Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 06 Maj 2024 21:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4791
Loty: 658
Kilometry: 845 025
HON fly4free
obowiązują w lotach z EU nieeuropejskim przewoźnikiem
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Tylko dla pełnoletnich! Relaks na Teneryfie za 1230 PLN. Loty Ryanair z Warszawy i 5 nocy w hotelu Tylko dla pełnoletnich! Relaks na Teneryfie za 1230 PLN. Loty Ryanair z Warszawy i 5 nocy w hotelu
Loty (z dużym bagażem) do Los Cabos (Meksyk) z Warszawy za 2576 PLN. Wiele terminów Loty (z dużym bagażem) do Los Cabos (Meksyk) z Warszawy za 2576 PLN. Wiele terminów
#22 PostWysłany: 27 Maj 2024 14:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 215
Loty: 115
Kilometry: 260 313
niebieski
A jeśli trasa była MRU-NBO-LHR a skasowali mi lot MRU-NBO i przesunęli na kilkanaście godzin później, w związku z czym lot NBO-LHR był też dzień później to da się coś zrobić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 28 Maj 2024 11:49 

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 272
Loty: 159
Kilometry: 401 346
niebieski
Dokladnie to samo bylo wczoraj. Niech zgadne - twoj lot planowo z MRU do NBO mial byc o 4 rano? Nam tez odwolali i dotarlismy 3 godziny temu do Londynu po przebukowaniu na BA, planowo powinnismy ladowac w Londynie wczoraj po poludniu.
Bylo bardzo duzo rodakow i wszyscy musieli kupowac nowe doloty do PL z roznych lotnisk w Londynie. Raczej nic sie z tym nie da zrobic, ale gdybys mial jakies inne informacje to daj znac.
A wszyscy ktorzy maja jeszcze do wylatania Mauritius z KQ z wylotem z MRU 0400 rano niech wezma pod uwage, ze te loty od tygodnia sa odwolywane. Juz 3 lub 4 loty sie nie odbyly, wiec moze wam sie posypac przesiadka na WIZZ/Ryan do PL
Góra
 Profil Relacje PM off
Trentine lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#24 PostWysłany: 28 Maj 2024 11:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 215
Loty: 115
Kilometry: 260 313
niebieski
Dokładnie ten lot. Na razie nic nie ugrałam, jak coś się uda to dam znać, ale raczej nie robię sobie wielkich nadziei.
Góra
 Profil Relacje PM off
TIT lubi ten post.
TIT uważa post za pomocny.
 
      
#25 PostWysłany: 28 Maj 2024 12:03 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 8515
HON fly4free
Pomogłoby większość ubezpieczeń na okoliczność opoźnienia w podróży... Wtedy można wnioskować o zwrot poniesionych kosztów w związku z tą sytuacją, oczywiście z zastrzeżeniem OW konkretnych polis.
Góra
 Profil Relacje PM off
Trentine lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 28 Maj 2024 12:20 

Rejestracja: 14 Lis 2010
Posty: 685
Loty: 116
Kilometry: 151 005
złoty
@TIT rozumiem, że odwołany był w dniu wylotu, nie z wyprzedzeniem?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 28 Maj 2024 12:33 

Rejestracja: 23 Sie 2011
Posty: 127
Loty: 225
Kilometry: 482 673
Kiedy was przebukowali na BA na lotnisku czy wcześniej była informacja. patrzyłem się to nie za długa ta przesiadka była przylot z MRU 22:10 do NBO wylot do LHR BA leci 22:40
Ja mam lot z MRU we wrzesniu też o 4:00.
Jestem zainteresowany jak to rozegrała linia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 28 Maj 2024 12:35 

