Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Lip 2021 00:26 

Rejestracja: 24 Lis 2018
Posty: 58
Cześć. Chciałem zafundować sobie w sierpniu lot paralotnią w Fethiye/Oludeniz. Na jednym z blogów, we wpisie sprzed 4 lat widnieje informacja, że taki lot to wydatek 250 TRY. Wtedy 1 TRY = 1 ZŁ, więc za taki lot wychodziło 250 zł. Teraz z tego co widzę ceny oscylują w granicach 800-1100 TRY. Czy cena tej atrakcji naprawdę tak mocno podskoczyła przez te 4 lata, czy ja po prostu źle szukam? Póki co najtańszą ofertę znalazłem tutaj https://skywalkers.com.tr/en/ - 750 TRY. To ok 350 zł, ale to wciąż sporo. Nie wiecie czy można wyhaczyć coś taniej? (podobno są sporo tańsze oferty, ale wtedy lot jest też z niższego punktu - mnie jednak interesuje tylko ten z 2 tys metrów).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Marrakeszu za 965 PLN. Loty z Krakowa + 3 noclegi ze śniadaniami w tradycyjnym riadzie Wycieczka do Marrakeszu za 965 PLN. Loty z Krakowa + 3 noclegi ze śniadaniami w tradycyjnym riadzie
Urlop na Bali na za 3225 PLN. Loty z Berlina + 13 noclegów w 4* hotelu Urlop na Bali na za 3225 PLN. Loty z Berlina + 13 noclegów w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 17 Lip 2021 00:29 

Rejestracja: 19 Paź 2017
Posty: 378
Loty: 77
Kilometry: 104 969
niebieski
Weź pod uwagę to jak lira zanurkowała na przestrzeni ostatnich lat, imo wzrost nie jest aż tak bolesny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 17 Lip 2021 01:07 

Rejestracja: 24 Lis 2018
Posty: 58
Tak, wiem, że solidnie zanurkowała, ale 800-1100 TRY to wciąż 370 - 500 zł za lot paralotnią. Mi się udało znaleźć za 350 zł najtaniej, czyli 100 zł albo 40% więcej niż 4 lata temu. Czy to dużo - dla mnie osobiście tak, ale patrząc ekonomicznie i obiektywnie, pewnie nie. Do tego dochodzi jeszcze ponad 100 zł za pamiątkę w postaci nagrania z lotu, bo ze swojego sprzętu, nawet telefonu, z tego co kojarzę korzystać nie można. Tak czy inaczej - nie wiecie czy można zejść jeszcze poniżej tych 350 zł?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 18 Lip 2021 13:54 

Rejestracja: 04 Paź 2020
Posty: 86
Loty: 120
Kilometry: 251 156
Hejka
Ja bardzo bardzo polecam lot paralotnią w Öludeniz. Leciałam już dwa razy ( w grudniu i teraz w lipcu) z firmy Airborne. http://www.airborne.com.tr/home Najlepiej kontaktować się przez Whatsapp
W zależności od warunków pogodowych latają z 1700 i z 1965 (top) m.n.p.m
Instruktorzy bardzo dobrze mówią po angielsku, cały czas pytaja o bezpieczeństwo, mówią nad czym lecimy, można robić akrobacje.W tandemie jest bardzo bezpiecznie, lot nie jest tani ale naprawdę warty swojej ceny.Öludeniz jest najlepszym spotem do latania.
Jeżeli jest problem z językiem można próbować po polsku
Więcej info i zdj podam na priv
Pozdrawiam
Laura
_________________
Chętnie pomogę jeśli ktoś ma pytania dotyczące zwiedzania, praktycznych informacji w Stambule :) -> częściej jestem dostępna na instagramie lalaura1901


Ostatnio edytowany przez LA19, 19 Lip 2021 07:48, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 18 Lip 2021 15:12 

Rejestracja: 13 Lis 2017
Posty: 21
Loty: 222
Kilometry: 559 010
Parę dni temu miałem przyjemność za 65 euro, choć mówiono, że można nawet za 60. Umówić można się na miejscu (w Oludeniz) w przeddzień lub nawet tego samego dnia na póżniejszy lot. Ciekawostką jest teoretyczny limit wagi - 100kg (
Nie da się lecieć z 2100 m, bo Babadag ma tylko 1969 m wysokości. Cena za film/zdjęcia (instruktora) to zazwyczaj około 20 euro - oczywiście nie jest to obowiązkowe. W niektórych firmach można samemu fotografować, w innych nie pozwalają. Osobiście polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off
pazday lubi ten post.
pazday uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 19 Lip 2021 20:59 

Rejestracja: 24 Lis 2018
Posty: 58
@Jurek__ mógłbyś powiedzieć z jakiej firmy usług korzystałeś? Można zarejestrować się przez internet? Jak wtedy jest cenowo? Póki co najtaniej udało mi się znaleźć lot za 750 TRY (345 zł) na tej stronce https://skywalkers.com.tr/en .

Jurek__ napisał(a):
Umówić można się na miejscu (w Oludeniz) w przeddzień lub nawet tego samego dnia na póżniejszy lot

Generalnie mam zamiar polatać paralotnią raczej w godzinach poranno-południowych 13-ego sierpnia, a w Fethiye będę dopiero 12-ego wieczorem. Po 20-ej raczej nie da rady się już lokalnie zarejestrować? A nawet jeśli to czy w tym okresie nie będzie zbyt dużego ryzyka, że zabraknie miejsc?

Można wjechać na górę swoim autem, czy tylko firmowym busem? Ten bus podjeżdża do każdego hotelu, czy trzeba się stawić w konkretnym miejscu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 20 Lip 2021 16:36 

Rejestracja: 04 Paź 2020
Posty: 86
Loty: 120
Kilometry: 251 156
Hej
Raczej bez sensu jest wyjeżdżanie swoim autem na górę skoro lądujesz na dole, co później z autem? Plus wjazd na Babadağ kosztuje 100 lir.Przeważnie firmowym busem jedzie więcej klientów niż tylko Ty plus instruktorzy i cały sprzęt.Jeden sprzęt ze spadochronem zajmuje dwa siedzenia w samochodzie. Biura są czynne do 22/23 godziny.
Lot można zarezerwować przeddzień w biurze nie trzeba przez internet.
Öludeniz to najlepszy spot do Paragliding, widok jest niesamowity :)

www.airborne.com.tr/home



pazday napisał(a):
@Jurek__ mógłbyś powiedzieć z jakiej firmy usług korzystałeś? Można zarejestrować się przez internet? Jak wtedy jest cenowo? Póki co najtaniej udało mi się znaleźć lot za 750 TRY (345 zł) na tej stronce https://skywalkers.com.tr/en .

Jurek__ napisał(a):
Umówić można się na miejscu (w Oludeniz) w przeddzień lub nawet tego samego dnia na póżniejszy lot

Generalnie mam zamiar polatać paralotnią raczej w godzinach poranno-południowych 13-ego sierpnia, a w Fethiye będę dopiero 12-ego wieczorem. Po 20-ej raczej nie da rady się już lokalnie zarejestrować? A nawet jeśli to czy w tym okresie nie będzie zbyt dużego ryzyka, że zabraknie miejsc?

Można wjechać na górę swoim autem, czy tylko firmowym busem? Ten bus podjeżdża do każdego hotelu, czy trzeba się stawić w konkretnym miejscu?
_________________
Chętnie pomogę jeśli ktoś ma pytania dotyczące zwiedzania, praktycznych informacji w Stambule :) -> częściej jestem dostępna na instagramie lalaura1901
Góra
 Profil Relacje PM off
pazday uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group