Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 14 Mar 2013 20:23 

Rejestracja: 03 Mar 2013
Posty: 3
Witam, mam pytanie dotyczące informacji zawartej w tym artykule: http://biznes.onet.pl/emirates-bez-kart ... news-detal

"Jeżeli podczas odprawy check-in nie będziesz miał ze sobą karty płatniczej użytej do zakupu biletu lotniczego, przewoźnik może odmówić ci wejścia na pokład. Do takich "udogodnień" polscy pasażerowie nie są przyzwyczajeni."

Lecę za miesiąc na trasie Warszawa - Pekin, bilet kupowałem poprzez Tripste i płaciłem przelewem bankowym - czy w związku z tym ten przypadek mnie w jakiś sposób dotyczy?

dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Phuket za 3369 PLN. Loty z Warszawy z dużym bagażem + 12 noclegów w 4* hotelu Urlop na Phuket za 3369 PLN. Loty z Warszawy z dużym bagażem + 12 noclegów w 4* hotelu
Wakacje w Czarnogórze: tydzień w hotelu z wyżywieniem od 2475 PLN (wyloty z 4 miast) Wakacje w Czarnogórze: tydzień w hotelu z wyżywieniem od 2475 PLN (wyloty z 4 miast)
#2 PostWysłany: 15 Mar 2013 11:25 

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 1078
Loty: 238
Kilometry: 354 517
niebieski
Hmm, a jeżeli tamtej karty już nie mam, bo dostałem inną od banku? Wylatuję 27.03 i zaczynam nabierać obaw. Może to ktoś potwierdzić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 15 Mar 2013 11:37 

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 161
Takie wymagania ma np. Lufthansa, Qatar (z tymi się spotkałem na własnej skórze). Emirates lecę za tydzień i takiego zapisu nigdzie nie widziałem. Powiem więcej - wg mnie go nie ma.
Ale oczywiście dotyczy to wszystko płatności dokonanej bezpośrednio u linii lotniczej. Przy zakupie przez pośrednika karta przy check-inie nie jest wymagana.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 15 Mar 2013 12:08 

Rejestracja: 25 Mar 2010
Posty: 1009
Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
ewczyk - sam sobie odpowiedziałeś
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 16 Mar 2013 02:21 

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 1078
Loty: 238
Kilometry: 354 517
niebieski
No dobra, to co ze mną? Co im da moja nieważna karta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 16 Mar 2013 02:40 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 8247
HON fly4free
Poproś bank o wydanie zaświadczenia, że karta o takich i takich numerach utraciła ważność.
Możesz też skontaktować się z Emirates i zapytać, co w tej sytuacji zrobić.
Zostawienie tej sprawy własnemu biegowi może (ale wcale nie musi) spowodować, że dostaniesz odmowe, rezerwacja zostanie skasowana (za zwrotem kasy) a ty będziesz musiał dokonac płatności jeszcze raz (bilet będzie w tej samej cenie jak pierwotny). Niepotrzebny problem i stres.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 16 Mar 2013 07:51 

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 1078
Loty: 238
Kilometry: 354 517
niebieski
OK, zbiorę wszystkie pytania, które mam i zadzwonię do Emirates :)

Dziękuję!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 16 Mar 2013 08:43 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3983
platynowy
codriver napisał(a):
No dobra, to co ze mną? Co im da moja nieważna karta?

Karta nie musi być ważna. Na check-in agent musi wbić jej pełny numer do systemu żeby móc wydrukować karty pokładowe. Karta w inny sposób nie jest sprawdzana ani autoryzowana, ale trzeba ją okazać.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 17 Mar 2013 00:32 

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 1078
Loty: 238
Kilometry: 354 517
niebieski
OK, super, dziękuję bardzo. Całe szczęście, że ją jeszcze mam, bo chciałem niszczyć i wywalać..uf :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group