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 272
Loty: 159
Kilometry: 401 346
niebieski
Deal KQ byl na trasie Paryz - Mauritius - Londyn (miedzyladowanie w Nairobi w obie strony). Doloty do Paryza i powroty z Londynu RyanAir dokupione osobno. Nie wiem czy jakies ubezpiecznie to pokryje tzn nowy bilet z Londynu do PL,
Natomiast lecialo bardzo duzo rodakow i moze byc tak, ze jeszcze duzo sie wybiera - wiec miejcie na uwadze, ze mozecie nie wyleciec z MRU o 0400 i wywroci wam sie powrot do PL. Miejcie to na uwadze szczegolnie, ze bylo duzo ludzi z malymi dziecmi ktorzy w tym momencie koczuja na lotnisku Gatwick czekajac do poznej nocy na lot do Krakowa. Sa jeszcze tacy ktorzy jeszcze leca (przebukowani przez Dubaj) i juz do Krakowa niczym sie nie dostana, a tam maja samochody na lotnisku.
Ja wiadomosc o odwolaniu lotu dostalam na WhatsApp kilka godzin przed planowanym odlotem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 28 Maj 2024 12:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1685
złoty
Ciekawe, że u mnie odwołany jest lot NBO-LHR, MRU-NBO nadal o 4 rano - ale lecę za pół roku. Alternatywy to lot wieczorny bądz przez AMS lub CDG...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 28 Maj 2024 12:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 215
Loty: 115
Kilometry: 260 313
niebieski
Mi z kolei info o zmianie lotu przyszło dzień przed wylotem. Miałam mieć 2h przesiadkę w NBO, a w rezultacie koczowaliśmy tam 10h w nocy na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 28 Maj 2024 12:57 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 8515
HON fly4free
@TIT: spokojnie pokryją przynajmniej niektóre polisy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 28 Maj 2024 18:14 

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 272
Loty: 159
Kilometry: 401 346
niebieski
@marek2011 moja tez pokrywa :) ale dla mnie to i tak bez roznicy
Ja na lotnisku na ochotnika zglosilam, ze nie mam parcia na natychmiastowy wylot bo propozycja byla z koczowaniem w Nairobi cala noc albo i dluzej. Za stara jestem na takie eventy i nie mialam tez parcia na powrot w zaplanowanej dacie. Do domu zadzwonilam zeby dac znac, ze wroce jak wroce, a kiedy to nie wiadomo. Solo wyjazd wiec relax
I tutaj zaczyna sie kino - jest godzina 0300 i sa 2 osoby do przebukowania samolotu plus 1 supervisor Mr Samuel, ktory robi wiecej zamieszania niz to potrzebne. Panie sa bardzo pomocne i robia co moga, ale wszystko musza konsultowac z Mr Samuel
Mr Samuel rozdziela pary na osobnych rezerwacjach na kompletnie rozne loty - dziewczyna ma leciec przez Nairobi (16h stop w nocy), chlopak przez Dubai. To jest para mlodych ludzi razem. Panie prosza go o to zeby iich wyslac razem, bo to para - Mr Samuel mowi, ze nie bo osobne rezerwcje. Pani prosi, mowi ze sa jeszcze 2 miejsca na Emirats. Pan laskawie sie zgadza, ale zadnych biletow/kart pokladowych nikt nie dostaje. Jest haslo lecicie wtedy i wtedy o tej i o tej ... Cyrk prosze Panstwa :)
Siedze z boku na kwietniku razem z Mr Samuel, wysyla wszystko na whatsapp gdzies wyzej :) jest srodek nocy wiec nikt nie odpowiada - nic dziwnego, wszyscy spia
Jedz do swojego hotelu (mowi mi) i idz spac spokojnie - jestes przebukowana na za 3 dni z krotka przesiadka. Masz przebukowanie KQ to KQ wiec jestes okey.
Swietnie!! Jestem solo i do tego kolo lotniska (blue bay), prawie jeden rzut mokrym beretem. Chetnie zostane dluzej, nie spieszy mi sie nigdzie, dzieci mi nie placza, a kot nasz i tak woli ojca, a jak matka znika to jest mu wszystko jedno :) Wazne, ze jest ojciec
Jade wiec z powrotem do mojego GH gdzie mam uzgodnione, ze mozliwe ze wroce. Klucz zostawilam w srodku ale jakby co to mam wejsc przez patio i isc spac. Tak tez robie. Ide spac tak jak stoje, nie rozpakowuje niczego - jest 5 rano.
Okolo 10-tej budzi mnie pukanie do drzwi, zaraz konczy sie sniadanie. Wstaje i nagle piiik w telefonie. Jest email z nowym biletem na lot o 13.50 - jest prawie 11- ta
Zabieram plecak i jade na lotnisko, w sumie jestem ubrana i spakowana, wiec bez roznicy. Ktos tam rano przyszedl do pracy i zaczelo sie ogarnianie tego bajzlu. Lece do Nairobi (5h stopu) i potem BA do Londynu
Z Londynu odbiera mnie ojciec naszego kota czyli nieMaz i okolo 11 jestem w domu.
Godzine temu dostalam wiadomosc na app KQ o odprawie na moj lot z MRU do NBO na srode :) :) :) Thanks Mr Samuel :)
HAKUNA MATATA :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#33 PostWysłany: 28 Maj 2024 18:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2014
Posty: 385
Loty: 560
Kilometry: 1 039 155
niebieski
Podzielę się moim doświadczeniem z anulowanym lotem powrotnym 19-maja. Na równą dobę przed wylotem o 4:00 KQ z MRU do NBO otrzymałem informację o anulacji lotu na WhatsApp, e-mail oraz SMS. Linie zaoferowały powrót dzień później z ostatecznym terminem dolotu do Londynu dwa dni później. Na stronie Kenya Airways za pośrednictwem link'u z maila nie było możliwości zmiany rezerwacji na dzień szybciej bądź później. Istniała możliwość przedłużenia pobytu o maksymalnie tydzień. Zadzwoniłem na infolinie KQ i po kilku połączeniach udało mi się zmienić rezerwację na szybszy powrót na pokładzie Emirates z przesiadką w DXB i ostatecznie do Lądka Zdrój za pośrednictwem British Airways. Ostatecznie w LHR pojawiłem się, 10h przed planowanym przylotem ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 28 Maj 2024 18:53 

