Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Na dachu Afryki
#41 PostWysłany: 10 Lut 2024 14:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2011
Posty: 409
Loty: 1245
Kilometry: 2 493 699
platynowy
Tak, 40% zaliczki ale zapłaciliśmy też cały bilet do parku, bo bukowałem w listopadzie 2022 a od stycznia 2023 podnieśli znowu cenę za park, więc opłacało się bilet na kwiecień kupić w listopadzie.
_________________
Image

"Turysta to ktoś, kto już od przyjazdu myśli o powrocie do domu, podczas gdy podróżnik nie wie, czy w ogóle wróci"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Marrakeszu za 965 PLN. Loty z Krakowa + 3 noclegi ze śniadaniami w tradycyjnym riadzie Wycieczka do Marrakeszu za 965 PLN. Loty z Krakowa + 3 noclegi ze śniadaniami w tradycyjnym riadzie
Urlop na Bali na za 3225 PLN. Loty z Berlina + 13 noclegów w 4* hotelu Urlop na Bali na za 3225 PLN. Loty z Berlina + 13 noclegów w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Na dachu Afryki
#42 PostWysłany: 10 Lut 2024 17:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2606
Loty: 410
Kilometry: 578 998
złoty
Podzielcie się później cenami dla potomnych. Ceny już tak wysokie i jeszcze podnieśli?!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Na dachu Afryki
#43 PostWysłany: 13 Lut 2024 11:26 

Rejestracja: 18 Sty 2015
Posty: 115
@hiszpan dzięki!
Bilety kupione, zaliczka przelana. Teraz do września trzeba zadbać o formę i kupić potrzebne rzeczy :)
Góra
 Profil Relacje PM off
hiszpan lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Na dachu Afryki
#44 PostWysłany: 13 Lut 2024 11:30 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1874
Dajcie znać co do wynegocjowanych cen.
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Na dachu Afryki
#45 PostWysłany: 13 Lut 2024 12:52 

Rejestracja: 18 Sty 2015
Posty: 115
SEVEN DAYS MOUNT KILIMANJARO VIA MACHAME ROUTE
TREKKING COSTS:
Machame 7 days 6 nights $1765 per person
+ $300 tips per person
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Na dachu Afryki
#46 PostWysłany: 11 Cze 2024 11:48 

Rejestracja: 18 Sty 2015
Posty: 115
@hiszpan jaki miles śpiwór? Do ilu stopni spadła temp w nocy?
Jestem na etapie kupowania, ale szkoda jest mi wydać 2,4tys na śpiwór z zakresem do -23 stopni.
Poniżej info od przwodnika.
We recommend getting a sleeping bag with a temperature rating of 0F/-18C or warmer (-20F/-29C). Some people tend to sleep “warm” or “cold”
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Na dachu Afryki
#47 PostWysłany: 11 Cze 2024 12:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2011
Posty: 409
Loty: 1245
Kilometry: 2 493 699
platynowy
No ja należę do tych "zmarźlaków" a jednocześnie nie chciałem wydawać jakichś wielkich pieniędzy na ten sprzęt. W przypadku Kili waga dla Ciebie jest mniej ważna - większość sprzętu wnoszą porterzy (ile by śpiwór nie ważył to oni sobie to rozdzielą między siebie)
Ja poszedłem na kompromis i kupiłem śpiwór SNUGPAK SOFTIE ELITE 4 / -15°C ważący 1,95kg za 750zł na znanym portalu aukcyjnym. Było mi ciepło we wszystkich bazach łącznie z ostatnią, gdzie było w nocy grubo poniżej zera (ok -10C).
_________________
Image

"Turysta to ktoś, kto już od przyjazdu myśli o powrocie do domu, podczas gdy podróżnik nie wie, czy w ogóle wróci"
Góra
 Profil Relacje PM off
surinnnn lubi ten post.
surinnnn uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Na dachu Afryki
#48 PostWysłany: 11 Cze 2024 14:17 

Rejestracja: 18 Sty 2015
Posty: 115
Dzięki :)
Poszukam czegoś tańszego a cięższego :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Na dachu Afryki
#49 PostWysłany: 11 Cze 2024 14:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2606
Loty: 410
Kilometry: 578 998
złoty
Ja miałem śpiwór Cumulus Teneqa 700 z komfortem do -10 i przez cały wyjazd było mi ciepło w samej bieliźnie. W ostatnim kampie miałem jeszcze czapkę i komin. Taki bez problemów wystarczy. Czasem prawie nówki idzie takie kupić na serwisach aukcyjnych w dobrej cenie. Śpiwór sztos (1,2kg)
Góra
 Profil Relacje PM off
surinnnn lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group