Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Polecane/nie polecone restauracje

Makos Guba

[+] Pokaż
->Makos Guba - pozytywne opinie dotyczące zupy gulaszowej nie były chybione. Za 890 HUF zjedliśmy naprawdę pyszną zupę. Była gęsta i miała w sobie dobre, świeże składniki. Zdecydowanie warto, tym bardziej, że dużą porcję idzie się najeść.

-> Polecana na forum knajpa Makos Guba robi całkiem pozytywne wrażenie wyglądem oraz cenami - nie są wygórowane jak na budapesztańskie standardy.
Zupa gulaszowa kosztuje 890 forintów, jest podana dokładnie tak, jak na poprzednich zdjęciach z tematu. Smak bardzo dobry, do tego podana porcja chleba oraz ostra papryka. Polecić mogę również małe porcje słodkich naleśników.
-> Zupa gulaszowa w Mákos Guba
Zupa była po prostu przepyszna! Dodatki na początku także (pasta paprykowa z chlebem). Do tego kielich lokalnego Blauer Portugieser. Zupa 890 HUF, wino 290 HUF, serwis 116 HUF
-> Makos Guba - fajny klimat tej restauracji, obsługa bardzo miła, możliwość płatności kartą, zupa gulaszowa tam to mistrzostwo świata! Pokaźna porcja chleba do zupy jest gratis. Cena: 890 HUF za dużą, jest i mniejsza porcja ale zamówcie dużą i nie pożałujecie


Oktogon Bisztró

[+] Pokaż
od 8:00 do 10:00 menu śniadaniowe w tej samej formule all-you-can-eat. Co do jakości: skojarzenie z ukraińską Puzatą Chatą, na korzyść Puzatej, niestety (oprócz mięsa pieczonego na żądanie i słodkości). All you can eat 20zł wstęp.
-> Doskonałe mięsa z grilla i dużo Cena 1390 HUF
Godziny sobota i niedziela 8:00-0:00. Śniadania do 10


Retro Langos bufe

[+] Pokaż
-> smaczne langosze w dobrej cenie. Postawiliśmy na klasyk - ser i śmietana. Nie zawiedliśmy się. Cena - 580 HUF.
-> Co do Langosa, polecam Retro Büfé- lángos, dosłownie 15 metrów od wyjścia z stacji metra Arany János (niebieska linia) https://www.facebook.com/retrolangos/


Gelarto Rosa

[+] Pokaż
zent István tér 3 - lodziarnia koło bazyliki św. Stefana. Bardzo dobre lody w oryginalnych smakach, układane w rożku w kształt kwiatów. 800 HUF za duże (4 smaki). Zdecydowanie polecam.


Két Szerecsen

[+] Pokaż
-> przyjemnie miejsce na śniadanie, słonko wlewa się do środka przez duże szyby, dobre rozpoczęcie dnia. Mają wyśmienite, odpowiednio puszyste omlety i świeżutki sok pomarańczowy. Uwaga, napiwek jest doliczany automatycznie.


TiK-TaK Hummus Bár

[+] Pokaż
-> bardzo autentyczne miejsce. Właściciel robi wszystko samodzielnie, więc trochę to trwa, ale hummus pierwsza klasa.


Drum Cafe

[+] Pokaż
–> raczej na forum odradzają już, ze się zepsuło, kiedyś było lepiej. bardzo smaczne dania i całkiem miła obsługa. Właściwie nie miałbym się do czego przyczepić, gdyby nie fakt że do rachunku "z automatu" został doliczony napiwek 10%. Nie zrozumcie mnie źle. Sam zawsze staram się dać min. 10% napiwku (jeśli obyło się bez jakiś zgrzytów ze strony obsługi). Tym razem też wyliczyłem już dodatkową kwotę od tego co było na rachunku, po czym zauważyłem że obsługa mnie uprzedziła. Nie lubię sytuacji w której coś się na mnie wymusza, więc trochę popsuło to moją opinię o tym miejscu.
-> Drum Cafe - wielkie TAK. Dwa bardzo dobre desery, kawa, herbata i jedno piwo z bzu to 30 złotych. Smacznie i tanio
-> Drum cafe, smaki nie powalają, zupa gulaszowa, gulasz, langosz z serem, dwa piwa bzowe to 3500 forintow, obsługa średnia i raczej powolna. W Otogon bistro zdecydowanie lepiej i taniej.
->Bywam w Drum Cafe dość często i w ciągu ostatniego 1.5 roku dało się zauważyć spadek jakości potraw. Do tego automatycznie doliczaja 10% napiwku, komu to może przeszkadzać (ale chyba w karcie jest o tym mowa)
-> dzisiaj wróciłem z budapesztu i szczerze polecam Drum Cafe koło synagogi, bardzo dobre typowo węgierskie jedzenie
piwo 390 HUF za 0.5 l 6,5% langosze od 690 a gulasz chyba za 590
-> Update napiwku: doliczają już 12%