Rejestracja: 26 Sty 2013
Posty: 455
Loty: 281
Kilometry: 357 331
niebieski
Mój lot z MRU jest, czytając wasze posty na szczęście o 18:30, za to z nocką w NBO. Ale wracając do KQ, linie jak linie, nie wyróżniają się ani na korzyść ani na niekorzyść w stosunku do innych linii na longach. Bardzo punktualni nie są, na obu moich lotach kilkudziesięcio minutowe spóźnienia. Bardzo długo trwające procedury, w NBO dwie godziny przed wylotem informacja o bordingu, nawet nie przeszedłem jeszcze przez security na transferze. W zasadzie to nie całkiem bording, kontrola dokumentów- paszporty, rezerwację, rozumiem wymogi panstwa docelowego, ale trwa to bardzo długo. Plus- Silver w FB daje priority bording.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 28 Maj 2024 19:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 215
Loty: 115
Kilometry: 260 313
niebieski
https://cargreen.es/2024/05/20/bl-wlv/r ... cellations

Tu jest zdaje się odpowiedź na to co tam się dzieje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 01 Cze 2024 12:43 

Rejestracja: 16 Paź 2022
Posty: 9
TIT napisał(a):
Dokladnie to samo bylo wczoraj. Niech zgadne - twoj lot planowo z MRU do NBO mial byc o 4 rano? Nam tez odwolali i dotarlismy 3 godziny temu do Londynu po przebukowaniu na BA, planowo powinnismy ladowac w Londynie wczoraj po poludniu.
Bylo bardzo duzo rodakow i wszyscy musieli kupowac nowe doloty do PL z roznych lotnisk w Londynie. Raczej nic sie z tym nie da zrobic, ale gdybys mial jakies inne informacje to daj znac.
A wszyscy ktorzy maja jeszcze do wylatania Mauritius z KQ z wylotem z MRU 0400 rano niech wezma pod uwage, ze te loty od tygodnia sa odwolywane. Juz 3 lub 4 loty sie nie odbyly, wiec moze wam sie posypac przesiadka na WIZZ/Ryan do PL


Chyba siedzieliśmy razem :) Widziałem kilka dni przed powrotem MRU - NBO, że KQ 275 są odwoływane. Napisałem do KQ na whatsappie, dwa dni przed moim lotem, że jeżeli planują odwołać mój niech przebookują mnie wcześniej, przyjmę nawet skrócenie pobytu. KQ odpowiedziało, że na tamten moment lot był planowany. Byłem na lotnisku około 19 anulowali go około 21. Co prawda zapewnili hotel i przebookowanie na BA następnego dnia, ale musieliśmy czekać do 1 w nocy na lotnisku, aż nas przebookują i wydadzą hotele.
Góra
 Profil Relacje PM off
TIT lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: tanhayi oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group