Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Zanzibar jedzenie
#1 PostWysłany: 27 Wrz 2017 18:27 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4089
Na Zanzibarze chciałabym polecić kilka miejsc z dobrą kuchnia i dobrymi cenami.

W Stone Town - wspomniana już w relacjach na forum lokalna restauracja LUKMAAN https://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g488129-d2395394-Reviews-Lukmaan_Restaurant-Stone_Town_Zanzibar_City_Zanzibar_Island_Zanzibar_Archipelago.html
Miejsce właściwie już kultowe, z przepyszną lokalną kuchnią. Ceny bardzo przyzwoite. Wszystko świeże, przygotowywane prawie na naszych oczach. Możemy dania zamawiać u kelnera z karty przy stoliku jak też samodzielnie pokazując paluszkiem przy ladach. Na górze taras pod ogromnym drzewem jack fruit też jest nie lada atrakcją. Wszystko było smaczne. Polecam koktajle owocowe, szpinak z papai w mleku kokosowym oraz jumbo krewety.
Załącznik:
lukmaan.jpg
lukmaan.jpg [ 99.37 KiB | Obejrzany 4865 razy ]

Jeśli ktoś zapragnie odrobiny luksusu w kolonialnym stylu, to w Stone Town znajdzie świetną hiszpańską restaurację w starej hacjendzie. https://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g488129-d6528893-Reviews-Taperia_Wine_Tapas_Bar_Deli-Stone_Town_Zanzibar_City_Zanzibar_Island_Zanzibar_Arc.html
Ale w tym miejscu o alkohol bardziej chodzi. W muzułmańskim mieście, gdzie dostaniecie tylko piwo w knajpach na plaży, znajduje się bar chyba z pełnymi pułkami win wszelakich. A do tego miejsce bardzo urokliwe.
Załącznik:
taperia.jpg
taperia.jpg [ 88.23 KiB | Obejrzany 4865 razy ]

W Jambiani polecam za to restaurację Zanzistar w pensjonacie Zanzistar Lodge. https://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g635745-d10841488-Reviews-Zanzistar_Restaurant-Jambiani_Zanzibar_Island_Zanzibar_Archipelago.html Jedzenie było tam rewelacyjne. Dla głodnego polecam Zanzi Burger - nie do przejedzenia nawet dla takiego łasucha jak ja. Ponadto ryby, owoce morza - bajka w ustach. Mają także szeroką ofertę drinków alko i bez. Chyba wypróbowałam wszystkie. :D Restauracja jest w ogrodzie pełnym drzew owocowych. Jak będziecie mieli szczęście, to może przyjdą też lokalne małpki na kolację na banany. Szczerze polecam wybrać się tam na kolację.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Jarmark Bożonarodzeniowy w Berlinie: wycieczka z Krakowa za 697 PLN (loty + 2 noce w 4* hotelu) Jarmark Bożonarodzeniowy w Berlinie: wycieczka z Krakowa za 697 PLN (loty + 2 noce w 4* hotelu)
Zakintos na tydzień od 2249 PLN. Loty z 3 miast + hotel z all inclusive Zakintos na tydzień od 2249 PLN. Loty z 3 miast + hotel z all inclusive
 Temat postu: Re: Zanzibar jedzenie
#2 PostWysłany: 19 Lis 2017 13:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 486
Loty: 180
Kilometry: 511 197
niebieski
W Stone Town z jedzenia niskobudżetowego polecam te lokalne hamburgery, które są na wielu "wystawach"/budkach ;-) Całkiem smaczne, dość pożywne a cena tylko 1000 TZS za sztukę. Próbowałem inne jedzenie uliczne (np. takie małe szaszłyczki) i nie było aż tak dobre. Podobnie z nocnym targiem w okolicach portu - wygląda trochę w stylu azjatyckich kuchni ulicznych, jednakże jedzenia tam jest stosunkowo drogie i nie wygląda na zbyt świeże...