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 295 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: WĘGRY - Budapeszt
#1 PostWysłany: 22 Maj 2011 07:55 

Rejestracja: 22 Maj 2011
Posty: 75
Jeśli chcecie zjeść tanio, polecam Kek Rozsa Etterem - Blue Rose Restaurant, 1077 Budapest, Wesselenyi utca 9, jest położona niedaleko Synagogi.

http://www.kekrozsaetterem.hu/en/index.htm

:D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#2 PostWysłany: 27 Sie 2011 18:12 

Rejestracja: 08 Sie 2011
Posty: 1251
niebieski
A ja zdecydowanie nie polecam !!!

Wcale nie jest tam tak tanio (zapłaciliśmy ok. 45 zł/osobę ) ani smacznie. Mięso było stare i żylaste. A toaleta woła o pomstę do nieba :x
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#3 PostWysłany: 30 Sie 2011 13:13 

Rejestracja: 22 Maj 2011
Posty: 75
Cóż to zawsze kwestia gustu, ale w tej knajpce jadły 2 grupy moich znajomych oraz mój brat z rodziną zarówno w tym jak i w zeszłym roku i nie słyszałam skarg na kuchnię raczej na kelnerów, ponadto mają niezłe opinie:

http://www.virtualtourist.com/travel/Eu ... -BR-1.html

Jadają tam często także Węgrzy, a mnie tą knajpkę właśnie polecili moi węgierscy znajomi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#4 PostWysłany: 25 Paź 2011 17:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2011
Posty: 24
Odświeżę. Bo świetnego i niedrogiego jedzenia jest w Budapeszcie pod dostatkiem, no tylko trzeba wiedzieć, gdzie szukać. Polecam:

1. Rynki/hale targowe. Nie tylko tą główną na Vamhaz. Inne są tańsze i mają nie mniejszy wybór. Np. Lehel ter, albo Hold utca (tu koniecznie trzeba zajrzec, to blisko Parlamentu).
2. Sklepy rzeźnickie, w których można zjeść coś na ciepło. W popularnych punktach jest ich sporo, np. prawie na przeciw dworca Nyugati, albo w Budzie, za mostem Małgorzaty po lewej stronie.
3. Na Kiraly utca 55 jest Frici Papa, tu zawsze jest smacznie i na prawdę tanio, niedaleko, na Kertesz utca jest ciut drozej ale wysmienicie w Gyuri bacsi.
4. W drozszych restauracjach mozna dostać w godzinach lunchowych (czasem i do 16) zestawy w całkiem rozsądnych cenach. W ten sposób można się załapać na obiad w bardzo dobrej knajpie nawet za 1000 forintów.

O różnych innych atrakcjach jedzeniowo-winnych u bratanków można znaleźć wskazówki na tej stronie: http://wbudapeszcie.pl
_________________
Wszystkie rozumy już dawno pozjadane
Inny przewodnik po Budapeszcie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#5 PostWysłany: 12 Lut 2012 21:34 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Cze 2011
Posty: 2560
Loty: 1
Kilometry: 539
Post od m4g1k:

