Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Miles&More Jetfriends dla twojego dziecka +500 mil na start

Jakby ktoś musiał załatwiać bilet (nagrodę) w niedzielę przez infolinię to podaję numer +902123548899 (infolinia Turkish, mówią po angielsku)

- "rezerwacja biletu nagrody"
obecnie na apce i stronie internetowej wywala mi błąd.
coś mam zmienić w ustawieniach?
- usuń polskie znaki w ustawieniach profilu


Informacja od @billabong
Odcinki statusowe w M&M są naliczane tylko za loty: LOTem, Lufą, Eurowings, Air Dolomiti, Austrian Air, Brussels Air, Croatia Air, Luxair lub Swiss. Lecąc tymi liniami, wejdziemy do Poloneza/Mazurka na FTL w WAW.
Do statusu za odcinki nie wlicza się m.in. TAP

Sprawdzanie daty wazności mil - od @skrzat
W przeglądarce trzeba się zalogować na konto M&M
W tej samej zakładce otworzyć stronę: https://api.miles-and-more.com/v1/accou ... Periods=12
gdzie na końcu adresu wpisuje się ilość następnych kwartałów, które chcemy podejrzeć (w powyższym przypadku 12 kwartałów, czyli 3 lata.
Pokaże się plik JSON, w którym jest m.in. ilość posiadanych mil (remainingAmount), ilość mil, które wydaliśmy (cumulativeSpendAmount), ilość mil które wygasły (cumulativeExpiredAmount) oraz podział na kwartały z liczbą mil, które wygasną po zakończeniu każdego kwartału.
Oczywiście przy statusie ilość wygasająca będzie = 0 z informacją dlaczego nie wygasną, np. status: SEN


Nie masz mil? Nie naliczono Ci odcinka? Wyślij zapytanie z kartą pokładową na ffp[at]lot.pl

Infolinie:
PL +48 22 5777 222
DE +49 69 209 777 777
US +1 800 581 6400

Biletu za mile nie upgrade'ujesz za e-voucher


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8379 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280 ... 419  Następna
Autor Wiadomość
#5521 PostWysłany: 20 Lip 2021 10:17 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11454
Loty: 489
Kilometry: 769 431
Od czego zależy dostępność danego lotu za mile? Load factor? Mam jeden upatrzony na 1 sierpnia, liczyłem, że może pojawi się w najmilszym, ale niestety nie ma. Z kolei jak sprawdzam dostępność przez apkę M&M, to nie pokazuje go w ofercie, za to proponuje mi loty do WAW via KTW lub POZ. Czy to oznacza, że ten bezpośredni na 100% nie będzie dostępny za mile?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Lesbos: tydzień w hotelu z all inclusive za 2455 PLN. Wylot z Katowic Wakacje na Lesbos: tydzień w hotelu z all inclusive za 2455 PLN. Wylot z Katowic
Lato w USA: Arizona, Kalifornia, Waszyngton i Utah w jednej podróży z Katowic za 3586 PLN Lato w USA: Arizona, Kalifornia, Waszyngton i Utah w jednej podróży z Katowic za 3586 PLN
#5522 PostWysłany: 20 Lip 2021 10:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1056
srebrny
Jak zwykle - dzwonić na infolinię i tam pytać.
Infolinia zawsze może więcej :)
Dzwoniąc i pytając nic nie tracisz, poza tym że trzeba słuchać muzyczki ;)
Jak masz czas to najpierw infolinia PL, a poźniej infolnia DE bo oni zazwyczaj mogą jeszcze więcej, aczkolwiek akurat w kwestii dostępności to będzie pewnie to samo, bo na dany lot jest zazwyczaj ileś miejsc za mile i jak się pula wyczerpie to finito. No chyba że ktoś zrezygnuje z biletu nagrody, co w obecnych czasach coraz częściej się zdarza z racji możliwości darmowej zmiany biletu za mile.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5523 PostWysłany: 20 Lip 2021 11:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4632
złoty
W sprawie dostępności dzwoniłem na infolinię, powiedziano mi, że teraz linie niechętnie udostępniają miejsca i nie ma to związku z LF, chodzi o koszty, sam chciałem kupić 2 bilety, dostałem jeden, więc zarezerwowałem nowe 2 na następny dzień, ale później pojawiła się dostępność drugiego biletu i dokupiłem, ze względu na sytuację, kupiłem 3 tygodnie przed lotem, teraz na 2 tygodnie przed nic już nie ma wolnego na mojej trasie am, poł - eu


