Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Stambuł
#1 PostWysłany: 13 Sie 2014 14:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2012
Posty: 771
Loty: 79
Kilometry: 82 424
niebieski
Witam
nie wierzę, że nikt nie jadł czegoś ciekawego i na naszą kieszeń w Stambule, dlatego proszę o opinie. Szczególnie interesują mnie rejony Ayasofya, Kadikoy etc. Z góry dzięki za podpowiedzi
_________________
You will never walk alone :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Stambułu: 5 dni w hotelu ze śniadaniami od 1550 PLN. Wyloty z 6 miast Wycieczka do Stambułu: 5 dni w hotelu ze śniadaniami od 1550 PLN. Wyloty z 6 miast
Zobacz fiordy latem! Zbiór lotów do Norwegii z polskich miast od 129 PLN Zobacz fiordy latem! Zbiór lotów do Norwegii z polskich miast od 129 PLN
 Temat postu: Re: Stambuł
#2 PostWysłany: 13 Sie 2014 18:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 788
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
Co to znaczy "na naszą kieszeń"? Spróbuj kanapki z rybą w okolicach mostu Galata; pieczonych kasztanów i kukurydzy na ulicy przy Sirkeci Vapur Iskelesi; durum w małej jadłodajni, gdzie jest sporo tubylców, itp.
Góra
 Profil Relacje PM off
szczota1992 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Stambuł
#3 PostWysłany: 13 Sie 2014 20:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2012
Posty: 771
Loty: 79
Kilometry: 82 424
niebieski
Tzn zjeść lokalne potrawy, ale bez płacenia 100zł albo i więcej. Chodziło mi o zdrową polską kieszeń ;) dzięki za odpowiedź, czekamy na więcej
_________________
You will never walk alone :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stambuł
#4 PostWysłany: 13 Sie 2014 23:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 639
Loty: 143
Kilometry: 213 795
srebrny
Trzeba trochę poszukać, i na pewno coś ciekawego znajdziesz do jedzenia. Zasada taka jak wszedzie - jak najdalej od turystycznych zbiegowisk, i tam gdzie siedzą tubylcy. My jedliśmy parę razy w knajpkach oddalonych max 5 minut w bok od Istiklal Caddesi, cenowo max 10 TL za posiłek (kebab lub inne mięso, sałatka, ayran).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stambuł
#5 PostWysłany: 13 Sie 2014 23:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 788
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
W Sultanahmet i na Istiklal (Taksim) większość (99%) restauracji nastawionych jest na turystów = zapłacisz dużo. W Kadikoy polecam idąc od przystani promów w stronę przystanku autobusowego (w stronę byka) po prawej stronie przy przystanku w restauracji w której można usiąść na piętrze. Nie pamiętam nazwy, ale jadłem tam ze znajomymi kilka razy. Dobrze i niedrogo. Niesamowity iskender podają idąc na bazarek w Kadikoy w prawo w stronę Migrosa na skrzyżowaniu dróg, na rogu po lewej (coś lekko ponad 10TRY). Gdybyś się wybierał do Besiktas, można tam znaleźć knajpki z falafelem - to taka pasta z ciecierzycy (irańska potrawa ale Turcy ją uwielbiają). I koniecznie posmakuj çok köfte - tuż obok Kadikoy Sahne (klub) za meczetem u takiego łysawego pana. To takie cieńsze durum na zimno z sałatą i cytryną ale z surowego mięsa mielonego (wołowina oczywiście) z pomidorami, paprykami, itp. - bardzo ostre ale przepyszne! Nie spotkałem tego w Polsce. Aha, i płyńcie koniecznie do tego Besiktas na kumpir - sałatka z wyboru składników podawana w wielkim ziemniaku. Też za grosze.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Stambuł
#6 PostWysłany: 13 Sie 2014 23:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2014
Posty: 598
Loty: 184
Kilometry: 238 682
srebrny
KyokoMai napisał(a):
Spróbuj kanapki z rybą w okolicach mostu Galata

