Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Cze 2010 19:33 

Rejestracja: 28 Lut 2010
Posty: 423
Loty: 7
Kilometry: 5 251
niebieski
Niestety mialem pewna "interesujaca" sytuacje, kiedy tydzien temu zabieralem swoja mame w pierwsza podniebna podróź. Przy wypelnianu odprawy on-line w wizz air jest koniecznosc wpisania do kiedy dowod osobisty jest wazny. Jest to warunek wypelnienia formularza. Co zrobic kiedy w dowodzie osobistym mojej Mamy w miejscu daty waznosci nie ma daty, a w formularzu musi byc!!!. Wypelnilem stosowne zapytanie do linii Wizzair, ale pewnie na odpowiedz bede musial czekac wiele tygodni, a infolinia nie jest niestety niskobudzetowa, tak jak linie lotnicze ;-) Moze ktos mial kiedys taka sytuacje, a jak nie to przestrzegam innych, gdyby chcieli zabrac w podroz samolotem swoich rodzicow. Mnie na szczescie udalo sie wybrnac z tej sytuacji, poniewaz rok wczesniej zmobilizowalem moja Mame do wyrobienia sobie paszportu, a paszport wydawany jest na czas okreslony i tam data waznosci jest. ufff.... Co by bylo gdyby nie miala paszporu, a do lotu 3dni.....
_________________
Zapraszam na swojego bloga o podróżach i nie tylko...
http://zajebistepodroze.pl


Ostatnio edytowany przez michzak, 11 Wrz 2017 07:40, edytowano w sumie 1 raz
Usunięcie wykrzykników z tytułu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 13 Cze 2010 01:30 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
hmm ma plastikowy dowód? jeśli tak to chyba wszystkie (głowy nie dam sobie obciąć ale paznokcia już tak ;) ) miały/mają ważność 10 lat od daty wydania. Weź do ręki i sprawdź dokładnie może CI umknęło. Pod hologramem na stronie ze zdjęciem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 13 Cze 2010 12:29 

Rejestracja: 28 Lut 2010
Posty: 423
Loty: 7
Kilometry: 5 251
niebieski
No przeciez z oczami mam wszystko git :) W dowodzie mojej Mamy w tym miejscu jest napis (nie oznaczono) czy jakos tak, a takiej opcji w formularzu odprawy online nie ma!!!! Ostrzegam zatem, zanim zabierzesz rodzica w podniebna podroz, to sprawdz mu dowod wczesniej, bo moze byc problem. Jako, ze ja takowy mialem.
_________________
Zapraszam na swojego bloga o podróżach i nie tylko...
http://zajebistepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 13 Cze 2010 13:29 

Witam!
Ja miałam podobny problem, gdy w zeszłym roku w podróż brałam wujka. Lecieliśmy Ryanairem, a gdy odprawiałam go online po prostu musiałam podać "datę powrotu z miejsca destynacji", czyli w zasadzie mogłam podać dowolną datę.
Osoby starsze dowody osobiste mają na czas nieokreślony, co właśnie w takich sytuacjach może przysporzyć pewne problemy.
Góra
 PM off  
      
#5 PostWysłany: 13 Cze 2010 13:59 

Rejestracja: 28 Lut 2010
Posty: 423
Loty: 7
Kilometry: 5 251
niebieski
No wlasnie, co wtedy? Ciekaw jestem co na to Wizz czy Ryanair? Ciekaw jestem ich oficjalnej odpowiedzi, ale chyba nie doczekam sie e-maila zwrotnego....
_________________
Zapraszam na swojego bloga o podróżach i nie tylko...
http://zajebistepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 16 Cze 2010 10:41 

Rejestracja: 06 Lut 2010
Posty: 18
Na boarding pass'ie Ryana w tej chwili nie ma ani numeru dowodu, ani jego daty ważności (przynajmniej w Schengen), więc tutaj wydaje się problem nie istnieje ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 17 Cze 2010 12:28 

Rejestracja: 21 Kwi 2010
Posty: 59
Witam,
miałam taką samą sytuację. Na dowodzie cioci też nie ma daty, tylko "nieoznaczony", jako termin ważności. Wszyscy emeryci tak mają, jeśli wyrabiali dowodu PO przejściu na emeryturę.
Rozwiązanie mi przyniosła sama strona Ryanaira. Podczas odprawy on-line nie wpisałam daty i kliknęłam "odprawa". Wtedy wyskoczyło okienko, żeby uzupełnić datę A JEŚLI JEJ NIE MA, TO NALEŻY WPISAĆ DATĘ WYLOTU.
I tyle!

