Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Aktualne zestawienie kart "dla podróżników" znajduje się w regularnie aktualizowanym poście @seal:

dla-podroznika,181,1454&p=1567188#p1567188

a także poście @piotrkr

viewtopic.php?f=181&p=1718879#p1718879


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3909 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 192, 193, 194, 195, 196
Autor Wiadomość
#3901 PostWysłany: 11 Wrz 2024 15:38 

Rejestracja: 26 Lut 2017
Posty: 382
seal napisał(a):
@f0ku5: ale tutaj powinniśmy podawać sprawdzone informacje a nie to cos się komuś wydaje. W regulaminie stoi jak wół jak jest rozliczane więc tak musi być - wyobrażasz sobie że bank w regulaminie pisze jedno a robi drugie? W razie ewentualnych reklamacji na czym mieli by się oprzeć klienci czy bank? Ja pisałem - przeliczenie przez USD powoduje że kurs ostateczny wychodzi bardzo podobny więc nie wiem po co się upierasz przy swoim tym bardziej że nie masz nic na potwierdzenie swojego "przeczucia".
Ale ja podaje sprawdzone informacje. Naprawdę, wystarczy sprawdzić na sobie.
Nie mam możliwości teraz, w tej konkretnej chwili przedstawić szczegółów żadnej transakcji i nie będę tłumaczył dlaczego.
Tak, w regulaminach banków (a szczególnie Państwowych) jest masa błędnych i starych zapisów ponieważ nie da się tego ogarniać na bieżąco.
Zwracam natomiast Waszą uwagę, że od początku piszę o tym, że podwójnego przewalutowania w Pekao nie ma. Nie piszę, że "kursy są bardzo zbliżone" tylko to, że go nie ma.
Ostateczna kwota w złotówkach po dwukrotnym przewalutowaniu zawsze różni się o 1-2 grosze w jedną, lub drugą stronę, a w przypadku Pekao wychodzi ZAWSZE dokładnie tyle, ile w kalkulatorach MC/Visy przy bezpośrednim przewalutowaniu.

Ja już ten temat kończę, bo jak zwykle ludzie wiedzą lepiej ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Zakintos: 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2430 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy na Zakintos: 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2430 PLN. Wylot z Warszawy
Wczasy w Egipcie: 7 dni w 5* hotelu z all inclusive od 2449 PLN. Wyloty z 3 miast Wczasy w Egipcie: 7 dni w 5* hotelu z all inclusive od 2449 PLN. Wyloty z 3 miast
#3902 PostWysłany: 11 Wrz 2024 16:07 

Rejestracja: 10 Wrz 2024
Posty: 4
Nie rozumiem trochę tej dyskusji o to czy jest ten podwójny przelicznik czy nie, bo ja nawet nie o to pytałem, ale jeśli idzie pierw przez USD to jak to było mówione na różnych stronach -> nie ma to znaczenia, a jeśli jakimś cudem regulamin banku się myli i transkacja nie idzie pierw przez USD, to super zawsze to minimalna różnica która może być na plus na nas. Tylko ja nie to próbuję się dowiedzieć, tylko o fakt jak to działa gdy ma się tylko euro na koncie (ich rachunku walutowym) i używając tą kartą do płacenia w walucie innej niż euro - czy może to sprawdzał i wie czy to w ogóle przejdzie i czy może się opłaca w taki sposób płacić.

Bo stoję przed prostym wyborem przed moim planowym wkrótce wyjazdem do Danii (bo już raczej zdecydowałem, że po prostu będą używać tą kartę zamiast tej od cinkciarza i nie będę bawił się teraz w zakładanie konta na Revolut - który i tak z wielu względów nie wygląda wcale na taki dobry wybór)
1. Sprzedawać euro które mam na rachunku firmowym -> przelać złotówki do pekao - i płacić w DKK używając złotówek do przewalutowania
2. Lub euro na konto walutowe w pekao -> płacić w DKK gdzie transakcja będzie szła wykorzystując euro z mojego rachunku (o ile to działa, bo dalej nie wiem, a pomoc na ich czacie oprócz kopiowania i wklejania części regulaminu nic więcej nie potrafi)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3903 PostWysłany: 11 Wrz 2024 16:15 

Rejestracja: 26 Lut 2017
Posty: 382
Jak będziesz mieć euro na rachunku EUR to możesz nim płacić tylko w euro. W przypadku innych walut będzie szło ze złotówek.
Góra
 Profil Relacje PM off
eplon lubi ten post.
 
      
#3904 PostWysłany: 11 Wrz 2024 16:17 

Rejestracja: 10 Wrz 2024
Posty: 4
No i dzięki wielkie, takiej odpowiedzi szukałem. A więc lecę wrzucić złotówki na rachunek i można jechać 8-)


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 11 Wrz 2024 22:38, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3905 PostWysłany: 11 Wrz 2024 16:20 

Rejestracja: 26 Lut 2017
Posty: 382
Dokładnie tak :)
Generalnie ta funkcja wielowalutowa w Pekao opłaca się najbardziej jak już ktoś ma kupioną walutę ponieważ jeżeli walutę dopiero trzeba kupić to w większości przypadków korzystniej będzie zapłacić kartą ze złotówek i zostawić przewalutowanie MC/Visy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3906 PostWysłany: 16 Wrz 2024 17:32 

Rejestracja: 30 Kwi 2019
Posty: 41
Jeżeli w Pekao środki są na kontach w PLN, EUR i USD, a płatność jest w innej walucie, to środki schodzą z konta w PLN. Sprawdzone kilkukrotnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3907 PostWysłany: 16 Wrz 2024 22:46 

Rejestracja: 26 Lut 2017
Posty: 382
Pisałem o tym dokładnie 4 posty wyżej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3908 PostWysłany: 18 Wrz 2024 09:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4709
Loty: 654
Kilometry: 817 797
HON fly4free
Czy jakiś bank inny niż mBank ma te zaawansowane opcje zarządzania kartą, które blokują transakcje DCC i Surcharge?

Jak to się w praktyce sprawdza? Rzeczywiście działa i blokuje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3909 PostWysłany: 18 Wrz 2024 11:34 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 929
Działa poprawnie, przynajmniej jeśli chodzi o DCC. Surcharge nie testowałem.
Góra
 Profil Relacje PM off
pabien lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3909 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 192, 193, 194, 195, 196

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group