Natomiast z miejsce trochę bardziej "luksusowych" polecam 6 Degrees South Grill and Wine Bar (http://www.6degreessouth.co.tz/). Restauracja położona nad brzegiem oceanu ze wspaniałym widokiem (warto iść na kolację przed zachodem słońca), trzecia według rankingu Tripadvisor. Czysto, obsługa na poziomie, nie czeka się za jedzeniem ponad 45min jak w każdej innej restauracji, a do tego i tak dają całkiem smaczne przekąski na poczekanie. My wzięliśmy plater owoców morza na dwie osoby, gdzie były krewetki, ośmiornica i filet z ryby (45.000 TZS) i do tego dorzuciliśmy homara (60.000 TZS). Trochę więc kolacja wyszła ale oboje się najedliśmy, zresztą jak za tego typu potrawy to nie jest aż tak kosmiczna kwota. Natomiast co do smaku - wszystko znakomite, świeże, najlepszy homar jakiego jadłem a ośmiornica to był jakiś absolutny fenomen - tak jak nie jest to mój ulubiony owoc morza, dziewczyna w ogóle tego nie lubi, to ta ośmiornica była przepyszna (grillowana, wcześniej w jakiejś pysznej marynacie i w ogóle nie gumowa, jak to niestety jest z wieloma ośmiornicami).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
OlaRafal lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Zanzibar jedzenie
#3 PostWysłany: 24 Gru 2022 11:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 885
Loty: 251
Kilometry: 475 688
niebieski
Podczas wizyty w Nungwi stołowaliśmy w kilku restauracjach. Z mojej listy mogę szczerze polecić (kolejność przypadkowa, jednak trzy pierwsze bardzo dobre):

1. Badolina Tokyo, Sushi & Noodles - przy samym hotelu Badolina.

2. Fisherman's Seafood & Grill - przy DoubleTree Resort - piękny widok

3. Mama Mia - piękny widok

4. Aroma Restaurant - tania i dobre jedzenie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
AgaGy uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Zanzibar jedzenie
#4 PostWysłany: 15 Sty 2023 00:36 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2644
Loty: 245
Kilometry: 299 855
W Stone Town polecam Lukmaan Restaurant. Choć to raczej typowo turystyczne miejsce, praktycznie sami biali w środku. Ale porcje smaczne i na plus menu z obrazkami.

Nie skusiłem się za to na nic w Forodhani Parku, mam wrażenie że ceny były tam zawyżone a sprzedawcy są strasznie nachalni. Polecam odejść od tego miejsca i spróbować prawdziwego streetfoodu w pobliżu Big Tree

W Nungwi polecam M&J Cafe' Nungwi. Nie było to może jakieś wybitne jedzenie ale ceny konkurencyjne w stosunku do innych lokali. Polecam również przejść się Nungwi road i popróbować jedzenia ze stoisk

Nie brałem alkoholu w knajpach ale piwo w Nungwi można kupić na pewno w jednym sklepie (Nungwi Super Market -5.727774441667969, 39.293714312268754) - 3500 TZS za 330 ml
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Zanzibar jedzenie
#5 PostWysłany: 27 Mar 2023 12:09 

Rejestracja: 17 Sie 2015
Posty: 310
Loty: 143
Kilometry: 288 455
niebieski
Z czystym sumieniem mogę polecić 2 knajpki w Nungwi.

1.Kings Restaurant (Nungwi Road) kuchnia lokaln+ standard typu pizza etc. bardzo smaczne pilau i biriani. Ceny przystępne (9000-10000 TZS , 3000 TZS jajka na śniadanie), korzystaliśmy kilkukrotnie zawsze byliśmy zadowoleni.

2. Mama Africa- przypadkowo trafiliśmy na przenosiny w nowe miejsce(aktualnie koło Cocobello, google wskazuje nadal na okolice wejścia na plaże). Restauracja zbudowana w dosłownie 4 dni w nowym miejscu). Kuchnia bardzo lokalna, wyjątkowo smaczne ryby. Ceny (6000-10000 TZS).


