Forum strony Fly4free.pl
https://www.fly4free.pl/forum/

Murcia
murcia,1255,46576
Strona 1 z 1

Autor:  micca [ 27 Kwi 2014 22:53 ]
Temat postu:  Murcia

Kupiłam wczoraj bardzo spontanicznie bilet do Murcii :mrgreen:
Wylot w sobotę, za 6 dni, a ja pojęcia nie mam co i jak ;)
Będę tam bardzo krótko - od soboty 3 maja do poniedziałku 5 maja.
głównie zależy mi na odpoczynku. Chciałabym uniknąć tłumów, turystycznych miejsc, nawet nie jestem pewna czy mam ochotę na zwiedzanie jakichś katedr, placów, itp.
Chyba po prostu w ciągu dnia chciałabym poleżeć na jakiejś ładnej i niezbyt tłocznej plaży, a wieczorem pochodzić po klubach z jakąś dobrą muzyką, winem i tapas.
Zaczęłam czytać co nieco w necie, ale ciężko mi rozeznać, które sugerowane miejsca są naprawdę fajne, a które są dla turystów - drogie, zatłoczone, itp.
Czytałam, że Cartagina jest fajna.
Czy ktoś z Was był w Murcii?
Jeśli tak poproszę o sugestie.
Oraz o przydatne info: jak dojechać z lotniska i ogólnie czym się poruszać po mieście i między miastami - czy jest jakaś strona internetowa do sprawdzania tras i rozkładów. Może macie jakieś ulubione miejsca, plaże, kluby, restauracje. Czego unikać. Co jest przereklamowane. Itp.
Za wszelkie wskazówki będę wdzięczna :)

Autor:  Abcn [ 01 Maj 2014 19:58 ]
Temat postu:  Re: MURCIA

Witaj,
troche pózno - sam nie bylem, ale zobacz moze na hiszpania.org.es -> skara
lub Hiszpaniaconsulting

Autor:  Rockriderr [ 22 Sty 2015 17:53 ]
Temat postu:  Re: MURCIA

Byłem na Erasmusie w Murcji w 2014 roku przez blisko 6 miesięcy i mogę się podzielić kilkoma informacjami.

Dojazd z lotniska w Alicante - autobusem ALSA, koszt: 5.23 euro w jedną stronę, w obie 9.41 euro.
Pierwszy autobus z lotniska odjeżdża o 7.15, ostatni o 19.15.
W przypadku późniejszych przylotów jest problem, pozostaje kombinowanie z noclegiem w Alicante albo taksówka. Jednak w Murcji jest też kilku Polaków, którzy mogą pomóc w przypadku transportu z lotniska ( jest specjalna grupa na FB zrzeszająca Polaków w Murcji).

Samo miasto jest przyjemne, bardzo ładna katedra i starówka. Wiele miejsc w centrum, w których można zjeść dobry obiad w okolicach 10 euro. Czuć studencki klimat, istnieją tam 2 uczelnie.
Świetne ścieżki rowerowe i biegowe wzdłuż rzeki Segura - widok na góry, świeże cytrusy przy ścieżce, kapitalna jakość samego asfaltu, a dla biegaczy obok ścieżki jest również przyjazna nawierzchnia. Poza tym szlaki dobrze oznaczone, kosze na śmieci, studnia z wodą pitną w 2 miejscach.

Jeśli ktoś chce poczuć klimat prawdziwego hiszpańskiego botellona polecam udać się w nocy do parku na las Gradas, że też w Polsce spożycie alkoholu nie może się odbywać w tak kulturalny sposób :D

Sklepy: najlepiej wybierać Mercadonę, to najtańszy sklep i łatwo dostępny. W Consumie również dobre ceny, ale mniej sklepów. W ostateczności Carrefour Express w centrum lub jeżeli ktoś dysponuje samochodem to Al Campo (hiszpański Auchan) w centrum handlowym Nueva Condomina.

W razie pytań służę pomocą :)

Autor:  rw30 [ 26 Lis 2018 02:15 ]
Temat postu:  Re: MURCIA

pytanie filozoficzne: czy ktoś może mi napisać czy warto się wybrać do Murcii na weekend?
celem będzie wszystkiego po trochu, może trochę tzw zwiedzania (muzea / kościoły etc), troszkę plaż i natury (czy da się tam na jakieś fajne plaże dojechać komunikacją miejską? bo z tego co widać na mapie, Murcia nad samym morzem nie leży), troszkę siedzenia w barze

warto tam pojechać czy może lepiej odwiedzić Alicante (w którym już byłem ale którego w sumie za dobrze nie znam) albo polecieć do Malagi i stamtąd na weekend do Granady lub Cordoby ? (z którymi mam podobnie jak Alicante, tzn byłem ale krótko, np w Granadzie widziałem Alhambrę ale niewiele więcej, a w Cordobie pochodziłem trochę po mieście ale Mezquity nie widziałem) albo gdziekolwiek indziej gdzie byłem bądź nie (mieszkam w Dublinie więc liczba potencjalnych weekendowych destynacji jest długa )

Autor:  marimorena [ 26 Lis 2018 10:13 ]
Temat postu:  Re: Murcia

Wśród Hiszpanów Murcia i Alicante nie są szczególnie popularne na wyjazd, jedynie w celu plażowania, po mieście można się najwyżej przespacerować. Natomiast Cordoba, Granada itp mają tyle uroku że nie sposób się nudzić, a z lotniska w Maladze rzut kamieniem do plaż

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/