Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Witam.
Chciałem się upewnić. Jeśli mam wizę w nieważnym paszporcie, a równocześnie mam nowy paszport (ważny) i podròżuję z 2 paszportami to nie będzie problemu w USA ? ;)
Pozdrawiam serdecznie.

Odpowiedź.

Ròwnież Cię witam.
Nie. Nie będzie problemu. Od wielu lat nic się nie zmieniło. ;)
Pozdrawiam serdecznie.

by jacakatowice


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 109 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Mar 2012 17:59 

Rejestracja: 09 Gru 2011
Posty: 8
Hej,

Mam następujący problem: Mam wbitą wizę turystyczną do USA (ważną jeszcze chyba 4 lata) w paszporcie, którego ważność kończy się w sierpniu. Na dniach będę wyrabiała nowy paszport. Czy chcąc lecieć do Stanów w te wakacje muszę starać się o nową wizę? Gdzieś czytałam, że wystarczy poprosić urzędnika w urzędzie paszportowym, żeby nie dziurawił (?) strony w paszporcie z wizą i mogę wtedy lecieć z dwoma paszportami. Czy macie jakieś własne doświadczenia z podobną sytuacją? Trochę głupio było by zostać zawróconym z lotniska po wydaniu $$$ na bilet...

I od razu zadam drugie pytanie:
Czy myślicie, że byłby problem, jeśli: kupię bilet Madryt-Lima-Madryt z międzylądowaniem w Miami, i w drodze powrotnej będę chciała zrezygnować z odcinka Miami-Madryt (mając już kupiony bilet z USA do Europy na miesiąc później)? W normalnym kraju problemu być nie powinno, ale w Stanach wszystko jest możliwe ;)...

Liczę na Waszą pomoc,
Nin
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
#2 PostWysłany: 17 Mar 2012 19:20 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
mozna jechac na 2 paszporty. Tylko trzeba pilnowac zeby w urzedzie nie przedziurkowali wizy, przetestowane - sam tak jezdze.
Jezeli to miedzyladowanie to tradycyjne connection flight to nie bedzie problemu. Ale jezeli tylko ladowanie na tankowanie to sie raczej wogole nie da.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 18 Mar 2012 14:15 

Rejestracja: 09 Gru 2011
Posty: 8
Super, dziękuję Ci.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 18 Mar 2012 14:25 

Rejestracja: 07 Maj 2011
Posty: 112
"Paszport powinien być ważny 6 miesięcy ponad planowany pobyt w Stanach Zjednoczonych. Jeżeli ważność paszportu jest krótsza niż 6 miesięcy, wiza może być wydana, jednak zezwolenie na pobyt w USA zostanie ograniczone do daty ważności paszportu.

Jeżeli paszport stracił ważność wcześniej niż posiadana w nim wiza, mogą Państwo nadal podróżować do Stanów Zjednoczonych na jej podstawie, o ile nie została ona zniszczona lub anulowana. W takim przypadku należy podróżować z dwoma paszportami - starym z ważną wizą oraz nowym.

Zgodnie z umową zawartą pomiędzy Polską i USA paszporty tych krajów będą honorowane obustronnie jeszcze przez sześć miesięcy od daty upływu ich ważności.

Jeżeli paszport z ważną wizą amerykańską został skradziony, osoba starająca się o nową wizę musi przedłożyć raport z policji."

http://polish.poland.usembassy.gov/wizy ... menty.html

google nie boli :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 30 Sie 2012 17:27 

Rejestracja: 01 Gru 2011
Posty: 46
Czesc, a jak wyglada moja sytuacja, jezeli mam wize w starym paszporcie (wiza wciaz wazna, nie przedziurkowana), ale na nazwisko panienskie. niedawno wyszlam za maz i w nowym paszporcie mam juz inne nazwisko. cos mi sie wydaje, ze podroz z dwoma paszportami moze nie wystarczyc...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 30 Sie 2012 17:40 

Rejestracja: 14 Sty 2012
Posty: 376
Loty: 412
Kilometry: 463 383
niebieski
źródło: http://polish.poland.usembassy.gov/wizy ... tania.html
"P.10 Czy potrzebuję nowej wizy w przypadku zmiany nazwiska?
Jeśli Państwa dane osobowe uległy zmianie (np. zmiana nazwiska na skutek zmiany stanu cywilnego), od Państwa decyzji zależy, czy chcą ubiegać się Państwo o nową wizę w nowym paszporcie, czy też podróżować z dwoma paszportami i odpowiednimi dokumentami (np. aktem małżeństwa przetłumaczonym na jęz. angielski i poświadczonym notarialnie) potwierdzającymi zmianę nazwiska w celu okazania ich urzędnikowi imigracyjnemu w miejscu wjazdu na teren Stanów Zjednoczonych. Jeśli chcą Państwo uzyskać nową wizę z nowym nazwiskiem w nowym paszporcie, proszę postępować zgodnie z instrukcjami zawartymi w punkcie Jak ubiegać się o wizę."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 30 Sie 2012 17:49 

Rejestracja: 01 Gru 2011
Posty: 46
Wielkie dzieki za pomoc:) ciekawa tylko jestem jak ma wygladac samo tlumaczenie:| sama mam przetlumaczyc a notariusz poswiadczy? czy do kogo mam sie zglosic? moze w urzedzie stanu cywilnego maja formularze w jez. ang?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 30 Sie 2012 22:18 