Ostatnio edytowany przez kostek966, 20 Lip 2021 14:55, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5524 PostWysłany: 20 Lip 2021 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
@kostek966 Z Am. Płd.? Na kogo? Na AV? Jeżeli tak to oni bardzo obcięli dostępność nagród odkąd zaczęła się ich restrukturyzacja i np. w C ciężko w ogóle coś znaleźć nawet z większym wyprzedzeniem. Z Y łatwiej, ale to nie to samo co półtora roku temu.
AV nigdy nie kierowała się LF z moich obserwacji, a loty w tamtym kierunku to temat mi bardzo bliski. Natomiast jeśli pytasz o Lufę to nie pomogę bo za wyjątkiem Brazylii ich dopłaty stamtąd uważam za wysokie (może za bardzo przyzwyczaiłam się do dopłat AV i LA na w tamte rejony).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5525 PostWysłany: 20 Lip 2021 14:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4632
złoty
kupiłem AV w C, w Y nie było dostępności więc jeszcze jedno dokupiłem w lufie, na szczęście w niemieckiej wersji można było się uwolnić od wysokiej dopłaty za 10k mil,
o LF pisałem wyżej, że nie ma wpływu na dostępność
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5526 PostWysłany: 20 Lip 2021 16:20 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 9036
Loty: 1011
Kilometry: 973 172
platynowy
kostek966 napisał(a):
na szczęście w niemieckiej wersji można było się uwolnić od wysokiej dopłaty za 10k mil

Możesz to rozwinąć?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5527 PostWysłany: 20 Lip 2021 17:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
@kostek966 Sorry, z Twojego postu wywnioskowałam, że mówisz tylko o obecnych czasach względem LF. Ja pisałam o ostatnich 5 latach i wspomniałam o tym, bo LH udostępnia nagrody premium partnerom (nie w swoim programie) biorąc LF pod uwagę. Grunt, że masz C w AV - opisz później jeśli możesz jak to u nich wygląda w covid czasach, moje relacje z nimi są sprzed tego wszystkiego.

Sudoku napisał(a):
Możesz to rozwinąć?

Mowa o tym.
Przy OW w C to wychodzi (na Am Płd) trochę więcej - pełne dopłaty to 71,000 mil a obniżenie to chyba 26,000 - czyli 97,000 za OW. W Y to przeskok z 40 na 50k.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#5528 PostWysłany: 20 Lip 2021 17:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4632
złoty
@Sudoku, @billabong,
Załącznik:
Zrzut ekranu (65).png
Zrzut ekranu (65).png [ 71.23 KiB | Obejrzany 932 razy ]

tak to wygląda przykładowo jak sie ma wersję niemiecką, w polskiej nawet infolinia tego 50k nie widzi, ale jak jest się przymuszonym do zakupu to te dodatkowe 10k dobrze :lol: obniżają cenę, wrzucę relację z powrotu AV, faktycznie 71k plus 250 zł,
jeśli chodzi o C w AV to wybrałem lot na 787 bo są siedzenia w pełni rozkładane i układ 1-2-1, lecą też na 330 z układem 2-2-2 i fotele nie w pełni rozkładane,
mam nadzieję, że foteli nie podmienią, a co do cateringu to drugorzędna sprawa ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#5529 PostWysłany: 20 Lip 2021 19:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
Ale rozumiem, że brałeś to miejsce na LH za 50k online, a nie przez niemiecką linię? To, że tego nie widzą tłumaczyłby poniższy screen, ale mogliby chociaż poinformować, że to możesz zrobić tylko samemu.
Załącznik:
screen.png
screen.png [ 91.73 KiB | Obejrzany 871 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5530 PostWysłany: 20 Lip 2021 21:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4632
złoty
Tak, kupiłem na stronie, przez chwilę mieli taki kaprys, że było trochę więcej niż tylko lufa, np mogłem kupić loty lim-baq, dzisiaj powrót do normy, czyli prawie nic nie można znaleźć, a dzwoniłem później na polską infolinię, bo żona ma polską wersję m&m i tych taryf z mniejszymi dopłatami w lufie nie widzieli,
Na polskiej stronie też ich nie widać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5531 PostWysłany: 20 Lip 2021 22:27 

Rejestracja: 16 Wrz 2020
Posty: 51
Pojutrze lecę LH w Economy Class (K) Z tego co widzę to nie otrzymam żadnych mil? a gdziekolwiek otrzymam?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5532 PostWysłany: 20 Lip 2021 22:30 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2210
złoty
@mzagro
Jakieś ochłapy w M&M

https://www.wheretocredit.com/lufthansa/k
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mzagro lubi ten post.
 