Pozdrawiam z opalenizną z Kanarów :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 17 Cze 2010 17:16 

Rejestracja: 28 Lut 2010
Posty: 423
Loty: 7
Kilometry: 5 251
niebieski
Witaj,
Bardzo sprytnie... i co nie bylo zadnego problemu? Dzieki, ze napisalas o tym. Ja co prawda mialem ta sytuacje z Wizz-em. Ale to cenna uwaga dla "Ryanflyersów" :) Pozdrawiam z opalenizną z Rimini :) I siwymi wlosami z potwornie szybkiej kolejki ispeed z Mirabilandii :)
_________________
Zapraszam na swojego bloga o podróżach i nie tylko...
http://zajebistepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 18 Cze 2010 00:45 

Rejestracja: 21 Kwi 2010
Posty: 59
Problemu żadnego, bo jak napisałam już w innym temacie Ryany mają nowy wzór biletu i nie ma na nim ani numeru dowodu, ani jego ważności ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 26 Lip 2010 22:16 

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 1
Hej :(
Mam taką samą sytuację z moją Babcią!!! Wraca z UK a aktualnie odprawy są online w wizzair:?Pierwszy raz sie spotkałam z tym cholerstwem...
Babcia też ma na DO termin ważności nieoznaczony.
Proszę pomóżcie co mam zrobić z tą datą???
Rzeczywiście wpisać tylko datę odlotu czy 10 lat tak jak są ważne dowody osobiste w Polsce???
Z góry dzięki za odp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 27 Lip 2010 11:20 

Rejestracja: 28 Lut 2010
Posty: 423
Loty: 7
Kilometry: 5 251
niebieski
Ja wpisalem dane z paszportu a odpowiedzi w tej sprawie z Wizz Air do tej pory nie dostalem. Zlali moje pytanie.
_________________
Zapraszam na swojego bloga o podróżach i nie tylko...
http://zajebistepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 27 Wrz 2012 21:07 

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 143
Witam,
Jesli ktoś mógłby mi podpowiedzieć czy przy odprawie w Wizzairze osoby( po 65 roku zycia) która w dowodzie w polu termin wazności ma wpisane "Nieoznaczony" mam zaznaczyć pole "nie wygasa"?

dziękuję za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 27 Wrz 2012 21:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2011
Posty: 446
niebieski
Uwaga, sprytna podpowiedź: TAK... :roll:
_________________
odi profanum vulgus et arceo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 27 Wrz 2012 21:20 

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 143
dlaczego sprytna?. POprostu jedne z pasażerów ma taki wpisa w dowodzie a wizzair nie ma swojej stronei wyjaśnienia jak w takiej sytuacji postepować:(

dzieki za wyjasnienie,.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 27 Wrz 2012 21:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
dzwonilem w sprawie zmiany lotow i przy okazji kiedys zapytalem o dowod osobisty mojego taty jak go mam wprowadzic skoro nei ma daty waznosci. Odpowiedz zarowno w wizz jak i ryan:
wprowadzic dowolna date byleby dalsza od daty samego lotu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 09 Gru 2013 00:53 

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 2
Witam, właśnie próbuję odprawić moją mamę na lot z Ryanair do Londynu i w rubryce termin ważności dokumentu brak terminu: NIEOZNACZONY ...i co teraz? Mama ma nowiuteńki dowodzik, a że jest troszkę po 70-tce otrzymała dowód osobisty z NIEOZNACZONYM terminem ważności. Co powinnam wpisać? Zer - nie ma, wydziewiątkować też się nie da, a pustego też nie można zostawić, bo system nie dokonuje odprawy. Pomocyyyyyy!!!!!!!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 09 Gru 2013 00:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Zdaje się, że w takiej sytuacji wpisuje się datę lotu. Jest to gdzieś na stronie Ryanair. Na forum już też kilkakrotnie ta sprawa była poruszana. Użyj opcji szukaj.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 09 Gru 2013 01:00 

"Witam,
miałam taką samą sytuację. Na dowodzie cioci też nie ma daty, tylko "nieoznaczony", jako termin ważności. Wszyscy emeryci tak mają, jeśli wyrabiali dowodu PO przejściu na emeryturę.
Rozwiązanie mi przyniosła sama strona Ryanaira. Podczas odprawy on-line nie wpisałam daty i kliknęłam "odprawa". Wtedy wyskoczyło okienko, żeby uzupełnić datę A JEŚLI JEJ NIE MA, TO NALEŻY WPISAĆ DATĘ WYLOTU.
I tyle!"

"dzwonilem w sprawie zmiany lotow i przy okazji kiedys zapytalem o dowod osobisty mojego taty jak go mam wprowadzic skoro nei ma daty waznosci. Odpowiedz zarowno w wizz jak i ryan:
wprowadzic dowolna date byleby dalsza od daty samego lotu"

viewtopic.php?f=15&t=810


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 09 Gru 2013 01:02, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off  
      
#19 PostWysłany: 09 Gru 2013 01:00 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Jakąkolwiek datę późniejszą, niż lot. Sprawa była już wielokrotnie poruszana na forum.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 09 Gru 2013 01:27 

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 2
Ja już rezerwowałam bilety mojej mamie, tylko że w poprzednim dowodzie miała datę upływu ważności. a teraz zdziwiłam się przy odprawie z nowym dowodem w ręku....
Dzięki wszystkim za odpowiedzi i pozdrawiam :)))))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group