Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 39 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 11 Gru 2020 12:21 

Rejestracja: 26 Sty 2016
Posty: 209
niebieski
Wan - wrzesień 2020, czas COVID-19. Turystów praktycznie brak. Ceny rewelacyjne, zwłaszcza hoteli. Bezpieczeństwo - jedyna rzecz, to przy wjeździe samochodem do Van w jednym miejscu mieliśmy kontrolę. Ale tam kontrole były w większości miast wschodu. No i dronami nie można latać, bo latają wojskowe drony. Reszta - ludzie bardzo otwarci i przyjacielscy. Chcieliśmy kupić arbuza od przydrożnego sprzedawcy, dostaliśmy kilka jako prezent, bo mało kto teraz odwiedza te okolice. Jedyny problem to dotarcie na wyspę Akdamar. Tu musieliśmy czekać, aż zbierze się wystarczająca liczba osób, ale to nie jest problem z bezpieczeństwem :).
_________________
https://www.star-wars.pl
https://www.filmowe-szlaki.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
LA19 uważa post za pomocny.
 
      
Zobacz fiordy latem! Zbiór lotów do Norwegii z polskich miast od 129 PLN Zobacz fiordy latem! Zbiór lotów do Norwegii z polskich miast od 129 PLN
Zbiór lotów do Azji: Bali, Krabi, Langkawi, Phuket i inne z Berlina od 2052 PLN (również na majówkę) Zbiór lotów do Azji: Bali, Krabi, Langkawi, Phuket i inne z Berlina od 2052 PLN (również na majówkę)
#22 PostWysłany: 16 Gru 2020 15:20 

Rejestracja: 04 Paź 2020
Posty: 86
Loty: 120
Kilometry: 251 156
Hejka
Gdzie polecacie się wybrać z Adany?
Mersin, Tarsus, Anamur,Adana zaliczona, chcemy spontanicznie przeniesc się na 2-3 dni.
Odpada Gaziantepe i w stronę granicy z Syria
Potrzebuje pomocy w znalezieniu następnego kierunku w Turcji
Pozdrawiam
Laura
_________________
Chętnie pomogę jeśli ktoś ma pytania dotyczące zwiedzania, praktycznych informacji w Stambule :) -> częściej jestem dostępna na instagramie lalaura1901
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 16 Gru 2020 18:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 2000
srebrny
Jeżeli odpada wschód i okolice granicy z Syrią to niestety chyba nic Ci nie polecę, wszystko co najlepsze/najfajniejsze jest właśnie tam :)
Na szybką wycieczkę można skoczyć np do Kahramanmaraş (bardzo ładny meczet, fajne muzeum, całkiem przyjemne miasteczko) lub wycieczka do Kapadocji.
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 16 Gru 2020 18:16 

Rejestracja: 04 Paź 2020
Posty: 86
Loty: 120
Kilometry: 251 156
Spokojnie na miasta na granicy z Syria przyjdzie czas ;)

Kapadokia zaliczona
Pozdrawiam
_________________
Chętnie pomogę jeśli ktoś ma pytania dotyczące zwiedzania, praktycznych informacji w Stambule :) -> częściej jestem dostępna na instagramie lalaura1901
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 16 Gru 2020 21:51 

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 450
Loty: 177
Kilometry: 387 374
niebieski
@LA19 @kamo375 nie bardzo się orientuję, myślałem właśnie o Gaziantepe i Sanliurfie w styczniu/lutym, czy są jakieś przeciwwskazania, trzeba coś brać pod uwagę teraz?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 16 Gru 2020 22:47 

Rejestracja: 04 Paź 2020
Posty: 86
Loty: 120
Kilometry: 251 156
monus napisał(a):
@LA19 @kamo375 nie bardzo się orientuję, myślałem właśnie o Gaziantepe i Sanliurfie w styczniu/lutym, czy są jakieś przeciwwskazania, trzeba coś brać pod uwagę teraz?


