Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 102 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 16 Wrz 2023 09:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 873
srebrny
Cytuj:
Pewnie ci sami naganiacze je wykupują


Zupełnie jak w Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie. Jak moja dziewczyna robiła polskie obywatelstwo i była tam częstym bywalcem to numerki do sekcji dla cudzoziemców były wykupione z samego rana i ochroniarz dyskretnie dawał znać, że gdzieś tam na zewnątrz ktoś może numerek sprzedać. Chyba 50 zł sztuka :)

Cytuj:
tylko co to za biznes, pińć złotych na karcie?


Duża marża i łatwa praca :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato na Costa Brava za 1210 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w hotelu ze śniadaniami Lato na Costa Brava za 1210 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w hotelu ze śniadaniami
Wycieczka do Stambułu: 5 dni w hotelu ze śniadaniami od 1550 PLN. Wyloty z 6 miast Wycieczka do Stambułu: 5 dni w hotelu ze śniadaniami od 1550 PLN. Wyloty z 6 miast
#82 PostWysłany: 16 Wrz 2023 11:25 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 671
srebrny
@arturro to tylko naganiacze...naciągacze...
Kartę możesz doładowywać wielokrotnie, chyba do max 500TRY jednorazowo. Karta działa wiele lat i jak przyjedziesz następnym razem razem możesz ją doładować i normalnie używać, aczkolwiek zasady korzystania niestety zmieniają się cały czas na niekorzyść...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro lubi ten post.
 
      
#83 PostWysłany: 16 Wrz 2023 13:07 

Rejestracja: 27 Wrz 2010
Posty: 436
Loty: 105
Kilometry: 141 758
niebieski
Istambuł ma super system transportu publicznego to nie podlega dyskusji ale system dystrybucji i doładowania kart to porażka. Kilka różnych typów automatów, jeden tylko doładowanie, jeden tylko sprzedaż, jeden tylko gotówka, jeden kartą płatność. Niestety do tego dochodzą awarie niektórych. My będąc zaledwie 5dni kilka razy musieliśmy nieźle kombinować by to ogarnąć. A nie powiem w teorii miałem wszystko poukładane.
Osobiście gdybym miał możliwość otrzymania ważnej karty przed wyjazdem w rozsądnej senie to pewnie bym się skusił.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kacper451 lubi ten post.
 
      
#84 PostWysłany: 22 Lis 2023 13:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4064
Loty: 463
Kilometry: 693 298
platynowy
Jaka jest idea tego ograniczenia doładowania karty tylko do 500 TRL miesięcznie ?
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 24 Sty 2024 00:40 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22964
Minister transportu Turcji Uraloğlu, po przejechaniu metrem Kâğıthane - Gayrettepe, podał także informacje o otwarciach kolejnych (4) przedłużeniach metrach/projeckatch w pierwszym kwartale 2024

M3 zostanie przedłużone z portu Bakırköy İDO do Kirazlı (otwarcie 24 lutego)
M11 zostanie przedłużone z lotniska IST do dworca Halkalı (połączenie do Marmaray), chociaż cięzko to widzę na pierwszy kwartał
M11 Kâğıthane - Gayrettepe
T6 tramwaj pojedzie z dworca kolejowego Sirkeci do Kazlıçeşme (otwarcie koniec stycznia)


https://www.trthaber.com/haber/gundem/b ... 30569.html
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#86 PostWysłany: 22 Mar 2024 10:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2017
Posty: 179
Loty: 163
Kilometry: 273 459
Ostrzeżenia: 2
Hejka

Leci nas jest 5 ludzi 6 dni. Wyczytałem na https://stambulwycieczki.pl/blog-o-turc ... w-Stambule, że jedna karta Istambuł Card z powodu COVID nie działa na kilka osób.

Czy był ktoś ostatnio i może to potwierdzić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 22 Mar 2024 10:14 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22964
Działa na kilka osób. Tylko trzeba wiedzieć ze limit na doładowanie jest 500 TRY raz na miesiąc
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#88 PostWysłany: 22 Mar 2024 10:49 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 414
Płaciłem za bilety w metrze autobusach i promach kartą debetową MasterCard ok. ,3 z.ł za przejazd.
Góra
 Profil Relacje PM off
zywiec2018 lubi ten post.
 
      
#89 PostWysłany: 22 Mar 2024 21:51 

Rejestracja: 06 Lip 2015
Posty: 116
Tak nowością jest możliwość używania kart płatniczych oraz są w większości miejsc są nowe automaty do kupowania kart i doładowania. Mała konsternacja po przylocie w zeszły czwartek, jak się robi pewne rzeczy automatycznie przy kolejnych wizytach. Nie testowałem płatności kartą, gdyż z przywyczajenia doładowałem moją Istanbul card zaraz po wyjściu z samolotu, ale na pewno są oznaczenia przy porcie w Kadikoy odnośnie płatności Visa/Mastercard, ale nie wiem czy wszyscy przewoźnicy już obsługują, więc proponuje sprawdzić przed nastawieniem się na taka formę, albo mimo wszystko mieć w zapasie Istanbulcard, który nawet działa w publicznych toletach i daje zniżki w Migros na niektóre produkty. Kartę może używać dowolna ilość osób, ale praktyczniejsze jest mieć dla każdej osobną.