Polecam .... cena 5 lub 6 TL, rybki świeżo złowione.
Oczywiście nie może się też obejść bez herbatki w tureckiej herbaciarni za 1 TL oraz racuchów najlepszych na wyspach książęcych
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stambuł
#7 PostWysłany: 06 Paź 2014 16:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2012
Posty: 771
Loty: 79
Kilometry: 82 424
niebieski
Muszę przyznać, że udało mi się znaleźć parę ciekawych miejsc w samym centrum. Wystarczy wpisać w google Gedik Paşa Caddesi (ta sama ulica, na której jest Burger King, niestety Street View brak ze względu na tylko i wyłącznie ruch pieszy). Byłem tam na bardzo dobrym kebabie za jakieś 11 zł, składał się z 2 części żeby łatwiej było go zjeść i nie miał żadnych sosów, tylko i wyłącznie warzywa, co było bardzo dziwne ale również bardzo smaczne! Na tej samej ulicy znaleźliśmy lokal, w których siedzieli sami lokalsi, był on po prawej stronie jakieś 100 m za Burger Kingiem idąc w dół ulicy, była to smażalnia i potrawy były robione na Twoich oczach. Jedliśmy tam coś w rodzaju kebaba tzn bułka ala hot dog, ale sporo sporo większa a w środku kurczak z przyprawami, papryczkami etc po prostu świetne, ale trochę ostre ;) cena około 9-10 złotych także polecam.
_________________
You will never walk alone :)
Góra
 Profil Relacje PM off
karneja uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Stambuł
#8 PostWysłany: 06 Paź 2014 16:22 

Znalazłem taki lokal, że jak płaciłem 8-10 lir to wychodziłem tak napchany, że myślałem że puszcze pawia z przejedzenia. Jedzenie pierwsza klasa, nie jakiś fast food dla turystów tylko prawdziwe tureckie rarytasy na turecką kieszeń. Od Eminonu od razu odbijasz w prawo (stojąc tyłem do Złotego Rogu), potem idziesz i idziesz, musisz minąć kolejny most. Miejscówka jest za mostem, na przeciwko fryzjera i golibrody. Przy obejściu często pasie się koza, która kolejnego dnia przepoczwarza się w kebab :)

Załączniki:
food3.JPG
food3.JPG [ 80.52 KiB | Obejrzany 6737 razy ]
food2.JPG
food2.JPG [ 53.26 KiB | Obejrzany 6737 razy ]
food1.JPG
food1.JPG [ 61.38 KiB | Obejrzany 6737 razy ]
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Stambuł
#9 PostWysłany: 06 Paź 2014 16:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 788
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
Don_Bartoss, a może mógłbyś np. wrzucić jakiegoś screenshota z mapką? Chętnie odwiedzę to miejsce, tylko trudno mi sobie wyobrazić w przestrzeni jak tam dojść, według Twojego opisu. Przechodzę przez Most Galata czy w dalszym ciągu jestem w części Golden Horn? I co to znaczy w prawo stojąc tyłem do Golden Horn (czyli przodem do Galata Bridge czy przodem do... tak jakby patrząc Bogazici Koprosu?)... będziemy Ci tu wdzięczni :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stambuł
#10 PostWysłany: 06 Paź 2014 18:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 832
Loty: 63
Kilometry: 100 505
niebieski
KyokoMai napisał(a):
......................... Spróbuj kanapki z rybą w okolicach mostu Galata; ......................



A wygląda to tak - 5 lir jak dobrze pamiętam

Załączniki:
_DSC2415.jpg
_DSC2415.jpg [ 224.69 KiB | Obejrzany 6695 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stambuł
#11 PostWysłany: 06 Paź 2014 20:11 

Na obrazku widzicie dwie czerwone kropki.
Pierwszą od prawej mam zanotowaną jako KNAJPY
Drugą natomiast jako ŻARCIE - i to jest ten punkt, o którym pisałem. Warto natomiast pokręcić się po okolicy, możecie znaleźć coś innego :)

Załączniki:
image1.jpg
image1.jpg [ 187.47 KiB | Obejrzany 6660 razy ]
Góra
 PM off
KyokoMai lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Stambuł
#12 PostWysłany: 17 Mar 2015 12:55 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6180
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Witam, właśnie wróciłem z weekendowego wypadu do Stambułu. Z ręką na sercu mogę polecić restaurację zlokalizowaną pomiędzy Sultanahmet, a Krytym Bazarem.
Cafe Eyfel (brak opłat za obsługę itp.)<< google lokalizajca >>. Jadłem tam 2 razy, za posiłki dla 2 osób + napoje (cola w puszce 2.5 TYR/puszka) zapłaciłem odpowiednio 31 TRY oraz 35 TRY.