W tym nie pomogę bo sama nie wiem.Jedynie obostrzenia są wszędzie takie same.Teraz jestem w Adanie i wszystko take away, maseczki, dystans, na lotnisku wyznaczone miejsca do siedzenia i do odbioru bagażu ale to myśle tak jak wszędzie
Moje miejsce pobytu : Stambuł
_________________
Chętnie pomogę jeśli ktoś ma pytania dotyczące zwiedzania, praktycznych informacji w Stambule :) -> częściej jestem dostępna na instagramie lalaura1901
Góra
 Profil Relacje PM off
monus lubi ten post.
monus uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 16 Gru 2020 23:07 

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 450
Loty: 177
Kilometry: 387 374
niebieski
@LA19 covidowe kwestie są mi znane, bardziej obawiałem się, że czegoś nie wiem o bezpieczeństwie w okolicach Syryjskiej granicy
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 16 Gru 2020 23:44 

Rejestracja: 04 Paź 2020
Posty: 86
Loty: 120
Kilometry: 251 156
monus napisał(a):
@LA19 covidowe kwestie są mi znane, bardziej obawiałem się, że czegoś nie wiem o bezpieczeństwie w okolicach Syryjskiej granicy

Hejka jednak znalazłam miejscówkę na wypad : Osmanyie
Ktoś był, co warto zobaczyć?
Mile widziane wszystkie pomysły ;)
_________________
Chętnie pomogę jeśli ktoś ma pytania dotyczące zwiedzania, praktycznych informacji w Stambule :) -> częściej jestem dostępna na instagramie lalaura1901
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 17 Gru 2020 11:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 2000
srebrny
-- 17 Gru 2020 11:35 --

Gaziantep na kilka godzin/1 dzień może być. Şanlıurfa zdecydowanie polecam, będąc tam warto też się wybrać do Harran i Akçakale. Mardin również nie jest daleko a jest to świetne miejsce. Niedaleko Mardin jest Dara (bardzo polecam).

monus napisał(a):
@LA19 @kamo375 nie bardzo się orientuję, myślałem właśnie o Gaziantepe i Sanliurfie w styczniu/lutym, czy są jakieś przeciwwskazania, trzeba coś brać pod uwagę teraz?


-- 17 Gru 2020 11:37 --

Zamiast do Osmanyie proponowałbym wybrać się do Hatay.

LA19 napisał(a):
monus napisał(a):
@LA19 covidowe kwestie są mi znane, bardziej obawiałem się, że czegoś nie wiem o bezpieczeństwie w okolicach Syryjskiej granicy

Hejka jednak znalazłam miejscówkę na wypad : Osmanyie
Ktoś był, co warto zobaczyć?
Mile widziane wszystkie pomysły ;)
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#30 PostWysłany: 23 Mar 2021 21:15 

Rejestracja: 04 Paź 2020
Posty: 86
Loty: 120
Kilometry: 251 156
Hejka ponawiam temat wybieram się na wycieczkę - objazdówkę im więcej miejsc tym lepiej
Gaziantep,Dogubeyazit, Mardin, Urfa, Nemrut,Hatay,Osmanyie,Van
Proszę o podpowiedz gdzie jeszcze się wybrać po drodze.
Wynajmujemy auto w Gaziantep i objazdówka ;)
Ktoś był? mógłby coś doradzić?

Pozdrawiam z ISTA
Laura
_________________
Chętnie pomogę jeśli ktoś ma pytania dotyczące zwiedzania, praktycznych informacji w Stambule :) -> częściej jestem dostępna na instagramie lalaura1901


Ostatnio edytowany przez klapio, 23 Mar 2021 22:33, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 24 Mar 2021 14:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 2000
srebrny
Pomyśl jeszcze o: Ishak Pasha Palace, Ani, Nusaybin, Dara, Kahramanmaras, Diyarbakir
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
LA19 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 25 Gru 2021 21:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7446
HON fly4free
Zanosi się, że zrealizuję wreszcie plany i w 2. połowie marca udam się do Turcji. Z grubsza wiem, co i jak, ale mam jeden element do skonsultowania.
Otóż, zakładając, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, 19.03 rano przylecę do Sanliurfy i mam wtedy czas do ok. 23.03, kiedy to chcę przemieścić się samolotem do Izmiru (bilet jeszcze nie jest zarezerwowany). W Sanliurfie wystarczy mi pewnie 1 nocleg (na miasto i Gobeklitepe), a potem chcę pojechać na wschód do Mardin lub na zachód do Gazientep, gdzie miałbym 2-3 noclegi.
Pytanie do Was, która z tych opcji wydaje się ciekawsza? Z tego, co widzę w internecie, Mardin jawi się bardziej pociągająco od Gazientep, ale może to tylko takie wrażenie? Za Gazientep przemawiają korzystniejsze połączenia lotnicze z Izmirem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 25 Gru 2021 21:40 

