Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Paź 2014 11:23 

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 3
Loty: 25
Kilometry: 34 057
W środę 22 X lecę w 3 osoby do Londynu porannym lotem wizzair o 6.00. Na forum wyczytałem, że nawet jeśli zarezerwuję bilet na autobus z Luton do Victoria Station przez National Express czy EasyBus to i tak może okazać się, że do autobusu nie wsiądę bo kierowca wyprzedał wszystkie miejsca - te z rezerwacją również. Jadę na 1-dniówkę więc nie mam czasu na szukanie i czekanie na kolejne przeładowane autobusy. Stąd moje zainteresowanie polskimi taksówkami wożącymi klientów z i na lotnisko. Czy ktoś z Was może korzystał z takiej formy transportu? Ceny oscylują w granicach 50 funtów za 1 stronę. Ale jadąc np w 4 osoby sedanem koszt 12- 13 funtów nie jest jakiś przerażający.
Proszę osoby obeznane z tematem o informacje na ten temat. A może ktoś z Was jedzie w tym samym terminie i moglibyśmy zrobić zrzutkę na polską taksówkę?
pozdrawiam
ps. czy bilety na autobusy transferowe można kupić w terminalu czy tylko online?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Alesund z weekendem za 462 PLN. Loty (bez WDC) z Gdańska, 2 noce w apartamencie i auto Alesund z weekendem za 462 PLN. Loty (bez WDC) z Gdańska, 2 noce w apartamencie i auto
Mikołajki w Hurghadzie: 7 dni w 5* hotelu z all inclusive za 1869 PLN. Wylot z Katowic Mikołajki w Hurghadzie: 7 dni w 5* hotelu z all inclusive za 1869 PLN. Wylot z Katowic
#2 PostWysłany: 20 Paź 2014 11:30 

ile razy tak lecialem to nigdy mi sie nie zdarzylo przeladowanie itp
national express ma busy na 45+ osob wiec tutaj watpie, a easybus ma bardzo czesta siatke polaczen co 10,20 minut - wiec nawet jakby mialby byc przeladowany to pojedziesz nastepnym/wczesniejszym

swoja droga Luton to male lotnisko wiec nie oczekuje jakiegos przeogromnego tloku ;)
Góra
 PM off  
      
#3 PostWysłany: 20 Paź 2014 12:11 

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 3
Loty: 25
Kilometry: 34 057
Anonymous napisał(a):
ile razy tak lecialem to nigdy mi sie nie zdarzylo przeladowanie itp
national express ma busy na 45+ osob wiec tutaj watpie, a easybus ma bardzo czesta siatke polaczen co 10,20 minut - wiec nawet jakby mialby byc przeladowany to pojedziesz nastepnym/wczesniejszym

swoja droga Luton to male lotnisko wiec nie oczekuje jakiegos przeogromnego tloku ;)


A bilety mozna kupic gdzieś w terminalu albo autobusie czy trzeba online? Obawiam się o ewentualne opóźnienie lotu i utratę biletu. I czy honorują karty kredytowe czy gotówkę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 20 Paź 2014 12:33 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 473
Loty: 248
Kilometry: 395 056
niebieski
od czasu do czasu w przypadku poznych ladowan/wczesnych startow korzystamy z uslug firmy tiptopminicabs.co.uk i nigdy nie bylo najmniejszego problemu. z tego co przed chwila sprawdzilam to trasa Luton- NW1 (np. kings cross) to £46.

jesli chodzi o Luton.... tam rano pomiedzy 7 a 8 naprawde jest kulumacja przylotow. z NE nie mam doswiadczenia ale juz z shuttle bus do stacji kolejowej tak. dzisiaj np. w okolicy 8 bylo tylu chetnych na autobus, ze kierowca nawet nie czekal do planowanego odjazdu tylko 3min wczesniej ruszyl.