W czasie pobytu zajadaliśmy się chapati wyrabianych na naszych oczach w przy domowych "stoiskach". Cenowo płaciliśmy 500 TZS sztuka.

Restauracje w okolicy plaży są dobre na piwo/cole, jedzenie jak i ceny pod turystów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zanzibar jedzenie
#6 PostWysłany: 01 Lut 2024 14:48 

Rejestracja: 23 Gru 2011
Posty: 350
Loty: 137
Kilometry: 274 190
niebieski
Stone City:

1. Jamhuri cafe (obok Lukmaana) Baaardzo tania (3000 za osobe) knajpa dla kolalsow. To jest opcja dla tych co lubia jesc z miejscowymi. Za te cene dostaniemy wywar wolowy z wkladka miesna, limonki i habanero na przyprawe i mozemy dobrac sobie pieczywo z 20 rodzajow. Lokal duszny i obskurny, ale jedzenie bardzo dobre i swieze bo sprzedaja to od razu. Opcja dla budzetowych albo tych ktorzy chca nieturystyczne miejsce. Bardzo mily starszy mezczyzna sprzedaje. Mozna rowniez zamowic omleta. Zaznaczone kropka.

Załączniki:
1fd4b31f-f98b-4ab3-a496-3ee71bb91205.jpeg
1fd4b31f-f98b-4ab3-a496-3ee71bb91205.jpeg [ 362.45 KiB | Obejrzany 629 razy ]
IMG_2059.jpeg
IMG_2059.jpeg [ 579.17 KiB | Obejrzany 642 razy ]
_________________
Jeśli Ci pomogłem, miło jeżeli odwdzięczysz się lajkiem. Wtedy wiem, że komuś się to przydało i warto to robić!
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Zanzibar jedzenie
#7 PostWysłany: 01 Lut 2024 15:25 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1914
srebrny
Ze swojej strony polecam Matemwe Rock Restaurant. Prowadzi ją chyba Polak.
Ceny tak ok. +50% do okolicznych przeciętnych cen ale jakość i smak robi różnicę, a do tego ładne widoczki.

W Stone Town Lukmaan chyba jednak jest bezkonkurencyjny.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Zanzibar jedzenie
#8 PostWysłany: 22 Lut 2024 10:45 

Rejestracja: 23 Cze 2021
Posty: 2
Loty: 86
Kilometry: 175 661
Polecacie coś budżetowego i dobrego w Paje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zanzibar jedzenie
#9 PostWysłany: 22 Lut 2024 13:18 

Rejestracja: 24 Mar 2019
Posty: 21
W Paje mialem okazje jesc w Chamu Restaurant (polecona na jakims blogu) - jedzenie bylo naprawde dobre. Ceny tez znosne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zanzibar jedzenie
#10 PostWysłany: 22 Lut 2024 13:36 

Rejestracja: 18 Lis 2019
Posty: 85
niebieski
Czy budżetowo to ciężko mi stwierdzić, ale jedliśmy w Jahazi, Fisherman oraz Rainbow Paje i jak dla mnie wszędzie było okej.
_________________
zdjęcia i relacje z moich podróży: (Sri Lanka, Peru, Spitsbergen, Kenia, Tanzania, Indie, Gruzja, Albania, Czarnogóra, Maroko i wiele innych)
instagram.com/kierunek.koniec.swiata
facebook.com/kierunek.koniec.swiata
60/193 krajów ONZ, 65 krajów ONZ+
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Zanzibar jedzenie
#11 PostWysłany: 15 Sie 2024 22:40 

Rejestracja: 15 Sty 2017
Posty: 11
W okolicach Paje polecam “Summer Jungle”, Świetny klimat, piękna roślinność, miła obsługa, niskie ceny (niecałe 20 zł za danie) , możliwość korzystania z basenu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group