Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 03 Paź 2016 22:03 

Rejestracja: 03 Paź 2016
Posty: 3
debotową mi niestety odrzuca
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Marrakeszu za 965 PLN. Loty z Krakowa + 3 noclegi ze śniadaniami w tradycyjnym riadzie Wycieczka do Marrakeszu za 965 PLN. Loty z Krakowa + 3 noclegi ze śniadaniami w tradycyjnym riadzie
Urlop na Bali na za 3225 PLN. Loty z Berlina + 13 noclegów w 4* hotelu Urlop na Bali na za 3225 PLN. Loty z Berlina + 13 noclegów w 4* hotelu
#22 PostWysłany: 03 Paź 2016 22:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2678
Loty: 200
Kilometry: 525 481
złoty
Kredytowa powinna spokojnie przejść (w moim przypadku była to Visa ING rozliczana w PLN, zakup bezpośrednio na stronie AA).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 04 Paź 2016 06:40 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 435
Loty: 644
Kilometry: 1 419 433
niebieski
Nie pamiętam dokladnie, ale moglem wybrać, ze jest to karta kredytowa - często w USA polska karta debetowa działa po wybraniu jako karty kredytowej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 19 Gru 2016 06:09 

Rejestracja: 28 Kwi 2012
Posty: 508
niebieski
Ja 12 grudnia przyleciałem z HEL do JFK na YA. Odebrałem bagaż, gdyż nie dało się go nadać dalej. 13 leciałem z JFK do LAS w AA w ramach tej samej rezerwacji i bez żadnej opłaty wydrukowałem self-checkinie kartę pokładową i naklejki na walizkę. Dokleiłem jeszcze lotowski priorytet. Gdy walizkę przyjmowano, to ją zważono i poproszono o okazanie ID i tyle w temacie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 19 Gru 2016 09:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2908
niebieski
I to jest poprawne, bagaż z założenia jest 'zapłacony' na całą podróż w jedną stronę, nawet jeśli technicznie nie potrafią nadać do końca (co przy normalnych liniach nie powinno mieć miejsca niby...). Typowo lecąc do US, trzeba bagaż odebrać i ponownie oddać, nawet jeśli ma 'metki' do docelowego miejsca.
Co najmniej raz doceniłem tę procedurę - po przylocie na ORD już w momencie odebrania bagażu zostałem poinformowany przez umyślnego, że z powodu opadów śniegu większość lotów jest odwołana i nie mogę dalej nadać bagażu zanim się nie przekonam że mam czym lecieć (oczywiście odmownie, ale to już inna historia...)
W przypadku niedawnego przelotu AA, działało to identycznie - torba odebrana i za chwile oddana. Ciekawostką było to że była ponowna kontrola bezpieczeństwa, ale interesowały ich głownie płyny i zdjęcie butów, za to cała elektronika mogła być w plecaku podczas prześwietlenia. Co kraj to obyczaj...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 15 Sty 2020 10:08 

Rejestracja: 15 Sty 2020
Posty: 1
Hej
Pytanie odnosnie zakupu bagazu.
Mam kupiony jeden bilet w 2 strony (jeden dokument) ale bez bagazu. Trasa Warszawa-Heslinki-New York- łatwo poszło kupilam bagaz online - jedna linia Finnair
Mam jednak problem z powrotem lot New York- Londyn to American Airlines a Londyn-Warszawa to British .
Teraz zastanawiam sie jak dokupic bilet na bagaz przy powrocie, czy na lotnisku JFK, czy online tylko pytanie online American czy British.
Z góry dzięki za odpowiedz
Ania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 23 Sty 2023 14:42 

Rejestracja: 08 Lip 2011
Posty: 28
Hej, mam pytanie o update z sytuacja laczonych lotow FinnAir + American Airlines i sprawę nadawanie bagażu na lotniskach w USA.

Rozmawiałem z supportem FinnAir i napisał mi, że w przypadku mojego lotu Berlin->Helsinki->Dallas -> Cancun, będę musiał odebrać bagaż w Dallas, przejść przez 'customs' i nadać go ponownie do Cancun.

Tak samo wygląda sprawa z powrotem, gdy lecę Cancun->JFK->Helsinki-> Berlin i tutaj to pytanie jest o tyle dla mnie ważne, że mam 6,5h między lotami i każda minuta jest dla mnie istotna, ponieważ chciałbym choć na godzinę przejechać na Manhattan.

