie uważałem się za fana owoców morza, ale w trakcje pobytu skosztowałem m.in. ślimaków lambi i ośmiornic chatrou i oba te lokalne przysmaki przypadły mi do gustu. W Tartane kilka razy w ciągu dnia można kupić świeże ryby, w tym pysznego marlina, którego miałem przyjemność zjeść w restauracji w Anses-d'Arlet oraz w wykonaniu Agaty - palce lizać!

Picie oczywiście zdominowane przez rum ;). Podczas jednej z wycieczek wybraliśmy się do destylarni Saint James, w której można spróbować różnych gatunków. Koniec końców kupiłem trochę tych butelek, aż musiałem dokupić dodatkowy bagaż z Martyniki i z Paryża :).
Pogodziłem się też z lokalnymi piwami - Lorraine i Carib, które początkowo wydawały mi się jakimiś piwnymi popłuczynami, ale w takim klimacie pije się je bardzo przyjemnie :).

Jeśli macie jakieś pytania, piszcie tu, na priv lub GG: 1871065 (niewidoczny), bardzo chętnie odpowiem :).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#402 PostWysłany: 23 Kwi 2013 18:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 623
niebieski
Kolejna próba :-)

Jest możliwość rejsu z Jackiem (http://www.rejsy-po-karaibach.pl/pl/rej ... nties.html) na trasie Grenada - Grenadyny - Grenada w terminie 3.06 - 12.06.13 w cenie $4150 (+ składka do kasy jachtowej wynosi ok. $ 30 dziennie od osoby i jest rozliczana po zakończeniu rejsu – wszystko, co nie zostanie wydane, podlega zwrotowi).

Wychodzi ok $462 za dzień wypożyczenia katamaranu - przy 6 os. za dzień wychodzi $77 + $30 (składka jachtowa) od os. natomiast przy 8 os. za dzień wychodzi $58 + $30 (składka jachtowa) od os.

Podróż do / i z Grenady z Fort de France wychodzi ok $460 od os. (http://www.liatairline.com/).

Reflektuje Ktoś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#403 PostWysłany: 28 Kwi 2013 14:31 

Rejestracja: 28 Kwi 2013
Posty: 9
Loty: 103
Kilometry: 325 616
hej,

lecimy na Martynikę 23.05-4.06 dwie dziewczyny 23l. Szukamy osób do podziału kosztów wynajęcia auta i mieszkania. Zapraszam na priv lub katarzynka909@o2.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#404 PostWysłany: 11 Maj 2013 13:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Wrz 2010
Posty: 243
Loty: 68
Kilometry: 170 743
niebieski
W jakich firmach kupowaliscie ubezpieczenie? Bede miec EKUZ, ale lepiej miec cos jeszcze ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#405 PostWysłany: 14 Maj 2013 13:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 623
niebieski
Czy na Martynice honorują polskie prawo jazdy czy trzeba mieć przy sobie międzynarodowe?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#406 PostWysłany: 14 Maj 2013 13:14 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Cze 2011
Posty: 2560
Loty: 1
Kilometry: 539
Polskie jak najbardziej. Martynika to UE :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#407 PostWysłany: 14 Maj 2013 14:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 623
niebieski
Tak wiem ale w wielu wypożyczalniach w regulaminie piszą, że potrzeba międzynarodowych i wolę zweryfikować u kogoś kto już był :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#408 PostWysłany: 14 Maj 2013 14:34 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
polskie spokojnie daje radę :) oni chyba i tak olewają to, bo mimo iż Pani pytała o numer, wskazaliśmy jej, nawet 2 razy, to ostatecznie wpisała pesel :)

braliśmy w Avis i Europcar
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#409 PostWysłany: 14 Maj 2013 16:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 623
niebieski
Jak Wam to cenowo wyszło - u mnie za 11 dni chcą około 950 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#410 PostWysłany: 14 Maj 2013 20:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 623
niebieski
Dodatkowe pytanie - kto i na co się szczepił?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#411 PostWysłany: 21 Maj 2013 13:15 

Rejestracja: 16 Sie 2012
Posty: 60
krzywiec napisał(a):
Jak Wam to cenowo wyszło - u mnie za 11 dni chcą około 950 zł.


To chyba OK cena, my płacilismy za 7 dni 850 zł. tyle, że ze zwrotem w innej lokalizacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#412 PostWysłany: 22 Maj 2013 15:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 623
niebieski
Za 11 dni w Sixt wyszło mi dokładnie 232,53 EUR w opcji z dodatkowym kierowcą.

