Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Miles&More Jetfriends dla twojego dziecka +500 mil na start

Jakby ktoś musiał załatwiać bilet (nagrodę) w niedzielę przez infolinię to podaję numer +902123548899 (infolinia Turkish, mówią po angielsku)

- "rezerwacja biletu nagrody"
obecnie na apce i stronie internetowej wywala mi błąd.
coś mam zmienić w ustawieniach?
- usuń polskie znaki w ustawieniach profilu


Informacja od @billabong
Odcinki statusowe w M&M są naliczane tylko za loty: LOTem, Lufą, Eurowings, Air Dolomiti, Austrian Air, Brussels Air, Croatia Air, Luxair lub Swiss. Lecąc tymi liniami, wejdziemy do Poloneza/Mazurka na FTL w WAW.
Do statusu za odcinki nie wlicza się m.in. TAP

Sprawdzanie daty wazności mil - od @skrzat
W przeglądarce trzeba się zalogować na konto M&M
W tej samej zakładce otworzyć stronę: https://api.miles-and-more.com/v1/accou ... Periods=12
gdzie na końcu adresu wpisuje się ilość następnych kwartałów, które chcemy podejrzeć (w powyższym przypadku 12 kwartałów, czyli 3 lata.
Pokaże się plik JSON, w którym jest m.in. ilość posiadanych mil (remainingAmount), ilość mil, które wydaliśmy (cumulativeSpendAmount), ilość mil które wygasły (cumulativeExpiredAmount) oraz podział na kwartały z liczbą mil, które wygasną po zakończeniu każdego kwartału.
Oczywiście przy statusie ilość wygasająca będzie = 0 z informacją dlaczego nie wygasną, np. status: SEN


Nie masz mil? Nie naliczono Ci odcinka? Wyślij zapytanie z kartą pokładową na ffp[at]lot.pl

Infolinie:
PL +48 22 5777 222
DE +49 69 209 777 777
US +1 800 581 6400

Biletu za mile nie upgrade'ujesz za e-voucher


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8372 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 419  Następna
Autor Wiadomość
#301 PostWysłany: 08 Maj 2013 23:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
piowor napisał(a):
nie upoważnia...
tylko karta korzyści&przywileje od konta citi gold albo ta najbardziej prestiżowa czarna karta kredytowa (Citibank Word Elite MasterCard Ultime)...


Sama Ultime nie upoważnia, tylko przypisana do niej Priority Pass (4 wejścia w roku gratis, kolejne płatne)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Wiedniu za 741 PLN. Loty z Warszawy (piątek-poniedziałek) + 3 noclegi Lato w Wiedniu za 741 PLN. Loty z Warszawy (piątek-poniedziałek) + 3 noclegi
Wakacje na Krecie: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1899 PLN. Wylot z Katowic Wakacje na Krecie: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1899 PLN. Wylot z Katowic
#302 PostWysłany: 12 Maj 2013 18:48 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 335
niebieski
Macie możliwość dodania rezerwacji SWiSS na stronie M&M ?
Dawno nie leciałem w.w linią ale z tego co pamiętam nie było takiej możliwości.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#303 PostWysłany: 12 Maj 2013 19:58 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 410
Blackall napisał(a):
kibek napisał(a):
Czy ktoś z Wa korzystał z tej ostatniej promocji mbanku "World MasterCard® Miles & More lub MasterCard Miles&More Premium + czytnik Kindle 5". Kindle mają być rozsyłane dopiero w maju ale mam pytanie o 3000 mil na start czy ktoś to już otrzymał ?

tak, przy czym pamiętaj że mile dostajesz po spełnieniu warunków promocji na start (jakaś bodajze jedna płatnośc z tego co pamietam). Jeśli wykonałeś ją w kwietniu to mile przyjdą dopiero w maju.


Rzeczywiście dostałem powitalne mile, dziękuję za odpowiedź.
Mam jeszcze jedno pytanie a jak wygląda teraz kwestia Kindla mam się gdzieś zapisać / zgłosić czy czytnik zostanie automatycznie wysłany?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#304 PostWysłany: 12 Maj 2013 20:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 158
Siemion napisał(a):
Macie możliwość dodania rezerwacji SWiSS na stronie M&M ?
Dawno nie leciałem w.w linią ale z tego co pamiętam nie było takiej możliwości.


w jakim sensie "dodania" ? chcesz żeby pojawiła się w zakładce "moje rezerwacje" ? tak, da się, wklepujesz numer rezerwacji i załatwione. Powinno działać też z każdą inną linią zintegrowaną z M&M.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#305 PostWysłany: 13 Maj 2013 12:10 

