Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Gru 2023 10:55 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 8360
HON fly4free
Zlokalizowany ok. 30 minut jazdy od lotniska SHO i 1,5 h od Mbabane.
Wjazd na teren parku samochodem z lokalną rejestracją 65 ZAR.
Na miejscu działa restauracja, są różne opcje noclegów w domkach, namiotach itp.
Game drive są organizowane generalnie 2-3 razy dziennie, wieczorna kosztuje 480 ZAR (ok. 2,5-3 h); są też jakieś opcje trekingowe na nogach (poza strefą lwów).

Ogólnie przez cały czas nie spotkaliśmy żadnego innego samochodu, na terenie parku można spotkać lwy, słonie, żyrafy, hipopotamy, nosorożce i mnóstwo innych zwierząt (antylopy, ptaki, węże itp.); w zależności od dnia, pory i szczęścia. Mi się udało natknąć zwłaszcza na dwa lwy dosłownie na wyciągnięcie ręki z jeepa, innych zwierząt też było dużo.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wycieczka do Marrakeszu za 965 PLN. Loty z Krakowa + 3 noclegi ze śniadaniami w tradycyjnym riadzie Wycieczka do Marrakeszu za 965 PLN. Loty z Krakowa + 3 noclegi ze śniadaniami w tradycyjnym riadzie
Urlop na Bali na za 3225 PLN. Loty z Berlina + 13 noclegów w 4* hotelu Urlop na Bali na za 3225 PLN. Loty z Berlina + 13 noclegów w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 12 Lip 2024 15:49 

Rejestracja: 05 Lip 2021
Posty: 54
Loty: 297
Kilometry: 316 942
Czy ktoś próbował może wjazd do parku z wycieczką? Chciałbym tam pojechać z przewodnikiem który pokaże mi najciekawsze miejsca w których można spotkać dziką zwierzynę, wjazd na własną rękę wypożyczonym samochodem traktuje jako ostateczność.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 12 Lip 2024 15:55 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 8360
HON fly4free
@Szeryfito : no przecież pisałem, przyjeżdżasz do parku np. własnym samochodem, zostawiasz go przy głównej recepcji parku i bierzesz sobie game drive, który jest właśnie z przewodnikiem. Nawet nie wiem, czy na teren ścisłego parku można inaczej wjechać (samodzielnie) niż w opisany sposób - wydaje mi się, że nie, bo przewodnik otwierał po drodze ze dwie bramy zabezpieczające teren.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 12 Lip 2024 16:06 

Rejestracja: 05 Lip 2021
Posty: 54
Loty: 297
Kilometry: 316 942
Sęk w tym, że ja w ogóle nie chce tam używać wypożyczonego samochodu. Plan jest taki aby z Maputo wysiąść gdzieś w Eswaniti, tam przenocować i z rana pojechać z przewodnikiem do parku na safari, a po zwiedzaniu pewnie druga nocka w Eswaniti i następnie wyjazd do Johanesburga
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
bim-bam uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 12 Lip 2024 16:15 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 8360
HON fly4free
No to najlepiej jakbyś po prostu przenocował w pensjonacie przy parku, ale będziesz musiał jakoś się tam dostać jeśli poruszasz się publicznym transportem. Nie wiem jaką trasą jadą busy z Maputo.
Góra
 Profil Relacje PM off
Szeryfito lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 12 Lip 2024 16:28 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1427
Loty: 842
Kilometry: 1 266 733
srebrny
Do JNB można polecieć z SHO, Airlinkiem (bodajże 2x dziennie) ale bilety drogie. W Eswatini praktycznie nie ma komunikacji publicznej a transport prywatny dosyć drogi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 12 Lip 2024 16:55 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1745
Loty: 667
Kilometry: 1 122 991
srebrny
marek2011 napisał(a):
@Szeryfito : no przecież pisałem, przyjeżdżasz do parku np. własnym samochodem, zostawiasz go przy głównej recepcji parku i bierzesz sobie game drive, który jest właśnie z przewodnikiem. Nawet nie wiem, czy na teren ścisłego parku można inaczej wjechać (samodzielnie) niż w opisany sposób - wydaje mi się, że nie, bo przewodnik otwierał po drodze ze dwie bramy zabezpieczające teren.
W 2022r. jeździłem swoim autem. Nosorozce nam drogę na jakiś czas zablokowały
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 12 Lip 2024 21:41 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 8360
HON fly4free
@OSK : do np. strefy lwów też sam wjeżdżałeś ? Bo po parku jako takim można jeździć a nawet trzeba żeby się przemieszczać, ale niektóre strefy są pozamykane bramami a przewodnicy mają klucze - inaczej tam nie wjedziesz, dlatego się nad tym zastanawiałem.

@DMW: komunikacja "publiczna" jakaś tam istnieje w postaci jakiś busików krążących przynajmniej między miastami, plus jeżdżą autobusy "dalekobieżne" z Mozambiku do RPA, ale rzeczywiście bez własnego transportu lub prywatnie zorganizowanego może być trudno to ogarnąć sprawnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group