Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 73 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 03 Lip 2023 12:13 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1649
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Nie stałem w żadnej kolejce do Hagia Sophia oraz Błękitnego. Było bardzo dużo ludzi, ale te kolejki się przesuwały. Może maks 10 minut stania w każdej. Butów nie odkładałem na półkę do szafki tylko włożyłem do torby płóciennej na ramię.

Do Cysterny była długa kolejka i wolno szła, więc Cysternę zostawiłem na następny raz. Jakby co do Cysterny wchodzi się TUTAJ. Na street view to ten nowy, szary pawilon.

Żałuję, że nie udało się wejść na dach bazaru albo chociaż zobaczyć z bliska panoramę tego miejsca. A właziłem w każdy zakamarek, na każde zaplecze i nic.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Marrakeszu za 965 PLN. Loty z Krakowa + 3 noclegi ze śniadaniami w tradycyjnym riadzie Wycieczka do Marrakeszu za 965 PLN. Loty z Krakowa + 3 noclegi ze śniadaniami w tradycyjnym riadzie
Urlop na Bali na za 3225 PLN. Loty z Berlina + 13 noclegów w 4* hotelu Urlop na Bali na za 3225 PLN. Loty z Berlina + 13 noclegów w 4* hotelu
#62 PostWysłany: 04 Lip 2023 11:07 

Rejestracja: 18 Lis 2019
Posty: 85
niebieski
W Topkapi są też automaty biletowe (trochę wcześniej niż kasy, chwilę przed kawiarnią z tego co pamiętam) w których można płacić tylko kartą i chyba tylko ze stawką dla obcokrajowców. Revolutem przechodziło bez problemu, no i właściwie kolejki nie było.
_________________
zdjęcia i relacje z moich podróży: (Sri Lanka, Peru, Spitsbergen, Kenia, Tanzania, Indie, Gruzja, Albania, Czarnogóra, Maroko i wiele innych)
instagram.com/kierunek.koniec.swiata
facebook.com/kierunek.koniec.swiata
60/193 krajów ONZ, 65 krajów ONZ+
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 20 Sie 2023 17:42 

Rejestracja: 27 Maj 2019
Posty: 23
yarciak napisał(a):
ceny z czerwca 2023:
Topkapi + Harem 650 lir
wieża Galata 350 lir
Cysterna Bazyliki 450 lir
pałac Dolmabahce 450 lir


Aktualne ceny z ostatnich dni:
Topkapi + Harem 950 lir
wieża Galata 650 lir
Cysterna Bazyliki 350 lir
pałac Dolmabahce 650 lir
Panorama 1453 300 lir
Muzeum archeologiczne 340 lir
Góra
 Profil Relacje PM off
DMW uważa post za pomocny.
 
      
#64 PostWysłany: 21 Sie 2023 15:00 

Rejestracja: 11 Sie 2012
Posty: 76
Loty: 97
Kilometry: 162 900
Jak ktoś wybiera się obejrzeć cysterny bazyliki, to lepiej kupić bilet online. My staliśmy w dość długiej kolejce, a obok nas przemykali tylko posiadacze biletów online. W mojej ocenie - ale to kwestia gustu - trochę przereklamowane miejsce.

Do Hagia Sophia nie staliśmy zbyt długo, ale może mieliśmy farta. A bazaru nie udało nam się zobaczyć, bo jest zamknięty w niedzielę. Tak czytałem przed wylotem, ale taksówkarz przekonywał mnie, że jest czynny cały rok, przez wszystkie dni. No i poszliśmy, żeby zobaczyć zamknięte drzwi:).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 10 Wrz 2023 15:35 

Rejestracja: 10 Wrz 2023
Posty: 1
Dzień dobry,
Jak wygląda sprawa z dziećmi? Czy trzeba mieć tą kartę ISIC dla 12 latka? Czy wystarczy dowód, paszport pokazać?
Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 31 Paź 2023 22:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 1233
złoty
Zagraniczni turyści odwiedzający Turcję będą musieli uiścić opłatę za wejście do meczetu Hagia Sophia - od 15 stycznia 2024. Na dziś jeszcze nie wiadomo w jakiej kwocie będzie wstęp.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#67 PostWysłany: 19 Lis 2023 14:19 

Rejestracja: 25 Lis 2017
Posty: 21
Cześć
Lecę 1 grudnia do Stambułu. Na mojej liście must see jest m.in. Pałac Topkapi.
Na stronie (https://www.millisaraylar.gov.tr/Lokasy ... api-Palace) znalazłam opcję, która mnie najbardziej interesuje:
Topkapı Palace Combine Ticket II (Topkapı Palace + Hagia Irene + Harem) - za 950 TL.
Czy możecie mi pomóc, gdzie na oficjalnej strony mogę online kupić powyższy bilet?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 14 Sty 2024 21:18 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2457
platynowy
tarman napisał(a):
Zagraniczni turyści odwiedzający Turcję będą musieli uiścić opłatę za wejście do meczetu Hagia Sophia - od 15 stycznia 2024. Na dziś jeszcze nie wiadomo w jakiej kwocie będzie wstęp.
25 euro...
https://www.dailysabah.com/turkiye/ista ... tor-system
Góra
 Profil Relacje PM off
tarman lubi ten post.
 