Dodatkowe pytanie - gdzie się ubezpieczaliście?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#413 PostWysłany: 10 Wrz 2013 08:15 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 9
Chyba jako jedni z ostatnich wróciliśmy z Martyniki, bo byliśmy tam pomiędzy 20, a 30 czerwca.
Nasz 11 - dniowy pobyt na tej wyspie rozbudowaliśmy jeszcze o 12 dniowe zwiedzanie Paryża.
Dziś opublikowaliśmy dosyć obszerną relację z tych wakacji.
Wszystkich chętnych zapraszamy;-)
http://grumko.sileman.net.pl/martynika/martynika.htm
_________________
Podróże Ireny i Andrzeja: http://grumko.sileman.net.pl
Kuchnia Ireny i Andrzeja: http://grumko.blox.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#414 PostWysłany: 06 Gru 2013 19:45 

Rejestracja: 06 Gru 2013
Posty: 9
Mieszkam na Guadeloupe ( wyspa francuska):)) Z mila checia sluze wszelka rada: emi1970@o2.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#415 PostWysłany: 02 Sie 2015 22:22 

Rejestracja: 02 Sie 2015
Posty: 7
Kochani,

Mam jedno pytanie, ponieważ zastanawiamy się z mężem nad wyjazdem na Martynikę, czy ktoś coś wie na temat służby zdrowia tam?
Pytam ponieważ jestem w ciąży.
W poprzedniej również wylecieliśmy ale wtedy zdecydowaliśmy się na Dubaj, gdzie wiadomo, że służba jest extra. teraz potrzebuję nieco więcej szczegółów, bym mogła zdecydować, czy decydujemy się czy jednak odkładamy na dalszy czas.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#416 PostWysłany: 12 Sty 2018 22:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Sty 2012
Posty: 292
niebieski
Lecę na Martinike z synkiem 9 lat :D
To nic, że nie znamy angielskiego i francuskiego-damy radę :D
Czy zmieniło się coś względem transportu publicznego, jest lepiej ?
Czy macie namiary na jakieś rejsy by zobaczyć delfiny?
Nie mam jeszcze zarezerwowanego hotelu, bo wszystko zależy od transportu publicznego, nie chciałabym być w jednym miejscu przez całe 13 dni. Niestety nie mam prawka.
Jakieś wskazówki?
_________________
Malta, Majorka, Forli, Malme, Londyn, Neapol, Kanary, Martynika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#417 PostWysłany: 14 Sty 2018 13:23 

Rejestracja: 15 Mar 2017
Posty: 6
Udaje sie we dwoje na Martynikę pod koniec lata:) i moje pytanie czy lepiej rezerwować samochód przez internet czy może na miejscu u lokalnych wypożyczalni? Czy jest możliwość rezerwacji bez karty kredytowej...czy ktoś ma namiary na takie wypozyczalnie
Pozdrawiam Piotr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#418 PostWysłany: 14 Sty 2018 15:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Sty 2012
Posty: 292
niebieski
Szkoda, że nikt mi nie odpisał :cry:
Zarezerwowałam domek w Okręg La Trinité oraz pokój w Fort-de-France.
Nie lubię siedzieć w jednym miejscu, lubię zwiedzać i od małego z synkiem sobie zwiedzamy. Liczyłam jednak na Waszą pomoc ;)
_________________
Malta, Majorka, Forli, Malme, Londyn, Neapol, Kanary, Martynika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#419 PostWysłany: 15 Sty 2018 03:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
dorota.sz napisał(a):
Szkoda, że nikt mi nie odpisał


Niestety, Martynika to mało oblegany kierunek.
Gdybyś zapytała o Kubę czy inny Zanzibar, na które bilety były po 500+ zł...
Udanych wakacji!

Sent from my SM-G950FD using Tapatalk
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#420 PostWysłany: 15 Sty 2018 14:32 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Na Martynikę dopiero się wybieram ale rozpoznawałem ostatnio jak funkcjonuje tam komunikacja.

Najwięcej informacji można znaleźć na stronie firmy MOZAIC, która odpowiada za regularną komunikację autobusową: http://www.mozaik.mq/fr/plans-du-reseau/9
Strona niestety tylko w języku francuskim.
Znajdziesz tam mapkę, wykaz linii, rozkłady jazdy oraz informacje o cenach biletów. Cena tych ostatnich w dużym uproszczeniu różni się od tego czy kupujesz je w kiosku (1,25 EUR) czy u kierowcy (1,80 EUR). Z informacji, które znalazłem na różnych forach wynika, że komunikacja autobusowa funkcjonuje w sposób akceptowalny i znacznie lepszy niż jeszcze kilka lat temu. Ale jak jest w realu to się zorientuję dopiero na miejscu:-)

Oprócz autobusów na Martynice popularne są również tzw. taksówki zbiorowe - minibusy z tabliczką „taxi collectif”. Kursują one podobnie do ukraińskich marszrutek po jakichś z grubsza ustalonych trasach z możliwością drobnych korekt uzależnionych od potrzeb pasażerów. W ich przypadku jakiś rozkład nie istnieje. O ile jednak autobusy Mozaic skupiają się przede wszystkim na Fort-de-France i jego okolicach, o tyle minibusy pokrywają ponoć swoimi trasami prawie cała resztę wyspy. Niestety więcej konkretów na ich temat nie znalazłem - temat do rozpoznania na miejscu:-)
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
jekyll uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 438 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group