Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Bagaż KLM/Transavia
#1 PostWysłany: 19 Lip 2023 11:37 

Rejestracja: 11 Lip 2022
Posty: 7
Mam rezerwację na lot KRK-AMS-LIS. Pierwszy odcinek obsługuje KLM, drugi Transavia. Przy kupowaniu biletów (na stronie KLM, w styczniu) przy obu odcinkach widniała informacja o maksymalnym hand luggage 55x35x25, czyli walizka podręczna. Kilka dni temu dostałem maila od Transavii, w którym napisano, że mój maximum hand luggage to 40x30x20, czyli plecaczek. Skontaktowałem się z infolinią KLM, ale powiedzieli mi, że mogą tylko odpowiadać za odcinek KRK-AMS i tam walizka na kółkach przejdzie, ale co do AMS-LIS to już trzeba się kontaktować z Transavią. Transavia odpowiedziała, że skoro bilety kupowałem na stronie KLM, to z nimi powinienem rozmawiać.
Przyznam, że mam trochę mętlik w głowie, bo nie wiem, których informacji się trzymać.
Ktoś miał podobny przypadek? Jak ostatecznie się to skończyło w Waszym przypadku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty Qatar Airways do Seulu z Warszawy od 2494 PLN. Dużo terminów Loty Qatar Airways do Seulu z Warszawy od 2494 PLN. Dużo terminów
Tydzień w Agadirze od 2099 PLN. Loty z dużym bagażem z 2 miast + 4* hotel ze śniadaniami Tydzień w Agadirze od 2099 PLN. Loty z dużym bagażem z 2 miast + 4* hotel ze śniadaniami
#2 PostWysłany: 19 Lip 2023 11:41 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 23631
Polecam czytanie z rozumieniem

Your accessory (max. 40 x 30 x 20 cm) is always allowed in the cabin. Place it under the seat in front of you. For larger bags and trolleys (max. 55 x 35 x 25 cm) there is limited space in the cabin. Only the first 70 pieces are therefore allowed on board.

Jeżeli będziesz w pierwszych 70 paxów, to bagaż weźmiesz na pokład samolotu. Jak nie to nadasz przy gate. Technicnie, mozesz bagaż nadać nawet w KRK i odbierzesz w LIS.

https://www.transavia.com/help/en-uk/lu ... gage-cabin
Góra
 Profil Relacje PM off
KL_user lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 19 Lip 2023 11:55 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 8529
HON fly4free
W razie sporu liczy się to co masz w warunkach biletu - czyli jak piszesz, standardowa kabinówka - bo z KL zawarłeś umowę a nie HV.
Jak wspomniał @Zeus niezależnie od tego mogą ci kazać nadać ją (za free) zamiast przewozić na pokładzie, chociaż muszę powiedzieć, że w ostatnich czasach - biorąc pod uwagę skalę opóźnień i zagubień bagaży + chaos w AMS - to byłaby odważna decyzja ze strony linii ;-) No chyba, że mają kupę kasy do przepalenia na odszkodowania za te opóźnienia (zwroty za zakupy), zagubienia itp. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 19 Lip 2023 11:57 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 23631
Koleżanka wracała tą rotacją z LIS do KRK via AMS, pierwszy leg Transavia. Minusy trochę były: terminal kurnik w LIS, ale bez problemu nadała bagaż (chociaż zapomnieli wydrukować taga)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 19 Lip 2023 12:00 

Rejestracja: 11 Lip 2022
Posty: 7
Zeus napisał(a):


Dzięki za radę, ale to już przeczytałem i stoi to w sprzeczności z tym, co dostałem w mailu, w którym nie ma mowy o 55x35x25:
"You can always bring your hand luggage in the cabin. You can store it under the seat in front of you. Maximum hand luggage size is 40x30x20 cm, this size differs from KLM hand luggage."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 20 Lip 2023 16:16 

Rejestracja: 28 Sty 2010
Posty: 12
Leciałem 26.06 KLM + z AMS transavia i normalna walizkę kabinową zabrałem, nikt się rozmiarem nie interesował.. Problem to był z kupieniem bagażu rejestrowanego na ten łączony odcinek, bo wyszlo sporo drożej niż KLM+KLM
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 22 Lip 2023 17:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2013
Posty: 211
Loty: 29
Kilometry: 29 080
niebieski
Cześć,

Ja też dostałem dziś taki e-mail kilka dni po rezerwacji lotu WAW-AMS-FNC. Pierwszy odcinek obsługiwany przez KLM a drugi przez Transavia. Rozumiem, że normalnie mogę wziąć na pokład jeden bagaż 55x35x25 oraz jeden 40x30x15?

