Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 760 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38  Następna
Autor Wiadomość
#661 PostWysłany: 04 Lip 2024 16:26 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 386
niebieski
pawfazi napisał(a):
Dzisiaj miałem telefon z nr +36 12581510
Wcześniej nigdy do nich nie dzwoniłem. Loty skasowane na połowę lipca.

Możliwość zmiany na dowolną linię spośród: Emirates, Etihad lub Korean Air.
Termin dowolny w ciągu roku od wystawienia biletu. U mnie max do 18.09.2024.

Nowe bilety podczas rozmowy na mailu.


Jakie linie lotnicze miałeś pierwotnie?


Ja mam końcówka lipca ale właśnie korean air więc mam nadzieję że nic nie zmienia bo już mam loty do Wiednia dokupione :-(
_________________
http://kliperjk.geoblog.pl/podroze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Afrykę: loty do Kilimandżaro z dużym bagażem z Warszawy od 2688 PLN Odkryj Afrykę: loty do Kilimandżaro z dużym bagażem z Warszawy od 2688 PLN
7 dni z all inclusive na Fuerteventurze za 2600 PLN. Wypoczynek z Warszawy 7 dni z all inclusive na Fuerteventurze za 2600 PLN. Wypoczynek z Warszawy
#662 PostWysłany: 04 Lip 2024 16:29 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 2109
HON fly4free
A jakie linie miał mieć pierwotnie? Niech zgadnę... Saudia? :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
pawfazi lubi ten post.
 
      
#663 PostWysłany: 04 Lip 2024 16:33 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 386
niebieski
Mea culpa, zakładałem że po takim czasie to juz drugi obieg zmian jest. Do mnie dzwonili jakoś w tamtym roku już.
_________________
http://kliperjk.geoblog.pl/podroze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#664 PostWysłany: 04 Lip 2024 23:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2019
Posty: 697
Loty: 164
Kilometry: 311 265
srebrny
Do mnie nikt nie dzwonił, a wczoraj leciałem Koreanem. Bilet zamieniają na wysoką taryfę bo samemu można wybrać miejsce oraz posiłek.

Aby wejść do saloniku na status trzeba pobrać zaproszenie z punktu odpraw (trzeba wyjść ze strefy tranzytu). Wylot jest z bramki G i korzysta się z saloniku Austriana. Salonik Sky Team jest w bramce F, a to już kolejne przejście kontroli paszportowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#665 PostWysłany: 08 Lip 2024 12:14 

Rejestracja: 06 Lip 2024
Posty: 3
Dzień dobry. Starałem się przeczytać cały wątek, ale jestem nowy i zielony w tym i mam nadzieję, że mi ktoś będzie potrafił odpowiedzieć, bo już sami nic nie wiem.
Byłem w Bieszczadach, zasięgu prawie żadnego i miałem kilka nieodebranych telefonów z różnych numerów: Chorwacja, Belgia, Holandia, Słowenia, Węgry i Kanada. Odebrałem ten ostatni, ale przerywało i usłyszałem tylko że Saudia, że "Seul cancelled" i "refund".
Po wejściu w bilety w aplikacji i na stronie Saudii mam loty zmienione na Wiedeń-Dubaj-Seul i Seul-Dubaj-Rijad-Wiedeń z adnotacją "Confirmed".

Czy to znaczy, że mam potwierdzone i mogę lecieć, czy jednak będą anulowane i nie mam po co jechać na lotnisko? A może mam zadzwonić i potwierdzić, ale czy wtedy nie powiedzą mi, że anulowali?
Dziękuję i z góry przepraszam, jeśli już ktoś odpowiadał na to pytanie, a się nie dokopałem w tym wątku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#666 PostWysłany: 08 Lip 2024 12:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2017
Posty: 290
Loty: 244
Kilometry: 448 488
niebieski
możesz jechać na lotnisko
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#667 PostWysłany: 08 Lip 2024 18:15 