      
#69 PostWysłany: 15 Sty 2024 09:43 

Rejestracja: 26 Lut 2023
Posty: 197
Zdrowo odlecieli z tą ceną.
Góra
 Profil Relacje PM off
kubus95 lubi ten post.
 
      
#70 PostWysłany: 15 Sty 2024 11:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2023
Posty: 37
Loty: 75
Kilometry: 85 815
wopi1989 napisał(a):
yarciak napisał(a):
ceny z czerwca 2023:
Topkapi + Harem 650 lir
wieża Galata 350 lir
Cysterna Bazyliki 450 lir
pałac Dolmabahce 450 lir


Aktualne ceny z ostatnich dni:
Topkapi + Harem 950 lir
wieża Galata 650 lir
Cysterna Bazyliki 350 lir
pałac Dolmabahce 650 lir
Panorama 1453 300 lir
Muzeum archeologiczne 340 lir


jeśli ktoś się wybiera do Stambułu a jakimś cudem jeszcze posiada status studenta, warto zaopatrzyć się w legitymację ISIC - ceny biletów są wtedy po cenniku tureckim dla studentów ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 15 Sty 2024 12:12 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 23420
NBE322 napisał(a):
tarman napisał(a):
Zagraniczni turyści odwiedzający Turcję będą musieli uiścić opłatę za wejście do meczetu Hagia Sophia - od 15 stycznia 2024. Na dziś jeszcze nie wiadomo w jakiej kwocie będzie wstęp.
25 euro...
https://www.dailysabah.com/turkiye/ista ... tor-system


Do tego do zwiedzania będzie tylko co można zobaczyć w meczecie, czyli część Hagii Sofii. Nie będzie to co było jako muzeum, przed przerobieniem go jako meczet

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 05 Lut 2024 13:36 

Rejestracja: 28 Kwi 2023
Posty: 2
atrakcje Stambułu do tanich nie należą
ceny 1 luty 2024
Hagia Sophia 25E (galeria, dół tylko dla modlących się, jest kontrola) do tego muzeum Hagia Sophia kolejne 25E, chyba że się kupuje w pakiecie to 47,5E, wszystko za osobę
Topkapi + Harem + Hagia Irene 1500 lir (czyli ok 200zł)
Cysterna Bazyliki 600 lir
Wieża Galata 650 lir
Dolmbahce +Harem + Muzeum Malarstwa 1050 lir
twierdza Rumeli 130 lir (w środku wszystko pozamykane, brak wejścia na mury i wieże)

najtańsza jest komunikacja miejska :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
greg2014 uważa post za pomocny.
 
      
#73 PostWysłany: 01 Maj 2024 22:50 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 574
Loty: 238
Kilometry: 301 388
niebieski
od 2024 roku wejście dla turystów do Kościoła Mądrości Bożej (Meczetu Hagia Sophia) tylko z biletem, który kosztuje 25 euro - kolejki bywają długie a wejście podobnie jak do Sagrada Família osobnym wejściem z kontrolą bezpieczeństwa jak na lotnisku;

DARMOWY sposób na wejście i zwiedzanie meczetu w godzinach modlitwy (5 razy dziennie) dla muzułmanów; wejście dużo mniejsze, przed wejściem jest kilka osób z obsługi i kontroli: najlepiej powiedzieć, że jest się na modlitwę, z jakiego kraju i obsługa może zadać jakieś pytanie by „potwierdzić”, że jest się wyznawcą islamu w moim przypadku było to pytanie: „Salam alejkum”, na które należy odpowiedzieć: „Alejkum salam” i test na wyznawcę islamu zaliczony; wejście na ok. 20 minut przed godziną modlitwy - czas modlitw można sprawdzić na stronie internetowej lub w każdym innym meczecie jest tablica z czasem modlitwy w konkretnym dniu; na terenie meczetu jak i w jego wnętrzu nikt nikogo nie pilnuje, nie ma zakazu robienia zdjęć czy wideo; modlący siedzą na samym przodzie; oczywiście należy mieć długie spodnie i ściągnąć buty i pozostawić je w szafce przed wejściem;
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 73 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group