Treści maila od KLM dotycząca bagażu:

„ Small hand luggage
You can always bring your hand luggage in the cabin. You can store it under the seat in front of you. Maximum hand luggage size is 40x30x20 cm, this size differs from KLM hand luggage. Before you board your first flight, please stop by the Transavia check-in desks to make sure that your hand luggage fits the size restrictions.”
_________________
FOODIES w podróży

Kanał na YouTube: https://www.youtube.com/@FOODIESwpodrozy

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 22 Lip 2023 17:43 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 23631
Jak będziesz w pierwszych 70 pasażerów których wejdą do samolotu, to weźmiesz na pokład dużą waliżkę. Jak nie, to nadasz przy gate.
Góra
 Profil Relacje PM off
kubucha uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 22 Lip 2023 17:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2013
Posty: 211
Loty: 29
Kilometry: 29 080
niebieski
Dzięki @Zeus 😉 Kurczę, ten ich e-mail wprowadza trochę w błąd. Powinni tam dodać zdanie, że „duży bagaż podręczny możesz zabrać ze soba nadal, ale możesz być zmuszony do nadania go podczas odprawy”…
_________________
FOODIES w podróży

Kanał na YouTube: https://www.youtube.com/@FOODIESwpodrozy

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 22 Lip 2023 17:54 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 23631
Dla mnie jest to chore, ze nie można się odprawić online jak się ma KL/AF z Transavią, i trzeba iść do check inu. Niby córka KL/AF i tyle komplikacji..
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 24 Lip 2023 10:09 

Rejestracja: 11 Lip 2022
Posty: 7
Pogadałem sobie na whatsappowym czacie z przemiłym panem Josephem z Transavii (jakoś nie uśmiechało mi się płacić za rozmowy z zagranicznym numerem).
Po przedstawieniu mu całej sytuacji, po sugestiach kontaktu z KLM (bo to u nich kupowany bilet), puentą rozmowy było "just ignore the email, this is an error". Sam nie wiem co o tym myśleć, no ale w razie problemów przy bramce będę posiłkował się rozmową z Whatsappa :D
Góra
 Profil Relacje PM off
KL_user uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 10 Lis 2023 21:44 

Rejestracja: 30 Lip 2012
Posty: 90
dr.zoidbergh napisał(a):
Pogadałem sobie na whatsappowym czacie z przemiłym panem Josephem z Transavii (jakoś nie uśmiechało mi się płacić za rozmowy z zagranicznym numerem).
Po przedstawieniu mu całej sytuacji, po sugestiach kontaktu z KLM (bo to u nich kupowany bilet), puentą rozmowy było "just ignore the email, this is an error". Sam nie wiem co o tym myśleć, no ale w razie problemów przy bramce będę posiłkował się rozmową z Whatsappa :D


To jest błąd. Bagaż jest taki sam jak w KLM.
A z tym checkinem masakra - w Lizbonie godzina stania w kolejce.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
KL_user uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 09 Gru 2023 14:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2013
Posty: 211
Loty: 29
Kilometry: 29 080
niebieski
Czy ktoś ostatnio leciał lotem łączonym KLM + Transavia i potwierdzi, że bez żadnych problemów na oba odcinki można zabrać bagaż podręczny 55 x 35 x 25 cm oraz jedną sztukę bagażu osobistego 40 x 30 x 15 cm bez dopłat? Dodatkowo, czy udało się komuś nadać bagaż od razu do destynacji docelowej, czy konieczny był odbiór bagażu przy przesiadce?
_________________
FOODIES w podróży