Rejestracja: 06 Lip 2024
Posty: 3
To jeszcze dopytam: czy Saudia nadal może mi wszystkie loty anulować? Bo te do Seulu są Emirates, a powrót Korean do Dubaju, a z Dubaju do Wiednia już Saudia z przesiadką w Rijadzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#668 PostWysłany: 08 Lip 2024 18:18 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 4011
platynowy
@kzl5 dla pewności jednak zadzwoń i dopytaj czy masz potwierdzony bilet, być może miejsca są pobrane ale bilet nieprzepisany, skoro nie potwierdziłeś im chęci zmiany.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#669 PostWysłany: 09 Lip 2024 11:11 

Rejestracja: 15 Gru 2020
Posty: 44
Że swojego doświadczenia i trochę innej beczki. Wróciłem z Seulu lotami zmienionymi przez Saudie na Turkish, bilety nie wyświetlały się wogole na aplikacji ani stronie Turkish, po telefonach do Saudi potwierdzali mi rezerwację biletów. Loty odbyły się bez problemów
Pytanie mam co teraz zrobić z milami czy naliczać je do Turkish czy flying blue, kontaktowałem się z flying blue i na podstawie biletów wystawionych przez saudie można się ubiegać o mile w fb. Macie doświadczenie co bardziej się opłaca?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#670 PostWysłany: 09 Lip 2024 11:13 

Rejestracja: 06 Lip 2024
Posty: 3
@mucha Podpowiesz, gdzie zadzwonić: do Saudii czy do Emirates?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#671 PostWysłany: 09 Lip 2024 11:14 

Rejestracja: 15 Gru 2020
Posty: 44
kzl5 napisał(a):
@mucha Podpowiesz, gdzie zadzwonić: do Saudii czy do Emirates?
Jak ja dzwoniłem do Turkish to kazali dzwonić do Saudi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#672 PostWysłany: 09 Lip 2024 11:53 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 8443
HON fly4free
Dzwonisz do SV bo to ich bilet.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#673 PostWysłany: 09 Lip 2024 13:27 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2228
złoty
Alananiss napisał(a):
Że swojego doświadczenia i trochę innej beczki. Wróciłem z Seulu lotami zmienionymi przez Saudie na Turkish, bilety nie wyświetlały się wogole na aplikacji ani stronie Turkish, po telefonach do Saudi potwierdzali mi rezerwację biletów. Loty odbyły się bez problemów
Pytanie mam co teraz zrobić z milami czy naliczać je do Turkish czy flying blue, kontaktowałem się z flying blue i na podstawie biletów wystawionych przez saudie można się ubiegać o mile w fb. Macie doświadczenie co bardziej się opłaca?

A jesteś pewny, że powiedziałeś, że na bilecie wystawionym przez Saudie miałeś lot Turkishem? Turek nie należy do Flying Blue tylko do Star Aliance.
Tutaj masz listę linii, z których mile można naliczyć do FB. TK nie widzę ;)
https://www.flyingblue.com/en/earn/airline
Za to bez problemu naliczysz te mile do jakiegokolwiek programu w Starze, czy to Miles and More, Miles and Bonus czy w turkishowym Miles and Smiles.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#674 PostWysłany: 09 Lip 2024 13:31 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 2109
HON fly4free
Nie jestem pewien, czy "bez problemu" naliczy mile lotami TK. Zależy od klasy rezerwacyjnej, jaką dostał - jest szansa, że nie jest ona śmieciowa, ale jeśli jest to: W, P, F, U, to, ilustracyjnie, będzie to tak wyglądać:
Załącznik:
_n22.png
_n22.png [ 54.08 KiB | Obejrzany 1600 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#675 PostWysłany: 09 Lip 2024 15:21 

