Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: goryle w Bwindi NP
#41 PostWysłany: 18 Cze 2024 07:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3742
srebrny
Siedzę w Kampali.
W niedziele wróciłem z goryli
Do końca czerwca permit kosztuje 700$. Od lipca 800 papiera.

Wysłałem zapytania do kilku firm, że interesuje mnie 3 dniowa wycieczka na goryle wraz z permitem. Rozpiętość cenowa spora, od 1190 do 1700 $.
Wziąłem najtańszą, bo szybko i konkretnie mi odpowiadali, no i cena.
700 papiera permit, 490 dla agencji, w cenie transport z hotelu do zakwaterowania w okolicy parku Bwindi, pełne wyżywienie i spanie w Rushaga Gorilla Haven’s Lodge, powrót do Kampali. Byliśmy w 2 osoby, dali nam kierowcę i starą toyotę land cruiser, rewelacja.
https://maps.app.goo.gl/6Ui8ymJ8jRCJkVjM9
Po drodze lunch, bufet i stop na równiku.
Jedzenie a konkretnie kolacje w lodge znakomite, są 2 opcje do wyboru, śniadania bardzo dobre, 3 opcje do wyboru. Personel bardzo uprzejmy, chatka duża, czysto i genialny widok na Bwindi.

Kontakt z gorylami, coś wspaniałego, widziałem 2 silverbacki.
Agencja z której brałem wycieczkę to encounter africa safaris http://www.gorilla-tracking-uganda.com/

Za permity płaciłem kartą online kilka dni przed przyjazdem do Ugandy, za spanie, transport itd. gotówką w Kampali, dzień przed wyjazdem na goryle.

Widok z chatki na Bwindi
AHOJ

Załączniki:
IMG_20240614_195426_372.jpg
IMG_20240614_195426_372.jpg [ 120.74 KiB | Obejrzany 291 razy ]
IMG_20240615_161755_006.jpg
IMG_20240615_161755_006.jpg [ 437.71 KiB | Obejrzany 292 razy ]
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
16 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wycieczka do Marrakeszu za 965 PLN. Loty z Krakowa + 3 noclegi ze śniadaniami w tradycyjnym riadzie Wycieczka do Marrakeszu za 965 PLN. Loty z Krakowa + 3 noclegi ze śniadaniami w tradycyjnym riadzie
Urlop na Bali na za 3225 PLN. Loty z Berlina + 13 noclegów w 4* hotelu Urlop na Bali na za 3225 PLN. Loty z Berlina + 13 noclegów w 4* hotelu
 Temat postu: Re: goryle w Bwindi NP
#42 PostWysłany: 18 Cze 2024 14:24 

Rejestracja: 18 Lis 2016
Posty: 326
niebieski
Jak droga do parku? Ja chce rozbić na dwa dni, bo Google pokazuje 10h. Łyknęliście to w jeden dzień ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: goryle w Bwindi NP
#43 PostWysłany: 18 Cze 2024 16:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3742
srebrny
Wyjazd o 7 rano, przyjazd do rushaga ok. godz. 18
Kierowca dobrze cisnął, po drodze 2 dłuższe postoje, pierwszy na równiku na śniadanie, drugi w Mbarara na lunch, po ok. 30 minut.
Postojów bardzo mało. Gdybym sam prowadził to pewnie bym to machnął na raz ale dojechałbym wykończony pewnie.
Droga dobra, asfalt, ostatnie kilkanaście kilometrów to szuter. Ale z rushaga lodge do bram parku szuter i już trochę gimnastyki.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
bim-bam uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group