Rejestracja: 14 Sty 2012
Posty: 376
Loty: 412
Kilometry: 463 383
niebieski
Troszkę instrukcja ambasady jest nieprecyzyjna, gdyż w Polsce tłumaczenia urzędowe robią tłumacze przysięgli,a nie notariusze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 31 Sie 2012 23:33 

Rejestracja: 01 Gru 2011
Posty: 46
czyli powinnam wybrac tlumacza przysieglego z listy http://bip.ms.gov.pl/pl/rejestry-i-ewid ... zawa&Reg=7 i juz nie musze odwiedzac notariusza? :) Jeszcze raz BARDZO dziekuje za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 09 Paź 2012 18:01 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Nie wiem czy kogoś to interesuje, ale jest też możliwość wbicia nowej wizy bez rozmowy (ale za opłatą $160):
http://polish.poland.usembassy.gov/wizy ... sulem.html
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 06 Lis 2012 12:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 82
Witam, może temat był już komentowany...
Jak wygląda sprawa: paszport mam ważny do 2015 r. jeżeli teraz dostanę wizę do USA na 10 lat to do 2022 r. to co będzie w sytuacji starania się o nowy paszport.....
Kolejne koszty/wnioski o nową wizę czy jest jakieś rozwiązanie?
Z góry dzięki za info.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 06 Lis 2012 12:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 1225
srebrny
Przecież piszesz w wątku, w którym masz już odpowedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 06 Lis 2012 13:13 

Rejestracja: 30 Cze 2011
Posty: 494
niebieski
Proste: Lecisz z dwoma paszportami. Tylko jak będziesz wymeniał, poproś, żeby Ci nie przecinali wizy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 06 Lis 2012 13:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 82
Doczytałem.
Dzięki za udzielenie informacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 13 Lip 2013 17:30 

Rejestracja: 01 Lut 2013
Posty: 58
Udało się komuś tak polecieć, z dwoma paszportami i przetłumaczonym aktem małżeńskim?
Bo sama będe w takiej sytuacji - wiza w paszporcie z nazwiskiem panieńskim, wiza ważna, paszport nie, a nowy paszport na inne nazwisko.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 14 Lip 2013 01:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 1225
srebrny
Zadzwoń do konsulatu albo ambasady.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 15 Lip 2013 11:31 

Rejestracja: 01 Lut 2013
Posty: 58
Dzwoniłam. Kobieta odesłała mnie do strony. tam widnieje informacja jak poniżej:

"P.8 Mój paszport stracił ważność, ale zawarta w nim wiza jest nadal ważna. Czy muszę ubiegać się o nową wizę?
Nie. Jeśli wiza jest ważna można podróżować do Stanów Zjednoczonych z dwoma paszportami (starym i nowym), o ile wiza nie jest uszkodzona oraz pod warunkiem, że cel podróży jest zgodny z kategorią aktualnej wizy nieimigracyjnej. (Na przykład: wiza turystyczna w przypadku gdy głównym celem podróży jest turystyka). Ponadto imię i nazwisko oraz inne dane osobowe muszą być takie same w obu paszportach (chyba, że nastąpiła zmiana w wyniku zawarcia małżeństwa). Obywatelstwo w nowym paszporcie musi być identyczne jak w paszporcie starym, w którym jest wiza.

Jeśli nastąpiła zmiana nazwiska w wyniku zawarcia związku małżeńskiego, można podróżować do Stanów Zjednoczonych z obydwoma paszportami oraz aktem małżeństwa przetłumaczonym na język angielski przez tłumacza przysięgłego."

Ale chce wiedzieć czy w praktyce ktoś poleciał i nie miał problemow?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 15 Lip 2013 11:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 2172
srebrny
Skoro jest oficjalnie mozliwe to pewnie masa ludzi leciala i nie miala problemow. Odsylam do Google :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 05 Lut 2014 19:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 659
niebieski
W niedzielę rano wylatuję do USA.
Mam ważną wizę ze starym nazwiskiem w nieważnym paszporcie i ważny paszport z nowym nazwiskiem. Zgodnie z wytycznymi ambasady biorę oba oraz akt małżeński potwierdzający zmianę nazwiska. W USC można pobrać wielojęzyczny odpis (po angielsku) naszego aktu za 22 zł. Dostępny od ręki.
Myślę, że to wystarczy i nie będzie najmniejszego problemu. Dam znać czy się udało :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 05 Lut 2014 20:10 

Rejestracja: 23 Paź 2012
Posty: 200
Loty: 83
Kilometry: 153 899
niebieski
travelerka napisał(a):
W niedzielę rano wylatuję do USA.
Mam ważną wizę ze starym nazwiskiem w nieważnym paszporcie i ważny paszport z nowym nazwiskiem. Zgodnie z wytycznymi ambasady biorę oba oraz akt małżeński potwierdzający zmianę nazwiska. W USC można pobrać wielojęzyczny odpis (po angielsku) naszego aktu za 22 zł. Dostępny od ręki.
Myślę, że to wystarczy i nie będzie najmniejszego problemu. Dam znać czy się udało :)

Też wylatuję w niedzielę rano, i też na dwóch paszportach :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 109 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group