Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Woda pitna - Zanzibar
#1 PostWysłany: 05 Wrz 2017 14:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
Czy woda z kranu po przygotowaniu nadaje się do picia? Ktoś próbował i żyje? Wszyscy mnie ostrzegają, że mam pić tylko butelkowaną i się zastanawiam czy z tą woda jest aż tak źle.
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
Jarmark Bożonarodzeniowy w Berlinie: wycieczka z Krakowa za 697 PLN (loty + 2 noce w 4* hotelu) Jarmark Bożonarodzeniowy w Berlinie: wycieczka z Krakowa za 697 PLN (loty + 2 noce w 4* hotelu)
Zakintos na tydzień od 2249 PLN. Loty z 3 miast + hotel z all inclusive Zakintos na tydzień od 2249 PLN. Loty z 3 miast + hotel z all inclusive
#2 PostWysłany: 05 Wrz 2017 16:30 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3588
srebrny
w kazdym zarciu bedziesz mial wode mniej lub bardziej przegotowana, do gotowania raczej nie uzywaja mineralnej...

Trzeba uwazac jak robia swieze soki, bo dolewaja zimna wode albo lod, butelkowana, ale jak nie robia przy tobie, to nigdy nie wiadomo.
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 05 Wrz 2017 22:43 

Rejestracja: 08 Wrz 2015
Posty: 87
Z kranu zawsze po zagotowaniu.
Wody/napoje butelkowane: zawsze staram się sam wyjmować z lodówki/półki sklepowej.
Jeśli otwiera sprzedawca pij przez słomkę którą sam sobie weźmiesz z zasobnika. Butelki wyjmowane z zimnej wody zawsze wycieraj przed otwarciem.
Wiem, może to wszystko przesada, bo jak masz coś złapać to złapiesz ale strzeżonego Pan Bóg strzeże.
Podrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 06 Wrz 2017 01:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lis 2012
Posty: 1380
Loty: 33
Kilometry: 39 451
srebrny
Na Zanzibarze poważnie zatrułem się świeżo smażonymi frytkami więc zalecam dużą ostrożność.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 20 Paź 2023 21:32 

Rejestracja: 27 Mar 2012
Posty: 253
niebieski
Jeżeli chodzi o wodę, to myłem zęby - bez żadnych efektów ubocznych.
Ale miałem dobry hotel, więc to może mieć znaczenie.

Żarcie w knajpach bez problemów, ale faktycznie - nie odważyłem się jadać w jadłodajniach dla lokalsów...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 21 Paź 2023 05:25 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3410
platynowy
mileq napisał(a):
Jeżeli chodzi o wodę, to myłem zęby - bez żadnych efektów ubocznych.
Ale miałem dobry hotel, więc to może mieć znaczenie.



W dobrym hotelu woda w kranie jest wyższej jakości?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 21 Paź 2023 07:39 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 902
Loty: 31
Kilometry: 83 839
Po hotelach są odsalarni i to leci do kranu. Do picia przynosili butelkowaną. Zapas był w recepcji. To była woda z innego urządzenia. Nie była odpowiednikiem naszej butelkowanej z jakiś źródeł.
Do tej wody podchodziliśmy z rezerwą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 21 Paź 2023 14:33 

Rejestracja: 27 Mar 2012
Posty: 253
niebieski
[/quote]
W dobrym hotelu woda w kranie jest wyższej jakości?[/quote]

Rozmawialiśmy z kierowcą, który nas woził. Według niego, spora część infrastruktury - jeżeli już jest w wioskach - nie spełnia standardów, bo robią często po taniości. Więc o jakiejś wyrafinowanej filtracji można zapomnieć, a ludzie są zadowoleni, że w ogóle mają bieżącą wodę doprowadzoną. Wielu ludzi również nie stać na dociągnięcie wody do ich domów i korzystają z ogólnych źródełek.
Sugerował, że woda poza hotelami, czy "lepszymi" miejscami może się nie nadawać do picia przez nielokalusów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 21 Paź 2023 14:38 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3410
platynowy
Chodzi mi o to, że Twój "dobry" ex Double Tree czerpię wodę z tego samego wodociągu, do którego podłączone są inne tanie kwatery w Nungwi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 21 Paź 2023 18:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 897
srebrny
@FUX

Cytuj:
z jakiś


W tym kontekście prawidłowo powinieneś napisać "jakichś". "Jakiś" do liczby pojedynczej, "jakichś" do liczby mnogiej. Normalnie bym się nie czepiał, ale wiem, że jesteś miłośnikiem poprawnej polszczyzny w Internecie.

@mileq , zwykle służby sanitarne danego kraju informują o jakości wody na danym terenie, a jeśli nie możesz znaleźć jasnej deklaracji, że spożywanie wody z kranu jest bezpieczne, to cóż... Pozostaje być uważnym. Nie widzę zbyt dużego sensu żeby ryzykować, bo może się to skończyć groźnie. Wyrzeczenie niewielkie, a korzyści znaczne. Jeśli chodzi o hotele i dobre hotele to bym nie przesadzał. Oczywiście jestem w stanie sobie wyobrazić, że jakiś Six Senses w Shaharut albo Zighy Bay ma własne, wysokojakościowe instalacje, o które bardzo dbają i się troszczą, tak nie oczekiwałbym tego po sieciówce dostępnej dla każdego, będącej franczyzą i hotelu przechodzącym z rąk do rąk, aby taniej. Nie wiem skąd się w ogóle wziął ten Hilton (bo nie widzę w wątku) ale też tam byłem i jeśli nie potrafią utrzymać w czystości półotwartych "korytarzy" (guano, robactwo, brud, dykta, pajęczyny, zniszczone ściany) to niekoniecznie mają wysokie standardy dotyczące wody. Oczywiście może być i tak, tylko co hotel to obyczaj i każdy klient "dobrych" hoteli wie, że w jednej placówce gościa rozpieszczają, a w drugiej tną koszty w najbardziej podstawowych aspektach.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 22 Paź 2023 09:38 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 902
Loty: 31
Kilometry: 83 839
Bądź akuratny w innych działaniach. Zapamiętam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group