Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 06 Cze 2024 16:02 

Rejestracja: 26 Lut 2024
Posty: 4
Cześć, trochę wskrzeszam ten temat, ale uznałem,że nie bede zakładał nowego tematu.
Ląduje w Stambule planowo o 13:05 a o 23:50 mam lot do Tbilisi czy zdażę coś zobaczyć? Czy jest sens wyjeżdzać z lotniska ?
dzięki za podpowiedzi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato na Costa Brava za 1210 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w hotelu ze śniadaniami Lato na Costa Brava za 1210 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w hotelu ze śniadaniami
Wycieczka do Stambułu: 5 dni w hotelu ze śniadaniami od 1550 PLN. Wyloty z 6 miast Wycieczka do Stambułu: 5 dni w hotelu ze śniadaniami od 1550 PLN. Wyloty z 6 miast
#42 PostWysłany: 06 Cze 2024 16:08 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 671
srebrny
Na oba pytania odpowiedź brzmi tak
Będziesz miał ok 6h w mieście (licząc po 1h na podróż, 0,5 h na wyjście z lotniska i konieczność bycia na lotnisku 2h przed odlotem).
Wsiadasz w M11 a potem w M2 i jesteś np na Taksim, potem schodzisz Istiklal do Mostu Galata (przechodząc np obok wieży Galata) i wedle włąsnego uznania - kierujesz się na prom Karakoy - Kadikoy do Azji lub idziesz w górę z Eminonu na Sultanahmet...i nie będzie Ci się nudzić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 06 Cze 2024 16:09 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22965
Jak lecisz Turkishem, powinna byc darmowa wycieczka.

A jak nie, warto samemu wyjsc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 06 Cze 2024 21:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4632
złoty
A może najpierw na jakie lotnisko w Stambule ?, bo to duża różnica
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 06 Cze 2024 22:16 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 671
srebrny
Racja. Jak na SAW to wycieczki z TK nie będzie a i na Taksim droga to ponad 2h.
Za to metro jeździ na Kadikoy a tam raczej nie można się nudzić ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 09 Cze 2024 10:34 

Rejestracja: 26 Lut 2024
Posty: 4
-- 09 Cze 2024 10:34 --

Cześć! Lecę Turkishem, jeśli chodzi o port to zdaje się,że jest to ten główny IST.

-- 09 Cze 2024 10:34 --

Cześć! Lecę Turkishem, jeśli chodzi o port to zdaje się,że jest to ten główny IST.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 09 Cze 2024 15:10 

Rejestracja: 26 Lut 2023
Posty: 184
Dawid M napisał(a):
Cześć, trochę wskrzeszam ten temat, ale uznałem,że nie bede zakładał nowego tematu.
Ląduje w Stambule planowo o 13:05 a o 23:50 mam lot do Tbilisi czy zdażę coś zobaczyć? Czy jest sens wyjeżdzać z lotniska ?
dzięki za podpowiedzi :)

Jest sens, nawet bez brania wycieczki Turkisha. Przez te 5-6h jakie będziesz miał w mieście, można sporo zobaczyć.
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#48 PostWysłany: 10 Cze 2024 07:29 

Rejestracja: 26 Sie 2013
Posty: 117
Warto do miasta, ale weź poprawkę na to, że komunikacją zbiorową (metro, tramwaj), do Sultanahmet, gdzie są najciekawsze zabytki wyjdzie bliżej 2 godzin, niż godziny. Metro nr 11 kursuje co 20 minut, liczmy kwadrans, plus 30 minut jazdy do Gayretepe, potem przejście pod ziemią bliko 10 minut (700 metrów i duuużo ruchomych schodów (niektóre w dół mogą być nieruchome :)) , kilka minut czekania na metro numer 2 i jakiś kwadrans jazdy, jeśli jeszcze tramwaj pod Błękitny Meczet i Haghia Sophia, to znowu przesiadka i jakieś 10 minut jazdy. Cenowo wychodzi to około 10 zł w jedną stronę z Istanbul Card (może kilka osób jechać na jedną kartę). Alternatywą jest taksówka, ok. 40€. zwykle mniej niż 60 minut, w jedną stronę. Idealnie byłoby się załapać na zwiedzanie w ofercie Turkish Airlines. Zwłaszcza, że Stabuł tani nie jest, samo wejście do Haghia Sophia, 25€, pałac Topkapi 50€, ceny w knajpach zachodnioeuropejskie.
Góra
 Profil Relacje PM off
bim-bam uważa post za pomocny.
 
      
#49 PostWysłany: 16 Cze 2024 13:11 

Rejestracja: 26 Lut 2024
Posty: 4
Cześć, co macie na myśli mówiąc,że warto załapać się na wycieczkę w ofercie Turkish Airlines ? Czy coś mi dodatkowo przysługuje lecąc tymi liniami ? Pytam, bo ja raczej zawsze Ryanair albo Wizzair więc nie jestem zorientowany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 16 Cze 2024 13:12 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22965
A sprawdziłeś chociażby troche w googlu?

https://www.turkishairlines.com/en-int/ ... ristanbul/

touristanbul-od-turkish-airlines,1144,141652
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#51 PostWysłany: 16 Cze 2024 13:49 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1535
złoty
Alternatywa dla mających wystarczajaco czasu na wyjście z lotniska, ale obawiających się, że jazda w obie strony do Stambułu będzie za bardzo "na styk" - można się przejechać metrem trzy stacje do miasteczka Kemerburgaz (na mapach Google pojawia się też nazwa Mimar Sinan). Małe, lokalny klimat, 5 minut spaceru od metra miły placyk z meczetem. Można tanio zjeść i napić się czaju. W lutym ceny były o rząd wielkości niżej niż w Stambule nawet w mniej turystycznych miejscach, trochę to wyglądało, jakby inflacja docierała tam z opóźnieniem. Warto wypłacić na lotnisku trochę lirów, bo w miasteczku nie widziałem kantorów.

Chociaż oczywiście mając trochę więcej czasu zdecydowanie warto przejść się po Stambule.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group