Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 79 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 24 Sty 2017 21:56 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2058
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Ale czego oczekujesz? Po prostu odpal sobie stronę spring airlines i poszukaj lotu. Czy to takie trudne?
Góra
 Profil Relacje PM off
Diomeda lubi ten post.
 
      
Wodospady Wiktorii: loty (z bagażem rejestrowanym) z Warszawy od 2293 PLN Wodospady Wiktorii: loty (z bagażem rejestrowanym) z Warszawy od 2293 PLN
Lato w Egipcie: all inclusive w 4* hotelu za 2229 PLN. Wylot z Warszawy Lato w Egipcie: all inclusive w 4* hotelu za 2229 PLN. Wylot z Warszawy
#62 PostWysłany: 24 Sty 2017 22:07 

Rejestracja: 12 Paź 2016
Posty: 426
Loty: 90
Kilometry: 172 874
niebieski
Oczekuję choćby możliwości porównania ceny z inną linią. Spring poza tym nie lata ani z Szanghaju, ani z Taipei na Okinawę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 24 Sty 2017 22:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 631
Zobacz jak cenowo wychodzi Okinawa z Shanghaju z Juneyao Airlines, możesz przez chińskich pośredników np. ctrip.
Góra
 Profil Relacje PM off
Mihal09 uważa post za pomocny.
 
      
#64 PostWysłany: 24 Sty 2017 22:28 

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 130
@‌Mihal09‌ EVA Air lata z PVG do TPE i TSA, a dalej z TPE do OKA. Nie wiem jak Ci cenowo podpasuje, kiedyś byli bardzo konkurencyjni z CHRL na Taiwan
Góra
 Profil Relacje PM off
Mihal09 uważa post za pomocny.
 
      
#65 PostWysłany: 24 Sty 2017 22:35 

Rejestracja: 12 Paź 2016
Posty: 426
Loty: 90
Kilometry: 172 874
niebieski
Dzięki Meduzy i foodtravel.pl za pomoc, o to dokładnie mi chodziło. Teraz tylko szukanie i porównywanie mi zostało. Na ctrip niestety czasem nie łapie promocji danych linii np. Spring.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 24 Sty 2017 23:29 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2058
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
W tym spring airlines najbardziej wkurzające jest to , że wyświetla ceny bez podatków. np. Szanghaj -Makau albo Jeju. 9 USD w jedną stronę. Pięknie ! Tylko , że podatki i inne dodatkowe opłaty to 600 % ceny podstawowej i ostatecznie za bilet trzeba zapłacić 59 usd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 25 Sty 2017 16:36 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 335
niebieski
Szukam biletów dla 4 osób na trasie Zhangjajie-Szanghaj (DYG-SHA) w dniu 28 kwietnia 2017r. wieczorem.
Na wszystkich znanych mi stronach cena za 1,50 h lotu wynosi ok. 215$/os liniami China Eastern o godz. 19.05 -wg mnie bardzo dużo.
Czy macie jakiś inny pomysł ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 07 Lut 2017 15:03 

Rejestracja: 07 Lut 2017
Posty: 5
Czy odprawa bagażu rejestrowanego na loty krajowe i zagraniczne wygląda w Chinach tak samo jak w Europie? Interesuje mnie czy walizka jest otwierana (kontrola zawartości) zanim i pojedzie ze stanowiska checkin do luku bagażowego. Będę po raz pierwszy w Chinach i poza zwiedzaniem będę miał spotkania biznesowe. Od chińskich kotrahentów dostanę próbki wyrobów w postaci woreczków 1 kg z różnymi proszkami, które zamierzam zapakować do walizki. Substancje są bezpieczne i żadne skanowanie nie wywoła alarmu. Natomiast kontroler, który zobaczy woreczki w walizce może mieć tysiące pytań i zabrać mi kilka godzin zanim się przekona, że niepalne, nietoksyczne, itp. (wtedy spóźnię się do bramki).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 08 Lut 2017 12:31 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 9068
Loty: 1012
Kilometry: 974 480
platynowy
Pierwsza kontrola (skanowanie bagażu) odbywa się przy wejściu na lotnisko.

Przed stanowiskiem odprawy nikt bagażu nie otwiera, ale jest on prześwietlany po nadaniu właśnie pod kątem jego zawartości. Jeśli coś wyda się podejrzane, to jest on zabierany z taśmy i należy udać się do specjalnego pokoiku, gdzie jest on otwierany i sprawdzany. Ja miałem np. w kieszeni kurtki zapalniczkę (ich przewóz samolotem, a także zapałek jest w Chinach zabroniony) i musiałem przejść taką dodatkową kontrolę. W bagażu rejestrowanym nie wolna też mieć baterii i ładowarek.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Byczek61 lubi ten post.
Byczek61 uważa post za pomocny.
 
