Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2834 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131 ... 142  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Curve
#2541 PostWysłany: 07 Gru 2023 09:36 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2221
srebrny
ja ogolnie od kiedy mam mc platyne z PKO BP chyba zrezygnuje z Curve bo nie widze przy nim zadnych korzyści
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Marrakeszu za 965 PLN. Loty z Krakowa + 3 noclegi ze śniadaniami w tradycyjnym riadzie Wycieczka do Marrakeszu za 965 PLN. Loty z Krakowa + 3 noclegi ze śniadaniami w tradycyjnym riadzie
Urlop na Bali na za 3225 PLN. Loty z Berlina + 13 noclegów w 4* hotelu Urlop na Bali na za 3225 PLN. Loty z Berlina + 13 noclegów w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Curve
#2542 PostWysłany: 07 Gru 2023 09:55 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3620
srebrny
@mateusz323 moja karta z PKO BP w zaskakująco wielu miejscach nie zadziałała, a curve owszem. Dlatego trzymam ją z podłączoną Visą PKO na takie właśnie przypadki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#2543 PostWysłany: 07 Gru 2023 10:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2012
Posty: 567
niebieski
Miałem podobnie z kartą Kantor Alior w Hiszpanii, odrzucało mi ją w sklepach a via Curve mogłem nią płacić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#2544 PostWysłany: 07 Gru 2023 12:14 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2221
srebrny
ja z visa w PKO tez, ale MC wszedzie przechodziła
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#2545 PostWysłany: 07 Gru 2023 15:46 

Rejestracja: 17 Kwi 2019
Posty: 205
czyli co? mastercard za granica lepiej działa ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#2546 PostWysłany: 07 Gru 2023 16:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2012
Posty: 567
niebieski
Kartę Kantor Alior mam właśnie MasterCard, więc nie ma reguły…
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#2547 PostWysłany: 13 Gru 2023 23:40 

Rejestracja: 29 Cze 2011
Posty: 184
Loty: 89
Kilometry: 190 775
Skoro Curve Metal nie obejmuje już nawet ubezpieczenia, to ten plan nie już nie ma żadnego sensu. Nie żeby kiedykolwiek miał 😅.
800 zł rocznie, to majątek.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#2548 PostWysłany: 14 Gru 2023 03:50 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 2056
HON fly4free
Powinieneś napisać: "dla mnie nie ma sensu". Dla kogoś innego może mieć sens. Cashback 1% z 12 wskazanych miejsc zakupowych (od stycznia 2024) pozwala spokojnie na wykręcenie kilkuset zł rocznie zwrotu... (zależy jakie kto zakupy robi oczywiście, ale są też takie punkty, w których można większe rzeczy kupować). Plus dla mnie ważny jest GBIT 120 dni, dzięki któremu mam totalnie w nosie za granicą, czy mam walutę, czy nie mam, czy jest weekend czy nie. Potem mam 4 miesiące na przepięcie transakcji na inną kartę, na której np. korzystniej kupię walutę, pozbędę się weekendowych dopłat itd. Zwykle zwraca mi się z jakiegoś wyjazdu 100-200 zł po takich operacjach. I też ważny szczegół - wszystkie zwroty ze skasowanych biletów itp. wracały do mnie w kwocie co do grosza identycznej jak płatność. Zapomniałem co to są "reklamacje w banku" z powodu "różnic kursowych" po otrzymaniu zwrotu. Ubezpieczenia szkoda to fakt, zwłaszcza że dwa razy skutecznie skorzystałem, ale cóż - i tak nie było to moje jedyne ubezpieczenie, a przynajmniej się dowiedziałem gdzie ewentualnie się ubezpieczać na wyjazd, żeby nadal korzystać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#2549 PostWysłany: 14 Gru 2023 06:41 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 1046
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
Ciekawi mnie jak by w praktyce wyszło porównanie między wjazdem z takim GBITem, gdzie potem ręcznie optymalizujesz płatności, a prostym płaceniem kartą bezspreadową taką jak np karty PKO MC lub Visa.

Jeśli miałbyś historię transakcji z jakiegoś wyjazdu to można to sobie policzyć, bo np kursy MC są dostępne i wiadomo z którego dnia MC je oblicza
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#2550 PostWysłany: 14 Gru 2023 07:02 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 2056
HON fly4free
Na takie rachunki totalnie szkoda mi czasu - liczy się też komfort, że "nie muszę". Curve ma bardzo dobre kursy - minimalnie lepsze ma Revolut. Natomiast w weekendy doliczony jest spread. Ja mówię o czymś innym - o tym, że nierzadko okazuje się tak, że np. w ciągu 4 miesięcy złotówka się umocniła. Wtedy mogę kupić walutę, np. na Revolucie czy innej karcie typu "kantor Alior", przepiąć i dostaję to co zapłaciłem, a pobiera walutę z drugiej karty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#2551 PostWysłany: 14 Gru 2023 07:08 

Rejestracja: 29 Cze 2011
Posty: 184
Loty: 89
Kilometry: 190 775
To poprawiam się w takim razie.
Miałem Curve Metal przez ostatni rok i teraz po tych zmianach, już zupełnie nie ma dla mnie sensu ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#2552 PostWysłany: 14 Gru 2023 10:22 

Rejestracja: 25 Maj 2019
Posty: 133
Wczoraj 3-krotnie płacąc curve z podpiętą kk citi transakcja została odrzucona.
Kod:
Your payment card's bank has blocked the transaction. Please contact ypur bank.
Jest sens dzwonić do citka?? To ich wina czy gdzieś indziej szukać przyczyny??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#2553 PostWysłany: 14 Gru 2023 11:03 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2221
srebrny
a na pewno wszystkie dane są OK?

