Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 168 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Kenia - wiza
#121 PostWysłany: 26 Gru 2023 18:10 

Rejestracja: 18 Gru 2013
Posty: 910
złoty
Masz jeszcze 3 tygodnie do wyjazdu, to jest ogrom czasu. Jeśli Cię stresuje to, że nie ma potwierdzony informacji na stronach ambasad (hm, prezydent powiedział to 8 dni temu, strona pewnie jest aktywna maksymalnie od kilku dni, są święta) to nie wiem czy najlepszym wyborem urlopowym jest Kenia... :lol:
Ja tu widzę naprawdę bardzo dobrze przekazaną informację - obudzisz się jutro i będzie wiadomo czy strona funkcjonuje czy też nie funkcjonuje. Więcej cierpliwości i lepiej jednak nie wymagać od Kenijczyków szwajcarskiej precyzji, bo się można rozczarować ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Wycieczka do Marrakeszu za 965 PLN. Loty z Krakowa + 3 noclegi ze śniadaniami w tradycyjnym riadzie Wycieczka do Marrakeszu za 965 PLN. Loty z Krakowa + 3 noclegi ze śniadaniami w tradycyjnym riadzie
Urlop na Bali na za 3225 PLN. Loty z Berlina + 13 noclegów w 4* hotelu Urlop na Bali na za 3225 PLN. Loty z Berlina + 13 noclegów w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Kenia - wiza
#122 PostWysłany: 26 Gru 2023 19:34 

Rejestracja: 25 Sty 2017
Posty: 41
Masz racje h3rlitz, nie ma co się stresować jutro się wyjaśni. Gdyby nawet wszystko okazało się nieprawdą to zamiast 51USD zapłacę za wizę 100USD ale wakacje nie będą w żaden sposób zagrożone. Nie będę sobie psuła wakacyjnego nastroju :)
Góra
 Profil Relacje PM off
h3rlitz lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kenia - wiza
#123 PostWysłany: 28 Gru 2023 18:32 

Rejestracja: 25 Sty 2017
Posty: 41
Więc, strona z eTA nie działa, najpierw była informacja, że zadziała 27 grudnia, a od 27 grudnia wyświetla się, że zadziała w ciągu kilku dni :)
Biorąc pod uwagę, że jedyna oficjalna informacja jaką można znaleźć na stronach rządowych jest konieczność posiadania e-wizy oraz brak jakichkolwiek informacji aby miało się cokolwiek zmienić w najbliższym czasie, postanowiłam aplikować o wizę zamiast czekać na eTA. Wszystkie trzy aplikacje przeszły bez najmniejszego problemu, płatność również i to za pierwszym razem tle, że opłata wizowa łącznie to 55.20 USD (doliczają coś za płatność kartą). Aplikowałam wczoraj, aplikacje są przetwarzane, wszystko wygląda ok. Wiem, że to Afryka i pokory się trzeba nauczyć i cierpliwość ale rozsądek mi podpowiada, że jeśli coś ma wejść w życie za trzy dni, to przynajmniej rzetelna informacja powinna być już dostępna. Nieoficjalnie - strona zadziała kiedyś, czy będzie działać poprawnie, z fusów można wróżyć, a strona z wizami działa - czy dobrze postanowiłam dowiem się za kilka dni :)
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kenia - wiza
#124 PostWysłany: 28 Gru 2023 18:36 

Rejestracja: 28 Gru 2023
Posty: 1
Cześć! Czy ktoś posiada może jakieś informacje jak obecnie przebiega proces wizowania?
ETA wciąż nie działa, po wielkich bojach udało mi się wysłać i opłacić wniosek, ale obawiam się, że nie zdążę przed wylotem (2ego stycznia). Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z ostatnich dni?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kenia - wiza
#125 PostWysłany: 28 Gru 2023 18:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1451
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
Do piątku powinni wydać decyzje. Jak coś to pisz na emaila podanego pp zalogowaniu do kontaktu. Podaj nr wniosku. Czasem odpisują
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Arrima lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kenia - wiza
#126 PostWysłany: 29 Gru 2023 09:31 

