Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1010 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 47, 48, 49, 50, 51
Autor Wiadomość
#1001 PostWysłany: 12 Lip 2024 18:20 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 553
Loty: 55
Kilometry: 120 474
Ostrzeżenia: 1
Zeus napisał(a):
Szczególnie jak to lot do domu, to raczej mało chętni do zwrócenia rzeczy.

A skąd wiedzą, który to dom?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Marrakeszu za 965 PLN. Loty z Krakowa + 3 noclegi ze śniadaniami w tradycyjnym riadzie Wycieczka do Marrakeszu za 965 PLN. Loty z Krakowa + 3 noclegi ze śniadaniami w tradycyjnym riadzie
Urlop na Bali na za 3225 PLN. Loty z Berlina + 13 noclegów w 4* hotelu Urlop na Bali na za 3225 PLN. Loty z Berlina + 13 noclegów w 4* hotelu
#1002 PostWysłany: 12 Lip 2024 22:02 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5259
srebrny
@jabollus w protokole podajesz adres zamieszkania
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#1003 PostWysłany: 13 Lip 2024 00:06 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5259
srebrny
SPLDER napisał(a):
michcioj napisał(a):
czy Lot w jakikolwiek sposob ubezpiecza bagaze glowne ? na jakie odszkodowanie mozna liczyc ?
lecialem zwykla klasa Economy, taryfa (Q).


Jeśli został zagubiony i nie zostanie odnaleziony to zwracają rzeczywistą wartość, ale nie więcej niż 1288 SDR , czyli jakieś 6-7 tys złotych.
Natomiast jeśli zostanie dostarczony z opóźnieniem przy locie powrotnym to wg mojej wiedzy linie nie chcą nic płacić i nie zwracają za żadne zakupy "awaryjne".


dobra, odpowiem sam sobie i dam znac jak sie sprawa zamknela.
po przylocie zglosilem te zagubienie bagazu i agent z centrum lost and found powiedzial, ze jak sie znajdzie, to sie z Panem linie lotnicze smsowo i mailowo beda kontaktowac.
no i dzisiaj w ciagu przychodzily smsy po angielsku (nie wiem czemu :) ze znalezlismy podobny bagaz do twojego, potem ze twoj bagaz bedzie dostarczony do miejsca docelowego
potem ze jest w porcie docelowym, potem zadzwonila Pani z Okecia i mowi ze bagaz jest i byloby ok jakby kurier podrzucil miedzy 19 a 20. no mowie ze spoko, niech podjedzie.
byl okolo 20:30 z walizka i sobie poszedl. i teraz najlepsze - walizka cala, w dobrej kondycji, nie zniszczona. wszystko bylo w srodku, nic nie zginelo, co mnie troche na plus zdziwilo.

tak wiec no kurde pelna klasa wedlug mnie, obsluga przez ten stand-by nie dorzucila bagazu do pierwotnego samolotu, ale potem tutaj Lot wykazal sie mega profesjonalizmem.

no no, zaskoczenie na plus.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#1004 PostWysłany: 26 Lip 2024 21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2018
Posty: 962
złoty
Hej, mam taką sytuację, że mój bagaz nie doleciał do miejsca docelowego razem ze mną, jest to spowodowane tym, że od wyjścia z samolotu którym przylecialem do faktu jak kołowalem już w drugim samolocie minęło zaledwie 20 minut więc po prostu nie zdążyli go przerzucić, teraz jest weekend więc najszybciej dojedzie w poniedziałek.

Godzine po ladowaniu zrobiłem sobie zakupy typu buty, spodnie, koszulki na łączną kwotę ok 1500zl, myślicie, że jest realna szansa, że oddadzą tyle za 1 parę butów, spodni I 4 koszulki, czy jest może jakiś limit ile dana rzecz może kosztować najwięcej? Ew czy jakby odrzucili to ubezpieczenie z Metala w Revolucie to wyplaci, bo niby do 400€ obowiązuje?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1005 PostWysłany: 26 Lip 2024 22:10 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8832
złoty
A dokąd to dolecialeś nie mając na sobie butów, spodni i koszulki?
[Potem będą kolejne pytania].
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1006 PostWysłany: 27 Lip 2024 14:50 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 8360
HON fly4free
@Piatek: limity odpowiedzialności wynikają co do zasady z konwencji, ale ode mnie też pytanie czemu od razu np. kupiłeś 4 koszulki i to w godzinę po przylocie, skoro na tym etapie nie wiesz ile wyniesie opóźnienie w dowozie bagażu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#1007 PostWysłany: 27 Lip 2024 15:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2018
Posty: 962
złoty
@marek2011 Domyśliłem się, że jak przylecialem w piątek popołudniu to najszybciej wyślą bagaz w poniedziałek i we wtorek będzie i zgodnie z moimi domysłami bagaz został dzisiaj znaleziony i w poniedziałek bedzie kurierem wyslany z lotniska, więc we wtorek będzie u mnie. Zatem masz 4 dni (Sb, Ndz, Pn i Wt) - nikt by po sklepach nie biegał po kilka razy w tym przypadku ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kri$ lubi ten post.
 
      
#1008 PostWysłany: 19 Sie 2024 17:29 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5259
srebrny
hej, a kojarzycie moze czy przy bilecie kupionym przez American Express Global Business Travel jest jakies dodatkowe ubezpieczenie zakupionego bagazu ?
no bo jesli moj bagaz na locie do USA nie doleci na czas to wtedy jest jakies odszkodowanie ?
czy jesli np. doleci 2 dni pozniej to czy jest wtedy zwrot kosztow za zakupy jakis ubran na start ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1009 PostWysłany: 19 Sie 2024 18:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1985
Loty: 282
Kilometry: 324 600
srebrny
Nie wiem czy bezpiecznie jest generalizować ale wydaje mi się, że wszystkie AmExy korporacyjne mają ubezpieczenie podróżne jeśli bilety lotnicze były nimi opłacone. Coś mi świta maksymalna kwota ubeczpieczenia bagażu typu 250USD przy opóźnieniu powyżej 6h i dodatkowo 1000USD powyżej 48h. Wszystko tak naprawdę zależy od konkretnych umów pracodawcy z American Express.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#1010 PostWysłany: 19 Sie 2024 18:34 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5259
srebrny
Dzięki za pomoc, pewnie trzeba będzie zadzwonić do Amexa i już
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1010 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 47, 48, 49, 50, 51

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group