http://maps.google.hu/maps?saddr=Kossut ... 8&t=m&z=18


Polecam stołówkę uniwersytecką , pokazaną przez kolege Węgra. Bardzo tanio , jedzą tam nie tylko studenci a również ludzie z okolicznych firm. Smacznie, tanio i bogate menu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#6 PostWysłany: 12 Lut 2012 21:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2012
Posty: 106
przy łaźni termalnej są świetne langosze, mniam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#7 PostWysłany: 12 Lut 2012 21:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Błądzącym w okolicach Parlamentu/Placu Wolności polecam Tüköry Étterem. W środku lokalsi, ale bez problemów można porozumieć sie po niemiecku/angielsku. Genialna węgierska kuchnia z elementami kuchni cygańskiej i wołoskiej (nie mylić z włoską ;) - może nie jest najtaniej - dwudaniowy obiad z piwem to około 2500 HUF, ale jak na lokalizację uważam, że nie jest najgorzej, biorąc pod uwagę wielkość porcji.
http://mapy.google.pl/maps/place?q=T%C3 ... 7196037066
http://www.facebook.com/tukoryetterem?sk=info
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#8 PostWysłany: 13 Lut 2012 10:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2011
Posty: 24
Ja raczej polecam knajpkę tuż obok, troszkę w prawo, na rogu Hold utca i Nagysandor Jozsef, ceny takie same, a jedzenie (IMHO i nie tylko;) ) dużo świeższe i smaczniejsze.
A w tygodniu to polecam stołowanie się na hali targowej dokładnie pomiędzy tymi dwiema restauracjami. Jest bardzo dobry langosz, duży wybór węgierskiej (smażone kiełbasy, mięsa, kiszonki) i nie węgierskiej (świetna tajska przy wejściu i chińska pośrodku) kuchni.
_________________
Wszystkie rozumy już dawno pozjadane
Inny przewodnik po Budapeszcie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#9 PostWysłany: 27 Lut 2012 19:13 

Rejestracja: 30 Sty 2012
Posty: 62
Loty: 49
Kilometry: 84 728
Hubert napisał(a):
Post od m4g1k:

http://maps.google.hu/maps?saddr=Kossut ... 8&t=m&z=18


Polecam stołówkę uniwersytecką , pokazaną przez kolege Węgra. Bardzo tanio , jedzą tam nie tylko studenci a również ludzie z okolicznych firm. Smacznie, tanio i bogate menu.



mozesz podac dokladna nazwe tej stolowki ?

bo wg mapy to jest XO BISTRO. ja do tego bistro wszedlem i wyszedlem. oferta pelnego obiadu za 28 euro i inne ceny byly zwyczajnie drogie.



Ja natomiast jadlem wracając z baszty rybackiej w restauracji na ulicy batthyany przy skrzyzowaniu z Fazekas
http://maps.google.pl/maps?saddr=Batthy ... 9&t=h&z=19 Knajpka po schodkach w dol , mala flaga polska w oknie. Bardzo mila obsluga, i smaczne jedzenie. promocja dnia bylo spaghetti carbonara za 790huf. ja jednak jadlem z normalnego menu gdize wiekszosc pozycji byla za 1390huf. moze nie jest to mega tanio ale moj schabowy byl bardzo smaczny, byly 2 duze kotlety i cale menu jest dostepne po polsku :)

Jesli chodzi o piwko to z moich obserwacji albo placisz 450-500huf za ladny wystroj knajpki, albo odchodzisz od glownej ulicy i placisz 270-290huf ale godzisz sie na picie w spelunce takiej jak to kiedys u nas byly :). co kto lubi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#10 PostWysłany: 01 Mar 2012 19:08 

Rejestracja: 22 Maj 2011
Posty: 75
Któej łaźni?

adwak napisał(a):
przy łaźni termalnej są świetne langosze, mniam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#11 PostWysłany: 01 Mar 2012 20:43 

Rejestracja: 30 Sty 2012
Posty: 62
Loty: 49
Kilometry: 84 728
dobrego langosa robionego na swiezo od razu zjadlem obok metra BLAHA LUJZA TER za galeria handlowa na ulicy somogyi bela utca. maly lokal bez miejsc siedzacyc po prawej idac od galerii. jadlem milanoi z sosem bolonskim. myslalem ze sam keczup to jest po obrazku i sie zdziwilem :)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez lahcimmm2, 23 Paź 2016 23:52, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#12 PostWysłany: 11 Mar 2012 02:50 

Rejestracja: 17 Lut 2012
Posty: 181
Loty: 1
Kilometry: 1 599
niebieski
Polecam knajpkę: http://regale-etterem.hu/index.php?oldal=etlap; w stylu warszawskiego Lotosu :)
Kilka stacji metra metra od centrum (niebieska linia), zaletą jest 50% zniżki na wszystkie potrawy w weekend. Byliśmy tam w kilka osób w październiku 2011 ale widzę, że oferta cały czas aktualna..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#13 PostWysłany: 12 Mar 2012 14:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2010
Posty: 136
frantic napisał(a):
Hubert napisał(a):
Post od m4g1k:

http://maps.google.hu/maps?saddr=Kossut ... 8&t=m&z=18


Polecam stołówkę uniwersytecką , pokazaną przez kolege Węgra. Bardzo tanio , jedzą tam nie tylko studenci a również ludzie z okolicznych firm. Smacznie, tanio i bogate menu.



mozesz podac dokladna nazwe tej stolowki ?