Rejestracja: 11 Kwi 2013
Posty: 150
Ma ktoś z was ogólnie problem z naliczaniem mil za loty, które nie były wcześniej 'podpięte' pod M&M? Mam jakies 1500 mil za lot, który był kupiony na spontana, kilka godzin przed odlotem. Niestety nie miałem możliwości dodać go do konta M&M (kupiony na stronie przewoźnika w każdym razie) a jak próbuję go dodać ręcznie to: Brak nazwiska na liście pasażerów..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#306 PostWysłany: 13 Maj 2013 12:25 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1983
HON fly4free
@illumanti
Ja mam takie problemy notorycznie na trasie CDG-WAW, nie dość że się nie da na CDG odprawić na LOT w internecie (!) to potem nie naliczają mil, prośba o naliczenie mil przez formularz kończy się tak jak u ciebie, "brakiem nazwiska pasażera na liście". I niestety trzeba wysłać list (papierowy) - adres warszawski. Mocno irytujące...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#307 PostWysłany: 13 Maj 2013 12:26 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 201
Loty: 50
Kilometry: 56 708
niebieski
Nie wystarczy mailem/faxem skan karty pokładowej z prośbą o naliczenie mil na odpowiednie konto Miles&More?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#308 PostWysłany: 13 Maj 2013 12:29 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1983
HON fly4free
A widzisz gdzieś "mail" albo "faks"? Jest podany tylko adres korespondencyjny (skrytka pocztowa). Owszem, można spróbować centrum w Niemczech (tam jest podany faks), no ale "Wnioski dotyczące połączeń LOT oraz Lufthansa - na adres biura w Warszawie"...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#309 PostWysłany: 13 Maj 2013 12:40 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 201
Loty: 50
Kilometry: 56 708
niebieski
ok, moja pomyłka - jak mi nie zaliczało i formularz odrzucał, to wysyłałem fax-em do Niemiec, ale to rzeczywiście nie były połączenia lot-u/lufthansy...

ale adres e-mail jest na stronie: miles-and-more@lot.pl może by wystarczyło tam przesłać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#310 PostWysłany: 13 Maj 2013 14:19 

Rejestracja: 11 Kwi 2013
Posty: 150
Ja normalnie mam zawsze mile naliczane, tutaj konkretnie chodzi o odcinek TXL-WAW, nie 1500 a akurat 2000 mil jak sprawdziłem. Zawsze są problemy z naliczaniem mil za business C jeśli nie pokażę karty na lotnisku albo nie dodam rezerwacji przed odlotem do konta.

Była ostatnio promocja na podwójne mile, i akurat przynajmniej jeden lot się załapuje. Konkretniej, mam problem z dodaniem TXL-WAW i LHR-WAW w business C. Ostatni lot RZE-WAW, WAW-TXL oba w ekonomicznej są naliczane bez problemu. Także krajówki RZE-WAW, WAW-RZE, których dodałem 7 są zaliczane do mil po kilku dniach.

Kod:
19/04/2013   TEGEL-WARSAW      
    Brak nazwiska na liscie pasazerów      
     LO388/LO388       
    Klasa business, C


Tak to wygląda. Podobnie z LHR.. Business oczywiście nie jest z upgrade.

nie żeby mi te mile były jakoś do życia potrzebne, ale jednak 2000+2000*2 mil piechotą nie chodzi....
Akurat przy locie z LHR karta została zarejestrowana przy check-in, ale dziwnym sposobem tego nie widać. na TXL nie chcieli karty uznać bo ponoć u nich się mil nie da naliczać..

Oczywiście, na pokładzie byłem. Opuściłem kilka lotów wcześniej, to mil się nie dało doliczyć. Ale tym razem, no kurde, pamiętam, że leciałem.. (poza tym, lot WAW-RZE z tego samego biletu został naliczony, a pierwszy segment był w Berlinie i Londynie. Jakbym tego pierwszego nie odbył, to lot by został anulowany).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#311 PostWysłany: 13 Maj 2013 20:36 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 335
niebieski
Paw_Lew napisał(a):
Siemion napisał(a):
Macie możliwość dodania rezerwacji SWiSS na stronie M&M ?
Dawno nie leciałem w.w linią ale z tego co pamiętam nie było takiej możliwości.


w jakim sensie "dodania" ? chcesz żeby pojawiła się w zakładce "moje rezerwacje" ? tak, da się, wklepujesz numer rezerwacji i załatwione. Powinno działać też z każdą inną linią zintegrowaną z M&M.