Kanał na YouTube: https://www.youtube.com/@FOODIESwpodrozy

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 29 Sty 2024 11:24 

Rejestracja: 17 Paź 2016
Posty: 49
Loty: 27
Kilometry: 67 095
Też bym chciała wiedzieć bo mam kupiony lot do FNC i chcę lecieć tylko z podręcznym + osobisty bez nadawania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 29 Sty 2024 11:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 11316
HON fly4free
@kubucha Nie wiem jak to jest przy zakupie lotu łączone AF+HV, ale transavia zmniejszyła dozwolony bagaż podręczny. Wielkość zależy od tego , kiedy został kupiony lot: https://www.transavia.com/help/en-fr/lu ... new-policy
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Szyn3k uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 29 Sty 2024 12:50 

Rejestracja: 17 Paź 2016
Posty: 49
Loty: 27
Kilometry: 67 095
Ja kupiłam bilety kilka dni temu i dziś przyszedł mail z linkiem do policy, a tam info w Q&A

Am I always allowed to take my hand luggage with me in the cabin?
Your accessory (max. 40 x 30 x 20 cm) is always allowed in the cabin. Place it under the seat in front of you. For larger bags and trolleys (max. 55 x 35 x 25 cm) there is limited space in the cabin. Only the first 70 pieces are therefore allowed on board. The remaining bags and trolleys of this size are taken in at the gate and transported free of charge in the hold.

Wygląda jakby można było mieć oba, jak w KLM.

Dla spokoju ducha napisałam na Whatsapp i Francesco napisał.

Thank you very much for providing me the names of the passengers! 🙂
For what concerns your request, I can indeed confirm that all of you are entitled to bring on board of your Transavia flights the following handluggages:
-1 piece of hand baggage, max dimensions 55x35x25cm
-1 accessory (e.g. a handbag, briefcase or laptop), max dimensions 40x30x15cm
The total combined weight of the two pieces shall be max 12kg.

I remain available for further clarifications and wish you an amazing week ahead! 😊
Francesco

W razie czego będę się kłócić ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 25 Lut 2024 21:41 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1398
srebrny
wiecie może ile kosztuje dokupienie bagażu na taki łączony lot? Nie można przez stronę, informacja mówi, że na lotnisku. Ale wolę wiedzieć niż w ciemno
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 07 Lip 2024 11:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2013
Posty: 211
Loty: 29
Kilometry: 29 080
niebieski
skrzat napisał(a):
@kubucha Nie wiem jak to jest przy zakupie lotu łączone AF+HV, ale transavia zmniejszyła dozwolony bagaż podręczny. Wielkość zależy od tego , kiedy został kupiony lot: https://www.transavia.com/help/en-fr/lu ... new-policy


Trochę z opóźnieniem, ale dla wszystkich, którzy mieliby ten sam dylemat co ja - wszystko bez problemów się udało. Nadajemy bagaż w WAW i odbieramy już na lotniku docelowym FNC. KLM bez sensu wysyła nie do końca jasną wiadomość, a chodzi tylko o to, że bagaż podręczny, jeśli chcecie go zabrać do pokład musi spełniać wymogi zarówno KLM, jaki Transavia. Jeśli nadajecie go to nie ma znaczenia, wystarczy że spełnia wymogi KLM.
_________________
FOODIES w podróży

Kanał na YouTube: https://www.youtube.com/@FOODIESwpodrozy

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 25 Lip 2024 10:17 

Rejestracja: 17 Paź 2016
Posty: 49
Loty: 27
Kilometry: 67 095
-- 25 Lip 2024 09:17 --

Ja dodam, ze Transavia pozwala na wnisienie podręcznego bagażu (mowa o walizce na kółkach) 70 osobom i pilnuje tego oklejajac przy gate walizki.

-- 25 Lip 2024 09:17 --

Ja dodam, ze Transavia pozwala na wnisienie podręcznego bagażu (mowa o walizce na kółkach) 70 osobom i pilnuje tego oklejajac przy gate walizki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 26 Lip 2024 16:58 

Rejestracja: 29 Lut 2024
Posty: 147
Zbanowany
Ja miałem.ostatnio lot łączony klm/transavia w taryfie basic economy. Okazało się że w klm mam tylko kabinówke a w transavii przysługiwał nadawany. Dziwne to. Na stronie klm przy obsłudze było napisane że bagaż mogę dokupić i nie mam wliczonego....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group