Jesli podrozujecie w kilka osob to taxi moze nie byc takim zlym rozwiazaniem ;-)

-- 20 Paź 2014 11:36 --

lesnikowski.pl napisał(a):
A bilety mozna kupic gdzieś w terminalu albo autobusie czy trzeba online? Obawiam się o ewentualne opóźnienie lotu i utratę biletu. I czy honorują karty kredytowe czy gotówkę?


Bilety na NE mozna kupic zarowno a automacie jak i 'na stoisku' NE (jedno i drugie jest w tym samy miejscu- hala przylotow). Z tego co pamietam platnosci mozna dokonac zarowno gotowka jak i karta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 20 Paź 2014 14:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1326
Loty: 129
Kilometry: 222 356
niebieski
Raz w czasie przylotu do Luton rano było tyle ludzi, że nie zmieścili się do jednego autobusu National Express. My załapalismy się na niego ale ludzie dalej dochodzili do kolejki.

Za to z powrotem też było więcej ludzi niż miejsc (godz. 11) ale od razu podstawili dodatkowy. No i zaraz za tym dodatkowym jechał następny już wg kursu. Wiec szybko reagują w miarę możliwości.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 20 Paź 2014 15:37 

Rejestracja: 27 Mar 2012
Posty: 286
Zbanowany
Najszybszym transportem jest pociag i zaplacicie mniej.
Jadac minicabem bedziecie stac w korkach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 01 Paź 2015 14:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2015
Posty: 16
Loty: 6
Kilometry: 24 704
Heja podłączam się pod pytanie. Mam pilny problem bo czasu już mało. Jak sensownie dostać się z lotniska Stansted na Cosser Street, Lambeth, Londyn, SE1 7BU? Jest nas 6 osób więc rozważamy opcje mini busa. Ale czy to w ogóle się opłaca? Macie jakieś namiary na tanią, sprawdzoną firmę? Szukam co prawda w necie ale tyle tego jest i nie zawsze wiadomo jaka będzie cena, a nie będę wydzwaniać godzinami do każdej agencji ani wysyłać maili bo jutro wyjazd. Poradźcie coś.

Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące powrotu. Czy ryzykownym jest wziąść minibusa o godzinie 16 w niedziele, kiedy wylot jest o 18.55 (dojazd zajmuje około 1.5 godziny)? Czytałam, że po tej godzinie są duże korki i można utknąć. A jak wygląda koszt kolejki? Czy to się opłaca?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 01 Paź 2015 14:40 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 473
Loty: 248
Kilometry: 395 056
niebieski
wyjdzie, ze reklamuje te firme ale zeby byla jasnosc jestem tylko jej klientem... za to bardzo zadowolonym ;-)
http://tiptopminicabs.co.uk/ => minibus (do 8 osob) na Twojej trasie wg kalkulatora na stronie to £51= przy 6 osobach cena wyglada atrakcyjnie zwazywszy na komfort. Co do korkow w niedziele- zapytalabym bezposrednio ludzi z tej (czy innej firmy)- oni maja najwieksze rozeznanie jesli chodzi o dojazdy na lotniska (czas/korki).

(pociag pewnie bylby najszybszy i bez ryzyka korkow ale jak wylot jutro to cena juz malo atrakcyjna... najtansza ocpja to £126 RT przy 6 osobach)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 01 Paź 2015 15:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2015
Posty: 16
Loty: 6
Kilometry: 24 704
Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Niestety podana cena dotyczy normalnego samochodu na 4 osoby. 6 - osobowego nie mogę zarezerwować, nie wiem dlaczego, pomimo, że w ofercie taki jest. Wysłałam zapytanie i czekam na odpowiedź. Jak ktoś ma jeszcze jakieś propozycje to będę wdzięczna za podpowiedź. Goni mnie czas więc jestem trochę zdesperowana :). To nie musi być polska taksówka. Byle w "odpowiedniej" cenie, tj. na wyjazd niskobudżetowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group