Restauracja

Załącznik:
restauracja.jpg
restauracja.jpg [ 138.7 KiB | Obejrzany 6368 razy ]


Do każdego zamówienia dostajemy za darmo chleb (świeżo wypiekany na miejscu) oraz zmiksowane warzywa.

Załącznik:
przystawka.jpg
przystawka.jpg [ 127.09 KiB | Obejrzany 6368 razy ]


Turkish kebab mix. 14 TRY

Załącznik:
mix.jpg
mix.jpg [ 123.65 KiB | Obejrzany 6368 razy ]


Mix kebaba w picie 12 TYR

Załącznik:
20150313_221913.jpg
20150313_221913.jpg [ 114.98 KiB | Obejrzany 6368 razy ]


Turkish kebab mix dla 2 os. 30 TRY. Mięsko z kurczaka, 3 skrzydełka, 2 kebaby w picie, warzywa, ryż, jogurt, baranina z grilla

Załącznik:
mix2.png
mix2.png [ 441.23 KiB | Obejrzany 6368 razy ]


Na sam koniec za darmo zostajemy poczęstowani turecką herbatą

Załącznik:
herbata.jpg
herbata.jpg [ 129.9 KiB | Obejrzany 6368 razy ]


Kolejnym miejscem, które mogę polecić to kebab koło niedaleko przystanku Eminönü << chyba tutaj. google mapa >>. Doner z kurczaka w bułce z warzywami + Ayran za 2.5 TRY. Budka znajduje się po lewej stronie tak jakbyśmy szli od przystanku Eminönü w stronę stacji metra Halic (równoległy most do mostu Galaty)

Załącznik:
kebab.jpg
kebab.jpg [ 125.5 KiB | Obejrzany 6368 razy ]


Piwo Efes w butelce (bąbel) do kupienia za 6 TRY w niektórych sklepach w okolicy Sultanahmet

Załącznik:
piwo.jpg
piwo.jpg [ 117.44 KiB | Obejrzany 6368 razy ]


Na sam koniec polecam oczywiście rybę w bułce do kupienia z łódki (6 TRY) w okolicy mostu Galata i przystanku Eminönü. Cola za 3 TRY
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Stambuł
#13 PostWysłany: 08 Cze 2015 12:01 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 42
Loty: 112
Kilometry: 198 895
Mała korekta do Cafe Eyfel: być może wynika to z tego, że zbliżył się sezon, ale ceny są nieco wyższe niż te podawane w poście powyżej. I SĄ ukryte opłaty za obsługę - nam doliczyli 3 TL do rachunku na 38 TL, łącznie wyszło 41 za obiad dla dwóch osób - niezły, ale nie trzeba gnać specjalnie tam, jeżeli ktoś ma nie po drodze - w Sultanahmet można znaleźć knajpy, gdzie zjemy w podobnych cenach, a na Azjatyckim brzegu można to zrobić taniej. I jeszcze jedna uwaga, dotycząca generalnie całego "turystycznego" Stambułu: jeżeli w karcie są np dwa rodzaje soku pomarańczowego, to przy zamówieniu trzeba koniecznie wskazywać, o który rodzaj soku nam chodzi - w przeciwnym razie na pewno dostaniemy ten, który jest droższy :D generalnie warto liczyć się ze specyficznymi zachowaniami Turków w turystycznych okolicach i SPRAWDZAĆ rachunki oraz dopytywać się o cenę dosłownie wszystkiego, nawet jeżeli teoretycznie jest podana. Przykład: kupno świeżo wyciskanego soku na bazarze - cena na tablicy 1,5TL za kubek. Cena żądana przez sprzedawcę: 3 TL. Że niby te 1,5 TL dotyczy innego kubeczka, o który trzeba specjalnie poprosić, w przeciwnym razie dostaniemy inny... Nie zapłaciliśmy żądanej kwoty.
Ktoś może uznać, że to urok miejsca, targowania się, kultura inna od europejskiej itd - ja ze względu na oszczędność w słowach nazywam to po prostu oszustwem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stambuł
#14 PostWysłany: 18 Lis 2015 20:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3120
Loty: 334
Kilometry: 525 609
platynowy
Czy ktoś jeszcze, może coś dorzucić z regularnych knajp ?
Nastawiam się oczywiście na tzw. jedzenie uliczne, ale jakaś regularna kolacja na mieście też mogłaby wpaść ;)
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stambuł
#15 PostWysłany: 26 Lis 2015 16:31 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22964
To ja dodam trochę knajpek ;)