      
#70 PostWysłany: 09 Lut 2017 12:15 

Rejestracja: 07 Lut 2017
Posty: 5
Dziękuję za poprzednią odpowiedź.
Ile minut czasu potrzeba na przesiadkę na lotnisku w Pekinie?
Mam dwa niezależne bilety. Przylatuję LOTem godz 6:35 na Terminal T3, i chcę wylot krajowymi liniami 8:55 z terminalu T1 (bilety na późniejsze wyloty są znacznie droższe)
Pewnie wielu z Was przeszło tę drogę...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 09 Lut 2017 12:37 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 9068
Loty: 1012
Kilometry: 974 480
platynowy
2 godziny to mało czasu i bazując na tamtejszych realiach niewykonalne.
Trzeba przejść kontrolę paszportową, odebrać bagaż. Może to zająć 20 minut, ale równie dobrze godzinę lub dłużej. Potem zmiana terminala, kolejka do odprawy i kolejka do kontroli bezpieczeństwa - w tej również można spędzić pół godziny, jeśli nie więcej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Byczek61 lubi ten post.
Byczek61 uważa post za pomocny.
 
      
#72 PostWysłany: 09 Lut 2017 12:59 

Rejestracja: 07 Lut 2017
Posty: 5
Miałem nadzieję że 140 minut wystarcza bo na Tripadvisor forum ktoś pisze że przesiadka z T3 na T2 zabiera 90 minut.
Jeżeli 140 min to za mało to znaczy, że lepsze połączenie do Chin oferuje Air China bo przylatuje do T3 o godz 4:40 i wtedy można zdążyć na wszystkie lokalne loty w porannych - niskich cenach.
Następny tani lot mam po 7 godzinach. Można jakoś rozsądnie wykorzystać ten czas ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 09 Lut 2017 13:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 1054
niebieski
Byczek61 napisał(a):
Następny tani lot mam po 7 godzinach. Można jakoś rozsądnie wykorzystać ten czas ?
Można. Zasuwaj do centrum, zobaczysz plan Tian'anmen, przejdziesz się po Wangfujing, możesz pod obiekty olimpijskie skoczyć...
Góra
 Profil Relacje PM off
Byczek61 lubi ten post.
Byczek61 uważa post za pomocny.
 
      
#74 PostWysłany: 10 Lut 2017 12:43 

Rejestracja: 07 Lut 2017
Posty: 5
Jakim środkiem komunikacji najlepiej dostać się do centrum Pekinu i wrócić za 2-3 godziny spowrotem na lotnisko ?
Czy bilety linii lokalnych (Shandong, Hainan, Southern...) na loty krajowe, kupowane na ctrip.com (email z potwierdzeniem rezerwacji) wymagają:
- odprawienia się online?
- przedstawienia na lotnisku papierowego wydruku ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 10 Lut 2017 14:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 212
Najlatwiej 'airport express'em'.
nie trzeba sie odprawiac online, na lotniskach sa miejsca do 'self check-in', ale mozliwe ze wymagaja chinskiego dowodu osobistego, wtedy normalnie na stanowiskach przewoznika.
Osobiscie prawie nigdy nawet nie drukowalem rezerwacji, wystarczyl paszport i ew. poweidziec gdzie lecimy,
polecam jednak miec rezerwacje chociaz w telefonie...
pzdr
_________________
http://www.chiny-info.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
Byczek61 lubi ten post.
Byczek61 uważa post za pomocny.
 
      
#76 PostWysłany: 14 Wrz 2017 21:43 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 553
Loty: 340
Kilometry: 638 795
niebieski
czy ceny lotów na listopad mogą spaść do poziomu cen na październik?
obecnie na interesujący mnie lot CKG-FOC na 19 listopada pokazuje 922 RMB
natomiast w październiku są ceny za 630 RMB
też pytanie na ile wcześniej Air China wrzuca taryfy inne niż Y na loty krajowe? bo na ten 19 listopada jest tylko full economy dostępne obecnie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 15 Wrz 2017 17:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 212
Nikt rozsądny nie odpowie na te pytania bo byłoby to tylko zgadywanie. Linie mają swoje algorytmy, mają swoje dane o zainteresowaniu i obłożeniu na danych trasach i lotach na określonych datach i na podstawie tego ciężkie głowy optymalizują zyski. Sam(a) musisz oszacować co i za ile Ci się kalkuluje...
pzdr
_________________
http://www.chiny-info.pl


Ostatnio edytowany przez chiny-info.pl, 15 Wrz 2017 20:35, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 15 Wrz 2017 20:34 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 553
Loty: 340
Kilometry: 638 795
niebieski
jasne, myślałem, że może z doświadczenia lat poprzednich są jakieś trendy, że w listopadzie czyli chyba już na schyłku sezonu loty są tańsze

Air China, czy Fuzhou Airlines czy West Air mają na tej trasie wrzucone taryfy w ekonomiku prócz Y do końca października na razie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 15 Wrz 2017 20:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 212
Tam jest trochę inaczej, loty wew. to normalna forma transportu jak pociąg i ludzie więcej się przemieszczają bez konkretnego 'kalnedarzowego' powodu. Wiadomo tylko kiedy loty idą ostro w górę bo jedno albo drugie święto/długi weekend. Przez kilka lat monitorowałem ceny na różnych trasach i nie koajrzę nic przewidywalnego poza oczywistymi świątecznymi podwyżkami,
pzdr
_________________
http://www.chiny-info.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
wilczagorka lubi ten post.
wilczagorka uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 79 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group