Ja mam troche inny problem, placiłem Curve za drona na amazon.it ale zanim wyslali dalem cancell. w miedzyczasie przeszedłem na cruve black przez co automatycznie skasowali mi kartę która placiłem i wysłali nową. Mam potwierdznie ze niby transakcja anulowana ale od 2 tyg kasa nie wróciła na konto. Zastanawiam się czy te skasowanie karty moze miec z tym związek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#2554 PostWysłany: 14 Gru 2023 11:24 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 2056
HON fly4free
dobrymurzyn napisał(a):
Miałem Curve Metal przez ostatni rok i teraz po tych zmianach, już zupełnie nie ma dla mnie sensu ;)
Zgadza się, każdy musi sam policzyć jaki zysk wyciąga z używania karty. Z ubezpieczenia może się okazać, że nie było okazji skorzystać, wtedy trudno zaliczyć to do realnego benefitu (wyliczając saldo korzyści po zakończonym roku użytkowania). Samo posiadanie karty to czysta strata. Trzeba ją bardzo aktywnie używać, robić obrót (zakupy) i zgarniać cashback, mieć dużo wydatków walutowych (z potencjalnym przepinaniem na inne karty jeśli kurs korzystniejszy). Takie operacje muszą co najmniej spowodować zwrot poniesionych kosztów. Zapomniałem dodać, że plusem jest również wypłacanie kasy, również z podpiętej CC.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#2555 PostWysłany: 14 Gru 2023 11:27 

Rejestracja: 25 Maj 2019
Posty: 133
mateusz323 napisał(a):
a na pewno wszystkie dane są OK?
Dane są OK, bo przez kilka ładnych lat nie było problemów z podpięta kk citi.

Sprawdź czy zwrot nie nastąpił na kartę Curve Cash.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#2556 PostWysłany: 14 Gru 2023 11:41 

Rejestracja: 11 Sie 2017
Posty: 23
Loty: 92
Kilometry: 217 198
lolekanabolek napisał(a):
Wczoraj 3-krotnie płacąc curve z podpiętą kk citi transakcja została odrzucona.
Kod:
Your payment card's bank has blocked the transaction. Please contact ypur bank.
Jest sens dzwonić do citka?? To ich wina czy gdzieś indziej szukać przyczyny??

Ja dzisiaj mam to samo z karta z Santander, płatność fizyczną kartą przeszła bez problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#2557 PostWysłany: 14 Gru 2023 12:28 

Rejestracja: 25 Maj 2019
Posty: 133
czyli czekać, powinno się chyba samo naprawić
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#2558 PostWysłany: 14 Gru 2023 12:30 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 2056
HON fly4free
piotrkr napisał(a):
Ciekawi mnie jak by w praktyce wyszło porównanie między wjazdem z takim GBITem
Właśnie wykonałem 9 operacji GBIT, przesuwając wszystkie moje transakcje (wszystkie za pomocą Curve, łącznie z wypłatą gotówki w bankomacie) z ostatniego wypadu do Brazylii, podpinając obecnie kartę Revolut. Wydałem 3223 BRL, co przeliczyło wtedy na 2752,81 zł. po operacji przepięcia kart jest 2595,9 zł, czyli odzyskałem 156,91 zł. Efekt "wzmocniony" faktem lepszego kursu, co oczywiście nie zawsze się zdarza (w ciągu kolejnych 4 miesięcy od transakcji), ale chodzi o komfort ("nie muszę myśleć, którą kartą, czy mam na niej walutę - patrz weekendowe spready itd). Dodam jeszcze, że "gdybym płacił" w Brazylii kartą Revolut (VISA), zamiast Curve (MC), to zapłaciłbym około 2716 zł (zamiast 2753 zł) czyli 37 zł mniej (podejrzewam że różnica wyniła z rodzaju kart MC versus VISA, a nie 1,3% różnicy w kursach Revolut versus Curve). Jak widać, przepięcie transkacji to lepszy zysk - oczywiście pod warunkiem, że kurs danej waluty / zł się nie zepsuje, wtedy nie ma sensu przepinać i zostaje się z tym, co było. P.S. oczywiście mogłem mieć podpiętą od razu pod Curve kartę Revolut czy jakąkolwiek inną z walutą natywną, ale zwyczajnie mam podpiętą jakąś CC. Wtedy przepięcie transakcji byłoby tylko z powodów różnic kursowych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#2559 PostWysłany: 14 Gru 2023 13:29 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 1046
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
@man4business a kiedy był ten wypad? (Orientacyjnie od do)
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#2560 PostWysłany: 14 Gru 2023 13:31 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 2056
HON fly4free
Wszystkie transakcje wykonałem pomiędzy 9-13 listopada 2023.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2834 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131 ... 142  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group