Ograniczenia w ilości osób były przez Covid, ale i tak nikt tego nie przestrzegał z miejscowych i części turystów. Można było spokojnie używać jak zwykle (poza parowaniem ich kodu).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 23 Mar 2024 07:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2291
złoty
zywiec2018 napisał(a):
Wyczytałem na https://stambulwycieczki.pl/blog-o-turc ... w-Stambule, że jedna karta Istambuł Card z powodu COVID nie działa na kilka osób.
Czy był ktoś ostatnio i może to potwierdzić?

Byłem w niedziele i korzystaliśmy we dwie osoby z jednej karty.
Jedyny problem to Marmaray, jechaliśmy w dwie strony (Ayrılık Çeşmesi - Sırkecı) korzystając z jednej karty, z karty schodziło 2 x ~30 TRY i przy wyjściu po odbiciu karty na refundowym słupku za każym razem krzyczał na czerwono. W takim przypadku (wg. info z netu) powienien zwrócic różnicę za jedną osobę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
zywiec2018 lubi ten post.
 
      
#91 PostWysłany: 23 Mar 2024 11:08 

Rejestracja: 27 Lut 2015
Posty: 426
niebieski
Refund na kartach anonimowych nie działa od zeszłego roku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 23 Mar 2024 11:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4632
złoty
Z drugiej strony te 30 lira to mniej niż 4 zł więc chyba żalu nie ma, komunikacja to chyba ostatnia tania rzecz w Stambule, wszystko mocno podrożało od zeszłego roku, a jak się jeszcze lira umocni to będzie ..?,
Co do kart, to działają teraz i działały cały zeszły rok na kilka osób, raz odbiłem za 9 osób więc jeśli jest limit to wysoki
Góra
 Profil Relacje PM off
zywiec2018 lubi ten post.
 
      
#93 PostWysłany: 23 Mar 2024 12:12 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2420
platynowy
@Hose pisałem o tym kilka postów wyżej: stambul-bilety-komunikacji-miejskiej,1200,34774&p=1633389#p1633389
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 23 Mar 2024 12:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2291
złoty
@Grzenio1970 @NBE322 Mea culpa, nie zarejestrowałem tej informacji.
@kostek966 Refund groszowy, nie przejmowaliśmy się tym, salda wystarczyło na powrót do SAW.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 01 Kwi 2024 07:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2017
Posty: 179
Loty: 163
Kilometry: 273 459
Ostrzeżenia: 2
Zeus napisał(a):
Działa na kilka osób. Tylko trzeba wiedzieć ze limit na doładowanie jest 500 TRY raz na miesiąc
Kupiłem kartę w kartomacie żółtym za 570 (w tym 500 punktów). Potem 2x doładowywałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 01 Kwi 2024 09:36 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2991
złoty
Do końca kwietnia, w soboty i niedziele, pierwsza płatność kartą bezdotykową MC za 5TLY.

https://www.priceless.com/travel/product/189032/belbim-transit-campaign/0/4007/options/location/20876/
Góra
 Profil Relacje PM off
opo lubi ten post.
 
      
#97 PostWysłany: 07 Kwi 2024 20:00 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2991
złoty
Co do powyższej informacji, to jak najbardziej działa i dla każdej posiadanej karty MC przysługuje bonus. Minusem jest fakt, że nie działa na metro z lotniska. Tam trzeba kupić Instanbulcard. Chyba wszystkie inne środki transportu (ferry, tramwaj, autobus) można opłacać telefonem lub kartą. Nie wiem jak na innych stacjach metra.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 20 Kwi 2024 16:00 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1886
srebrny
Czy ktoś był ostatnio w Stambule i może potwierdzić, że teraz Istanbulcard nie jest już potrzebny do komunikacji miejskiej, a wystarczy zwykła karta płatnicza?
Czy działa to analogicznie jak np. w Londynie, że każda podróżująca osoba po prostu odbija contactless kartę na wejściu/wyjściu?
W szczególności najbardziej interesuje mnie dojazd metrem na/z SAW.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 21 Kwi 2024 00:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2019
Posty: 512
Loty: 127
Kilometry: 160 724
srebrny
opo napisał(a):
Czy ktoś był ostatnio w Stambule i może potwierdzić, że teraz Istanbulcard nie jest już potrzebny do komunikacji miejskiej, a wystarczy zwykła karta płatnicza?


info z dzisiaj - tak wlasnie jest :D z tym ze Istanbulcard bierze za 1 przejazd 17.70 TRY, a karta platnicza to 25 TRY
_________________
https://www.zamiedzaidalej.pl/

https://www.facebook.com/zamiedzaidalej
Góra
 Profil Relacje PM off
opo lubi ten post.
opo uważa post za pomocny.
 
      
#100 PostWysłany: 06 Maj 2024 10:46 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1886
srebrny
Chciałem spędzić 2 dni w Istambule bez bawienia się w Istanbul card ale się nie udało.
Kartą płatniczą można płacić za metro i promy, jednak za kolejkę Marmaray, która z punktu widzenia turysty wygląda i działa jak metro, już niestety nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 102 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group