Czy ktoś ma jakieś niedawne doświadczenia? Czy będę musiał odebrać bagaż po locie z Cancun już na JFK i nadać go ponownie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 15 Cze 2023 20:58 

Rejestracja: 08 Mar 2023
Posty: 3
Loty: 50
Kilometry: 68 706
Hej, zamierzam lecieć z Nowego Jorku do Miami tylko z bagażem podręcznym (carry on) i zastanawiam się jaką amerykańską linię lotniczą wybrać.
Moja walizka ma standardowe wymiary pasujące do wymogów europejskich linii czyli 55 cm x 40 cm x 20 cm, natomiast rozpisałem sobie wymogi poszczególnych amerykańskich operatorów i tak:

Spirit Airlines:
56 cm x 46 cm x 25 cm
American Airlines:
56 cm x 36 cm x 23 cm
Jet blue:
56 cm x 36 cm x 23 cm
Delta:
56 cm x 35 cm x 23 cm

Na to wychodzi, że moja walizka spełnia tylko wymagania linii Spirt Airlines, w pozostałych nieznacznie przekracza szerokość.
I tu pojawia się pytanie, czy w ogóle się przejmować tymi paroma centymetrami nadmiaru szerokości? Czy te bagaże są faktycznie skrupulatnie sprawdzane przed wejściem na pokład w tych koszach mierniczych?
Czy ma ktoś doświadczenie z powyższymi liniami i może się wypowiedzieć? Dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 15 Cze 2023 22:01 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3394
platynowy
Tak są skrupulatnie sprawdzane, dokładnie jak w przypadku lotów w UE. Ustawia się kolejka, z której już na pierwszym etapie wyłapywani są pasażerowie z podejrzanie dużymi bagażami i proszeni są o włożenie ich do sizera. Ostatecznie przed samym wejściem też możesz zostać o to poproszony. Jeżeli bagaż nie wejdzie to dopłacasz.

Latałem już chyba wszystkimi low costami w USA i w każdym jest tak samo. Amerykańcy kombinują dokładnie tak samo jak inne nacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 15 Cze 2023 22:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5748
HON fly4free
Latałem ostatnio trochę AA wewnątrz US z walizką dokładnie taką jak Twoja i za każdym razem automat do odprawy na lotnisku proponował nadanie bagażu podręcznego do luku (mimo że na niektórych rejsach obłożenie było niskie), z czego skrzętnie korzystałem i to rozwiązywało potencjalny problem ale nigdy nie widziałem żeby na bramce ktokolwiek z obsługi sprawdzał i mierzył bagaże podręczne. Na ile to oddaje obraz całego AA nie mam pojęcia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 15 Cze 2023 22:29 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 8360
HON fly4free
@Kothson: to tylko dotyczy lowcostów amerykańskich ; nigdy w Big 3 jeszcze nie widziałem żadnej kontroli podręcznych pod kątem przekraczania rozmiaru o parę cm czy jakiejś wagi, a jankesi mają spore kabinówki zwykle. Dotyczy to zarówno krajówek jak i regionalnych lotów międzynarodowych AA, DL czy UA.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 16 Cze 2023 05:38 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3394
platynowy
@marek2011 zgadzam się, piszę tylko o lowcostach. Temat jest o AA, ale autor z nazwy wymienił Spirta. Żeby nie wprowadzać nikogo w błąd doprecyzuję, że szczegółowa kontrola bagażu jest praktycznie zawsze w Frontier, Spirit. Okazyjnie zdarza się to w JetBlue.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 16 Cze 2023 10:08 

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 89
Internet jest pełen afer o tym jak Spirit dokladnie, a nawet przesadnie dokładnie mierzy bagaże (nawet jak wystaje pół centymetra to już jest problem). Ja leciałem AA na trasie LHR-LAX-LHR, więc szerokim kadłubem, ale nie widziałem żeby komukolwwiek mierzy coś z bagażem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 16 Cze 2023 13:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2945
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Nigdy nie widziałam, żeby nie-tanie amerykanskie linie mierzyły komuś walizkę podręczna. Co najwyżej przypominają pasażerom, żeby nie mieli więcej niż dwie sztuki podręcznego.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
marek2011 lubi ten post.
 
      
#35 PostWysłany: 26 Kwi 2024 12:58 

Rejestracja: 29 Lut 2024
Posty: 147
Zbanowany
a dodatkowe pytanie, żeby dokupić bagaż rejestrowany trzeba dzwonić ? bo nie widze opcji na stronie AA...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 26 Kwi 2024 13:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2210
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Możesz dokupić podczas check in (jak nie będzie opcji online, to na lotnisku).
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off
Pectodrill lubi ten post.
Pectodrill uważa post za pomocny.
 
      
#37 PostWysłany: 26 Kwi 2024 14:56 

Rejestracja: 29 Lut 2024
Posty: 147
Zbanowany
a na lotnisku może być drożej niż cena podana przy rezerwacji ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group