Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Bilet lotniczy zwrot.
#1 PostWysłany: 23 Lip 2015 13:27 

Rejestracja: 22 Sty 2015
Posty: 6
Jakiś czas temu zakupiłem dwa bilety lotnicze na lot do Malezji. Wylot 1 września a powrót 22.
Niestety doszło do małej sytuacji losowej i złamana została noga tak niefortunnie że wymagało interwencji chirurgicznej a sam proces gojenia nie pozwoli na wylot. Teraz człowiek mądry po szkodzie bo wcześniej jakoś nie pomyślałem o ubezpieczeniu i nie z oszczędności po prostu jakoś mi wyleciało.

Pytanie jak teraz odzyskać część kosztów? Operator za pośrednictwem którego kupowałem bilet powiedział mi że nie ma szans na przebukowanie ani na zmianę danych w bilecie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Murcji za 800 PLN. Loty z Gdańska + 3 noclegi w hotelu Wycieczka do Murcji za 800 PLN. Loty z Gdańska + 3 noclegi w hotelu
Wczasy w Omanie: 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 3599 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Omanie: 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 3599 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 23 Lip 2015 13:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 206
Kilometry: 286 425
niebieski
Jaka linia lotnicza ?
Generalnie w takich sytuacjach wystarczy opis przypadku/leczenia ze szpitala + zaświadczenie lekarskie o niemożliwości odbycia podróży z przyczyn zdrowotnych. Nawet w liniach budżetowych udaje się to zrobić. Trzeba się raczej zgłosić bezpośrednio do linii lotniczej. Pośrednik prawdopodobnie będzie się starał umyć ręce ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 23 Lip 2015 15:51 

Rejestracja: 22 Sty 2015
Posty: 6
Pacyfa napisał(a):
Jaka linia lotnicza ?
Generalnie w takich sytuacjach wystarczy opis przypadku/leczenia ze szpitala + zaświadczenie lekarskie o niemożliwości odbycia podróży z przyczyn zdrowotnych. Nawet w liniach budżetowych udaje się to zrobić. Trzeba się raczej zgłosić bezpośrednio do linii lotniczej. Pośrednik prawdopodobnie będzie się starał umyć ręce ;)


Dzięki za odpowiedź. Linia lotnicza Emirates. Dzwoniłem do nich i niestety nic nie mogą zrobić ze względu na taryfę w której został zakupiony bilet.
Nawet zwrot opłat lotniskowych i podatków to jakaś żenada. Uwzględniając koszty anulowania biletu to pośrednik wyliczył mi że dostałbym zwrotu jakieś 35 pln na osobę.

Kurdewka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 23 Lip 2015 15:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1572
Loty: 594
Kilometry: 742 793
niebieski
Pacyfa napisał(a):
Generalnie w takich sytuacjach wystarczy opis przypadku/leczenia ze szpitala + zaświadczenie lekarskie o niemożliwości odbycia podróży z przyczyn zdrowotnych. Nawet w liniach budżetowych udaje się to zrobić.
Powiedziałbym nawet, że w niektórych liniach budżetowych znacznie łatwiej to zrobić niż niebudżetowych :p
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 23 Lip 2015 16:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1566
Loty: 619
Kilometry: 992 187
srebrny
To pokazuje, jak działają linie Emirates i podobne (Qatar, Etihad), tak wychwalane za serwis i uśmiechnięte stewardessy. Dopóki wszystko idzie dobrze, wszyscy są zadowoleni. Jak coś się posypie, to się wypinają.
2x zdarzyło mi się załatwiać w Locie zwrot za bilet w najtańszej, oczywiście niezwrotnej taryfie, bo pasażerka (moja mama) się rozchorowała. Dostarczyłem odpowiednie zaświadczenia i dostałem zwrot.

Może jednak napisz jakieś oficjalne pismo do przedstawiciela Emirates.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 23 Lip 2015 17:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3544
srebrny
ale z drugiej strony zawsze jest proponowane ubezpieczenie od takich rzeczy
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Trendiction [Bot] oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group