Większość ich lokalizowana jest w Taksim, przy ul. Istikal

Hala Mantι
Cukurlu Cesme Sokak No. 26

Najlepsze Mantι w całym Stambule!
Ceny też mają dobre

Menu:
Image

Sütiş Kebap Dünyası
Evliya Çelebi, 34433
www.sutiskebap.com.tr

Dobry Kebab, kofte i yaortglou

I ostatnia obok Eminönü
Saray Muhallebicisi
Hobyar, 34112

www.saraymuhallebicisi.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Gaszpar uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Stambuł
#16 PostWysłany: 26 Lis 2015 17:04 

Rejestracja: 25 Lis 2013
Posty: 1595
Loty: 386
Kilometry: 569 051
niebieski
Najlepszą rybę w bułce jadłem w Kabataş (ostatni przystanek T1)
Po wyjściu z tramwaju idąc w prawo w stronę deptaka mijamy pierwsze stanowisko z rybkami (po 6 lira) i bliżej wody będzie to właściwe (8 lira).
Jadłem polecane tutaj ryby w okolicach mostu Galata, jednak moim zdaniem te w Kabataş są zdecydowanie lepsze.

Polecam tez czaj na promie, koszt 1,25
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Stambuł
#17 PostWysłany: 26 Lis 2015 18:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
To i ja dorzucę ze swoich doświadczeń. Za pierwszym strzałem dobrze trafiliśmy od razu, szukaliśmy czegoś blisko hotelu i znaleźliśmy Ziya Baba Slow Food. Duże porcje, wszystko świeże, wszystko smaczne, 5 minut na nogach od błękitnego meczetu, łatwo znaleźć. Ceny? Ja jadłem zupę z soczewicy na ostro, kebab zawijany i popijałem ayranem i taka porcja kosztowała ok. 15 TRY, czyli 20 zł czyli moim zdaniem naprawdę bardzo rozsądnie! Tutaj macie recenzje i lokalizację z TripAdvisora. Zresztą na TP można go znaleźć jako ZiyaBaba i Ziya Baba Slow Food, to jest to samo miejsce, mimo że mają na TP minimalnie inną lokalizację zaznaczoną. Ja zawsze zaczynam czytanie recenzji od tych najgorszych i tutaj najgorsze są głownie za to, że obsługa nie dała talerza do zawijanego kebaba, a za przyniesienie chciała 2TRY i tym podobne rzeczy albo że nie chciała do jednej butelki wody dać dwóch kubków... W każdym razie jednego złego słowa o jedzenie nie znalazłem i chyba sobie poradzili z problemem, bo nam dali dwa tekturowe kubeczki do butelki wody ;)

Jeżeli chodzi o rybę w bułce to jedliśmy dwa razy w tym samym miejscu, na moście(pod mostem?) Galata, pierwszy lokal po prawej stronie jak idziemy od strony Eminönü. 8TRY za pakiecik bułka, cebula, sałata, ryba. Porcja taka, że się najadłem. Plus jest taki, że w tej samej cenie można wziąć na wynos, ale też zjeść na miejscu (na pewno najtańsza opcja jak ktoś chce sobie przysiąść w tym pasażu pod mostem). Rady? Na stołach stoją pojemniki z takim kwaśnym sosem, cytrynowym tudzież cytrynopodobnym, nie wiem jak to się po polsku nazywa (jeśli się nazywa) i wszyscy lokalsi obficie tego leją do środka i faktycznie z tym i solą smakują to jeszcze lepiej ;)