bo wg mapy to jest XO BISTRO. ja do tego bistro wszedlem i wyszedlem. oferta pelnego obiadu za 28 euro i inne ceny byly zwyczajnie drogie.





nazwy nie pamietam , w ogole to nie wiem czy jakas nazwa tam byla, wchodzi się normalnie jak na uniwerystet, za 28 euro to tam je min. 5 osób, ja za mega porządny obiad zapłaciłem coś ok 5 euro
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#14 PostWysłany: 15 Mar 2012 00:20 

Rejestracja: 20 Gru 2010
Posty: 395
Loty: 178
Kilometry: 400 854
niebieski
Nie wiem czy to najlepsze miejsce, ale mam takie pytanie. Jakie tanie sklepy mozna znalezc w centrum miasta? Jakies dyskonty? Moze ktos poleci dobre wino i jakies lokalne smakolyki.
_________________
Image
http://mrowisko.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#15 PostWysłany: 18 Mar 2012 20:21 

Rejestracja: 27 Lut 2012
Posty: 43
tak jest sporo marketów w okolicach centrum

Koniecznie spróbuj langosza - tylko nie jedz wcześniej większego posiłku ; p
Leco - w dość odmiennej formie niż ta jaka jest najcześciej spotykana w polsce

Koniecznie spróbuj również zupy gulaszowej!

Ja natknąłem się na świetną knajpkę między Wyspą Małgorzaty, a dworcem wschodnim Nyugati
knajpa nazywa się Leco jest to ulica Szent István körút ( przy przystanku autobusowym Jászai Mari tér‎)
Do popołudnia jest tu stołówka, pod wieczór zmiana wystroju i menu na kartę.
Za zupę gulaszową zapłaciłem 690 ft - porcja dość duża, zupa na prawdę godna spróbowania
Palinka - 350 ft za 40ml
Leco - 1350 ft

Polecam również naleśniki bądź ciasto na deser ; )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#16 PostWysłany: 19 Mar 2012 13:38 

Rejestracja: 15 Mar 2012
Posty: 1
mrowka napisał(a):
Nie wiem czy to najlepsze miejsce, ale mam takie pytanie. Jakie tanie sklepy mozna znalezc w centrum miasta? Jakies dyskonty? Moze ktos poleci dobre wino i jakies lokalne smakolyki.


Jeżeli chodzi o dyskonty to polecam CBA, zdarzają im się niezłe promocje. Nie wiem jaką kategorię cenową win masz na myśli, ale bardzo dobre według mnie i przy tym śmiesznie tanie jest Balaton Szürkebarát, pinot gris z mnichem na szarej etykiecie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#17 PostWysłany: 05 Maj 2012 12:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
Również polecam Frici Papa na ulicy Kiralyi - bardzo dobre ceny (gulasz 720 HUF, jakieś piersi z kurczaka podobnie) a niektóre wręcz rewelacyjne:
kieliszek wina 120 HUF, w takiej samej cenie np. naleśniki na deser.
Langosze w wielu miejscach, w cenie ok 400-600 huf - porcje często są ogromne, można sie na cały dzień najeść :) Do tego dużo punktów z pizzą 200 HUF za kawałek - wielu Węgrów z tego korzysta, a najlepszy (najbardziej popularny wśród Węgrów) jest chyba punkt z pizzą na Kiralyi Utca
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#18 PostWysłany: 05 Maj 2012 19:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 294
niebieski
To ja z kolei odwrotnie: z całego serca odradzam knajpę Tokaj na końcu Raday utca (lub początku), przy samym Kalvin Ter.
Okropne żarcie i wcale nie atrakcyjne ceny, poza tym jeśli już ktoś potrafi na prawdę dobrze spieprzyć pizze to nie ma co liczyć że coś poważniejszego mu się uda. Dno i wodorosty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#19 PostWysłany: 19 Maj 2012 09:29 

Rejestracja: 19 Lut 2011
Posty: 210
niebieski
mrowka napisał(a):
Nie wiem czy to najlepsze miejsce, ale mam takie pytanie. Jakie tanie sklepy mozna znalezc w centrum miasta? Jakies dyskonty? Moze ktos poleci dobre wino i jakies lokalne smakolyki.


Marketów sporo, m.in. wspomniane już CBA, Match, byliśmy też w Sparze ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#20 PostWysłany: 19 Maj 2012 09:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6419
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Jest też Tesco EXSZPRES
PS. dziwne, że Tesco a nie TeSZczo
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez lahcimmm2, 23 Paź 2016 23:53, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 295 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group