Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Lut 2024 07:26 

Rejestracja: 23 Gru 2011
Posty: 350
Loty: 137
Kilometry: 274 190
niebieski
W mojej opinii sa 4 i pol rzeczy, ktore warto zobaczyc w okolicy Arushy/Moshi:
1. Widok na szczyt Kilimanjaro (widoczny nawet z niektorych hoteli w Moshi)
2. Kikuletwa Springs (Maji Moto)
https://maps.app.goo.gl/32whikYDYnwGsPiP9?g_st=ic
Malutkie jeziorko postwulkaniczne. Woda nie jest ciepla, ale w goracej Afryce rownikowej to zbawienie. Atrakcja na 2-3h.
3. Wioske/skansen ludzi Chaga (coffee tour)
4. Muzuem/galerie sztuki w Arushy (wejscie darmowe, a baaaardzo przypadla mi do gustu)
4,5. Bar z piwem craftowym Twiga( w Suahili - żyrafa). Pierwszy craft w Tanzanii, ale nie jest wybitny. Happy hour pon-piatek po 17:00

Punkt 1, 2, 3:
Cena u tour operatora (piekny ponglish) - z Arushy 80USD (na bank calosc), z Moshi 50USD (ale nie jestem 100% pewien czy wtedy ze zrodelkiem czy tylko kawa). Na wlasna reke wyszlo mi ok 25USD na os.

Jak zorganizowac wycieczke na wlasna reke:
Wszystkie atrakcje sa blizej Moshi. Z Arushy do Moshi to 2h dala i 4k.

1. Widok na lodowcowy szczyt zrobil robote w mojej glowie. Jest on widoczny zazwyczaj rano lub wieczorem bo wtedy nie ma chmur. Tylko w Moshi i okolicy.

2. Zrodelka
Jesli ruszamy z Arushy to mozemy zaczac od zrodel. Wsiadamy do dowlnego dala dala z Arushy do Boma (czyli tego ktory konczy trase w Moshi wlasnie). Najlepiej zaczac z dworca, zeby miec porzadne miejsce siedzace.
Arusha-Boma 3k
Jesli ruszamy z Moshi to bierzemy dala dala do Arushy.
Moshi-Boma 500-1000

W Boma w zaleznosci ilu nas jest bierzemy boda boda (motocykl) lub bajaji (tuk tuk). Do zrodel jest 30 min wyboista droga. Nie ma innej trasy. Za 3 os zaplcilismy 20k w dwie strony z czekaniem 2h przy zrodelkach (czekanie jest zbedne).

Wejscie do zrodelek 10k za osobe.

3. Wodospad + coffee tour + skansen/muzeum Chaga
Sa 2 miejscowki na te 3 atrakcje razem. Marangu i Meteruni.

Wybierając Marangu, bierzemy dala za 1k z Moshi do Marangu (czyli do końca; ok godzina drogi). Z dworca w Marangu do wodospadu Kilasiya bierzemy taksówkę/motor za 3k (mysle ze nawet taniej).
Wejscie do wodospadu to 20k (drogo). Unikamy przewodników, bo nie sa obowiązkowi i nie maja nic ciekawego do powiedzenia. Wszystko bedzie w muzeum opowiedziane i tak.
Po zobaczeniu wodospadu, idziemy do muzeum Chaga (https://maps.app.goo.gl/bepopCSEnsAq2NW49?g_st=ic). Coffee tour plus wioska 6usd + fee. Jaskinia Chaga kolejne 6usd + fee. Osobiscie uwazam ze jaskinia to troche drozyzna bo wiekszosc jest zawalona i trwa to 15 min.
Po skonczeniu idziemy na przystanek dala do Moshi. Najlepiej zapytac w muzeum gdzie jest bo to nie ten sam na ktory przyjechalismy.

Wybierajac Materuni z Moshi bierzemy boda lub bajaji. Na miejscu trzeba wziąć przewodnika. Ceny wrzuce pozniej bo te wycieczke robila moja zona.
_________________
Jeśli Ci pomogłem, miło jeżeli odwdzięczysz się lajkiem. Wtedy wiem, że komuś się to przydało i warto to robić!
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Jarmark Bożonarodzeniowy w Berlinie: wycieczka z Krakowa za 697 PLN (loty + 2 noce w 4* hotelu) Jarmark Bożonarodzeniowy w Berlinie: wycieczka z Krakowa za 697 PLN (loty + 2 noce w 4* hotelu)
Zakintos na tydzień od 2249 PLN. Loty z 3 miast + hotel z all inclusive Zakintos na tydzień od 2249 PLN. Loty z 3 miast + hotel z all inclusive
#2 PostWysłany: 13 Cze 2024 09:52 

Rejestracja: 27 Lip 2017
Posty: 29
Cześć,
A mógłbyś podpowiedzieć jakąś bardziej konkretną miejscówkę do widoku na Kilimanjaro?
W większości porad są okolice Moshi, bardzo zależy mi na fajnych widokach, ale będę mieć dosyć ograniczony czas, więc plan jest by pojechać taxi/uberem z Arushy w to jedno konkretne miejsce.
Z góry dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group