Rejestracja: 25 Sty 2017
Posty: 41
Wszystkie trzy wnioski rozpatrzone pozytywnie, każde z nas otrzymało wizę na maila dziś ran, czas oczekiwania 1.5 dnia :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kenia - wiza
#127 PostWysłany: 03 Sty 2024 20:21 

Rejestracja: 03 Sty 2024
Posty: 1
Czesc, ograniam rodzicom wizy do Kenii, ale mam problem. Byli już raz w 2013 i niestety nie mamy numerów wiz z tamtego wyjazdu. Rodzice mają nowe paszporty. Mieliście podobną sytuację? Biuro podróży jest mało pomocne, na infolinii powiedzieli, żeby zaznaczyć, że to pierwszy wjazd, ale nie daliby sobie ręki uciąć. Pomożecie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kenia - wiza
#128 PostWysłany: 03 Sty 2024 22:37 

Rejestracja: 25 Sty 2017
Posty: 41
Ja zaznaczyłabym w tej sytuacji, że to pierwszy raz. Kilka lat temu miałam podobny problem z wizą do Australii i zadziałało.
Wypełniając wnioski wizowe do Kenii korzystałam z pomocy tego filmu, gość wspomina, że jeśli nie mamy numeru starej wizy lepiej zaznaczyć NIE - decyzja zależy do was.

Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kenia - wiza
#129 PostWysłany: 05 Sty 2024 11:28 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 388
srebrny
FUX napisał(a):
https://www.citizen.digital/news/kenya-to-be-a-visa-free-country-from-january-2024-president-ruto-n333050?fbclid=IwAR1JAQkwfTSAMH8olLM3lmvQ6bHsIH0dlQUibbptoyXcGUa5paZoERToiZg

Znoszą wizy od 2024.
👍

Termin zapowiadanego na styczeń zniesienia obowiązku posiadania wizy nie został dotrzymany. Nie podano również nowej daty wprowadzenia w życie tej decyzji. Póki co nadal trzeba ubiegać się o wizę.

https://www.aa.com.tr/en/africa/kenya-p ... rs/3098409
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kenia - wiza
#130 PostWysłany: 05 Sty 2024 13:54 

Rejestracja: 08 Mar 2023
Posty: 2
-- 05 Sty 2024 12:44 --

Powyższy post nie jest prawdą.
Ja we wtorek wieczorem aplikowałem o eTA (pozwolenie, które ma zastąpić wizę) przez stronę https://www.etakenya.go.ke/en, dzisiaj przed południem dostałem na maila zatwierdzone dokumenty. Koszt na osobę wyniósł 34,9 USD.

-- 05 Sty 2024 12:54 --

Z jakiegoś powodu nie mam opcji edycji poprzedniego posta - kwota za 1 eTA to 34,09 USD (32,50 za standardowe procesowanie i 1,59 za opłaty bankowe).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kenia - wiza
#131 PostWysłany: 06 Sty 2024 22:14 

Rejestracja: 25 Sty 2017
Posty: 41
Oficjalne potwierdzenie jakby ktoś miał wątpliwości.

https://www.kcaa.or.ke/sites/default/fi ... _kenya.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kenia - wiza
#132 PostWysłany: 06 Sty 2024 23:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4358
HON fly4free
@patrofus A na pewno aplikowales w nowym systemie? Tak dopytuje, bo nie wczytywalem sie w temat, ale wydawalo mi sie, ze nowa eTA ma byc za free...
Bo jaki sens bylby zmieniać jedna platna papierkologie na druga....?
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kenia - wiza
#133 PostWysłany: 07 Sty 2024 23:40 

Rejestracja: 08 Mar 2023
Posty: 2
eTA jest płatna, w droższej opcji (którą szybciej rozpatrują) było to chyba nawet ponad 50 $.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kenia - wiza
#134 PostWysłany: 07 Sty 2024 23:53 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 803
niebieski
jaco027 napisał(a):
@patrofus A na pewno aplikowales w nowym systemie? Tak dopytuje, bo nie wczytywalem sie w temat, ale wydawalo mi sie, ze nowa eTA ma byc za free...
Bo jaki sens bylby zmieniać jedna platna papierkologie na druga....?