Rejestracja: 15 Gru 2020
Posty: 44
Klasa Y
Mam bilet z Saudi rozpoczynający się od 220 i ten kazali mi podać przy naliczaniu mil w fb
A boarding passy mam na 065
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#676 PostWysłany: 09 Lip 2024 15:28 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 2109
HON fly4free
Na "220" to zaczynają się bilety wystawione przez Lufthansę, więc coś nie tak ;-)
Na "065" to jest Saudia (i to ma sens). Turkish na "235".
Co do klasy Y, to pewnie tyle mil:
https://www.wheretocredit.com/calculato ... T-VIE-TK-Y
Można po prostu do M&M, ale np. takie United (UA) daje mile bezterminowe i coś tam ciekawego można już wyskrobać.
Do programu FB podejrzewam, że bardzo podobnie: https://www.wheretocredit.com/calculato ... T-VIE-SV-Y
Również Delta (DL) daje mile bezterminowo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#677 PostWysłany: 09 Lip 2024 15:32 

Rejestracja: 15 Gru 2020
Posty: 44
Faktycznie sprawdziłem teraz mam 065 i na bilecie i na boarding passach
Pytanie brzmi czy np w united mogę te mile łączyć rodzinnie? Lecieliśmy w 5 osób wiec w fb wrzucam i mam ponad 50k mil łącznie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#678 PostWysłany: 09 Lip 2024 15:41 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 2109
HON fly4free
https://www.united.com/en/us/mileageplus/miles-pooling
Góra
 Profil Relacje PM off
Alananiss lubi ten post.
Alananiss uważa post za pomocny.
 
      
#679 PostWysłany: 09 Lip 2024 15:47 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2228
złoty
@man4business
Dawno temu gdzieś czytałem, że nie da się wystawić biletu z lotami TK na obcych blachach w innych klasach niż 5 może 6 najwyższych. To miały być ich ograniczenia systemowe. Nawet jeśli były dostępne niższe klasy to nie wchodziły.
W moim karierze miałem dwa takie bilety i potwierdzam powyższe. Nigdy jednak nie miałem biletu wystawionego przez Saudię.
Nie dam sobie za to uciąć ręki, szczególnie że Turek zmieniał niedawno system rezerwacyjny, ale na lotach Koreana ludzie mieli wysokie klasy to tutaj pewnie też.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#680 PostWysłany: 10 Lip 2024 09:33 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3629
złoty
Ja również wylatałem bilety z SV na bezpośrednich lotach Koreanem. Generalnie bardzo dobra linia, nowe samoloty ,punktualnie, dużo miejsca na nogi, aktualne filmy w rozrywce pokładowej i przyzwoite jedzenie. Tu jednak małe zastrzeżenie dla osób które będą dopiero leciały. Na tych lotach 99 % to Koreańczycy, i pozostała cześć Polacy :-). Powyższe skutkuje tym, że linia oferuje generalnie koreańskie jedzenie, które jest dość mocno specyficzne. Na locie powrotnym niestety na pierwszym posiłku zostały same wymyślne dania (zupa na zimno z wodorostami), wiec jeżeli ktoś chce uniknąć takich atrakcji radzę wybrać posiłek przed lotem na stronie internetowej. Warto też przyjechać wcześniej na lotnisko w Seulu, bo odprawa na lot, czy oddanie bagażu, a w szczególności odprawa bramki bezpieczeństwa trwają dość długo - zeszło w sumie około godziny. Nie ma przepychania się przez kolejkę bo masz zaraz lot. Wysyłają na fast tracka za opłatą, ale tam też dużo spóźnialskich. Na lotnisku w Seulu jest dość specyficzne dojście do do security. Wejścia są z dwóch stron, wiec jeżeli widzicie ogromną kolejkę z jednej warto udać się 50 metrów na drugą stronę bo tam może być dużo mniej ludzi. Lot bardzo wygodny i przyjemny. W hali przelotów na 1 piętrze jest fajny food court, a można zjeść jakiś zestaw już za 30 złotych. (mogliby w Polsce brać przykład) Oby na otwarcie lotów z Warszawy dali dobre ceny, bo warto z nimi lecieć.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
Rafał Marschall uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 760 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group