Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 209 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Liry tureckie
#201 PostWysłany: 02 Sie 2023 17:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 2000
srebrny
Było Max 30, USD niecałe 28, co nie oznacza ze gdzieś w Turcji nie da się dostać kursu lepszego niż oficjalny
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Stambułu: 5 dni w hotelu ze śniadaniami od 1550 PLN. Wyloty z 6 miast Wycieczka do Stambułu: 5 dni w hotelu ze śniadaniami od 1550 PLN. Wyloty z 6 miast
Zobacz fiordy latem! Zbiór lotów do Norwegii z polskich miast od 129 PLN Zobacz fiordy latem! Zbiór lotów do Norwegii z polskich miast od 129 PLN
 Temat postu: Re: Liry tureckie
#202 PostWysłany: 27 Wrz 2023 10:21 

Rejestracja: 03 Mar 2020
Posty: 6
cześć, za kilkanaście dni wybieram się do Stambułu, wieść gminna niesie, że w miejscowościach turystycznych przyjezdnym każą płacić w eur/usd.
Czy wiecie może jak to w praktyce wygląda w Stambule?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liry tureckie
#203 PostWysłany: 27 Wrz 2023 10:24 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22964
W Stambule zapłacisz albo w TRY albo w EUR
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liry tureckie
#204 PostWysłany: 27 Wrz 2023 10:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4858
Loty: 311
Kilometry: 517 479
HON fly4free
08/2023 w revolut przewalutowalismy PLN na TRY i bez problemu placili w knajpy sklepy muzea
gotowke zarowno EUR jak i USD wymienisz w dowolnym kantorze ktorych naprawde jest sporo
nie korzystalem z bankomatow wiec nie wiem jak obecnie przedstawia sie sprawa prowizji

jedynie wycieczki statkami byly platne gotowka w lirach pewnie jakbym bardziej usilnie szukal innego armatora to bym znalazl z opcja platnosci karta
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liry tureckie
#205 PostWysłany: 27 Wrz 2023 11:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4632
złoty
Ta wieść gminna to kompletna bzdura, wszędzie płaci się lirami, nawet u sprzedawcy odzieży na straganie jak podaje cenę w € to można zapłacić w lirach
Góra
 Profil Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Liry tureckie
#206 PostWysłany: 27 Wrz 2023 11:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1776
Loty: 269
Kilometry: 293 521
złoty
@kostek966

To prawda i często ludzie się kłócą że „nie chcą Lir” :D
Jak się płaci kartą to zwracać uwagę czy na pewno jest napisane TRY. Bo ich terminale często pozwalają płacić na sztywno tez w EUR/USD (W Hotelach terminale ustawione na USD/EUR).
Czytałem przypadki że zamiast np. 250 TRY było wbite 250€ XD i klient to zaakceptował.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Liry tureckie
#207 PostWysłany: 27 Wrz 2023 13:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 873
srebrny
Zawsze jak słyszę rady "nic nie musisz wymieniać, w tym kraju bez problemu można płacić USD/EUR" to coś we mnie umiera (a słyszę często w odniesieniu do różnych krajów). Później tylko dziwne rzeczy wychodzą, bo jedni turyści mówią, że było taniej niż w Polsce, a inni że dużo drożej :) A już najbardziej mi się podoba jak ktoś mi tłumaczy, że po co ma dwa razy tracić na przewalutowaniu :lol: Bo oczywiście sprzedawca w takim kraju będzie bardzo miły i policzy dokładnie równowartość lir po aktualnych kursie i w żadnym razie nie zaokrągli ceny do 5, 10, 15, 20 euro. Może i obiad kosztuje 100 lir lub 10 euro, ale przynajmniej oszczędzi się te 50 groszy na podwójnym przewalutowaniu.

Osobiście nigdy w Turcji nikt nie nalegał na liry i zawsze cena była podana w TRY. Przy czym jestem świadom, że tam gdzie jest największy spęd taniego All-Inclusive może być inaczej. W Antalii takich problemów nie ma, ale ludzie tylko mówią, że lecą do Antalii, bo w rzeczywistości to do miasteczek obok.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Liry tureckie
#208 PostWysłany: 27 Wrz 2023 14:21 

Rejestracja: 03 Mar 2020
Posty: 6
Dzięki za rozwianie wątpliwości. Zakładałam że przy takiej inflacji lepiej dla nich przyjąć zapłate w twardej walucie, wezmę trochę EUR na wszelki.
Bardziej pytałem czy np za kebaba czy rejs promem nie przyjdzie mi płacić w EUR jako turyście. Już wiem że nie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Liry tureckie
#209 PostWysłany: 27 Wrz 2023 14:23 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22964
Nie, nie przyjdzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 209 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group