Po cash;)

Do tej porty "pół Afryki" wjeżdżało do nich bez wiz, jak do afrykańskich braci.

Od teraz każdy (zamiast wizy) zabuli im frycowe, bo (zamiast wiz) ETA obowiązuje wszystkich, tak więc każdy łeb to 30 USD od ogolenia. Przytną sobie hajsu. Super ruch dla reperacji budżetu;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kenia - wiza
#135 PostWysłany: 08 Sty 2024 08:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1451
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
No nie do końca bo nadal pół Afryki będzie zwolniona z wypełniania dokumentu a tym samym płacenia pkt 3,5.
Będzie też spora grupa pracowników z różnych firm gdzie trzeba się zarejestrować ale bez opłaty.

To z naszego punktu widzenia Eurppejczyka będzie taniej choć sam sądziłem że będzie za darmo. Jak widać Kenijski prezydent jest bardzo sprytny. Dobry ruch narketingowy i menadżerski:)

PERSONS WHO ARE EXEMPTED FROM OBTAINING THE ELECTRONIC TRAVEL
AUTHORIZATION (ETA)
1) Holders of valid Kenya Passports or one way Emergency Certificate issued by Kenya
Missions abroad.
2) Holders of Kenya Permanent Residence, valid Work Permits and Passes.
3) Holders of valid United Nations Conventional Travel Document issued by the Government
of Kenya.
4) Members of the Diplomatic Missions and International Organizations Accredited to Kenya.
5) Citizens of the East African Partner States; These countries include Burundi, Democratic
Republic of Congo, Rwanda, South Sudan, Tanzania, and Uganda (Exempted for six (6)
months).
6) All passengers in transit through Kenya arriving and leaving by the same aircraft or
transferring to another aircraft and who do not leave the precincts of airports in Kenya.
7) All passengers arriving and leaving by the same ship and who do not leave the ship.
8) Member of crew of any ship, aircraft, train, vehicle or carrier; whose name and particulars
are included in the crew manifest of the ship, aircraft, train, vehicle or carrier and who is
proceeding in such ship, aircraft, train, vehicle, or carrier to a destination outside Kenya.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kenia - wiza
#136 PostWysłany: 08 Sty 2024 08:43 

Rejestracja: 18 Gru 2013
Posty: 910
złoty
No ale jest nawet na górze wyjaśnione.

eTA jest za free.
Płacicie za procesowania transakcji, a nie za samą eTA. Także wjazd do Kenii jest za darmo, no tylko przeprocesowanie dokumentów kosztuje. :lol:

No i jest oczywiście, tak jak powiedział prezydent, visa free! :twisted:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kenia - wiza
#137 PostWysłany: 08 Sty 2024 09:01 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 803
niebieski
Tak czy siak, to złodzieje i oszuści;)
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kenia - wiza
#138 PostWysłany: 08 Sty 2024 09:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4690
Loty: 654
Kilometry: 829 127
HON fly4free
Na stronie tego nie ma, ale skoro to ETA to pewnie trzeba ją opłacić przed każdym wjazdem do Kenii?

Ciekawe czy to był sprytny ale przebiegły plan prezydenta czy prezydent coś chlapnął a urzędnicy zrobili po swojemu?
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kenia - wiza
#139 PostWysłany: 09 Sty 2024 17:16 

Rejestracja: 09 Sty 2024
Posty: 3
W tym formularzu ETA wymagają załączenia biletów i rezerwacji noclegów. Czy ktoś z Was próbował to wysyłać bez rezerwacji? Np. tylko z umową wstępną etc. W innym wypadku ciężko polować na czarter na ostatnią chwilę...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kenia - wiza
#140 PostWysłany: 09 Sty 2024 22:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1451
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
Nie wiem jak jest teraz w ETA ale wcześniej składając wniosek wizowy na Booking.com zawsze robiłem rezerwację z możliwością bezpłatnego odwołania i zalaczalem dane hotelu i potwierdzenie. Później odwoływałem i mieszkałem wg uznania gdzie indziej . Nikt tego nie sprawdzał.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 168 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group