Rejestracja: 27 Lip 2010
Posty: 251
niebieski
W Mardin nie byłem, ale podobno jest bardzo ciekawe. Antep na mnie wielkiego wrażenia nie zrobiło, wydaje mi się że jeden dzień tam wystarcza (twierdza i ta genialna bakławiarnia zaraz obok niej). Urfa jest bardzo klimatyczna, zaplanowałbym tam dwa dni bo można wyskoczyć do położonego nieopodal syryjskiej granicy Haram.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#34 PostWysłany: 25 Gru 2021 22:12 

Rejestracja: 18 Sty 2017
Posty: 173
A to ja mam odwrotne preferencje - Gaziantep wydaje mi się ciekawszy (kulturowo, kulinarnie), Mardin z kolei jest bardziej kompaktowy i łatwiejszy do ogarnięcia - cokolwiek wybierzesz, nie zrobisz błędu.

Sugerowałbym jednak - jeśli nie masz tego już w planach - nie jechać na wschód ani na zachód, tylko na północ, do Nemrut Dağı. To co prawda 3 godziny samochodem z Sanliurfy, ale ze wszech miar warto. Potem możesz sobie zjechać albo do Malatyi albo do Gaziantep.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#35 PostWysłany: 25 Gru 2021 22:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7446
HON fly4free
Rozważałem i to, ale obawiam się, że może być tam wtedy zbyt zimno. Był tam ktoś w marcu?
Góra
 Profil Relacje PM off
OSK uważa post za pomocny.
 
      
#36 PostWysłany: 25 Gru 2021 22:43 

Rejestracja: 18 Sty 2017
Posty: 173
tropikey napisał(a):
Rozważałem i to, ale obawiam się, że może być tam wtedy zbyt zimno. Był tam ktoś w marcu?


Byłem na przełomie kwietnia i maja. Na szczycie było trochę śniegu, ale ogólnie bez dramatu.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#37 PostWysłany: 11 Kwi 2024 21:25 

Rejestracja: 30 Sie 2023
Posty: 7
Loty: 152
Kilometry: 181 365
Nie zakładam nowego wątku. Może cos podpowiecie. Na spontanie kupiłem bilet POZ-AYT. Tydzień na miejscu.

dzień 0 Sobota wieczorny lot do Antalya, nocleg
dzień 1 Niedziela wypożyczenie auta, ruiny w Side i trasa w kierunku Kapadocji , nocleg (co warto zobaczyć po drodze?)
dzień 2 Poniedziałek Kapadocja i okolice, nocleg
dzień 3 Wtorek trasa w kierunku Pamukkale, nocleg (co warto zobaczyć po drodze?)
dzień 4 Środa Pammukale i po południu trasa w kierunku Efezu, nocleg
dzień 5 Czwartek Efez i po południu .........
dzień 6 Piątek ...... i chill na plaży
dzień 7 sobota powrót do Antalya i wylot wczesnym południem

To mój pierwszy raz w Turcji. Może powiecie, że zbyt intensywnie, jednak wolę plaże w Tajlandii i Malezji niż Tureckie Mielno ;)
Będę wdzięczny za sugestie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 28 Kwi 2024 08:55 

Rejestracja: 01 Maj 2018
Posty: 221
Witam , czy ktoś z kolegów korzystał z linii metra nr 11 z lotniska IST do centrum ? gdzie można kupić bilet ,i czy można płacić kartą ? oraz pytanie o autobusy miejskie , czy można tam płacić kartą za bilety , są biletomaty ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 28 Kwi 2024 09:30 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22964
nowe-lotnisko-stambule-miasto,1158,134402
stambul-bilety-komunikacji-miejskiej,1200,34774
Góra
 Profil Relacje PM off
George1 lubi ten post.
George1 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 39 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group