Tak, właśnie w takim sensie.
Z tego co pamiętam z przed dwóch lat (o ile dobrze pamiętam wtedy ostatnio leciałem SWiSS'em) nie dało się.
Teraz z tego co widzę ciągle sytuacja ta sama, tzn. wklepuję nr. rezerwacji i brak możliwości do profilu M&M.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#312 PostWysłany: 13 Maj 2013 21:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 158
tfu, racja - przypomnialem sobie że faktycznie ostatnio jak leciałem SWISSem (zeszły rok) to też był problem. LH, LO działały bez problemu z LX się nie dało.

to zdaje się wynika z faktu że LX nie używa amadeusa.


piowor napisał(a):
ok, moja pomyłka - jak mi nie zaliczało i formularz odrzucał, to wysyłałem fax-em do Niemiec, ale to rzeczywiście nie były połączenia lot-u/lufthansy...

ale adres e-mail jest na stronie: miles-and-more@lot.pl może by wystarczyło tam przesłać


w każdym przypadku jak miałem brak naliczenia mil z komunikatem "brak nazwiska na liście pasażerów" wysyałełem kwity na powyższy mail i po kilkunastu dniach mile były księgowane, nigdy nie wysyłałem pocztą czy faxem kart pokładowych i kopii biletu. Zalecam spróbować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#313 PostWysłany: 25 Maj 2013 11:30 

Rejestracja: 01 Lis 2012
Posty: 7
Witam.
Udało mi się kupić bilet nagrodę WAW-JFK-WAW za 30tys mil i 517PLN oplat.
To moj pierwszy bilet nagroda i tak z ciekawości mam pytanie: czy za taki lot w klasie X mile będą naliczone? Z tego co widzę to raczej nie zanosi się na to ale zapytać nie zaszkodzi :)

Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#314 PostWysłany: 25 Maj 2013 11:39 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3965
platynowy
paarc napisał(a):
czy za taki lot w klasie X mile będą naliczone? Z tego co widzę to raczej nie zanosi się na to ale zapytać nie zaszkodzi :)

Nie.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#315 PostWysłany: 31 Maj 2013 15:56 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1
Czy Szwajcarskie Linie Lotnicze Edelweiss sa wliczane w segmenty podrozy???? kupile bilety w Swissair i podaja ze lot z Zurychu do NYC wykonuje Edelweiss. Sa partnerami Star Alliance - ale czy tylko dostane mile - czy jeszcze mi nalicza segmenty podrozy?. Na ich stronie nie jest jasno to podane.


Ostatnio edytowany przez KOMAT, 31 Maj 2013 21:24, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#316 PostWysłany: 31 Maj 2013 16:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3079
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Zależy:
http://www.edelweissair.ch/en/services/faq/
(kliknij Miles and More)

Nie pisz caps lockiem i poszukaj najpierw w google zanim zadasz pytanie.

Pozdrawiam.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#317 PostWysłany: 03 Cze 2013 17:26 

Rejestracja: 06 Gru 2011
Posty: 322
Loty: 57
Kilometry: 112 912
niebieski
Witam,

skorzystalem z oferty TAM na bilety do Peru, podajac na kazdym kroku moj numer Miles&More. Po odbyciu podrozy nie pojawilo sie nic na koncie, wiec wyslalem prosbe o naliczenie mil i po kilku dniach otrzymalem cos takiego:


CH. DE GAULLE-RIO DE JANEIRO INTERN
Przelot naliczony w innym programie
JJ8055/JJ8055
Klasa ekonomiczna, W

RIO DE JANEIRO INTERNATIONAL-SANTIA
Przelot naliczony w innym programie
JJ8048/JJ8048
Klasa ekonomiczna, U

W jakim niby innym programie zostalo to naliczone? Skoro TAM jest w Star Alliance i na boarding passie mam podany moj nr Miles&More, to co za bzdury oni wypisują? Loty odbyly sie samolotami TAM, a nie LAN. Ostatni odcinek: SCL-LIM byl LAN i naturalnie jest to inna sytuacja. Orientuje sie ktos, o co moze chodzic?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#318 PostWysłany: 04 Cze 2013 10:15 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 9034
Loty: 1011
Kilometry: 973 172
platynowy
Napisz do nich lub zadzwoń.

Wg poniższej tabelki, w klasie W TAM-u nie ma możliwości gromadzenia mil:

http://www.miles-and-more.com/online/po ... id=1000340

natomiast, jak najbardziej jest to możliwe w klasie U
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#319 PostWysłany: 05 Cze 2013 13:34 

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 3
Witam.

Posiadam kartę Miles&More od Lufthansy. Czy kupując lot obsługiwany przez Lufthansę na stronach typu tripsta, kayak, bravofly zostaną mi naliczone mile?

Pozdrawiam,

Makaveli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#320 PostWysłany: 05 Cze 2013 14:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Makaveli94 napisał(a):
Witam.

Posiadam kartę Miles&More od Lufthansy. Czy kupując lot obsługiwany przez Lufthansę na stronach typu tripsta, kayak, bravofly zostaną mi naliczone mile?

Pozdrawiam,

Makaveli.


tak, pamiętaj tylko żeby pokazać kartę przy odprawie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8372 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 419  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group