Last, but not least, crème de la crème... Midye dolma! Czyli małże nadziewane dodatkowo ryżem (pikantny, jakby robiony w sosie pomidorowym z chilli), orzeszkami, na koniec wyciskają Ci cytrynę do muszli. Dla mnie to było cudo i objawienie, zjadłem takich chyba z 20 podczas pobytu ;) Oczywiście ceny wahają się bardzo mocno. Najtańsze, najlepsze i największe jedliśmy gdzieś w bocznych uliczkach w połowie drogi między Taksim, a mostem Galata. Niestety nie wskażę gdzie dokładnie, bo dużo się tam włóczyliśmy bocznymi uliczkami, chodząc w poszukiwaniu fajnych graffiti po tym jak trafiliśmy przypadkowo na jedne bardzo fajne. Za dużego małża tam płaciliśmy 1TRY i był na tyle duży i naładowany, że na raz się go nie dało zjeść. Z drugiej strony za trochę mniejszego na Eminönü potrafili krzyknąć 2,5TRY! A no i nigdy ich nie widziałem rano, dopiero popołudniu się pojawiali, nie wiem dlaczego tak, ale taką zależność zauważyliśmy (może ktoś wie czemu?).
Image

Ogólne wnioski? W Stambule można zjeść smacznie, tanio i w sposób urozmaicony nie wchodząc do żadnej knajpy. Street food nas absolutnie urzekł. Pieczone kasztany, grillowana kukurydza, gotowana kukurydza (za 1,5TRY), małże, ryba w bułce, te ich obwarzanki z prażonym sezamem (moim zdaniem dużo lepsze niż krakowskie), bajgle, pizzopodobne placki, tani wyciskany sok z granatu(!!!), grejpfruta, pomarańczy... Takie bogactwo, a jeszcze nawet do kebabów nie doszliśmy. I do tego wszechobecna, bardzo dobra, śmiesznie tania herbata, która Cię znajdzie wszędzie, nawet w kolejce do toalety! My każdy dzień kończyliśmy siadając sobie przy świecącej fontannie między błękitnym meczetem, a Hagia Sophia i średni czas oczekiwania, aż podejdzie Pan z termosem sprzedający herbatę za 2TRY to jakieś 5 minut. I nawet godzina typu 23-24 go nie zniechęcała ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
krystoferson112 lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Stambuł
#18 PostWysłany: 26 Lis 2015 18:49 

Rejestracja: 25 Lis 2013
Posty: 1595
Loty: 386
Kilometry: 569 051
niebieski
Jadłem te nadziewane małże w knajpie narożnej w okolicach Grand Bazaru.
Chyba 8,5 TRY za 10 szt.
Można zamówić pół porcji :)
Image
Image
Image



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaszpar lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Stambuł
#19 PostWysłany: 16 Lut 2016 16:42 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22964
Fajna knajpka, z cenami bardziej nastawiony na miejscowych. Może lokum nie zachęca bardzo (dla mnie przypomina Bar Mleczny w Krakowie, ale jak każdy uważa), ale za to ma dobre ceny i dania są smaczne.

Znajduje się koło wieży Galata. Nie da się go ominąć. Znajduje się na rogu, i cała "tawerna" obklejona jest cennikami.

Załącznik:
1.jpg
1.jpg [ 368.63 KiB | Obejrzany 4888 razy ]


Załącznik:
2.jpg
2.jpg [ 306.31 KiB | Obejrzany 4888 razy ]

Turecki Gordon Ramsay i jego pomagier. Pomagier jedyne co zna z polskiego to: Szmacznego, kur...

Z lokalu polecam pide, lahmacum i Ekmekarası.

Załącznik:
3.jpg
3.jpg [ 165.78 KiB | Obejrzany 4888 razy ]

Lahmacum, za 4 TRY

Załącznik:
4.jpg
4.jpg [ 248.31 KiB | Obejrzany 4888 razy ]

Ayran, za 3 TRY, herbata za 2

Załącznik:
5.jpg
5.jpg [ 162.63 KiB | Obejrzany 4888 razy ]

Ekmekarası, czyli bułeczka z kebabem doner za 3 TRY

W każdym stole, piklowane papryczki chili i przyprawy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stambuł
#20 PostWysłany: 16 Lut 2016 20:55 

Rejestracja: 30 Cze 2012
Posty: 457
niebieski
Również polecam lokal wskazany przez Zeusa. Nie da się go nie zauważyć, będąc pod Galatą. Szybko, smacznie i tanio.

Gdybym go nie musiał upominać, by podczas robienia "buły" nie gapił się na moją dziewczynę, to byłoby idealnie ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group