      
#5533 PostWysłany: 20 Lip 2021 22:31 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3283
srebrny
Za dużo możliwości nie ma

https://www.wheretocredit.com/lufthansa/k
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5534 PostWysłany: 21 Lip 2021 09:11 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1327
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Wydaje mi się, że widziałem już gdzieś to pytanie, wydaje mi się, że sam je zadawałem :oops: ale nie mogę znaleźć, a nie pamiętam szczegółów. Z tego co wiem to za infanta na kolanach nie biorą mil. Jak to wygląda w przypadku okazji milowych (tych rezerwowanych online)? W formularzu jest wprost napisane, że nie można z okazji zarezerwować dla infanta. Czy mogę zarezerwować dla siebie, a później jakoś telefonicznie "dopisać" do rezerwacji infanta? Jeżeli tak, to z kim się wtedy kontaktować z linią czy z M&M? Zapewne w przypadku najmilszego poniedziałku to jest prostsze(?) bo wszystko przez telefon się załatwia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5535 PostWysłany: 21 Lip 2021 09:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1188
Loty: 414
Kilometry: 1 349 089
srebrny
@trocha W Najmilszym za infanta też nie biorą opłat ani mil. Ja bookowałem w najmilszym Nowy York z infantem w C i nic dodatkowo nie płaciłem. W United pobrali mi jakieś 20 USD, czy coś takiego. W PLL LOT nic. Bookujesz bilet dla siebie na infolinii i dodajesz osobno infanta :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
trocha uważa post za pomocny.
 
      
#5536 PostWysłany: 22 Lip 2021 10:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2014
Posty: 490
Loty: 250
Kilometry: 590 205
niebieski
Próbuję zarezerwować bilet powrotny Poznań – Vancouver. Planuję dwa stop overy.
Wygląda to tak:

POZ – WAW
WAW – YYZ
Stop over w Toronto 3 dni
YYZ – YVR

Pobyt w Vancouver 4 dni.

Powrót:

YVR – YYC
Stop over w Calgary 4 dni

YYC – YYZ
YYZ – WAW
WAW – POZ

Stanowisko polskiej infolinii: biletu nie można wystawić ponieważ zawiera dwa stop overy w jedną stronę (w Toronto i w Vancouver). Wg systemu mam powrotny bilet Poznań – Calgary. Pracownik infolinii nie potrafi zaproponować rozwiązania. Twierdzi, że ewentualne wydłużenie pobytu w Vancouver nic nie pomoże. Jakieś sugestie ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5537 PostWysłany: 22 Lip 2021 10:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1164
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
Jedyne jak może Ci pomóc polska infolinia to dać numer do niemieckiej.
Klasycznie ich system ma problem z podróżami które zaczynają się jednego dnia, a trwają w dniach kolejnych.
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5538 PostWysłany: 22 Lip 2021 12:29 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1327
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
ledakar napisał(a):
@trocha W Najmilszym za infanta też nie biorą opłat ani mil. Ja bookowałem w najmilszym Nowy York z infantem w C i nic dodatkowo nie płaciłem. W United pobrali mi jakieś 20 USD, czy coś takiego. W PLL LOT nic. Bookujesz bilet dla siebie na infolinii i dodajesz osobno infanta :)

"Dodajesz osobno infanta" rozumieć jako osobno, ale podczas tej samej rozmowy, czy to zupełnie oddzielny proces? Pytam w kontekście ofert onlinowych - czy można później zadzwonić i dopisać, czy jak zarezerwuje coś online to już później nie dopiszę infanta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5539 PostWysłany: 22 Lip 2021 22:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2019
Posty: 124
Spytam tutaj, bo jestem początkującym zbieraczem i może ktoś rozwiązywał już podobny problem.
Do przedłużenia FTL brakuje mi 8045 mil statusowych. Wykorzystałem już promocję na 2000 mil za 2 odcinki europejskie. Wydaje mi się, że brakujące 8000 powinno się udać zebrać wykonując 2 loty międzykontynentalne biorąc pod uwagę 5000 mil bonusu do 15 września.
Pytanie jest jak najlepiej znaleźć lot na brakujące 3000 mil minimalizując koszty.
Znalazłem, że mogę sprawdzić stawki milowe w wheretocredit.com - na przykład wpisując WAW-YVR w klasie L widzę 1281 mil miles and more. Nie wiem, czy bierze to pod uwagę przesiadki? Powinienem liczyć sumę WAW-FRA 125 + FRA-YVR 1252, czy WAW-YVR 1281? Tak, czy inaczej - za mało.
Powinienem szukać w konkretnej klasie w ITA matrix (F BC=code)? Jeśli tak to w jakiej?
Będę wdzięczny za wskazówki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5540 PostWysłany: 22 Lip 2021 22:46 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1791
Użyj kalkulatora milowego w aplikacji Miles and More. Z grupą LH radzi sobie świetnie, zdecydowanie lepiej i rzetelniej niż wheretocredit.
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off
m_budka lubi ten post.
m_budka uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8379 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280 ... 419  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group